Gudručio vaistinė

Jonizuotas vanduo jūsų sveikatai

Be vandens žmonija greitai išnyktų. Jis yra gyvybiškai reikalingas kiekvienam iš mūsų. Tačiau ar žinojote, kad šį gyvybės šaltinį galima savotiškai patobulinti, t. y. jonizuoti? Pasirodo, kad jonizuotas vanduo ne tik palaiko gyvybę ir sveikatą (tą gali ir įprastas vanduo), bet kartu turi ir efektyvių gydomųjų savybių.

Nė dienos be vandens

Vandens žmogaus gyvenime neįmanoma kažkuo pakeisti. Maždaug 70 % mūsų organizmo, t. y. didžiąją jo dalį, sudaro būtent vanduo. Teigiama, kad jei žmogus praranda bent 5 % vandens, esančio jo organizme, jo sveikatai kyla rimtas pavojus! Žmogus gali be aiškios priežasties jausti nuovargį, nerimą, jį ima kankinti galvos ar nugaros skausmai ir t. t. Be to, moksliniais tyrimais įrodyta, kad 8 vandens stiklinės per dieną gali reikšmingai sumažinti itin sunkių ligų riziką, pavyzdžiui, tikimybę susirgti šlapimo pūslės vėžiu.

Gal stiklinę gyvojo vandens?

Teigiama, kad norint būti sveikiems reikėtų gerti šarminį vandenį. Jo turėti galima įsigijus vandens jonizatorių. Šiame ypatingame prietaise paprastas vanduo iš čiaupo įgyja nedidelį neigiamą elektros krūvį ir turi šarminę terpę. Toks vanduo yra natūralus antioksidantas, tad neatsitiktinai jį dar vadina ir „gyvuoju“ vandeniu. Jis suteikia energijos, žvalumo, stimuliuoja ląstelių regeneraciją, švelniai kelia kraujospūdį, reguliuoja kalcio kiekį kraujyje ir t. t.

Nauda sveikatai pastebėta atsitiktinai

Teigiama, kad 1972 m. Taškente, Vidurinėje Azijoje pirmą kartą elektrolizės būdu pavyko jonizuoti vandenį. Tuomet su vandeniu eksperimentavo Gamtinių dujų tyrimo institute dirbusi mokslininkų komanda. Tyrimai buvo atliekami siekiant pritaikyti jonizuotą vandenį pramoniniais tikslais. Pagamintos šarminio vandens atsargos buvo laikomos didžiulėse talpose. Kaip žinia, Taškente itin karšta, todėl instituto darbininkai šiuo vandeniu prausėsi ar net jame maudydavosi. Įdomu tai, kad vėliau jie pastebėjo, kad jonizuotas vanduo turi gydomųjų savybių. Mat labai greitai užgydavo įpjovimai, atsiradę skutantis, įvairūs kiti nedideli sužeidimai ar sumušimai, greičiau atsistatydavo saulėje nudegusi oda. Dar daugiau – kai kuriems darbininkams netgi pavyko išsigelbėti nuo įsisenėjusios egzemos!

Rūgštinės atliekos grasina pavojais

Žinant šarminio vandens atsiradimo istoriją, gali kilti klausimas, kodėl apskritai jonizuotą vandenį reikėtų gerti? Galbūt jame geriau būtų maudytis? Tiesa ta, kad šiandien dauguma ligų sukelia itin greitas gyvenimo tempas, verčiantis nuolat skubėti. Dėl to atsiranda stresas, keliantis pavojų kiekvieno iš mūsų sveikatai. O kur dar netinkami mitybos įpročiai bei itin užteršta aplinka, bloginanti ir taip negausiai suvartojamų maistinių medžiagų įsisavinimą ir jų apykaitą organizme? Dėl visų išvardintų priežasčių žmogaus organizme susidaro nemažai rūgštinių atliekų, smarkiai jį užteršiančių.

Kaip žinia, šarminės žmogaus organizme neutralizuoja rūgštines atliekas bei valo organizmą. Be to, viena esminių geros sveikatos sąlygų yra tinkamas šarminių bei  rūgštinių medžiagų balansas. Jonizuotas arba šarminis vanduo būtent ir padeda palaikyti šią organizmo pusiausvyrą, neutralizuoja susidarančias itin kenksmingas rūgštines atliekas.

Rūgštinis vanduo taip pat naudingas?

Jonizatorius „pagamina“ ne tik šarminį, bet ir rūgštinį vandenį. Teigiama, kad rūgštinis vanduo taip pat yra naudingas žmogaus sveikatai. Jis pasižymi ypatingomis baktericidinėmis savybėmis. Taip yra dėl vandenyje ištirpusių druskų jame išsiskyrusio nedidelio kiekio chloro. Taigi rūgštinis vanduo ypatingas tuo, kad žudo bakterijas. Būtent todėl kartais jis dar vadinamas ir „negyvuoju“ vandeniu. Šis vanduo itin veiksminga profilaktikos priemonė siaučiant gripui ar norint išvengti kitų peršalimo ligų. Siaučiant gripui patariama rūgštiniu vandeniu skalauti burną ar nosį, taip dezinfekuojant jų gleivines ir neleidžiant jose įsitvirtinti įvairiems ligų sukėlėjams. Rūgštinis vanduo naudingas ir jau peršalusiems ar sergantiems, nes jis pagreitina sveikimo procesą.

Sidabruotas vanduo vietoje antibiotikų

Buitinis jonizatorius paruošia ir sidabruotą vandenį. Šis stebuklingas vanduo tikrai ypatingas. Apskritai gydomosios sidabro savybės naudotos jau gilioje senovėje. Sidabras turi stipresnį nei kiti metalai baktericidinį poveikį. Pasak mokslininkų, sidabruotas vanduo yra svarbus imuninės sistemos pagalbininkas, nes padeda veiksmingai kontroliuoti svetimkūnius ir mikroorganizmus. Teigiama, kad toks vanduo veikia aktyviau nei antiseptikai bei antibiotikai. Vis dėlto prieš pradedant naudoti sidabruotą vandenį patartina pasitarti su savo šeimos gydytoju.

D. U. K.

1. Kokie jonizuoto vandens privalumai?

Jonizuotas vanduo savo sandara ir savybėmis yra daug artimesnis organizmo skysčiams nei paprastas geriamas vanduo. Todėl jis iš karto įsijungia į organizmo gyvybinius procesus ir visapusiškai gerina žmogaus sveikatos būklę.

2. Kaip vanduo tampa jonizuotu?

Vykstant elektrolizei, paprastas geriamasis vanduo suskaidomas į dvi sudedamąsias dalis, kurios gaunamos vienu metu dviejuose skirtinguose jonizatoriaus induose. Viena sudedamoji dalis įgyja silpną neigiamą elektros krūvį ir šarminę terpę (pH=10-12). Toks vanduo vadinamas šarminiu arba „gyvuoju“. Kita sudedamoji dalis įgyja silpną teigiamą elektros krūvį ir rūgštinę terpę (pH=2-4). Tai rūgštinis arba „negyvasis“ vanduo.

3. Ar jonizuotas vanduo yra vaistas?

Žmogui, mylinčiam save ir besistengiančiam gyventi sveikai, jonizuotas vanduo yra tikrai naudingas. Juk tai pačios gamtos dovanota gyvybės versmė, o ne dirbtinis cheminis produktas. Tačiau jonizuotas vanduo yra labiau profilaktikos priemonė nei vaistas. Šiuo atveju svarbiau yra ne gydyti ligą, o ja nesusirgti.

4. Ar vienu metu galima naudoti ir cheminius vaistus ir jonizuotą vandenį?

Įvairioje mokslinėje medžiagoje apie jonizuoto vandens panaudą nėra vieningo atsakymo į šį klausimą. Taigi išvada viena – reikėtų pasirinkti arba jonizuotą vandenį, arba cheminius vaistus.

5. Ar jonizuotas vanduo taikomas kitose srityse?

Šį vandenį labai vertina sodininkai, gėlininkai, ūkininkai. Gyvajame vandenyje pamirkius sėklas, jos greičiau sudygsta, anksčiau subręsta ir duoda pastebimai didesnį derlių. Šiuo vandeniu girdant viščiukus, žąsiukus, veršelius ar paršelius spartėja jų augimas.

 

ĮMONĖS „BURBULIUKAS“ GAMINAMŲ PRIETAISŲ PRIVALUMAI:

  • Jonizuoto vandens „gamyba“ trunka itin trumpai, tad jo turėsite sugaišę vos kelias minutes.
  • Jums tikrai nebereikės pirkti vandens.
  • Naudosite tiesiog paprastą vandenį iš čiaupo.
  • Šie prietaisai naudoja itin mažai elektros energijos.
  • Investuosite tik kartą, o naudositės visą gyvenimą.

Panevėžyje įsikūrusi įmonė „Burbuliukas“ vienintelė Lietuvoje jau 18 metų gamina patentuotus ir sertifikuotus buitinius vandens jonizatorius, kurių kaina – nuo 400 litų.

„Burbuliuko“ produkcijos galite įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Apsilankius įmonės parduotuvėse – salonuose jums bus suteikta visa kvalifikuota informacija apie jonizuotą vandenį ir jo naudą organizmui.

Daugiau informacijos apie vandens jonizatorius ir jonizuotą vandenį rasite internete: www.burbuliukas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE