Ditel

Cigun giluminis masažas – visapusiška treniruotė

Cigun giluminis masažas - visapusiška treniruotė

Meridianinis kūno treniravimas, dar kitaip vadinamas giluminiu Cigun masažu, – puiki profilaktinė sveikatos palaikymo priemonė. Ši praktika labai tinka įvairias negalias ir netgi patologijas turintiems žmonėms. Daugelį sveikatos problemų įmanoma iš dalies arba visiškai išspręsti masažo seansų metu:

  • migreną, galvos skausmus;
  • skausmus nugaros srityje;
  • stuburo iškrypimus;
  • kvėpavimo takų patalogijas;
  • virškinimo sutrikimus;
  • lytinės potencijos nepakankamumą;
  • žarnyno disfunkciją;
  • parkinsono ligos pasireiškimus;
  • limfotakos, kraujotakos nepakankamumą;
  • kepenų, inkstų disfunkciją;
  • kai kuriuos epilepsijos atvejus.

Turintiems tendencijų nuolat peršalti ar įgyti uždegimus, susijusius su peršalimais (pavyzdžiui, stuburo nervų šaknelių uždegimai), tai veiksminga priemonė, nes stiprina bendrą žmogaus imunitetą, teigiamai veikia centrinę nervų sistemą. Šis masažas taip pat yra puiki kūno estetikos koregavimo priemonė, pavyzdžiui, „iškritęs” pilvas, ar „smuktelėję” pečiai dažnai atstatomi po vieno ar kelių seansų. Poveikį sustiprina masažo kombinacijos su fiziniais pratimais. Masažas ypač padeda sportininkams, patiriantiems raumenų pertempimus. Taip pat sportuojantiems žmonėms, norintiems padidinti savo kūno energijos ir gebėjimų potencialą. Užsiimantiems Rytų kovos menais  ar joga šis masažas bus puiki papildoma treniruotė, padėsianti geriau pažinti savo kūną, jo galimybes. Ši praktika pašalins dėl intensyvios fizinės veiklos susidariusias įtampas giluminiuose kūno sluoksniuose, vidaus organuose. Ir atvirkščiai, nejudriems žmonėms tai geras būdas „išlaisvinti” kūną iš sąstingio.

Kuo ypatingas Cigun giluminis masažas?

Tai pasyvi Cigun (gyvybinės energijos valdymo) praktika, kurią žmogui „padeda” atlikti masažuotojas. Išorinis masažo išskirtinumas yra tai, kad beveik viskas atliekama pėdomis. Kodėl pėdomis? Tam tikra prasme pėdos yra pranašesnis „instrumentas”. Jų poveikis yra stipresnis – vienu metu galima apimti didesnius kūno plotus, kojų skleidžiama energija yra stabilesnė.

Apskritai, daugumoje efektyvių masažo technikų, atkeliavusių iš Rytų, išnaudojamas visas masažisto kūno potencialas: rankos, pėdos, alkūnės, keliai ir pan. Masažo metu kūnas veikiamas giliau, ne tik oda, raumenys, sąnariai, bet ir gilesni jo sluoksniai: vidaus organai, kraujotakos sistema, limfa, kaulai. Veikiama visa kūno „architektūra”. Kartu yra dirbama su žmogaus gyvybine energija (kinų kalba Ci) stimuliuojant energiją pagal meridianinę sistemą. Tokia masažo technika labai lanksti, galima veikti žmogų tiek stimuliuojančiai, tiek atpalaiduojančiai, mainyti šias būsenas masažo metu.

Giluminis masažas – visapusiška treniruotė!

Seanso metu dėmesys kreipiamas į žmogų kaip į visumą, todėl paraleliai veikiami tiek kūniškieji aspektai, tiek psichika ir pasąmonė. Tuo pačiu žmogus atsinaujina emociškai. Beje, šis procesas nėra vienpusiškas. Įprastai masažo specialistas daro tam tikrą poveikį, tuo tarpu masažuojamasis yra pasyvus. Giluminio Cigun masažo metu žmogus turi galimybę įsitraukti į procesą kaip aktyvus dalyvis – tokiu būdu masažo poveikis žymiai sustiprėja. Žmogus palaipsniui mokosi stebėti ir pažinti vidinius savo paties kūno procesus ir sugrįžti į pusiausvyrą be kažkieno išorinės pagalbos. Be abejo, tam reikalingas aukštos kvalifikacijos specialistas, o seansus lankančiam žmogui siūlomas individualus kursas bei pagalbinės priemonės, stiprinančios poveikį. Tai gali būti tiesiog papildomos konsultacijos, individualios treniruotės, kurių metu atliekami specialūs fiziniai ir energetiniai pratimai, vonios arba širdies pulso terapija ir kt.

TAIP PAT SKAITYKITE