Spalio 21d. Ketvirtadienis

Diabetinė retinopatija

Diabetas sukelia mikroangiopatiją (smulkių kraujagyslių pažeidimas). Pažeidžiamos konjunktyvos, tinklainės, centrinės nervų sistemos it kt. kraujagyslės. Cukriniui diabetui būdinga polifagija ( pacientas labai daug valgo), polidipsija (labai daug geriama skysčių) ir poliurija (gausus šlapinimasis).
Nepastovų regėjimo aštrumą sukelia gliukozės koncentracijos svyravimai kraujyje. Regėjimo aštrumo pokyčiai priklauso nuo diabeto sunkumo ir jo stadijos.
Tinklainės arteriolės ir kapiliarai susilpnėja, atsiranda taškinių ir dėmių pavidalo hemoragijų (kraujo išsiliejimų), eksutadų, microaneurizmų, edemų ir infarktų. Vystosi proliferacinė diabetinė retinopatija. Diabetas sukelia neurologinių komplikacijų: trečio, ketvirto ir šešto galvinių nervų paralyžiai.

Patogenezė

Cukrinis diabetas – tai grupė ligų, kurioms būdinga gliukozės intolerancija. Tai liga, kurios metu sutrinka medžiagų apykaitos reguliacija dėl insulino trukumo, insulino receptorių sutrikusios funkcijos ar pačio insulino defektų.
Diabeto metu atsiranda sorbitolio, kuris pažeidžia pericitus. Pericitai – tai ląstelės, kurios yra endotelio atraminės ląstelės. Kadangi pericitai žūva, endotelis tampa pralaidesnis kraujui, baltymams ir lipidams. Visa tai sukelia kraujagyslių nepakankamumą, prastą kapiliarų perfuziją, tinklainės hipoksiją, akies struktūrų pažeidimą ir funkcijos suprastėjimą. Formuojasi ir atsipalaiduoja vasoproliferacinės medžiagos,kurios sukelia tinklainės neovaskuliarizaciją.

Gydymas

Kai įtariamas cukrinis diabetas, reikia nustatyti gliukozės koncentraciją kraujyje nevalgius, gliukozilintą hemoglobiną ar atlikti gliukozės tolerancijos mėginį. Reikalingas gliukozės koncentracijos kraujyje normalizavimas. Kai yra refrakcijos pakitimai, pacientui reikia laikinu akinių kol refrakcija stabilizuosis. Svarbiausiai gydymo komponentas yra paciento mokymas.
Kai vystosi makulos pakitimai ar neovaskulogenezė, reikalinga fotokoaguliacija. Diabetinės retinopatijos studijos metu įrodyta, kad fotokoaguliacija labai sumažina regėjimo netekino tikimybę didelės rizikos pacientams. Didelės rizikos pacientai: 1. trečdalio – ketvirtadalio optinio disko neovaskuliarizacija ir 2. neovaskuliarizacija kitur su stiklakūnio hemoragija ( kraujavimu).


Akių ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila