Spalio 21d. Trečiadienis

Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Peržiūrų skaičius: 47116
Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Ar nešitės tuziną rožių namo savo brangiausiajai Valentino dienos proga? Nieko negali būti romantiškiau ir, be abejonės, ne taip tukina kaip šokoladai. Bet, kai kalbame apie rožes, klausimas yra platesnis, nei akys mato ir… nei nosis užuodžia.

Jūsų mylimoji tikrai neklaus, iš kur yra nuostabioji Freedom veislės rožių puokštė. Tačiau ši populiariausia Amerikoje skinta gėlė ir gėlių pramonės svarbiausios metų dienos pasididžiavimas, prieš patekdama į jūsų prekybos centrą ar gėlių krautuvėlę, greičiausiai keliavo lėktuvu 5000 mylių. Nepaisant jos kvapą gniaužiančio grožio, šios veislės rožė yra išvesta labiau dėl ištvermės nei jos kvapo, ir vargu ar kvepia, kaip gėlyne auganti rožė.

Šiandien apie 78 procentus iš 4 milijardų skintų gėlių stiebų, nupirktų Jungtinėse Amerikos Valstijose, įskaitant rožes, įsigytas per Valentino dieną, yra iš Kolumbijos ir Ekvadoro, kur jos auginamos didžiuliuose gamybiniuose šiltnamiuose, tada nuskinamos, išrūšiuojamos ir išvežiojamos į skirtingus pasaulio kraštus. Rožės yra pati svarbiausia skintų gėlių pramonės parduodama produkcija ir užima pagrindinę vietą 20 milijardų JAV dolerių vertės JAV gėlių pramonėje.

Deja, už tūkstančius mylių nuo spalvingų ir džiaugsmingų žiedų ekspozicijų prekybos centrų gėlių skyriuose bei gėlių parduotuvėse visoje Amerikoje paplitusi abejotina praktika, apie kurią sužinojus galbūt kitaip pradėsite galvoti apie tas Valentino dienos rožes.

Rožių auginimas didžiuosiuose Kolumbijos ir Ekvadoro gamybiniuose šiltnamiuose

Viskas prasideda nuo žemės, kurios ištisi hektarai atiduoti stiklu arba polietilenu apdengtiems šiltnamiams. Šios teritorijos, aptvertos tvoromis ir saugomos sargų, ir yra ta vieta, kur prasideda milijonų rožių stiebų kelionė į Šiaurės Ameriką.

"Prisimenu, kaip visos šios apylinkėse buvo nusagstytos sodybomis, o dabar Sabana uždengta viena milžiniška polietileno plėvele", sako Carolina DelGado iš Pietų Floridos valstijos, kuri užaugo savanoje, prie Bogotos. Vien Kolumbija įdarbina 115 000 gėlių darbininkų. "Tačiau šie maquilladores ("prakaitinės"), manau, kad teisingai jas pavadinau, nes tai milžiniški įrenginiai su labai griežta apsauga, žinomos savo siaubingomis darbo sąlygomis ir taisyklių nepaisymu", - sako DelGado.

Be darbo jėgos išlaidų, skintų gėlių pramonė naudoja didelius žemės plotus Pietų Amerikoje ir Afrikoje. Tyrėjai iš Universidad Externado de Colombia teigia, kad gėlininkystė atnešė naują pramonės šaką į šalį, bet sunaudoja visą "vandenį, vietą ir dirvą".

Didžiagalvių ir ilgakočių rožių auginimas

Ekvadoroe ir Kolumbijoje skintų gėlų tiekimo tinklo pagrindą sudaro rožės, auginamos net 2,7 km aukštyje, ant vulkano šlaitų, sausoje derlingoje žemėje, tokiose vietovėse kaip Sabana šalia Bogotos, Kolumbija, arba Cotopaxi, netoli Kito, Ekvadoras. Čia auginamos milžiniškos prabangios rožės tokios kaip Esperance, kurių žiedai yra daugiau kaip 15 cm skersmens, o stiebai nuo 1 iki 1,5 metrų aukščio. Kai praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje agronomai atrado, kad šias gražias rožes galima auginti Andų kalnuose ir perskraidinti jas į JAV per kelias valandas, netrukus pramonės įmonės pradėjo keltis į Pietų Ameriką iš tų vietų, kur rožės buvo auginamos natūraliomis sąlygomis.

Augintojai sako, kad gėlei greičiau augti padeda intensyvi saulės šviesa, sausas oras ir vienoda ekvatorinio klimato temperatūra. Tačiau, kaip rašo Amy Stewart, Flower Confidential autorė, nuolatos gerėjant šių gėlių kokybei, didėja spaudimas šių šalių gėlių darbininkams ir jų aplinkai, dėl to kyla daugybė problemų, pradedant mažu atlyginimu, vaikų darbu ir piktnaudžiavimu pavojingais chemikalais.

Rožių skynimas rankomis, jų gyvybės palaikymas vandeniu ir chemikalais

Norėdami išauginti tobulą rožę, augintojai dažnai naudoja cheminius herbicidus ir pesticidus. Alejandro Boada iš Universidad Externado de Colombia sako, kad pesticidų rasta 300-400 metrų gylyje, žemės sluoksnyje, kuris nesugebėjo išfiltruoti šių nuodų. Taip pat nustatyta, jog vandens poreikis viršija vietinio vandeningojo sluoksnio, nuo kurio yra priklausomi ir kiti ūkininkai, atsargas.

Ekvadore mokslininkai ištyrė, jog vanduo gėlių auginimo vietose daug labiau užterštas nei ten, kur auginamos bulvės, miežiai ir kitos tradicinės kultūros. Anot mokslininkų, kurie dirba EcoHealth programoje šiaurinėje Andų dalyje, vis daugiau skintų gėlių ūkių laikosi tarptautinių normų ir dalyvauja žalių gėlių etikečių programose. "Deja, dauguma ūkių, apie 80 procentų, vengia atsakomybės savo darbininkams ir aplinkai".

Vandens ir JAV draudžiamų chemikalų naudojimas po derliaus nuėmimo

Toms 200 milijonų rožių, kurios kiekvienais metais atkeliauja į JAV Valentino dienos proga, reikia ne vienos tonos pesticidų. Manoma, kad apie 20 procentų naudojamų chemikalų Amerikoje draudžiami. Tarptautinio darbo teisių fondas 2007 metais atliko tyrimą ir nustatė, kad daugiau nei 66 procentai Ekvadoro ir Kolumbijos gėlių darbininkų turėjo su darbu susijusių sveikatos sutrikimų – tarp jų odos išbėrimų, kvėpavimo ir akių ligų – dėl nuodingų pesticidų ir fungicidų. Šis fondas taip pat atskleidė faktą, jog "gėlių darbininkėms dažniau nei vidutiniškai pasitaiko pirmalaikis gimdymas, įgimtos vaisiaus anomalijos ir persileidimai". Be to, pardavimų sezono įkarštyje jos dirbo 70-80 valandų per savaitę.

Tačiau pesticidų naudojimas gėlininkystėje kelia pavojų ne tik Lotynų Amerikai. JAV žemės ūkio departamentas teigia, jog gėlininkystės pramonė – "viena iš didžiausių pesticidų vartotojų visame žemės ūkyje". Pavyzdžiui, vienas iš dažniausiai naudojamų pesticidų Kalifornijos gėlių pramonėje yra metilo bromidas - pavojingas chemikalas, kuris yra vienas iš pagrindinių ozono sluoksnio eikvotojų; acefatas, organofosfatinis neurotoksinas, pavojingas žmogui ir didžiausias nuodas bitėms; bei chlorotalonilas, kuris yra kancerogenas. Kitur metilo bromido naudojimas pamažu yra mažinamas, tačiau gėlininkystės pramonė ne kartą išsikovojo išimtis Monrealio protokole, - pagrindiniame susitarime dėl medžiagų, kurios eikvoja ozono sluoksnį, naudojimo mažinimo.

Transportavimas: "gėlių mylios?"

Kuo skubiau pristatyti gėles į galutinį kelionės tikslą – vazą ant stalo, visuomet reikėjo daug pastangų, pradedant tais senais laikais, kai skintos gėlės keliaudavo geležinkeliu. Kaip rašo britų Guardian autorius Leo Hickmanas, anksčiau geltonųjų narcizų augintojai sudėdavo savo gėlių glėbius ant karstų, pasinaudodami tuo, kad "mirusieji visuomet keliavo nemokamai nuostabiuoju Dievo geležinkeliu".

Tačiau gėles skraidinti tūkstančius mylių iš ūkių Lotynų Amerikoje ir Afrikoje į didmeninius sandėlius ar kitus paskirstymo punktus brangiai kainuoja: tam sudeginama daug kuro, ypač dėl sunkios pakuotės vandenyje, ir tai palieka itin didelį anglies pėdsaką.

Didžiojoje Britanijoje prekybos mažmenininkai Tesco ir Marks & Spencer ant importuotų prekių, taip pat ir gėlių, pradėjo klijuoti lėktuvų lipdukus, kuriuose nurodoma, kiek "mylių nukeliauta", kad vartotojai nepirktų tų prekių, kurių atvežimas į Europą teršia aplinką.

Patikrinimas ir šaldytuvai

Aukštai Anduose nuskintos rožės paruošiamos ir pamerkiamos į paskutinį konservantą, kad visą laiką būtų šaltai, t. y. aplinkoje, kur temperatūra palaikoma šiek tiek virš nulio. Kai tik jos iškraunamos iš krovininio lėktuvo Majamyje, ši Freedom veislės rožė perkeliama iš šaldytuvo į šaldymo kameras bei šaldytuvus perpakavimui ir paskirstymui, po to - vėl į šaldymo kameras, kol pasiekia didmenininkus, ir galiausiai patenka į gėlių pardavėjo šaldytuvą.

JAV Gyvūnų ir sveikatos inspekcija tikrina skintų gėlių dėžes, ar jose nėra kenkėjų, o Valstybės apsaugos tarnautojai patikrina, ar nevežama kontrabanda arba kokainas, kuris galbūt kaip nors slapta pateko į krovinį. Tačiau skintų gėlių niekas netikrina dėl cheminių medžiagų nuosėdų, kurios galėjo pasilikti ant rožių žiedlapių. Tiesą sakant, jeigu ant gėlių randama vabzdžių ar kitokių kenkėjų, dažniausiai gėlės dar kartą dezinfekuojamos.

Kadangi gėlės nėra maisto produktas, nereikalaujama, kad ant gėlių nebūtų nuodingų medžiagų likučių, tad kai kurios vartotojų grupės įspėja gėlių pirkėjus, kad palietę gėles plautųsi rankas. Sietlo floristė Melissa Feveyear perspėja nuotakas, kad būtų atsargios, puošdamos savo vestuvių pyragus rožėmis, nebent jos būtų ekologiškai užaugintos.

Flower Confidential autorė Amy Stewart cituoja vieną ekvadorietį rožių augintoją: "Aš nerekomenduočiau maudytis rožių žiedlapiuose".

Ant mažmeninės prekybos prekystalio

Prieš patekdamos į bakalėjos ar gėlių parduotuves, tos Freedom rožės būna nukeliavusios tūkstančius mylių. Tačiau net prieš joms pasiekiant galutinį kelionės tikslą, jos būna suvyniotos į kalnus pakavimo ir apsauginės medžiagos. Majamio tarptautinis oro uostas, kuris priima daugiau nei du trečdalius visų į JAV importuotų skintų gėlių krovinių, kasdien išduoda apie 32500 dėžių su skintomis gėlėmis. Per Valentino dienos įkarštį dėžių skaičius patrigubėja.

Jau nekalbant apie plastikines rankoves ir vazas, į kurias įstatomos gėlės, ar kitas prekes, kurių prikemšami Valentino dienos krepšeliai: putų ir plastmasinių meškiukų, žvilgančio vyniojamojo popieriaus, krūvos širdelių ir kupidonų. Atsiranda verslininkų, kurie ieško ekologiškų alternatyvų. Blumebox firma parduoda puokštes, lengvai perdirbamose kartono dėžėse-vazose, kurių vidus išklotas polietilenu.

Nors dar nebuvo nuodugniai ištirta, kokį poveikį turi visa ši vienos dienos pakuotė ir šiukšlės, bet Tomas Watsonas, Nacionalinės šiukšlių prevencijos koalicijos koordinatorius, reziumavo: "Poveikis turėtų būti didžiulis, pradedant medžiais, kurie kertami, kad būtų pagamintos tos dėžės, konteineriai bei užpildai gėlėms pervežti, ir baigiant pakuotės išmetimu į sąvartynus, kur kartonas sunyksta pagamindamas metano dujų, sukeliančių šiltnamio reiškinį".

Rožinė Valentino diena: mažesnio poveikio skintų gėlių alternatyva

Atsiliepdama į visas šias aplinkosaugos ir sveikatos problemas, gimsta nauja, labiau subalansuota gėlių pramonė. Ji dar maža, tačiau sparčiai auga, siekdama pozityvių pokyčių beveik visais gėlininkystės klausimais, pradedant augimvietėmis, žeme ir dirvožemiu, baigiant pesticidų kontrole, vandens tausojimu ir socialine apsauga bei ekonominiu teisingumu tiems, kurie šias gėles augina.

"Niekas nenori pigios prekės, žinodamas, kad nusipirko aplinkosaugos ar vergiško darbo sąskaita", - sako Anthony Marek iš Transfair USA, kuri išduoda pažymėjimus plataus vartojimo prekėms už išlaikytą socialinę ir aplinkosaugos pusiausvyrą. Transfair parengė naują sąžiningos prekybos sertifikavimo sistemą gėlėms jau šių metų Valentino dienai, taip, kaip ji žymi kavą ir šokoladą.

Tuo tarpu Veriflora programa, kuri išduoda pažymėjimus sveikoms ir ekologiškai užaugintoms gėlėms, gyvuoja jau antrus metus. Europoje nauja sertifikavimo sistema galioja jau nuo 2002 metų, įsitvirtina ir JAV.

"Manome, kad 2008-ieji gėlių pramonei bus "žalesni", - įsitikinęs Geraldas Prolmanas, OrganicStyle.com ir Ecoflowers.com steigėjas.

Sveikatos sodas

Žymės: rožės
Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Jau nesistebime visais metų laikais matydami parduotuvių lentynose šviežius vaisius ir daržoves. Įpratome juos pirkti ir valgyti. Tačiau vis dažniau kalbama ne vien apie augalinės kilmės produktų naudą, bet ir apie nitratais, sunkiaisiais metalais...


Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Šaltasis metų laikas - išbandymas visai šeimai. Temperatūrų kaita ir padidėjusi rizika peršalimams, siaučiantys virusai vaikų darželiuose ir mokyklose. Daugelis pagalvojame, ar aplenks susirgimai kiekvieno šeimą ir su baime žvelgiame į sergančius...


Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė puikus pagalbininkas ruošiant maistą vaikams pirmaisiais gyvenimo metais: lengvai sutrinsite morkų, obuolių, bananu ir tt gabaliukus į tyrę.


Geras vanduo – sveikas žmogus

Geras vanduo – sveikas žmogus

Mokslininkai teigia, kad nuo troškulio žmogus miršta jau aštuntą parą, nors be maisto jis gali išgyventi iki 40 – ties parų. Vandens dėka vyksta medžiagų apytaka visoje planetoje ir medžiagų apykaita tarp organizmų bei aplinkos, palaikančios...


Apie alavijų sultis

Apie alavijų sultis

Įsivaizduokite, kad perpjaunat alavijo lapą ir geriat želė tiesiog iš lapo. Populiariausias Forever produktas – Aloe Vera sultys – yra kiek įmanoma identiškos natūraliam lapui. Šis lapo minkštimo ir skysčio mišinys yra pirmas tokio...


Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Vos tik pažvelgus į išmanųjį vazoną daigyklę Plantui Smart Garden 3e, nesunku pastebėti, kad šis gaminys papuoš bet kuriuos namus, taps stilingi ir dekoratyviu akcentu. Tačiau verta akcentuoti, kad šis išmanusis vazonas yra puikus pasirinkimas...


Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Pasibaigus vasarai apie šiltas dienas prie jūros daugumai lieka tik malonūs prisiminimai. Ateinantis šaltasis sezonas primena apie pernykščius peršalimus ir slogas. Dauguma mūsų esant slogai esame linkę į kraštutinumus: nedaryti nieko (anot...


Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, todėl norisi atrasti geriausiai mums tinkančią pagalvę. Naujos technologijos sprendimas sveikam miegui – dvisluoksnė pagalvė “Apsiversk”. Vienas sluoksnis minkštas (100% lietuviškos...


TITAN ALPHA 2000 - profesionalūs indai sveikai mitybai

TITAN ALPHA 2000 - profesionalūs indai sveikai mitybai

TITAN ALPHA 2000 suderina nepridegančio paviršiaus privalumus su dideliu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, atlaiko aukštą temperatūrą, todėl puikiai tinka ir intensyviam naudojimui.


Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Nors jau kitais metais pagal ES reikalavimus gyvsidabrio termometrai nebus parduodami, šiandien jie vis dar populiarūs. Anot pacientų, jie ne tik pigesni už elektroninius, bet ir patikimesni. Bėda tik ta, kad jie dažnai dūžta, o po grindis...


10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

Apie vandenį, jo sudėtį ir savybes sukurta tikrai nemažai mitų. Nemaža dalis jų – gajūs kasdieniniame mūsų gyvenime, atėję iš praeities ir nyksta mokslui žengiant tolyn, kitus atneša įvairūs gyvenimo būdo pranašai, kartais jie gimsta iš...


Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Jei norime būti sveiki ir turėti puikią savijautą bei nuotaiką, patys tuo ir turime pasirūpinti. Visi, kurie nori taip jaustis, imasi pačių įvariausių priemonių (derina mitybą, ima sportuoti, vartoja maisto papildus ir pan.). Tačiau reikia...


Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Turbūt nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję apie stebuklingas Negyvosios jūros galias. Teigiama, kad Negyvosios jūros vanduo, druska, mineralai bei purvas daro stebuklus mūsų organizmui: gydo daugelį ligų, atpalaiduoja kūną bei suteikia grožio!


Frosch aloe vera

Frosch aloe vera

FROSCH ALOE VERA indų plovimo rankomis losjonas puikiai plauna indus bei apsaugo rankų odą nuo išdžiūvimo. Idealiai tinka ir rankoms plauti, nes sudėtyje esantys alijošiaus lapų ekstraktai palaiko drėgmės pusiausvyrą ir stabdo odos senėjimą, Tai...


Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Kas kartą keičiantis sezonams svarbu atlikti detoksikacijos terapiją ir padėti kūnui išsilaisvinti nuo susikaupusių atliekų ir toksinų. Taip pat primygtinai rekomenduojama imtis mažesnio kaloringumo dietos, kad būtų galima bent kiek sumažinti per...


Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Naujas JAV atliktas tyrimas nustatė, kad moterims ėmus vartoti daugiau folio rūgšties, žymiai sumažėjo įgimtų stuburo patologijų ir panašių vaisiaus apsigimimų, o tai patvirtina, kad vitaminas B nėštumo laikotarpiu teikia naudos. Nuo 1998 metų JAV...


Namų interjeras - pagal charakterį

Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų...


Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Gerai izoliuoti šiuolaikiniai langai sulaiko patalpose ne tik šilumą, bet ir drėgmę. Dėl netinkamos oro apykaitos ir per didelės drėgmės koncentracijos, atsirandančios dėl žmogaus veiklos, vandens kondensatas neišvengiamai kaupiasi ant šalčiausių...


Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

SPIRULINA - tai vienas pirmųjų augalų Žemėje. Pirminė gyvybės forma, nepakitusi kelis milijardus metų. Maistui naudojama tūkstančius metų actekų, majų, Rytų Azijos šalyse.


FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi pašalina visas išbalinamas sunkiai valomas dėmes (pavyzdžiui, kavos, arbatos, žolės, raudono vyno, vaisių) net žemoje temperatūroje nuo 20°C.


Namai be chemikalų - utopija ar realybė?

Namai be chemikalų - utopija ar realybė? (3)

Lietuvoje vis dažniau ir garsiau kalbama apie sveiką gyvenseną, sportą bei mitybą. Tačiau retas kuris susimąsto apie aplinką kurioje mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko - namus. Europos rinkoje tvirtą poziciją užėmusios nano technologijų...


Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą?

Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą? (1)

Pasaulio istorijoje sviestas atsirado anksčiau, nei žmogus prisijaukino karvę. Šiuo metu sviestu skaninamos ne tik košės ar sumuštiniai, tačiau jo dedama ir į įvairius kulinarinius kepinius, troškinius bei padažus. Kadangi šiandien turime kaip...


"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

Papildoma skalbimo priemonė, kad spalvoti ir balti skalbiniai būtų ypač minkšti ir švelnūs. Švelnios priemonės receptūra su natūraliu migdolų aliejumi tausojančiai kūdikių baltinių ir patalynės bei kitų tekstilinių audinių priežiūrai – kad...


Rojus ten, kur gera žmogui

Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius,...


Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Beatodairiškas švarinimasis namuose, ypač jei rezultatui pasiekti pasitelkiamos didelės koncentracijos cheminės priemonės, gali būti viena svarbių alergijos priežasčių, teigia vis daugiau pasaulio mokslininkų. Išeitimi gali tapti požiūrio į kovą...


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Ne tik aistringi pirtininkai, bet ir mėgėjai žino, jog tikros pirties esmė neatsiejama nuo svarbiausio jos palydovo – aromatingos, sveikatinančios, žvalumą bei gausybę kitų malonumų dovanojančios vantos. Žinovai juokauja, jog bene...


Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) “Frosch” – Granatų kvapo. Naudojama spalvotiems ir baltiems skalbiniams, kad jie maloniai kvepėtų, taptų minkšti. Tinka skalauti medvilnei, vilnai, viskozei, melanžiniams audiniams ir...


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Fresh Deli žvakės gaminamos iš 100% natūralaus ekologiško sojų vaško ir yra netoksiškos, degdamos jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, dega apie 60 valandų. Pasklidę aromatai atgaivina patalpų orą, suteikia joms namų jaukumo.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9