Spalio 21d. Ketvirtadienis

Chalazionas

Chalazionas


Chalazionas - tai neinfekcinis, granulomatozinis meibomiano liaukų uždegimas.

Požymiai ir simptomai


Būna vienas ar keli kieti, neskausmingi mazgai viršutiniame ar apatiniame vokuose. Laikui bėgant mazgeliai gali padidėti. Prieš tai kartais yra buvęs skausmingas infekcinis akies voko uždegimas.

Patogenezė


Pats mazgelis sudarytas iš: histiocitų, multinuklearinių gigantinių ląstelių, plazminių ląstelių, polimorfonuklearų ir eozinofilų. Chalazionas gali išsivystyti po hordeolum ar preseptalinio celiulito ar dėl meibomiono liaukų sekreto susilaikymo.

Gydymas


Chalazija yra neinfekcinė imuninių ląstelių sankaupa, kuriai reikalingas intensyvus gydymas steroidais. Kadangi chalazija yra pakankamai gyliai po oda, tai vietinis gydymas nėra pakankamai efektyvus. Apie 25 % atvejų pasveiksta savaime. Kitiems reikalingas gydymas. Naudojamas šiltas kompresas, kad atidarytų liaukas bei masažas iki 4 k./d.
Jei šios priemonės nėra efektyvios, taikoma triamcinolono acetonido (Kenalog) injekcijos. Tiesiai i chalazioną suleidžiama 0,05-0,2 ml 5 mg/ml ar 10mg/ml koncentracijos Kenalogo. Naudojamas tuberkulino švirkštas su 30 didžio adata. Kartais naudojamas spaustukas chalazionui ir anestezija, tačiau šios priemonės nėra būtinos. Pacientui po šios procedūros pagerėja po savaitės. Labai didelius chalazionus tenka kartotinai gydyti. Chalazionas yra šalinamas chirurgiškai, jei antra steroidų injekcija nėra efektyvi ar pacientas netoleruoja šios procedūros.
Tamsios odos žmonėms steroidų injekcijos geriau netaikyti, nes tai gali sukelti depigmentaciją, kuri išlieka mėnesius ar tampa pastovi.
Jei kartotinai atsirado chalazionas, ypač po chirurginio pašalinimo, indikuotina biopsija dėl ypatingai pavojingos sebacijaus liaukos karcinomos.


Akių ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila