Rugsėjo 20d. Penktadienis

Konsultacijos

Aurima Dilienė

Aurima Dilienė

Vaikų ir paauglių psichiatrė, konsultuoja šeimas su vaikais bendravimo klausimais, dažnai sergančius vaikus: psichosomatinėmis ligomis, neuroziniais sutrikimais, adaptacijos problemomis.
Daugiau informacijos www.vaikupoliklinika.lt

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

=
Pastaba: * pažymėti laukai yra privalomi

KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI (7)


jolita

Sveiki.
Dukrytei 1m.,dar maitinu. Naktinis miegas dar neramus,keliasi paciunkti keleta kartu-katrais dazniau,kartais reciau. Del to nekeliu problemos. Deja,pietu miegeli uzmigus prie kruties arba lauke vezimelyje teismiega apie 30-40 min.ir jau sedasi,budinasi pikta nedamigus visa.. nebent vel gauna kruti,tai dar pamiega,kitaip-rezultatas blloga nuotaikele,ziovuliai,irzlumas. Kaip padeti mergytei ismiegoti ilgiau?beje,ciulptukas ar buteliukas-ne draugai jai...:)
Aciu.

Aurima Dilienė
Sveiki,
Tokio amžiaus kūdikiams tai normalus elgesys, be to dygstantys dantukai gali turėti įtakos neramumams naktį. Gal būt buvimas gryname ore padėtų ilgiau išmiegoti pietų miego.
Plačiau
Vilma

Laba diena. Turiu sūnų, 4,5mt. Kaip bebūtų sunku -"autistiškas". Susidūriau su problema, kad pradėjo bijoti tuštintis. Pirmą kartą pastebėjau prieš 1 metus, kad stovi visas sustingęs, suspaudęs užpakaliuką, pašiurpęs. Tam kartui suvaldo norą, ir vėl tas pats, kelis kartus per dieną taip. Tokiais atvejais, padedu pasituštinti su klizmute. Bet jau metai, kaip niekas nesikeičia. Kenčia dieną, kitą , tada vėl klizmutė... Ant puodo niekada nesisėda, tualete rėkia. Pasakyti, kas yra - negali. Viduriukai neužkietėję, neatrodytų, kad skaudėtų. Kaip jam padėti, kad tai netaptų įpročiu visam gyvenimui, kas atsitiko? Iki tol juk buvo viskas gerai. Ar yra tikimybė kad praeis savaime, ar tiesiog taip atsitinka "autistiškiems" vaikams? Žiūriu į savo sūnelį ir jaučiuosi bejėgė. Ačiū už atsakymą.

Aurima Dilienė

Sveiki,
Tikrai problema ne Jūsų vienos vaikučiui. Taip atsitinka autistiškiems įvairaus amžiaus vaikams. Labai sunku pasakyti kokia tiksliai ta priežastis ar priežastys... Jeigu po klizmutės vis tik sėdasi ant wc, gal su laisvinančiais vaistais pavyktų kasdieną pasituštinti? Dauguma su šia problema susiduriančių tėvų naudoja klizmutes. Deja, kažkokio recepto nepavyko surasti, kiekvienas vaikas tiek individualus, kad nešįmanoma nuspėti, kas tiktų būtent jam. Apgailestauju, kad negaliu padėti.

Plačiau
Vilma

Laba diena. Mano dukrai 11 metų. Bendraujanti, komunikabili mergaitė. Bet kiemas yra kiemas. Būna atbėga namo apsiverkusi, tai kas pastūmė, tai įžeidė. Gerai, kad dar man pasisako. Bet aš NEŽINAU kaip elgtis. Porą kartų ėjau aiškintis su vaikais ir jų tėvais, tai tada mano dukra buvo skundikė ir pusę metų niekas nedraugavo. Bandau nesikišti, tik stebėti iš šono, vaikai mato, kad ji bijo pasisakyti man, tai toliau elgiasi negražiai. Tai būna labai retai. Bet pasitaiko. Kaip man elgtis, kad vaikui nepadaryčiau "meškos" paslaugos? Nenoriu nei būti abejinga, nei labai lįsti į vaikų santykius. Ačiū už atsakymą.

Aurima Dilienė

Sveiki,
Kaip supratau iš klausimo, tokie atvejai, kai mergaitė patenka į konfliktines situacijas pasitaiko retai. Elgiatės protingai, kad nesikišate, jeigu tai nepatyčios. Vaikai sukelia situacijas ir jas sprendžia - taip mokydamiesi komunikuoti. Jūsų dukra komunikacijos gali ir turi mokytis ne tik kieme, bet pirmiausiai šeimoje, Pagalvokite kokius konfliktų sprendimo būdus jūs perdavėte/perduodate savo pavyzdžiu ir pasikalbėkite apie tai su mergaite jai suprantama kalba.

Plačiau
tomas

Sveiki turiu keista klausima, pradėjau dirbti naujam darbe ir tarsi įgavau paranoja(darbas susijas su menu)kiekviena dieną galvoju apie darba kaip ką padaryti, ir ar sugebėsiu, ir nuolatos, net nežinau ar čia savim pasitikėjimo truksta ar kas, bet pastovus stresas, kurį pats turbūt sukeliu, kaip kovot su tokiais dalykais norėjau paklausti?

Aurima Dilienė

Sveiki,
Taip, čia Jūsų savivertės problema. Turėtumėte kreiptis į specialistą, kuris padėtų panagrinėti priežastis, kurios sukelia tokius "paranojinius" jausmus. Nepažiūrėkite į tai pro pirštus, tai tikrai svarbu Jums ir tolimesnėje karjeroje bei asmeniniuose santykiuose.

Plačiau
laura

sveiki,norejau jusu paklausti. Mano dukrytei dabar yra 1 metukas ir 2 menesiai. Pas ja galvyte siaip graziai susiformavus,apvali visa,bet vistiek,gerai isiziurint virsuje kur pakausis,kaire puse truputi didesne uz desine ir jauciasi ranka kai brauki. Ar cia taip susiformavus jau kaukole? O gal taip kas negerai? pergyvenu. Aciu uz atsakyma!

Aurima Dilienė

Žmogaus kūnas pas visus žmones natūraliai yra šiek tiek asimetriškas. Visada viena koja,ranka, akis ir t.t. gali būti mažesnė arba didesnė bent keliais milimetrais. paprastai tai būna beveik nematoma, bet gali būti jaučiama. Perkant pirštines, batus, liemenėles ir pan. tai gali būti pastebėta dėl nepatogymo jausmo, nors vizualiai sunku pamatyti.

Taigi, kaukolė irgi gali būti asimetriška. Tačiau, jeigu asimetrija didoka, reiktų pasikonsultuoti su chirurgais dėl kokių nors ligų simptomų.

Plačiau
Jolita

laba diena turiu vaika su lengvu protiniu atsilikimu jam dabar 8 metai dauguma mediku guodzia kad turetu isaugti bet bega metai ir vaikas protingyn neina priesinga riskeja psichikos problemos ipatingai atminties problemos,moksuose visiskai nesiseka tiek rasimas tiek kas susije su atmintim.Norejau paklausti ar yra koks gydimas?Gal but vaistai ar gal operacija kazkas kad vaikui pagelbetu

Aurima Dilienė
Protinis atsilikimas nėra išaugamas. tai raidos sutrikimas, kuris yra dažniausiai įgimtas ir su tuo tenka gyventi visą gyvenimą. Turite
kreiptis į Vaiko raidos centrą Vilniuje, kur raidos specialistai jums patars kaip elgtis ir kokias metodikas taikyti, kad Jums ir vaikui
būtų gera gyventi.
Plačiau
Zilvinas

Laba diena,

Noriu paklausti, kaip reiketu teveliams elgtis, kai ju trimetis supykes krenta ant grindu (kreipti demesi ar ne). Ir is viso - kaip "kovoti" su mazyliu pykcio priepuoliais?

Aurima Dilienė

Greičiausiai esate skaitęs apie trijų metų krizes...Jų esmė - vaiko prieštaravimas tik tam, kad prieštarautų. Brandos krizės būtinos, kad mažas žmogus įgautų pasitikėjimo, savarankiškumo. Jų slopinti nevalia, reikia išgyventi. Reaguoti irgi svarbu, nes ignoravimas yra pati didžiausia bausmė, o čia bausti kaip ir nėra už ką - natūralūs procesai vyksta. Taigi, nekovokite, bet pasitelkite išradingumą ir kantrybę. Patarimas vienas - nukreipkite vaiko dėmesį kuo labiau netikėtu būdu: čia svarbu aplinka, konflikto pradžios motyvai ir t.t. Visiems atvejams patarimų neduos niekas, teks pasitelkti fantaziją patiems ;)

Plačiau
Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9