Sausio 27d. Ketvirtadienis

Mastoiditas

Mastoiditas yra processus mastoideus (speninės ataugos) kaulų audinio nzdegimas (osteomielitas). Pnežastis yra bakterinė vidurinės ausies infekcija. Jis dažniausiai prasideda po 2-3 savaiciu po otito pradžios. Simptomai gali būti ilgalaikiai, daugelį vargina didejanti sekrecija iš ausies, pulsuojantis galvos skausmas bei jautrumas ir tinimas virš processus mastoideus. Išorinė ausis dažnai "atlėpsta". Būdingas nedidelis karsčiavimas ir padidėjęs kraujo nusėdimo greitis.

Sergantį mastoiditu reikia skubiai guldyti į ausu nosies gerkles ligu skyriu ir operuoti, Jei diagnoze nustatyta.

Simptomai:

  • Ausies skausmas
  • Ausies užgulimas
  • Karščiavimas
  • Klausos sutrikimas
  • Pūliavimas iš ausies
  • Pulsuojantis ausies skausmas
  • Staigus karščiavimas

Ligos priežastys


Mastoiditą sukelia tie patys sukėlėjai kaip ir ūminį vidurinės ausies uždegimą: stafilokokai, mišri flora, vis dažniau nustatoma grybelinė infekcija. Mastoiditui prasidėti svarbu infekcijos aktyvumas, speninės ataugos struktūra, bendra ligonio būklė, amžius, netinkamas gydymas antibiotikais. Mastoiditas gali būti pirminis ir antrinis. Dažniausiai būna ūminis antrinis mastoiditas, kaip ausies uždegimo komplikacija. Pirminis mastoiditas sutinkamas retai, išsivysto dėl sifilio, tuberkuliozės bakterijų ar traumų.

Ligos gydymas

Pagrindinė terapija - tai gydymas antibiotikais (vankomicinu, ceftriaksonu, cefotaksimu). Antibiotikai gali būti geriami arba suleidžiami į ausį. Taip pat naudojamas nuskausminamasis, temperatūrą mažinantis gydymas.
Jei gydymas antibiotikais nepadeda, ar liga išplitusi naudojamas chirurginis gydymas – speninės ataugos pašalinimas ar kanalo pūliams nutekėti suformavimas.
Operacija turi savo riziką, nors ir nedidelę, be to gali išlikti kosmetinis defektas, rečiau klausos praradimas. Negydant ši liga gali sukelti pavojingų ir mirtinų komplikacijų kaip smegenų uždegimą..
Laiku pradėjus gydyti ir nesant komplikacijų visiškai pasveikstama, kitu atveju gali būti klausos sutrikimų, kosmetinių defektų, veidinio nervo paralyžius.


Ausų, nosies, gerklės ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9