Liepos 16d. Ketvirtadienis

Osgudo-Šlaterio liga

Osgudo-Šlaterio liga

Tai osteochondropatija, kurios priežastis didelis fizinis krūvis. Ji dažnai pasireiškia jauniems fiziškai aktyviems asmenims. Ligos metu išsivysto uždegimas toje vietoje, kur girnelės sausgyslė tvirtinasi prie blauzdikaulio. Kartais krūvio metu sausgyslė taip įtempiama, kad atplyšta nuo blauzdikaulio kartu su kaulo fragmentu (blauzdikaulio šiurkštumos trakcinis periostitas ir stres lūžis). Skausmas sustiprėja krūvio metu, lipant laiptais, pritūpus, atsiklaupus, lenkiant kelį, ypač panaudojus pasipriešinimą. Liga įtariama nustačius skausmingumą išilgai keturgalvio šlaunies raumens sausgyslės ar ties blauzdikaulio šiurkštuma.
Blauzdikaulio viršutinėje dalyje gali būti patinimas ar kaulinis išsigaubimas.

Ja dažniau serga 13-18 metų berniukai. Dažniausiai pažeidžiami abu blauzdikauliai. Patinimas ir skausmingumas blauzdikaulio šiurkštumos srityje dažniausiai atsiranda po traumos. Labiau skauda vaikštant (ypač lipant laiptais), nejudant neskauda. Laboratoriniai tyrimai normalūs.
Ištyrus rentgenu, nustatomas išretėjimas ar fragmentacija priekinio blauzdikaulio šiurkštumos paviršiaus epifizės srityje (straublio vaizdas). Liga trunka apie metus ir baigiasi kaulinio fragmento skleroze.

Gydymas: kojai suteikiama ramybė (imobilizuojama), skiriamos vonios, fizeoterapijos procedūros (jonoforezė su kalciu). Anksčiau darytų operacijų (nekrozavusio kaulinio audinio pašalinimo) jau visuotinai atsisakyta.

Kitos osteochondropatijos gydomos analogiškai, jų prognozė taip pat gera. Svarbiausia, kad gydyti turi būti pradėta laiku.


Kaulų - raumenų ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9