Rugpjūčio 22d. Ketvirtadienis

Konsultacijos

Ieva Adomėnienė

Ieva Adomėnienė

Konsultuoja nugaros ir viso judamojo atramos aparato skausmų bei įvairiais sveikatos stiprinimo klausimais. Sveikatingumo centras "Sveikatos sala" teikia šias sveikatinimo paslaugas: Konsultacijos, Tyrimai, Procedūros, Individualios programos, Masažai. Mūsų idiologija ...NES GYVENIMO KOKYBĖ SLYPI STUBURE...!

Sveikatingumo centras Sveikatos sala kineziterapeutė ir direktorė Ieva Adomėnienė.

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

=
Pastaba: * pažymėti laukai yra privalomi

KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI (13)


Irena Žvikiene

2003m. pasalinta dvi L4-L5 paramedialine disko isvarza. Po operacijos isliko desinios kojos pareze. 2007m. magnetinio rezonanso isvados- kunuL4,L5,S1 riebaline degeneracija,sanariu pavirsiu uzuracija.Th7-12 disku irL4-5-S1 disku dehidracija, suzemeje, pooperaciniai pakitimai.L5 Smorlio mazgas. Nuo pat 2003m. skauda stubura, nieko negaliu nei nesti, nei lankstytis, svarbiausia negaliu net sedeti, nes pradeda tuoj pat tirpti kojos, surakina nugara ir nebegaliu atsikelti. skausmas stubure pastous, kievina vakara pradeda kilti temperatura, nebezinau kaip ir toliau gyventi. kiekviena diena darau manksta, pradejau daryti ir Tibeto lamos 5 jogos pratimus, bet nuo to nieko geriau nera o dar blogiau jauciuosi, gal jie man visai netinka. Patarkit ka man toliau daryti ir kuo gyditis, nes nuo vaistu man jau bloga darosi o ir virskinimas ne karta buvo sustojes, operuotis dar karta as nenoriu, nes gydytojai sako kad reikia deti plokstele ir tvirtinti su varstais. Laukiu patarimo. Aciu.

Ieva Adomėnienė

Laba diena, p. Irena,
Ivertinus Jūsų pateiktą informaciją, patarti Jums ka nors galėčiau tik individualios konsultacijos metu. Prieš patardama turiu Jus apžiūrėti bei įvertinti magnetinio rezonanso tyrimą. Konsultacijai kviečiu registruotis
tel. +37068406904 arba el.p. ieva@sveikatossala.lt

Plačiau
rima

laba diena,22 m sunui skauda nugaros pusej zemiau juosmens,jau daugiau kaip menuo,neurologas israse vit b ir nuskausminamuju-nepadejo,klubu rentgenograma gera,nuo ko galetu buti skausmas,traumu nepatyre,pas kokios ligos specialista reiktu kreiptis tolesniam gydymui aciu

Ieva Adomėnienė

Laba diena, p.Rima,
Kadangi Jūsų sūnui gan ilgai nepraeina skausmas, reiktų išsamiau išsitirti juosmeninę stuburo dalį. Rekomenduočiau atlikti juosmeninės stuburo dalies magnetinio rezonanso tyrimą. Šis tyrimas tūrėtų parodyti tikrąją skausmo priežastį. Patarčiau apsilankyti kineziterapeuto konsultacijoje, specialistas gali įvertinti esamą situaciją ir paskirti reikiamus tyrimus(magnetinio rezonanso, kraujo ar kitus). Išsamiau, galečiau padėti tik apžiūrėjusi Jūsų sūnaus stuburą, bei ivertinus magnetinio rezonanso tyrimą. Konsultacijai kviečiu registruotis tel +37068406904 arba el.p. ieva@sveikatossala.lt.

Plačiau
Aukse

sveiki,
Nezinau net nuo ko pradeti,turiu tikra beda kuri neduoda gyventi jau pora metu.Viskas prasidejo nuo rasymo per pamokas,pradejo skaudeti ranka,kreipiausi pas gyditoja,tai buvo atlikti sie tyrimai:paeme is venos krauja,sviete,dare eksckopija ir diagnoze buvo rasymo spazmai ir kad ateity prades ranka silpti ir kad prades skaudet kaklas taip viskas ir yra,su desine ranka negaliu visai nieko daryti,kartais pradeda ir tvinkseti labai tada dideli skausmai buna,tenka gerti nuskausminancius vaistus,kurie jau nebepadeda...prasau padekit,patarkit kur kreiptis ir ka daryti.Aciu

Ieva Adomėnienė

Laba diena, Aukse,
Sunku Jums ką nors patarti Jūsų neapžiūrėjus. Ranka yra labai plati savoka, iš Jūsų klausimo nesupratau, kurią rankos dalį ar visą ranką Jums skauda. Kuriuo paros metu labiausiai skauda. Rankos skausmų priežastys gali būti labai įvairios, gali būti iš tiesų pertempiami raumenys, sausgyslės, raiščiai;reiktų įvertinti ir Jūsų stuburo būklę, ypatingai, kaklinę jo dalį; gali būti ir uždegiminių procesų sąnariuose ir kita. Išsamiau galėčiau atsakyti ir patarti kokių priemonių imtis tik apžiūrėjusi Jus.

Konsultacijai kviečiu registruotis info@sveikatossala.lt arba +37068406904.

Plačiau
Jovita

Sveiki dar kartą, sulaukiau Jūsų atsakymą, norėčiau patikslinti vieną dalyką - stuburo magnetinis rezonansas juosmens srutyje man buvo darytas kelimėnesiai prieš atsirandant skausmui - jokių pakitimų nebuvo, be to, po rezonanso tyrimo jokių traumą (patempimų, sutrenkimų ir pan.) nebuvo,sunkių daiktų nekilnojau, visi man kartoja, kad problema raumenyse (2 neurologės ir traumatologas; visi jie magnetinio rezonanso tyrimus matė). Ką daryti nežinau, niekas nepadeda."

Ieva Adomėnienė

Laba diena,

Išsamiau Jums atsakyti galėčiau tik Jus apžiūrėjusi ir įvertinusi Jūsų stuburą, bei magnetinio rezonanso nuotrauką. Kartais ir nedideli tarpslankstelinių diskų pažeidimai(kurie tikrai turėtų matytis MRT)gali sukelti didelius skausmus ir diskomfortą. Ko imtis patarti galėčiau tik ,kaip minėjau, Jųs apžiūrėjusi ir įvertinusi stuburo tyrimus. Išsamiau galėčiau Jus pakonsultuoti telefonu 868406904.

Plačiau
Rita

Sergu išsėtine skleroze, sunku eiti ir ilgai stovėti. Pavaikščiojus skauda nugaros viršutinę dalį. Ar čia stuburo problemos, ar IS pasekmės?

Ieva Adomėnienė

Laba diena,

Skausmus Jums gali sukelti  stuburo problemos ir/arba išsėtinė sklerozė. Tik įvertinus Jūsų būklę galėčiau atsakyti tiksliau kodėl jaučiate skausmus ir kokių priemonių galima imtis jiems mažinti.

Plačiau
Vida

Dukrytei 6m. Pastebėjome, kad jos vienas petukas atrodo žemesnis, kai stovi ar eina. Ji judri, mažai sėdi, lanko šokius. Kodėl petukai nevienodi? Ar tai gali turėti įtakos stuburui ir laikysenai?

Ieva Adomėnienė

Pečių aukščio asimetrija yra dažnas ydingos vaikų laikysenos formavimosi požymis. Tai lemia daug veiksnių, vienas pagrindinių yra paveldimumas, taip pat yra svarbi vaiko fizinė veikla bei poilsio padėtis. Pečių aukšio asimetrija dažniausiai stebima esant stuburo deformacijoms. Atsakyti, kodėl yra petukas nusileidęs, galėčiau tik išsamiai įvertinus visą mergaitės kūno laikyseną. Jeigu diagnozuotume ydingos laikysenos formavimąsi, dabar būtų pats laikas imtis koregavimo priemonių, nes pradėjus eiti į mokyklą tokios deformacijos gali paryškėti ir progresuoti.

Plačiau
Auksuolė

Kaip išsirinkti tinkamą pagalvę?

Ieva Adomėnienė

Pagalvę reiktų rinktis atsižvelgiant į anatomines savybes, pečių plotį, kaklo ilgį, stuburo formą, miego padėtį. Pagalvė turėtų būti nei per aukšta nei per žema. Galvą padėjus ant pagalvės, kaklas turėtų būti neutralioje padėtyje, turėtų būtį patogu kaklui bei visam stuburui.

Plačiau
Rita

Norėčiau sužinoti, kokias nugaros skausmo gydymo priemones ir metodikas naudojate? Kiek užtrunka gydymas?

Ieva Adomėnienė

Nugaros skausmo gydymo priemonės yra parenkamos kiekvienam žmogui individualiai. Priemonių yra įvairių: elektrostimuliacija, masažas, specialūs fiziniai pratimai, specialios padėtys, medikamentai ir kt. Gydymo trukmė, kaip ir priemonės, yra taip pat individuali

Plačiau
Roma

Dariau magnetinio rezonanso tyrimą, išvadoje parašyta – dviejų tarpslankstelinių diskų prolabacija, kas tai? Ar tai išvarža?

Ieva Adomėnienė

Prolabacija - tai tarpslankstelinio disko pasigaubimas, fiziologinės formos praradimas. Tai dar ne išvarža, bet jau „pirmas žingsnis“ link jos . Nors prolabavęs diskas - ne išvarža, bet esant prolabacijai galima jausti labai panašius simptomus: skausmą juosmenyje, kojoje(-se), „tirpimą“, tempimą kojų raumenyse, gali tapti skausmingi kojų, liemens judesiai, gali būti trikdoma net ir vidaus organų (žarnyno, reprodukcinės sistemos) veikla. Esant prolabacijai rekomenduojama imtis prevencinių stuburo stiprinimo priemonių, siekiant užkirsti kelią išvaržos atsiradimui.

Plačiau
Saulius

Turiu tarpslankstelinio disko L5-S1 išvaržą, skausmas šiuo metu praėjęs, ar galėčiau rytais bėgioti?

Ieva Adomėnienė

Išsamiai atsakyti į jūsų klausimą galėčiau tik įvertinus jūsų stuburo būklę bei magnetinio rezonanso tyrimo rezultatus. Esant tarpslankstelinio disko išvaržai bėgioti nerekomenduojama. Tam reiktų labai profesionaliai paruošti stuburo raumenis, bei užtikrinti optimalią tarpslankstelinių diskų mitybą.

Plačiau
Vaida

Dirbu sėdimą darbą, pradėjau jausti skausmus nugaros apačioje dešinėje pusėje. Kas tai galėtu būti? Gal netaisyklingai sėdžiu, gal kitos problemos?

Ieva Adomėnienė

Tiksliai pasakyti skausmo priežastį yra įmanoma tik apžiūrėjus ir įvertinus Jūsų stuburą. Gali tekti atlikti ir magnetinio rezonanso tyrimą. Netaisyklingas sėdėjimas gali sukelti nugaros skausmą, bet kaip jį koreguoti galėčiau patarti tik įvertinus jūsų būklę.

Plačiau
Toma

Visi šneka, kad reikia daug judėti ir sportuoti. Labai nemėgstu porto klubų ir grupinių užsiėmimų. Kokia veikla patartumėte užsiimti ir kiek reiktu judėti per savaitę? Jei ši veikla nereikalautu daug investicijų, būtų fantastiška:)

Ieva Adomėnienė

Judėjimas yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Judėti turime kasdien. Specialius fizinius pratimus reiktu atlikti 2-3 kartus per savaitę. Tinkamiausius pratimus parinka kineziterapeutas individualiai. Pirmiausiai, kartu su specialistu išmokite pratimų atlikimo technikos, o jau išmokus, sportuoti galite ir savarankiškai
namuose. Tai reikalauja tik valios ir laiko, nes pratimams atlikti nebūtina brangi įranga, dažniausiai galima prisitaikyti namų apyvokos reikmenis, tad kaštai nėra dideli. Norint, kad pratimai būtų efektyvūs, juos reikia keisti, todėl vieną kartą per mėnesį teks susitikti su kineziterapeutu, tam kad jis skirtu naujų pratimų ir apmokytų juos atlikti.

Plačiau
Greta

Dirbu sėdimą darbą (sėdžiu po 8-9 val. per dieną). Kaip dažnai reiktų daryti pertraukas ir ką tų pertraukų metu reiktu daryti, gal yra specialūs pratimai? Ar galėtumėte patarti?

Ieva Adomėnienė

Pertraukas reiktų daryti kuo dažniau, rekomenduojama bent kartą per valandą. Pertraukų metų galima tiesiog pasivaikščioti ir nukreipti mintis į kitus, su darbu nesusijusius dalykus. Taip pat galima atlikti specialius raumenų atpalaidavimo pratimus, tačiau, juos turėtų parinkti kineziterapiautas, atsižvelgdamas į jūsų amžių,
kūno kompleksiją, esamas sveikatos problemas bei jūsų darbo vietos sąlygas. Pertraukėlė turėtų trukti 2-5min. Jei daroma kas valandą, jei pertraukėlės daromos rečiau - jos turėtų būti ilgesnės.

Plačiau
Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9