Spalio 21d. Ketvirtadienis

Panoftalmitas

Panoftalmitas, panophthalmitis. Tai visų akies obuolio dangalų pū­linis uždegimas, pati sunkiausia akies obuolio kiaurinių sužeidimų kompli­kacija. Akį labai skauda, vokai paburksta, parausta, būna ryški chemozė. Uždegimas plinta ir akiduobės audiniuose. Atsiranda egzoftalmas, akies obuolio judesiai riboti. Ragenoje — pūlinis infiltratas, priekinėje kame­roje — pūliai. Gali skaudėti galvą, pakyla kūno temperatūra.

Prasideda, kai užkratas patenka į akį iš išorės, iš akies junginės arba atnešamas iš kitų organizmo vietų. Kyla dėl apsinuodijimo, akies traumos, alergijos, sutrikus medžiagų apykaitai, sergant tuberkulioze, toksoplazmoze, reumatu, liga, kuri pažeidžia šalia akies esančius organus (pvz. Prienosinių ančių uždegimu).

Gali apimti vieną kurį nors akies dangalą arba jo dalį. Pvz., ragenos uždegimas pažeidžia tik rageną, odenos uždegimas - odenos paviršių arba gilesnius jos sluoksnius. Dažniausiai panoftalmitas apima kelis akies dangalus, pvz., rainelę ir krumplyną arba gyslainę ir tinklainę. Smarkus pūlinis panoftalmitas apima visus akies dangalus ir vidų. Panoftalmitas gali susilpninti regą ir sukelti įvairių komplikacijų.
Profilaktika: saugoti akis nuo pažeidimo, traumos, ten, kur reikia, būti su apsauginiais akiniais, laiku gydyti viso organizmo ligas.

 


Akių ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila