REXSAN

Negalią turintiems žmonėms – odontologijos paslaugos į namus

Šiuo metu rengiamas svarbus socialinis pilotinis projektas, kurio tikslas – pagerinti odontologinės priežiūros paslaugų prieinamumą žmonėms, turintiems negalią. Bandomasis projekto etapas, kurio metu pacientus lankys dvi medikų brigados, bus vykdomas Vilniaus mieste ir rajone. Jame dalyvaus Vilniaus rajono centrinė ir Naujininkų poliklinikos bei Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika. Siekiant užtikrinti paslaugų teikimą žmonėms, turintiems negalią, namuose minėtos įstaigos įsigytų ir reikiamą įrangą tokioms paslaugoms teikti.

Šis projektas būtų finansuojamas Europos Sąjungos (ES) lėšomis, tam numatyta apie 70 tūkst. eurų.

Jo tikslas išbandyti galimybę teikti odontologines paslaugas namuose žmonėms, turintiems negalią, ir sukurti odontologinės pagalbos (priežiūros) paslaugų teikimo namuose modelį. Jis turėtų būti patogus ir lengviau prieinamas žmonėms su negalia, kuriems neretai atvykimas pas specialistą yra sudėtingas ir reikalaujantis daug pastangų. Tad taip yra siekiama užtikrinti, kad visi Lietuvos žmonės odontologines paslaugas gautų įgyvendinant lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principus.

Ministro A. Verygos teigimu, šis projektas orientuotas į žmones, kurie turi sunkią negalią ir specialiuosius nuolatinės slaugos poreikius.

„Mūsų tikslas yra suformuoti tinkamus paslaugų teikimo būdus, kurie palengvintų gyvenimą šiems žmonėms. Minėto projekto metu pas pacientą į namus vyks mobilios odontologų komandos, sudarytos iš gydymo įstaigų, teikiančių pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, specialistų. Tai reiškia, kad paslauga ir jos teikėjas patys atvyktų pas šiuos žmones ir sutektų reikiamas paslaugas namuose, o nesant galimybių tai padaryti, organizuotų transportavimą į aukštesnio lygio paslaugas teikiančias gydymo įstaigas“, – sako ministras A. Veryga.

Tuo tarpu sunkiais ir labai sudėtingais atvejais pacientai būtų gabenami į VU Žalgirio kliniką, kuri gali suteikti neįgaliesiems paslaugas ir sudėtingais atvejais, įskaitant bendrąją nejautrą.

Siekiant užtikrinti, kad Vilniaus miesto ir rajono gyventojai šio projekto metu gautų kokybiškas ir saugias specialistų paslaugas, šių paslaugų teikimas bus įtvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriame bus aiškiai nustatyti kriterijai.

Panašus odontologinės priežiūros paslaugų teikimas negalią turintiems žmonėms organizuojamas Olandijoje, Belgijoje, Skandinavijos šalyse.

Na, o baigus įgyvendinti šį pilotinį projektą, bus įvertinti jo rezultatai ir, atsižvelgiant į juos, bus pateiktos rekomendacijos, kaip organizuoti ir teikti neįgaliesiems odontologinę priežiūrą visos šalies mastu, kad šiems žmonėms tai būtų patogu ir labiau prieinama.

SAM Ryšiai su visuomene

 

TAIP PAT SKAITYKITE