REXSAN

Vykdomi vakcinacijai nuo koronaviruso reikalingų priemonių pirkimai

Už Sveiktos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą gyventojų vakcinacijos priemonių plano įgyvendinimą atsakingas Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) paskelbė apie vakcinacijai ir vakcinos laikymui reikalingų priemonių pirkimus. Ketinama įsigyti vakcinoms nuo koronaviruso (COVID-19) saugoti reikiamus šaldiklius ir asmens apsaugos priemones.

Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP) paskelbta apie šaldiklių, užtikrinančių itin žemą temperatūrą ir skirtų vakcinų laikymui, pirkimą.

Minimali reikalaujama šaldiklio talpa yra 700 litrų. Viename tokios talpos šaldiklyje galima saugoti daugiau nei 325 tūkst. vakcinos dozių, tad dvejuose planuojamuose įsigyti šaldikliuose bus galima laikyti per 650 tūkst. vakcinos dozių.

SAM teigia, jog šaldikliai bus reikalingi tik daliai vakcinų, kurioms reikia labai žemos temperatūros, tuo tarpu 2-8 laipsnių šalčio išlaikymui ministerija turi atskirą tokį temperatūros lygį išlaikančią patalpą.

Kol vyksta pirkimas, jo biudžetas neatskleidžiamas – taip daroma tam, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, o ne taikytų į pirkimo biudžetą. Pristatymo terminas bus vienas iš vertinimo kriterijų.

Be to,  siekiant tinkamai atlikti šalies gyventojų vakcinaciją, ESSC organizuoja ir šiam procesui reikalingų priemonių (vienkartinių kaukių, vienkartinių pirštinių, dezinfekcinių servetėlių ir kt.) pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų.

Per Centrinės pirkimų organizacijos katalogą yra perkama 125 tūkst. vnt. vienkartinių kaukių, 2 mln. 400 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, 1 mln. 200 tūkst. vnt. dezinfekcinių servetėlių adatos dūrio vietai dezinfekuoti ir 4000 natrio chlorido buteliukų po 100 ml.

Natrio chlorido pirkimą ESSC ketina baigti iki lapkričio 27 d., dezinfekcinių servetėlių ir kaukių – iki gruodžio 8 d., o pirštinių – iki gruodžio 16 d. Šias priemones ketinama gauti gruodžio-sausio mėnesiais. Siekiant, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, šio pirkimo vertė taip pat neatskleidžiama.

Lietuva vakcinas perka kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Išankstinės sutartys yra sudarytos su penkiomis farmacijos kompanijomis, kurios baigia klinikinius bandymus ir jau artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registracijai.

Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Toks vakcinų kiekis, medikų nuomone, reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

SAM spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE