Spalio 21d. Ketvirtadienis

Hordeolum

Hordeolum – tai meibomiano liaukų ar Zeis ir Moll liaukų bakterinis uždegimas. Pacientui patinsta viršutinis ar apatinis vokai. Matymas nenukenčia. Kartu gali būti konjunktyvitas. Galimos gleivingos-pūlingos išskyros. Akių vokai esti labai jautrūs palpacijai.

Voko krašte, rečiau dermoje, gali būti pustuliariniai, į spuogus panašūs pažeidimai. Patogenezė Hordeolum būna vidinis ir išorinis. Vidinis, kai pažeidžiama gilesnės meiomiano liaukos. Išorinis – kai daugiau pažeidžiama Zeis ir Moll liaukos. Dažniausi sukėlėjai Staphyloccocus aureus ir Staphyococcus epidermidis.

Blogai gydomas hordeolum pereina į granulomatozinį uždegimą, chalazija. Jei infekcija išplinta į aplinkines liaukas ar voko audinius esančius prieš kremzlinę plokštelę, išsivysto presptalinis celiulitas. Gydymas Tradiciškai standartinis gydymas buvo vietinis antibiotikų tirpalais ir tepalais, tačiau toks gydymas nėra pakankamai efektyvus.

Vietinis gydymas neužtikrina pakankamos terapinės antibiotiko koncentracijos audiniuose. Hordeolum gydymui reikalingi peroraliniai antibiotikai. Esant išoriniam hordeolum galima, vietiškai nuskausminus, mėginti drenuoti, pašalinti arčiausias blakstienas, kad pagerėtų drenažas. Gydoma peroralinais antibiotikais dicloxacillinum, eritromicinu ar tetraciklinu 250 mg 4k/d ar amoksicilinu 500 mg 3k/d. Šalti kompresai uždegimą.


Akių ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila