Nobel biocare

Visuomenės sveikatos specialistai sulaukia vis daugiau skundų

Šiaulių visuomenės sveikatos centro (ŠVSC) specialistai, išanalizavę 2012 metų skundų statistiką, pastebi, kad gaunama vis daugiau pagrįstų skundų. Taip pat didėja skundų skaičius. 2011 metais sulaukta 119 skundų, 2012 metais – 127 skundų.

„Daugiausia praėjusių metų skundų (109) gauta iš fizinių asmenų. Pastebime, kad skundų skaičius kasmet didėja. Jau šiais metais visuomenės sveikatos specialistai tyrė net 22 skundus. Tai parodo, kad visuomenė darosi kur kas aktyvesnė ir nori gyventi saugioje aplinkoje“, – teigia Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Butkuvienė.
Praėjusiais metais Šiaulių miesto ir apskrities gyventojai į visuomenės sveikatos specialistus kreipėsi dėl netinkamo patalpų įrengimo ar patalpų įrangos priežiūros, mikroklimato ištyrimo (skundėsi per maža patalpų temperatūra, per maža ar per didele drėgme (daugiausia tokių skundų gauta iš laisvės atėmimo vietų), triukšmo šaltinių, cheminių medžiagų, teršalų gyvenamosios aplinkos ore, kvapų gyvenamuosiuose pastatuose, maisto energinės vertės.
Dažniausiai visuomenės sveikatos specialistų prašoma konsultacijų ir pagalbos, kai nežinoma: kaip elgtis ir kur kreiptis, kai šalia gyvenamojo namo įsisteigia triukšmą keliantis objektas, kas galėtų pamatuoti triukšmo lygį ir priversti triukšmautojus dirbti pagal higienos normos reikalavimus.
Taip pat gyventojams klausimų kyla dėl suteiktų paslaugų kokybės, kai pastebima, jog tam tikras paslaugas (sveikatos priežiūros, grožio) paslaugų teikėjai teikia galimai nesivadovaudami higienos normų reikalavimais.
Į visuomenės sveikatos centrus apskrityse galima kreiptis dėl:

• asmens sveikatos priežiūros, švietimo, stacionarių globos ir slaugos įstaigų, interneto kavinių ir klubų, keleivių vežimo traukiniais, laivais ir keltais vidaus maršrutais, policijos areštinių ir laisvės atėmimo vietų, juridinių asmenų, valstybės įmonių, savivaldybės įmonių, viešųjų įstaigų, taip pat užsienio valstybių juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialų, gaminančių su maistu susiliečiančius ir kosmetikos gaminius, kirpyklų, kosmetikos, tatuiruočių kabinetų, grožio salonų, soliariumų, baseinų, skalbyklų, pirčių, saunų, sporto klubų teikiamų paslaugų, apgyvendinimo paslaugų, žmogaus palaikų laidojimo paslaugų (žmogaus palaikų laikymo, paruošimo šarvoti, šarvojimo) teikimo veiklos, balzamavimo ir kremavimo veiklos valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės;
• radiotechninių objektų valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės;
• sanitarinių apsaugos zonų valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės;
• stacionarių triukšmo šaltinių veiklos valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės triukšmo prevencijos zonose;
• kvapų kontrolės gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose;
• pagal asmenų prašymus, pranešimus, skundus – dėl visuomenės sveikatos saugos reglamentų (higienos normų), kurių kontrolė nėra pavesta kitiems viešojo administravimo subjektams, laikymosi kontrolės, pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytą kontroliuojamų sričių sąrašą.

TAIP PAT SKAITYKITE