Liepos 5d. Sekmadienis

Chroninis vidurių užkietėjimas

Chroninis vidurių užkietėjimas

Neretai po šių, rodos, kartais nereikšmingų skundų bei simptomų skraiste slypi pavojingi pilvo organų susirgimai.Tai ir onkologiniai susirgimai, įvairios gerybinės žarnų ar kt. pilvo organų ligos. Laiku diagnozavus bei pašalinus priežastį  galima užkirsti kelią įvairioms sunkių ligų išsivystymui.

Žarnų nepraeinamumas - tai būklė, kai sutrinka žarnų turinio slinkimas link išangės. Žarnų nepraeinamumas gali būti dinaminis (kai išnyksta žarnyno motorika) ir mechaninis (kai žarnyno turinio slinkimui trukdo kliūtis žarnose ar už jų ribų). Dažnai tai pasireiškia kaip vidurių užkietėjimas, kurį neretai tenka gydyti ir chirurgams.

Vidurių užkietėjimas - obstipacija - tai liguista būklė, kai normaliai ir racionaliai maitindamasis žmogus tuštinasi rečiau kaip kas 48 valandas arba tuštinamasi kelis kartus per dieną po nedaug kietų išmatų, nejaučiant palengvėjimo po tuštinimosi. Vidurių užkietėjimo priežastimi gali būti prastas maisto suskaidymas, virškinimo problemos. Tada šios problemos galima atsikratyti medikamentų, dietos, mitybos koregavimo būdu. Tačiau minėtos priemonės nepadeda, jei vidurių užkietėjimo priežastys yra pačioje storojoje žarnoje, kurių negalima pagydyti vaistais.

Dėl vidurių užkietėjimo kenčiantiems žmonėms specialistų pagalbos reikėtų ieškoti jei tuštinamasi rečiau nei tris kartus per savaitę, jei stanginimasis vyksta ilgiau nei 25 proc. tuštinimosi laiko, jei išmatos nuolat kietos ir jei nepavyksta pasveikti, arba pasiekiamas tik trumpalaikis pagerėjimas, o, nutraukus vaistus, viduriai vėl kietėja.Todėl tokie žmonės dažnai vaikšto nuo vieno specialisto prie  kito, bando įvairiausius vaistus, o tokio gydymo rezultatai vis vien lieka blogi, nes kai kuriais vidurių užkietėjimo atvejais (esant sulėtinto tranzito obstipacijai ir obstrukcinės defekacijos obstipacijai) chirurgo įsikišimas yra tiesiog neišvengiamas.

Sulėtinto tranzito obstipacija - tai patologija, kuomet visa storoji žarna arba visas žarnynas labai lėtai juda, lėtai stumia turinį pirmyn, žmonės nesituština savaitę ir daugiau.
Obstrukcinės defekacijos obstipacija - tai patologija, kai yra sutrikęs pats tuštinimosi procesas.       Dažniausiai tokie žmonės skundžiasi, jog jaučia, kad nori pasituštinti, tačiau negali, o, jei ir pavyksta, visada išlieka ne visiško pasituštinimo jausmas.

Jei dėl vidurių užkietėjimo kenčiantį pacientą gydantis gydytojas nežino šių dviejų patologijų, žmonės kenčia ilgus metus, o liga vis daugiau komplikuojasi. Su amžiumi problemos dar didėja Šios vidurių užkietėjimo priežastys šalinamos tik chirurginiu būdu.

Kaip tai diagnozuojama?

Labai daug informacijos suteikia kruopšti paciento apklausa ir apžiūra. Kartais prireikia ir specifinių tyrimų. Tai - defekografija, (žmogaus tiesioji žarna pripildoma rentgenui kontrastinės medžiagos, o po to tuštinimosi procesas stebimas rentgenu), mažojo dubens raumenų funkcijų tyrimas ir dar kai kurie kiti tyrimai.

Svarbiausia - ilgai nelaukti, nebandyti su aukščiau minėtais negalavimais susigyventi, nes delsimas dažnai kainuoja sveikatą ar net gyvybę.

Autorius: Algimantas Stašinskas, gydytojas


Virškinimo sistemos ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9