Gegužės 29d. Sekmadienis

Akupunktūros specialistė: žmogaus organizme yra keli šimtai aktyviųjų taškų

2022 Kovo 22d.
Akupunktūros specialistė: žmogaus organizme yra keli šimtai aktyviųjų taškų

Žmogaus organizme yra apie 360 aktyviųjų taškų, kuriuos stimuliuojant galima pagyti, LRT RADIJUI sako akupunktūros specialistė Gražina Paliokienė. Pavyzdžiui, tokiu būdu galima išsigydyti net slogą ar skaudančią gerklę. „Tai absoliučiai saugus ir natūralus gydymo būdas, kuris neturi jokio pašalinio poveikio, prie jo nepriprantama“, – pastebi medikė.

Akupunktūros ištakos ir kelionė į Vakarus

Akupunktūros, atsiradusios Kinijoje, metodais gydoma labai daug ligų – biologiškai aktyvūs žmogaus kūno taškai yra veikiami adatomis, šiluma, šalčiu, o šiais laikais net lazeriu. Žmogaus organizme yra apie 360 aktyviųjų taškų, kurios stimuliuodamas žmogus gali pagyti. Daug jų naudoja ir Rytų dvikovų meistrai.

Ši sritis susijusi su Rytų medicinos filosofija, kuriai jau maždaug 8 tūkst. metų. Pirmoji rašytinė knyga, kuri pristatė Rytų holistinį požiūrį į sveikatą (kad žmogaus siela, kūnas ir gamta yra neatsiejamas vienis), buvo Geltonojo imperatoriaus knyga.

G. Paliokienė LRT RADIJUI pasakoja, kad ši medicinos sritis iš Kinijos iš pradžių paplito Japonijoje, Korėjoje, Vietname bei kitose aplinkinėse šalyse. Siejant šį gydymo metodą su naujomis tradicijomis, buvo surandama vis daugiau aktyvių organizmo taškų. „Į Vakarus šis metodas ėjo labai ilgai, pirmieji akupunktūrą atvežė vienuoliai jau viduramžiais, bet iš pradžių ji niekaip nepritapo, žmonėms tai buvo visiškai nesuprantamas dalykas“, – sako specialistė.

Akupunktūros bumas prasidėjo tik 1971 m., po JAV prezidento Richardo Nixono vizito Kinijoje. Jo palydoje buvęs spaudos atstovas su didele nuostaba pasakojo apie akupunktūrą – vienintelį tais laikais Kinijoje naudotą anestezijos būdą operacijų metu. Būtent spauda ir išpopuliarino akupunktūrą JAV, o jau kitais metais ten atsidarė pirmoji akupunktūros klinika.

Akupunktūra – natūralus gydymo būdas

Paklausta, kam labiausiai tinka akupunktūra, G. Paliokienė sako, kad šį jau tūkstančius metų naudojamą medicinos metodą reikėtų išbandyti tiems, kuriems standartinė medicina nepadeda. „Tai absoliučiai saugus ir natūralus gydymo būdas, kuris neturi jokio pašalinio poveikio, prie jo nepriprantama. Akupunktūra patartina ir tiems, kurie dėl alergijų negali vartoti vaistų ar yra nuo jų priklausomi, bei tiems, kuriems dėl įvairių medikamentų vartojimo pažeisti gyvybiškai svarbūs organai“, – pasakoja specialistė.

Anot jos, net jei šiuo metodu gydant nepavyksta išgydyti ligos, gydymas pakeičia žmogaus gyvenimą – jis gali gyventi be skausmų, o tai jau yra didelis pasiekimas.

G. Paliokienė pabrėžia, kad gydo ne adatos – jos tik stimuliuoja, o žmogaus organizmas yra savaime linkęs išgyti. „Kartais žmogus ligą vilkina daugybę metų, o išgyti nori per tris dienas. Farmakologija taikosi prie tokių žmogaus poreikių. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tabletės dažniausiai turi pašalinių poveikių: išgydžius vienus simptomus, atsiranda kiti“, – pastebi ji.

Be to, kaip teigia specialistė, net ir pažeidus tam tikrus taškus, pašalinio akupunktūros poveikio beveik nebūna.

Akupresūra padeda peršalus

Šaltuoju metų laiku daugėja peršalimo ligomis sergančių žmonių. Verta žinoti, kad stimuliuojant tam tikrus aktyviuosius taškus galima išsigydyti net slogą ar skaudančią gerklę. G. Paliokienė pataria nesibaiminti ir išbandyti nekasdienį gydymo metodą – akupresūrą. Jos žodžiais, aktyviuosius taškus spausti ar masažuoti reikia ne mažiau nei 2 min. Taip pat metodas yra daug veiksmingesnis, kai veikiami abu taškai, masažuojama iš abiejų pusių.

Vis dėlto, pabrėžia medikė, akupresūra patartina ne visiems – žmonėms, kurie serga diabetu, širdies ligomis ar astma, nepatariama ilgai gydytis patiems – geriau kreiptis į gydytoją.

Kaip sako G. Paliokienė, yra keturi būdai, kurie pajudina limfą ir  pagerina organizmo detoksikavimą. „Vienas limfą pajudinti padedantis aktyvus taškas yra tarp nykščio ir smiliaus. Turime uždėti nykštį tarp nykščio ir smiliaus ties ta vieta, kur susijungia kaulai. Radę jautrų taškelį, turime trinti jį apie 2 min. iš kairės į dešinę“, – aiškina ji.

Dar vienas aktyvus taškas, priduria pašnekovė, yra tarp kojos nykščio ir antrojo piršto. Ten rasime labai jautrų taškelį, kuris neretam yra labai skausmingas, – tai kepenų taškas. Jis gali parodyti, ar mūsų kepenys jau yra pavargusios nuo mūsų gyvenimo būdo, užterštos. Jei taškas skausmingas, atitinkamas organas nesveikuoja.

„Jei labai sloguojate, prispauskite pirštus šalia nosies šnervių. Reikia 2 min. spausti ir masažuoti prie šnervės esančią raukšlę. Taip pat patartina pamasažuoti nuo burnos nosies link einančią raukšlę ir ten, kur ji baigiasi šalia nosies“, – pataria specialistė.

O tie, kurie skundžiasi galvos skausmais, G. Paliokienės žodžiais, gali švelniai pamasažuoti smilkinius ir tašką, esantį tarp antakių, – šis būdas daugumai tikriausiai jau žinomas.

„Įdomu tai, kad stimuliuojami taškai dažnai yra labai nutolę nuo norimos paveikti vietos. Pavyzdžiui, gerklei padės taškelis, kuris yra tarp antro ir trečio kojų pirštų. Turime suimti tarp tų pirštų esančią plėvelę ir gerai pamasažuoti“, – pasakoja G. Paliokienė.

2016-02-14 / 16:46 — Rasa Pekarskienė, LRT RADIJO laida „Sveikata“, LRT.lt

Ozonas padeda sumažinti į organizmą patenkančių toksinų kiekį

Ozonas padeda sumažinti į organizmą patenkančių toksinų kiekį

Šiandien gyvename pasaulyje, kuris, rodos, suteikia mums visus įmanomus privalumus: naudojamės mokslo ir technikos pasiekimais, kasdieninę buitį palengvinančiais prietaisais, kompiuteriais, įvairiausia buitine chemija, automobiliais ir kita.


Laikas apsilankyti pas masažuotoją!

Laikas apsilankyti pas masažuotoją!

Atėjus pavasariui, daugeliui paūmėja chroniškos ligos, prasideda miego sutrikimai, apima apatija, padidėja nuovargis ir sumažėja imunitetas, kankina peršalimo ligos, pasijunta raumenų įtampa ir nuovargis. Ar esant tokioms problemoms gali padėti...


Jonizuotas vanduo jūsų sveikatai

Jonizuotas vanduo jūsų sveikatai

Be vandens žmonija greitai išnyktų. Jis yra gyvybiškai reikalingas kiekvienam iš mūsų. Tačiau ar žinojote, kad šį gyvybės šaltinį galima savotiškai patobulinti, t. y. jonizuoti? Pasirodo, kad jonizuotas vanduo ne tik palaiko gyvybę ir sveikatą (tą...


Kada reikėtų apsilankyti pas akių gydytoją?

Kada reikėtų apsilankyti pas akių gydytoją?

Jei skaitydami tekstą stumiate kuo toliau; Jei, žiūrint televizorių ar skaitant, akys greitai pavargsta; Jei rašote "nosimi"; Jei aiškiai nematote daiktų kontūrų, jie tarsi išplaukia; Akys ašaroja, jaučiate įtampą; Be priežasties...


Kvepalų pasirinkimas pagal zodiako ženklą

Kvepalų pasirinkimas pagal zodiako ženklą

Tikite horoskopais ir labai dažnai tam tikras kosmetikos priemones, drabužius bei aksesuarus perkate pagal zodiako ženklą? Tokiu atveju šis straipsnis Jums yra kaip tik, kadangi jame atskleisime, kokie moteriški kvepalai tinka konkrečiam ženklui.


Tobulų pėdų paslaptis

Tobulų pėdų paslaptis

Ar ir tau pažystamas jausmas, kai gėda būti basomis tarp kitų žmonių? Nuolat vargina nuospaudos, bei blogas kojų kvapas? Jei atsakymas yra Taip, tai šis straipsnis kaip tik tau. Pakalbėkime apie kelionę link tobulai gražių pėdų ir kaip jomis...


Automobilinis masažuoklis iš grikių lukštų ir linų sėmenų

Automobilinis masažuoklis iš grikių lukštų ir linų sėmenų

Automobilinis masažuoklis padeda nepavargti vairuojant, saugo nuo prakaitavimo, malšina juosmens skausmus.


Sveikatos problemos prasideda nuo netinkamų miego sąlygų

Sveikatos problemos prasideda nuo netinkamų miego sąlygų

Pirminės sveikatos priežiūros centre 40 % pacientų buvo nustatyta miego sutrikimų. Jie gali sukelti pavojingas psichikos ligas, pradedant depresija ir baigiant šizofrenija ar bipoliniu sutrikimu. Miegas – būtinas energijos šaltinis tiek...


Socialiniai tinklai vagia miego valandas

Socialiniai tinklai vagia miego valandas

Naujo tyrimo duomenimis, kuris buvo atliktas Jungtinėje Karalystėje, vidutinis britas praranda 35 miego naktis kiekvienais metais dėl naršymo socialiniuose tinkluose, o tai sudaro apie 5 valandas per savaitę. Tyrimo metu buvo apklausti 1922...


Kokia tikimybė yra susirgti nuo oro kondicionieriaus? Ką apie tai reikėtų žinoti?

Kokia tikimybė yra susirgti nuo oro kondicionieriaus? Ką apie tai reikėtų žinoti?

Jeigu kaitrios vasaros, kaip kad šių metų liepa, Jums buvo kažkas sunkiai pergyvenamo ir daugiau nebesinori to kartoti – tokiu atveju siūlome jau dabar rūpintis įrangomis, kurios gali pagerinti Jūsų gyvenimą. Žinoma, namų vėsinimui...


Soliariumų mėgėjų smegenyse – pokyčiai, kaip narkomanų

Soliariumų mėgėjų smegenyse – pokyčiai, kaip narkomanų

Mokslinio tyrimo duomenimis, prie soliariumo galima priprasti taip pat kaip prie alkoholio bei narkotikų. Mokslinio tyrimo duomenimis, prie soliariumo galima priprasti taip pat kaip prie alkoholio bei narkotikų. Teigiama, kad...


Gyvenimas matuojamas kas septyneri metai

Gyvenimas matuojamas kas septyneri metai

Vaistininkas ir liaudies medicinos žinovas Virgilijus Skirkevičius, kalbėdamas apie žmogaus gyvenimą, tikina, kad jis padalintas į labai svarbias septynerių metų atkarpas. Jos gyvenimą sudėlioja į vientisą audinį, kurio kokybė priklauso nuo to,...


Miegas - malonumas, kuris nieko nekainuoja, tik reikia  pradinių investicijų

Miegas - malonumas, kuris nieko nekainuoja, tik reikia pradinių investicijų

Pagalvė - tai miego instrumentas, vieni su ja sutaria puikiai, kiti mėgsta pasipykti. Vieniems jų reikia didelių, kitiems mažų, tretiems minkštų ar kietų, o dar kitiems - gali jų ir visai nebūti.


Kaip kvėpuojame, taip ir gyvename

Kaip kvėpuojame, taip ir gyvename

"Mes gyvename taip, kaip kvėpuojame", - įsitikinusi rebeferė - kvėpavimo mokytoja Daiva Darelaitė, penkerius metus praktikuojanti sąmoningą kvėpavimą ir to mokanti žmones. Moteris prisipažįsta, kad ši praktika padėjo jai "įkvėpti...


Yantra Twin-flex šlepetės – taškinis masažas kiekviename žingsnyje!

Yantra Twin-flex šlepetės – taškinis masažas kiekviename žingsnyje!

Akupunktūros terapija (arba kitaip taškinis masažas) meditacijai ir savigydai buvo praktikuojama Kinijoje, Indijoje jau daugiau kaip prieš 5000 metų. Tradicinėje Kinijos medicinoje yra 365 akupresūros taškai, išsidėstę maždaug 12 kūno centrų...


Nugaros skausmo priežastys ir prevencija

Nugaros skausmo priežastys ir prevencija

Šiais laikais vis jaunesni žmonės skundžiasi stuburo problemomis. Gydytojai pastebi, kad skausmas vis dažniau kankina ne tik tuos, kurie dirba aktyvų fizinį darbą, tačiau ir tuos, kurie visas dienas praleidžia prie kompiuterio. Taigi, tai ir biuro...


Geriausi vaistai - medus ir cinamonas

Geriausi vaistai - medus ir cinamonas

Farmacijos kompanijos nešneka garsiai, tačiau tai yra patys geriausi vaistai... Medus - vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norite minkšto, skysto medaus - raskite dangtelį...


Crevil® Vital Horse Balm Chilli - Vaistinis sąnarių ir raumenų skausmus mažinantis čili pipirų gelis 500 ml

Crevil® Vital Horse Balm Chilli - Vaistinis sąnarių ir raumenų skausmus mažinantis čili pipirų gelis 500 ml

Švelniai šildantis vaistinis gelis, didina kraujo priplūdimą į odą, stimuliuoja šilumos receptorius, bei atstato raumenų pusiausvyrą po sportinio krūvio. Gelis praturtintas kapsaicinais, gaunamais iš čili pipirų, slopina skausmą ir uždegimus,...


Tradicinis tajų masažas

Tradicinis tajų masažas

Pasakojama, kad daugiau nei prieš du su puse tūkstančius metų Budos draugas ir asmeninis gydytojas Živago Kumaras Bhaši sugalvojo masažą, galintį pakeisti visą mediciną. Dabar jis vadinamas tajų masažu, nes labiausiai paplito ir ištobulėjo ne...


Šienligės arba sezoninės alerginės slogos atakos

Šienligės arba sezoninės alerginės slogos atakos

Pastebėta, kad žmones, gyvenančius mieste, dažniau kamuoja įvairios alergijos. Nemažą įtaką alergijai turi ir ekologija. Patekusios į užterštą orą augalų žiedadulkės prilimpa prie kietųjų sudegusio kuro dalelių ir tampa agresyvesnės, palyginti su...


Kūno riebalus mažinanti procedūra Vilniuje

Kūno riebalus mažinanti procedūra Vilniuje

Dėl riebalinio sluoksnio atsiradusios kūno formų problemos visada aktualios, juk mes visos norime būti gražių kūno formų, bet reibalų sankaupos ant juosmens, pilvo, klubų vargina ir jaučiame diskomfortą. Papildomų riebalų atsiranda ne tik į...


Graži šypsena – tiesiog neįkainojama

Graži šypsena – tiesiog neįkainojama

"Šypsena nušviečia net apsiniaukusią dieną", – skamba linksmos vaikiškos dainelės eilutė. Nuolat besišypsantys žmonės lengviau susibičiuliauja, susiranda darbą, draugų ir aplink save skleidžia šilumą ir šviesą. Aplinkiniai jiems...


Sveikas miegas

Sveikas miegas

Miegas — tai reiškinys, kuris lydi žmogų nuo pirmos jo gimimo dienos. Miegas — tai toks pat gyvybiškai svarbus poreikis, kaip valgis ir gėrimas. Žmogui miegas reikalingas tam, kad galėtų fiziškai ir dvasiškai regeneruoti. Ilgas...


Kai akys tarsi smėlio pripiltos

Kai akys tarsi smėlio pripiltos

Kuo dažniausiai skundžiasi žmonės, laukiantys okulisto konsultacijos? Daugelį vargina akių paraudimas, ašarojimas, graužimas, deginimas, sausumas, braižymas, tarsi akyje būtų svetimkūnis, ir skausmas. Šie požymiai būdingi sausų akių sindromui. Kam...


Kineziterapija - gydymas judesiu

Kineziterapija - gydymas judesiu

Kineziterapijos populiarumas įgauna pagreitį pasaulyje. Kineziterapeutas vakarų šalyse darosi toks pats svarbus kaip ir odontologas ar gydytojas. Kineziterapija gali padėti išvengti sveikatos sutrikimų bei greičiau atsigauti po ligų ar traumų....


Kaip apsisaugoti nuo šilumos smūgio?

Kaip apsisaugoti nuo šilumos smūgio?

Karštomis vasaros dienomis, daug judant ir geriant mažai vandens, organizme susikaupia šilumos perteklius. Šilumos smūgis ištinka tuomet, kai kūnas prakaituodamas nepajėgia išgarinti šilumos. Tai pavojinga būklė, kurią sukelia ilgas buvimas...


Natūrali apsauga nuo uodų

Natūrali apsauga nuo uodų

Vasara, laukiamas metas, kai norime kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, pasidžiaugti grynu oru, smagia draugų kompanija, pasimėgauti saulės ir vandens voniomis. Tačiau dažnai šiuos malonumus apkartina nepageidaujama vabzdžių...


Norite sulieknėti? Išjunkite šviesą

Norite sulieknėti? Išjunkite šviesą

Išlaikyti tobulas kūną taip pat lengva, kaip ir vienu rankos judesiu užgesinti šviesą. Mokslininkai teigia, kad tamsa padeda mesti svorį. Kaip praneša dailymail.co.uk, žmonės, kurie gyvena geriau apšviestose vietovėse, linkę labiau tukti nei tie,...


Trumpa akupresūros pamoka

Trumpa akupresūros pamoka

Skauda galvą? Masažuokite kojų pėdas. Peršti gerklę? Jums padės delno akupresūra. Tai ne juodoji magija, tai patikrintas metodas ir taikomas nuo senų senovės. Išbandykite jo poveikį. Ką masažuoti – pėdas ar delnus? Gydymas veikiant...


Kas tai yra ortopedinis čiužinys?

Kas tai yra ortopedinis čiužinys?

Miegodamas žmogus praleidžia trečdalį gyvenimo, todėl komfortas miegant niekam nekelia abejonių. Ir jeigu nekokybiški korpusiniai baldai gali tiesiog erzinti, tai nekokybiškas čiužinys ne tik suteiks jums diskomfortą, bet ir pakenks jūsų...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9