REXSAN

Akupunktūros specialistė: žmogaus organizme yra keli šimtai aktyviųjų taškų

Akupunktūros specialistė: žmogaus organizme yra keli šimtai aktyviųjų taškų

Žmogaus organizme yra apie 360 aktyviųjų taškų, kuriuos stimuliuojant galima pagyti, LRT RADIJUI sako akupunktūros specialistė Gražina Paliokienė. Pavyzdžiui, tokiu būdu galima išsigydyti net slogą ar skaudančią gerklę. „Tai absoliučiai saugus ir natūralus gydymo būdas, kuris neturi jokio pašalinio poveikio, prie jo nepriprantama“, – pastebi medikė.

Akupunktūros ištakos ir kelionė į Vakarus

Akupunktūros, atsiradusios Kinijoje, metodais gydoma labai daug ligų – biologiškai aktyvūs žmogaus kūno taškai yra veikiami adatomis, šiluma, šalčiu, o šiais laikais net lazeriu. Žmogaus organizme yra apie 360 aktyviųjų taškų, kurios stimuliuodamas žmogus gali pagyti. Daug jų naudoja ir Rytų dvikovų meistrai.

Ši sritis susijusi su Rytų medicinos filosofija, kuriai jau maždaug 8 tūkst. metų. Pirmoji rašytinė knyga, kuri pristatė Rytų holistinį požiūrį į sveikatą (kad žmogaus siela, kūnas ir gamta yra neatsiejamas vienis), buvo Geltonojo imperatoriaus knyga.

G. Paliokienė LRT RADIJUI pasakoja, kad ši medicinos sritis iš Kinijos iš pradžių paplito Japonijoje, Korėjoje, Vietname bei kitose aplinkinėse šalyse. Siejant šį gydymo metodą su naujomis tradicijomis, buvo surandama vis daugiau aktyvių organizmo taškų. „Į Vakarus šis metodas ėjo labai ilgai, pirmieji akupunktūrą atvežė vienuoliai jau viduramžiais, bet iš pradžių ji niekaip nepritapo, žmonėms tai buvo visiškai nesuprantamas dalykas“, – sako specialistė.

Akupunktūros bumas prasidėjo tik 1971 m., po JAV prezidento Richardo Nixono vizito Kinijoje. Jo palydoje buvęs spaudos atstovas su didele nuostaba pasakojo apie akupunktūrą – vienintelį tais laikais Kinijoje naudotą anestezijos būdą operacijų metu. Būtent spauda ir išpopuliarino akupunktūrą JAV, o jau kitais metais ten atsidarė pirmoji akupunktūros klinika.

Akupunktūra – natūralus gydymo būdas

Paklausta, kam labiausiai tinka akupunktūra, G. Paliokienė sako, kad šį jau tūkstančius metų naudojamą medicinos metodą reikėtų išbandyti tiems, kuriems standartinė medicina nepadeda. „Tai absoliučiai saugus ir natūralus gydymo būdas, kuris neturi jokio pašalinio poveikio, prie jo nepriprantama. Akupunktūra patartina ir tiems, kurie dėl alergijų negali vartoti vaistų ar yra nuo jų priklausomi, bei tiems, kuriems dėl įvairių medikamentų vartojimo pažeisti gyvybiškai svarbūs organai“, – pasakoja specialistė.

Anot jos, net jei šiuo metodu gydant nepavyksta išgydyti ligos, gydymas pakeičia žmogaus gyvenimą – jis gali gyventi be skausmų, o tai jau yra didelis pasiekimas.

G. Paliokienė pabrėžia, kad gydo ne adatos – jos tik stimuliuoja, o žmogaus organizmas yra savaime linkęs išgyti. „Kartais žmogus ligą vilkina daugybę metų, o išgyti nori per tris dienas. Farmakologija taikosi prie tokių žmogaus poreikių. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tabletės dažniausiai turi pašalinių poveikių: išgydžius vienus simptomus, atsiranda kiti“, – pastebi ji.

Be to, kaip teigia specialistė, net ir pažeidus tam tikrus taškus, pašalinio akupunktūros poveikio beveik nebūna.

Akupresūra padeda peršalus

Šaltuoju metų laiku daugėja peršalimo ligomis sergančių žmonių. Verta žinoti, kad stimuliuojant tam tikrus aktyviuosius taškus galima išsigydyti net slogą ar skaudančią gerklę. G. Paliokienė pataria nesibaiminti ir išbandyti nekasdienį gydymo metodą – akupresūrą. Jos žodžiais, aktyviuosius taškus spausti ar masažuoti reikia ne mažiau nei 2 min. Taip pat metodas yra daug veiksmingesnis, kai veikiami abu taškai, masažuojama iš abiejų pusių.

Vis dėlto, pabrėžia medikė, akupresūra patartina ne visiems – žmonėms, kurie serga diabetu, širdies ligomis ar astma, nepatariama ilgai gydytis patiems – geriau kreiptis į gydytoją.

Kaip sako G. Paliokienė, yra keturi būdai, kurie pajudina limfą ir  pagerina organizmo detoksikavimą. „Vienas limfą pajudinti padedantis aktyvus taškas yra tarp nykščio ir smiliaus. Turime uždėti nykštį tarp nykščio ir smiliaus ties ta vieta, kur susijungia kaulai. Radę jautrų taškelį, turime trinti jį apie 2 min. iš kairės į dešinę“, – aiškina ji.

Dar vienas aktyvus taškas, priduria pašnekovė, yra tarp kojos nykščio ir antrojo piršto. Ten rasime labai jautrų taškelį, kuris neretam yra labai skausmingas, – tai kepenų taškas. Jis gali parodyti, ar mūsų kepenys jau yra pavargusios nuo mūsų gyvenimo būdo, užterštos. Jei taškas skausmingas, atitinkamas organas nesveikuoja.

„Jei labai sloguojate, prispauskite pirštus šalia nosies šnervių. Reikia 2 min. spausti ir masažuoti prie šnervės esančią raukšlę. Taip pat patartina pamasažuoti nuo burnos nosies link einančią raukšlę ir ten, kur ji baigiasi šalia nosies“, – pataria specialistė.

O tie, kurie skundžiasi galvos skausmais, G. Paliokienės žodžiais, gali švelniai pamasažuoti smilkinius ir tašką, esantį tarp antakių, – šis būdas daugumai tikriausiai jau žinomas.

„Įdomu tai, kad stimuliuojami taškai dažnai yra labai nutolę nuo norimos paveikti vietos. Pavyzdžiui, gerklei padės taškelis, kuris yra tarp antro ir trečio kojų pirštų. Turime suimti tarp tų pirštų esančią plėvelę ir gerai pamasažuoti“, – pasakoja G. Paliokienė.

2016-02-14 / 16:46 — Rasa Pekarskienė, LRT RADIJO laida „Sveikata“, LRT.lt

TAIP PAT SKAITYKITE