Gegužės 30d. Šeštadienis

Verslo centro dangoraižiuose varžysis sporto entuziastai

Spalio 2d.
Verslo centro dangoraižiuose varžysis sporto entuziastai

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Penktadienis, 2019 m. spalio 4 d.
Renginio pradžia: 15:00
Renginio vieta: Verslo centras 3Burės

Varžybos verslo centro dangoraižiuose – į tokį netikėtą renginį sveikata besirūpinančius ofisų darbuotojus nutarė pakviesti Vilniaus verslo centrai 3BURĖS ir VERTAS. Organizatoriai intriguoja, kad šiame renginyje laukia tikrai ekstremalūs išbandymai, kurie gali būti per sunkūs net etatiniams sporto renginių dalyviams – vietoje Lietuvai įprastų lygumų čia teks įveikti vos ne 100 metrų aukščio bokštus.

„Kai kam gali būti ir per sunku, - šypsosi „3Burių“ ir „Verto“ vadovė Rūta Narutavičė. – Visgi varžybas rengiame biurų darbuotojams, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia prie darbo stalų, dirbdami prie kompiuterių. Todėl pirmą kartą nesirinksime ekstremaliausių maršrutų variantų. Renginys bus labiau orientacinių varžybų tipo – bet ir čia lengva nebus, nes verslo centro plotas didelis, įveikiant trasą per kelis dangoraižius reikės bendroje sumoje užkopti į tikrai nemažą aukštį“.

Iššūkiai – net rimtiems sportininkams

Orientacinės varžybos „3Burės“ verslo centre prasidės spalio 4 dieną 15 valandą. Jų metu ne didesnės nei 4 žmonių komandos verslo centre ieškos užuominų, kurios geriau supažindins su pastatais ir pastatų laiptinėmis – neatrastomis erdvėmis, teikiamomis paslaugomis, skatins naudotis laiptinėmis kasdieniniame gyvenime. Energingos dienos pabaigoje apdovanoti bus visi: pirmų trijų vietų laimėtojai džiaugsis „3Burės“ verslo centre įsikūrusios sporto studijos „In Balance“ abonementais, likusieji dalyviai – paguodos prizais.

Pasak R.Narutavičės, po pirmųjų renginių organizatoriai galės įvertinti, kokio tvirtumo sportininkų galima rasti tarp verslo centro darbuotojų. Jiems verslo centre žadama rasti rimtų iššūkių.

„Verslo centre yra trys dangoraižiai, kurių bendras aukštis viršija 230 metrų. Palyginimui, tai būtų lygu penkis kartus užbėgti į Trijų Kryžių kalną. Tik pas mus sunkiau – kilti į kalną reikia ne tokiu stačiu keliu, kaip mūsų laiptinėse“, - aiškino R.Narutavičė.

„3Burių“ dangoraižio laiptines jau yra išbandę sportininkai, tiesa, neoficialiai. Šiais metais ekstremaliam kalnų maratonui Italijoje ruošęsis vienas lietuvis pusę metų bėgiojo dangoraižio laiptinėje. Toks pasiruošimo metodas pasiteisino – vyras užėmė vieną iš prizinių vietų.

Sveikatingumas – biurų veiklos dalis

Neįprastoje vietoje – biurų komplekse vyksiantis renginys atspindi pasaulyje ryškėjančias darbuotojų sveikatingumo skatinimo tendencijas, kurios po truputį ateina ir į Lietuvą.

„Dar neseniai verslo centrai lepindavo savo nuomininkus įvairiais pramoginiais renginiais, tačiau prioritetai pasikeitė. Šiandien visi nori gyventi sveikiau, aktyviau, geriau jaustis tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nors užsienyje vis daugiau investuojama į darbuotojų sveikatą, Lietuvoje gerųjų pavyzdžių dar ne tiek daug, tad jau prieš kurį laiką nusprendėme imtis iniciatyvos“, – apie varžybų idėją pasakoja R. Narutavičė.

Pasak jos, panašios iniciatyvos Švedijos investicijų bendrovės „Eastnine“ valdomuose verslo centruose bus įgyvendinamos reguliariai: „Mankštos, kūno indeksų matavimai, žaliųjų kokteilių gaminimo pamokos – tai tik keletas pavyzdžių. Gynėjų gatvėje įsikūrusiame biurų komplekse „Vertas“ skelbiamas kitas įdomus iššūkis – darbuotojai varžysis, kas per tam tikrą laiką nueina daugiausiai žingsnių. Rezultatai bus fiksuojami specialiomis programėlėmis, o nugalėtojai apdovanojami.“

Kaip teigia R. Narutavičė, sveikatingumo skatinimas – „Eastnine“ valdomų pastatų strategijos dalis. Net ir tarp renginių biurų darbuotojai bus specialiai skatinami naudotis laiptinėmis, vietoje liftų. „Neapsiribojame vien aukščiausių pastatų tvarumo reikalavimų įgyvendinimu. Jei pastatas tausoja gamtą ir aplinką, siekiame, kad ir jame dirbantis žmogus būtų sveikas, sąmoningas, vadovautųsi sveikos gyvensenos principais. „Eastnine“ netgi turi darbo poziciją specialistui, atsakingam už tai, kad minėti tikslai būtų įgyvendinti“, – sako „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ aplinkosaugos sertifikatais įvertinto verslo centro „3Burės“ vadovė.

Sėdėjimą prilygino rūkymui

Kad sveikatingumo klausimas sulaukia vis didesnio susidomėjimo tiek iš įmonių vadovų, tiek iš darbuotojų, pastebi ir žmogiškųjų išteklių specialistai. „Kadaise konvejerių darbininkams buvo skiriamos papildomos poilsio pertraukos arba dalinamas pienas už darbą kenksmingoje aplinkoje. Dabar siekiama ne suteikti kompensacijas, bet sukurti motyvuojančią, žmonių sveikatai palankią aplinką“, – pastebi GoodPeople.lt konsultantas, Personalo valdymo profesionalų asociacijos valdybos narys dr. Mantas Tvarijonavičius.

Pasak jo, kreipdamos dėmesį į sveikatingumą, organizacijos siunčia savo darbuotojams žinutę: „Mums rūpi, kad jūs gerai jaustumėtės ir būtumėte sveiki“. Suprantama, tai prisideda prie patrauklaus darbdavio įvaizdžio formavimo, o taip pat ir geresnių verslo rezultatų.

„Įmonės imasi pačių įvairiausių veiksmų - pavyzdžiui, „Barclays“ banko paslaugų centre darbuotojai buvo skatinami ne naudotis liftu, bet vaikščioti laiptais. Kitur vyksta sveikos gyvensenos mokymai, užsiimama mankšta, joga, o susirinkimuose bendraujama nebe sėdint, o stovint. Juk kai kurie sveikatos specialistai sėdėjimą biure jau net lygina su rūkymu. Kalbant apie pastarąjį įprotį, žinau ne vieną įmonę, kuri cigarečių atsisakyti bandančius darbuotojus skatina finansiškai“, – pavyzdžiais dalinasi M. Tvarijonavičius.

 

 

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

Gegužės 11d.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) baigė asmens sveikatos priežiūros įstaigų patikrinimus, siekiant įvertinti šių įstaigų gebėjimą suvaldyti viruso plitimą bei darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Patikrinta 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų visoje Lietuvoje.


Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Gegužės 11d.

Nuo gegužės 11 dienos pacientus vėl priima dalis Vilniaus poliklinikų, tačiau prioritetas ir toliau teikiamas nuotolinėms konsultacijoms. Paslaugos atnaujinamos etapais, visiems matuojama temperatūra, po kiekvieno apsilankymo patalpos dezinfekuojamos, o „padidintos rizikos“ pacientų...


Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC) pranešimu, informuoja apie padidėjusį nustatomų dengės karštligės atvejų skaičių Prancūzijos Antiluose (Gvadelupėje, Martinikoje, Sent Martene ir Sent Barteleme).


Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį nustatyta trečdaliu daugiau užsikrėtimo šlapimo ir lytinių organų chlamidine infekcija (sin. chlamidioze) atvejų, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atitinkamai – 56 ir 43. Vyrų šiemet susirgo...


Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Gegužės 9d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.


Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Gegužės 8d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.


„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

Gegužės 8d.

Pasauliui vis dar gyvenant sukaustytam koronaviruso pandemijos, daugybė žmonių yra priversti išmokti gyventi naujomis aplinkybėmis – tai gali skatinti didesnį ir dažnesnį nerimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad į tokią savijautą negalima žiūrėti...


Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Gegužės 8d.

Švelnėjančios karantino sąlygos ir gerėjantis oras vilioja vis daugiau laiko praleisti už namų ribų, daugiau kontaktuoti su kitais žmonėmis. Sveikatos specialistai kalba apie antrą koronaviruso bangą, kuri gali atsiristi, jei per daug atsipalaiduosime. Siekiant, kad ši banga neužkluptų su dar...


Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Gegužės 8d.

Šį pavasarį šalį užklupus pandemijai, daugelis kitų pavojų, galinčių turėti reikšmingų neigiamų pasekmių sveikatai, pateko į antrą planą. Gydytojai ir vaistininkai pastebi, kad svarbiausiu išlieka noras apsisaugoti nuo koronaviruso, tačiau į vaistines jau pradėjo plūsti sunerimę žmonės, grįžę iš...


Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke  – saugumo rekomendacijos išlieka

Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke – saugumo rekomendacijos išlieka

Gegužės 8d.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandienos atveriamos vaikų žaidimų, sporto bei lauko treniruoklių aikštelės, laikinai iki šiol buvę aptvertos. Tačiau savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ir toliau privalu laikytis sveikatos specialistų nurodytų rekomendacijų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti...


Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Gegužės 8d.

Sostinėje įrengiamos 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau atverta...


Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Gegužės 7d.

Seimas patvirtino specialias pagalbos ir paramos priemones darbuotojams, savarankiškai dirbantiems asmenims, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams po karantino. Didžioji dalis šių priemonių galios laikinai, tai yra kol šaliai pavyks atsitiesti po sukrėtimo dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau...


Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Gegužės 7d.

Maždaug pusė milijardo žmonių visame pasaulyje gyvena su lytiniu organų herpesvirusine infekcija ir net keli milijardai yra užsikrėtę burnos herpes infekcija, dar vadinama pūsleline. Tokią informaciją paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), atlikusi šios infekcijos paplitimo įverčių...


Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Gegužės 7d.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešose vietose vis dar privalomas ir gatvėje dauguma sutiktų praeivių dėvi apsaugos priemones, tačiau sveikatos specialistai sako pastebintys, kad daliai žmonių kaukių dėvėjimas liko tik formalumu ir jos keičiamos per retai.


Pasiruošimas egzaminams – be streso

Pasiruošimas egzaminams – be streso

Gegužės 7d.

Ant nosies abitūros egzaminai. Pasaulinė pandemija greičiausiai pakoregavo ne vieno jauno žmogaus planus, tad nerimo tikrai netrūksta. Ar įstos į išsvajotąją specialybę? Ar pavyks išvykti mokytis į užsienį? Ar pateisins tėvų lūkesčius? Tėvai taip pat nemažiau išgyvena, kaip pasikeitusiame...


Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Gegužės 7d.

Stipresnis imunitetas ir atsparumas virusams? Dailėjančios kūno linijos ir daugiau energijos? Sotumo jausmas ir retesnis užkandžiavimas? Visiems šiems klausimams tinka vienas atsakymas – avižinė košė. Nors šio patiekalo nauda neabejoja daugelis, tačiau ne kiekvienas žino, kiek daug naudingų...


10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

Gegužės 7d.

Senovės Egipte buvo tikima gydančiomis svogūno galiomis, dėl to šią daržovę naudojo apsisaugant nuo įvairių ligų ir net vaizduodavo paminkluose. Mūsų senoliai taip pat svogūnais gydė įvairius negalavimus, puoselėjo jų maistines savybes ir tikėjo, kad geriausia diena juos sodinti – gegužės...


Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Gegužės 7d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį registruoti 143 rotovirusinio enterito atvejai ir tai beveik septynis kartus mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (944 atvejai). ULAC duomenimis, nuo 2018 m. rugsėjo pradėjus nemokamai (valstybės lėšomis pagal...


Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gegužės 7d.

Kas dešimtam astma sergančiam pacientui ši liga gali būti sunki ir pasireikšti ypač varginančiais simptomais. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė teigia, kad kai kurie žmonės yra linkę nesureikšminti juntamų simptomų,...


Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Gegužės 7d.

Didžioji dalis planinių paslaugų gydymo įstaigose atnaujinamos jau šią savaitę. Žmonės artimiausiu metu galės „gyvai“ konsultuotis su gydytojais, bus atliekamos planinės operacijos, medicininės procedūros ir kitos paslaugos. Draudikai pastebi, kad pastarąsias septynias savaites...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9