Gegužės 25d. Pirmadienis

Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Gegužės 8d.
Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Švelnėjančios karantino sąlygos ir gerėjantis oras vilioja vis daugiau laiko praleisti už namų ribų, daugiau kontaktuoti su kitais žmonėmis. Sveikatos specialistai kalba apie antrą koronaviruso bangą, kuri gali atsiristi, jei per daug atsipalaiduosime. Siekiant, kad ši banga neužkluptų su dar didesne jėga, BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis primena nepamiršti ir toliau laikytis visų higienos ir prevencinių apsaugos priemonių. Vaistininkas paaiškina, kodėl ir toliau reikia dėvėti kaukes bei dezinfekuoti rankas ir paviršius.

„Didysis bumas dėl prevencinių ir apsaugos priemonių vaistinėse rimsta. Pardavimai išlieka didesni nei įprastai, tačiau jie stabilizavosi ir nepanašu, kad susidurtume su šių priemonių stygiumi. Norisi tikėti, kad tai rodo, jog gyventojai apsirūpino dezinfekciniu skysčiu, kaukėmis ir pirštinėmis, o ne pradėjo mažiau saugotis. Mažėjantis nustatomų užsikrėtimų skaičius ir švelnėjančios karantino sąlygos dar nereiškia, kad galime švelninti ir prevencines priemones“, - pabrėžia vaistininkas M. Lukštaraupis.

Prie dezinfekcijos turėsime priprasti

Įvairūs virusai aplinkoje gali išlikti gyvybingi nuo kelių valandų iki kelių parų, o gyvame organizme gali išgyventi ilgą laiką nerodydami jokių simptomų. Net jei nebebūtų nė vieno paciento su COVID-19 simptomais, negalėtume teigti, kad virusas išnyko. Koronavirusas visuomenėje gali dar ilgą laiką cirkuliuoti besimptome forma, kol susidarys vėl palankios sąlygos jam plisti. Suvaldant pandemiją, labai svarbu užkirti kelią palankioms sąlygoms susidaryti, todėl, pasak BENU vaistininko, būtina ir toliau laikytis prevencijos priemonių.

„Dezinfekcija yra viena pagrindinių prevencijos priemonių kovoje su virusais. Dezinfekciniuose skysčiuose esanti didelė etilo alkoholio koncentracija efektyviai naikina virusus, suardydama jų baltyminį apvalkalą. Svarbu žinoti, kad įprasti stiprieji alkoholiniai gėrimai virusų nenaikina. Virusui sunaikinti reikia bent 60 proc. ar daugiau koncentracijos alkoholio, toks naudojamas dezinfekciniuose skysčiuose. Mažesnė koncentracija tiesiog nepažeis virusą saugančio baltyminio apvalkalo“, - kaip dezinfekciniai skysčiai naikina virusus paaiškina vaistininkas.

Dezinfekcija yra dviejų rūšių: rankų ir įvairių paviršių. Reikėtų atminti, kad dezinfekciniame skystyje esantis etilo alkoholis garuoja. Nusidezinfekavus rankas, o po valandėlės palietus paviršių, užkrėstą virusu, poveikio dezinfekcinis skystis jam gali nebeturėti. Todėl svarbu dezinfekuoti ir rankas, ir visus paviršius.

„Viešose vietose, pvz., transporte, parduotuvėse, grožio salonuose, reguliari dezinfekcija yra privaloma, tačiau patariu su savimi turėti šio skysčio ir, neturint galimybės rankų iškart nusiplauti su muilu, jį naudoti po sąlyčio su įvairiais daiktais ir paviršiais. Be to, dažnai žmonės daro klaidą manydami, kad bet kuris dezinfekantas yra universalus. Atminkite, rankų dezinfekantas tinka ir paviršiams, tačiau paviršių rankoms - ne“, - sako BENU vaistininkas.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kiek išgyvena SARS-CoV-2virusas ant skirtingų aplinkoje esančių paviršių. Mokslininkai įvertino, kad, susidarius aerozoliui, t.y. kai mes čiaudime ir kosime, virusas stabilus išlieka iki 3valandų, ant varinių paviršių – iki 4 valandų, ant kartoninių paviršių – iki 24valandų, o ant plastiko ir nerūdijančio plieno – 2-3 paras.

„Viruso stabilumas reiškia, kiek laiko juo galima užsikrėsti, palietus užkrėstą paviršių ar įkvėpus oro, kuriame sklando aerozolio lašeliai. Po sąlyčio su užkrėstu paviršiumi, virusas į organizmą patenka nešvariomis rankomis palietus lūpas, nosį ar akis. Jei po sąlyčio rankas kruopščiai nusiplaunate muilu ar nusidezinfekuojate, viruso ant jų nelieka. Kol neatrasta vakcina ar antivirusiniai vaistai nuo COVID-19, rankų ir paviršių dezinfekcija turėtų tapti įpročiu“, - aiškina M. Lukštaraupis ir primena skirti daugiau dėmesio dezinfekuojamoms rankoms – dažniau jas tepti drėkinančiu ir maitinančiu kremu.

Kartu vaistininkas primena, kad vienkartinių ar daugkartinių kaukių bei respiratorių pagrindinė funkcija – stabdyti viruso plitimą aerozolio lašeliais. Teisingai ant veido uždėta kaukė ir respiratorius neleidžia į aplinką išsiskirti su kosuliu ar čiauduliu pasišalinančiam sekretui. Nedėvint kaukės, su sekreto lašeliais virusas gali pasklisti iki 6 m atstumu.

Vaistininkas taip pat prideda, kad dezinfekuoti ar nusiplauti muilu rankas reikėtų ir prieš liečiant apsauginę kaukę. Nešvariomis rankomis galima užnešti virusą ant kaukės ar, priešingai, nuo galimai apkrėstos kaukės – ant rankų.

„Pastebiu dar daug žmonių, neteisingai dėvinčių kaukes, nuolat jas liečiančių. Kaukė būtinai turi dengti ir nosį, ir burną – tik taip ji atliks savo funkciją ir saugos nuo viruso paskleidimo į aplinką. Ir liesti kaukę reikėtų kuo mažiau – tik kai užsidedate ir nusiimate, nepamirštant nusiplauti rankų“, - paaiškina vaistininkas.

Vaistinės antrai koronaviruso bangai pasiruošusios

Pasaulį koronaviruso pandemija užklupo netikėtai ir nepasiruošusį tokio masto sveikatos krizei. Visos šalys susidūrė su tomis pačiomis problemomis – trūko kaukių, dezinfekcinio skysčio, pirštinių, apsauginių priemonių medikams. BENU vaistinės direktorė Rasa Montvilė svarsto, kad prognozuojamai antrai bangai tiek Lietuvos sveikatos sistema, tiek vaistinės bus kur kas geriau pasiruošusios – ryšiai su tiekėjais išlieka ir pandemijai Lietuvoje rimstant.

„Esame užmezgę kontaktus tiek su kaukių, tiek su dezinfekcinio skysčio tiekėjais. Pastaruoju metu, kai tik atsirasdavo galimybė, šių apsaugos priemonių užsakydavome papildomai, todėl dabar turime sukaupę tam tikrą kiekį atsargų. Jos leis, staiga išaugus paklausai, apsauginių priemonių operatyviai pristatyti į vaistines ir užtikrinti galimybę gyventojams jų įsigyti, kol atkeliaus nauja siunta. Per šiuos beveik du karantino mėnesius visi turėjome prisitaikyti prie neįprastų ir, sakyčiau, ekstremalių sąlygų. Tiek mūsų, tiek gyventojų išmoktos pamokos neleis, kad koronavirusas mus vėl užkluptų netikėtai“, - sako Rasa Montvilė, BENU vaistinė Lietuva direktorė.

 

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

Gegužės 11d.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) baigė asmens sveikatos priežiūros įstaigų patikrinimus, siekiant įvertinti šių įstaigų gebėjimą suvaldyti viruso plitimą bei darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Patikrinta 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų visoje Lietuvoje.


Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Gegužės 11d.

Nuo gegužės 11 dienos pacientus vėl priima dalis Vilniaus poliklinikų, tačiau prioritetas ir toliau teikiamas nuotolinėms konsultacijoms. Paslaugos atnaujinamos etapais, visiems matuojama temperatūra, po kiekvieno apsilankymo patalpos dezinfekuojamos, o „padidintos rizikos“ pacientų...


Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC) pranešimu, informuoja apie padidėjusį nustatomų dengės karštligės atvejų skaičių Prancūzijos Antiluose (Gvadelupėje, Martinikoje, Sent Martene ir Sent Barteleme).


Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį nustatyta trečdaliu daugiau užsikrėtimo šlapimo ir lytinių organų chlamidine infekcija (sin. chlamidioze) atvejų, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atitinkamai – 56 ir 43. Vyrų šiemet susirgo...


Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Gegužės 9d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.


Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Gegužės 8d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.


„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

Gegužės 8d.

Pasauliui vis dar gyvenant sukaustytam koronaviruso pandemijos, daugybė žmonių yra priversti išmokti gyventi naujomis aplinkybėmis – tai gali skatinti didesnį ir dažnesnį nerimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad į tokią savijautą negalima žiūrėti...


Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Gegužės 8d.

Šį pavasarį šalį užklupus pandemijai, daugelis kitų pavojų, galinčių turėti reikšmingų neigiamų pasekmių sveikatai, pateko į antrą planą. Gydytojai ir vaistininkai pastebi, kad svarbiausiu išlieka noras apsisaugoti nuo koronaviruso, tačiau į vaistines jau pradėjo plūsti sunerimę žmonės, grįžę iš...


Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke  – saugumo rekomendacijos išlieka

Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke – saugumo rekomendacijos išlieka

Gegužės 8d.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandienos atveriamos vaikų žaidimų, sporto bei lauko treniruoklių aikštelės, laikinai iki šiol buvę aptvertos. Tačiau savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ir toliau privalu laikytis sveikatos specialistų nurodytų rekomendacijų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti...


Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Gegužės 8d.

Sostinėje įrengiamos 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau atverta...


Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Gegužės 7d.

Seimas patvirtino specialias pagalbos ir paramos priemones darbuotojams, savarankiškai dirbantiems asmenims, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams po karantino. Didžioji dalis šių priemonių galios laikinai, tai yra kol šaliai pavyks atsitiesti po sukrėtimo dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau...


Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Gegužės 7d.

Maždaug pusė milijardo žmonių visame pasaulyje gyvena su lytiniu organų herpesvirusine infekcija ir net keli milijardai yra užsikrėtę burnos herpes infekcija, dar vadinama pūsleline. Tokią informaciją paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), atlikusi šios infekcijos paplitimo įverčių...


Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Gegužės 7d.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešose vietose vis dar privalomas ir gatvėje dauguma sutiktų praeivių dėvi apsaugos priemones, tačiau sveikatos specialistai sako pastebintys, kad daliai žmonių kaukių dėvėjimas liko tik formalumu ir jos keičiamos per retai.


Pasiruošimas egzaminams – be streso

Pasiruošimas egzaminams – be streso

Gegužės 7d.

Ant nosies abitūros egzaminai. Pasaulinė pandemija greičiausiai pakoregavo ne vieno jauno žmogaus planus, tad nerimo tikrai netrūksta. Ar įstos į išsvajotąją specialybę? Ar pavyks išvykti mokytis į užsienį? Ar pateisins tėvų lūkesčius? Tėvai taip pat nemažiau išgyvena, kaip pasikeitusiame...


Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Gegužės 7d.

Stipresnis imunitetas ir atsparumas virusams? Dailėjančios kūno linijos ir daugiau energijos? Sotumo jausmas ir retesnis užkandžiavimas? Visiems šiems klausimams tinka vienas atsakymas – avižinė košė. Nors šio patiekalo nauda neabejoja daugelis, tačiau ne kiekvienas žino, kiek daug naudingų...


10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

Gegužės 7d.

Senovės Egipte buvo tikima gydančiomis svogūno galiomis, dėl to šią daržovę naudojo apsisaugant nuo įvairių ligų ir net vaizduodavo paminkluose. Mūsų senoliai taip pat svogūnais gydė įvairius negalavimus, puoselėjo jų maistines savybes ir tikėjo, kad geriausia diena juos sodinti – gegužės...


Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Gegužės 7d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį registruoti 143 rotovirusinio enterito atvejai ir tai beveik septynis kartus mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (944 atvejai). ULAC duomenimis, nuo 2018 m. rugsėjo pradėjus nemokamai (valstybės lėšomis pagal...


Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gegužės 7d.

Kas dešimtam astma sergančiam pacientui ši liga gali būti sunki ir pasireikšti ypač varginančiais simptomais. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė teigia, kad kai kurie žmonės yra linkę nesureikšminti juntamų simptomų,...


Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Gegužės 7d.

Didžioji dalis planinių paslaugų gydymo įstaigose atnaujinamos jau šią savaitę. Žmonės artimiausiu metu galės „gyvai“ konsultuotis su gydytojais, bus atliekamos planinės operacijos, medicininės procedūros ir kitos paslaugos. Draudikai pastebi, kad pastarąsias septynias savaites...


Lietuvos emocijų pokyčiai: nerimas stabilizavosi, vėl kyla pyktis ir stresas

Lietuvos emocijų pokyčiai: nerimas stabilizavosi, vėl kyla pyktis ir stresas

Gegužės 6d.

„Žmogaus studijų centro“ ir „Baltijos tyrimai“ Lietuvos emocinio klimato trečioji tyrimo banga, atlikta COVID-19 karantino laikotarpiu, rodo, kad Lietuvos žmonių emocinė būsena, iš pradžių dramatiškai pablogėjusi, balandžio pradžioje pastebimai pagerėjo, o mėnesio gale...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9