Biorythm

Vaistai tampa vis prieinamesni pacientams

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad supaprastinus kai kurių reikalingiausių receptinių vaistų įsigijimą, pacientai, pateikę vaistinėje gydytojo išrašytą receptą, juos galės iškart įsigyti. Taigi vaistų prieinamumas pacientams gerėja.

Tokia galimybė atsirado į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti sąrašą įtraukus šiuos vaistus:

Febuxostatum, skirtą lėtinei hiperurikemijos būklei gydyti, kai jau yra uratų nuosėdų, įskaitant buvusius ir esančius podagrinius mazgelius ir (ar) podagrinį artritą,

– cinką, skirtą Vilsono ligai gydyti,

Indacaterolum, skirtą lėtinei obstrukcinei plaučių ligai gydyti,

Retigabinum, skirtą epilepsijai gydyti,

Epoetinum zeta, skirtą suaugusiems dializuojamiems pacientams gydyti, taip pat – po inkstų persodinimo, simptominei anemijai, susijusiai su lėtiniu inkstų nepakankamumu, gydyti,

Olmesartanum et Amlodipinum et Hydrochlorothiazidum ir Ramiprilum et Amlodipinum, skirti hipertenzijai gydyti,

Octreotidum, skirtą skrandžio, žarnyno, kasos endokrininiam ir neuroendokrininiam vėžiui gydyti,

Fluoxetinum, skirtą vidutinio sunkumo ir sunkiems afektiniams sutrikimams gydyti,

Sorafenibum, skirtą kepenų vėžiui gydyti.

Anksčiau kai kurie iš šių vaistų buvo perkami centralizuotai ir paskirstomi gydymo įstaigoms – taip jie pasiekdavo pacientą. Kitaip tariant, reikiami vaistai buvo sunkiau prieinami, nes centralizuotai perkamus vaistus buvo galima gauti tik sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas gydosi. Dabar šiuos vaistus įsigyti tapo paprasčiau – tereikia nueiti į vaistinę su gydytojo išrašytu kompensuojamųjų vaistų receptu.

„Tokie pakeitimai buvo inicijuoti siekiant supaprastinti ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistų įsigijimą. Tuo tikslu kai kurie vaistai buvo perkelti iš Centralizuotai perkamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą. Šie pokyčiai naudingi ne tik pacientui, bet ir gydymo įstaigoms – joms nebereikės rūpintis ambulatoriniam gydymui skirtų vaistų išdavimu“, – aiškino VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

Minėtų sąrašų pakeitimai buvo atlikti bendradarbiaujant su Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija. Jiems pritarė ir Privalomojo sveikatos draudimo taryba – svarbi patariamoji institucija prie Sveikatos apsaugos ministerijos, dalyvaujanti sprendžiant strateginius sveikatos apsaugos klausimus.

VLK informuoja, kad šiais metais ir toliau planuojama tęsti centralizuotai perkamų vaistų, skirtų ambulatoriniam gydymui, perkėlimą į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti sąrašą.

www.vlk.lt

TAIP PAT SKAITYKITE