Rugpjūčio 21d. Trečiadienis

Vaikų sveikatingumo renginys - krepšinio turnyas "Kai mūsų širdys plaka išvien"

Liepos 24d.
Vaikų sveikatingumo renginys - krepšinio turnyas "Kai mūsų širdys plaka išvien"

Liepos 19 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto visą dieną skambėjo linksmi vaikų balsai ir į žemę bumbsėjo kamuoliai. Jau antrą kartą vyko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotas vaikų sveikatingumo renginys - krepšinio turnyras skambiu pavadinimu „Kai mūsų širdys plaka išvien“. Šį sveikatinimo renginį organizavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Renginio tikslas – skatinti vaikų užimtumą, fizinį aktyvumą, gražius tarpusavio santykius.

Turnyre dalyvavo per 200 vaikų iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono Nemenčinės, Zujūnų, Mickūnų, Kalvelių seniūnijų, Šalčininkų ir Šalčininkėlių. Jie rungėsi gatvės krepšinio 3x3 varžybose.

Renginio atidarymo metu visus turnyro dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorė Gražina Kačergytė.

Šventė prasidėjo visų dalyvių nuotaikingu atidarymo šokiu, kuriam dirigavo policijos bičiulis AMSIUS ir meškiukas HARIBO. Po to į dangų pakilo spalvingi balionai ir šventė prasidėjo. Jaunieji sportininkai rungtyniavo gatvės krepšinio 3x3 varžybose 7-12 ir 13-16 metų amžiaus grupėse.

Laisvu nuo varžybų metu su jaunaisiais turnyro dalyviais bendravo policijos bičiulis AMSIUS, kuris priminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, supažindino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencinio autobuso ekspozicija.

Vilniaus priklausomybės ligų centro „Mobili sveikatos klinika“ pasiūlė išbandyti įvairius laisvalaikio užimtumo būdus: žongliruoti (Žonglierius Mantas Markevičius šiuolaikinio cirko trupė “AntiGravitacija”, kuriantis pramogines, edukacines programas, šiuolaikinio cirko spektaklius ).
groti perkusijos instrumentais. Vaikus, jiems rūpimais klausimais, konsultavo šio centro specialistai.

Karate mokyklos „Saulės ženklas“ treneriai demonstravo Rytų kovų menus, Lietuvos kariuomenės kariūnai vaikams organizavo estafetes, kurios susilaukė ypatingo jaunųjų sportininkų dėmesio, Kūrybos terapijos namai mokė piešti savo svajones, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai supažindino su sveikos gyvensenos abėcėle. Vaikai mokėsi žaisti paplūdimio tinklinį.

Į renginį atvyko Kauno technologijos universiteto studentų akcija „Technoinvazija“. Tai techno muzikos ir eksperimentų šou, kurios tikslas – netradiciniu būdu populiarinti technologijos mokslus. Norintieji galėjo savo rankose palaikyti degančią ugnį, per keliasdešimt minučių pasigaminti robotą boružę, pasižiūrėti bandymų su skystuoju azotu.

Renginio metu koncertavo Laisvalaikio centro šeimai „7 MŪZOS“ vaikų meno kolektyvai, Vilniaus policijos klubo vaikams ir jaunimui solistai ir TV projekto “Lietuvos Balsas” dalyviai Neringa Šiaudikytė, Valerija Iljinaitė, Rokas Laureckis, Marija Čepukaitytė ir saksofonistas Rokas Podėlis.

Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti marškinėliais ir kuprinėmis su renginio logotipais. Komandų, užėmusių prizines vietas, žaidėjai gavo diplomus ir vertingus prizus, kuriuos įsteigė Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos krepšinio federacija, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas, OFFICE 1.

Apdovanojimus įteikė „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos žaidėjai Artūras Jomantas ir Simas Buterlevičius.

Aidint muzikai, vaikai dalinosi įspūdžiais, o, medaliais pasipuošę, turnyro nugalėtojai apspito „Lietuvos ryto" krepšininkus, kad šie pasirašytų ant marškinėlių ir kamuolių.

7-12 metų amžiaus grupėje nugalėjo Vilniaus policijos klubo vaikams ir jaunimui komanda „MAŽYLIAI“ ir Vilniaus rajono Mickūnų seniūnijos - „RIEŠUTUKAI“.

13-16 metų amžiaus grupėje nugalėjo Vilniaus socialinės paramos centro krepšinio klubas „ERELIAI“ ir Nemenčinės vaikų ir paauglių centro komanda „PILIAKALNIS“.

Nugalėjusios komandos iškovojo teisę dalyvauti finale, kuris vyks liepos 27 d. Plungėje.

Renginio metu dalyviai troškulį malšino gaiviaisiais gėrimais ir sultimis, kuriais pasirūpino ŽŪK "Ažuožerių sultys" bei UAB "Coca Cola Hellenic" Lietuva. ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ išalkusius žaidėjus vaišino ekologiškais kepiniais, pasmaguriauti vaikai galėjo UAB „Šaluva“ ledais ir UAB „Vilandra“ saldumynais - saldainiais Haribo.

Visi šventės dalyviai rado jiems įdomios veiklos ir išsivežė ne tik dovanas, bet ir malonius įspūdžius.

Šia iniciatyva tikimasi kuo daugiau vaikų sudominti aktyvia fizine veikla, pratinti sportuoti, mažinti socialinę atskirtį.

Kauno darželiuose – daugiau dėmesio vaikų mitybai

Kauno darželiuose – daugiau dėmesio vaikų mitybai

Liepos 17d.

Kvalifikuoti specialistai, profesionalus bei vieningas požiūris ir centralizuotas dietistų veiklos koordinavimas. Tokie kertiniai principai diegiami Kauno priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Jau artimiausiame posėdyje Kauno savivaldybės tarybos nariai spręs dėl pokyčių, kurių...


Sostinėje pradės veikti analogų Lietuvoje neturinti mobili komanda – teiks psichosocialinę pagalbą

Sostinėje pradės veikti analogų Lietuvoje neturinti mobili komanda – teiks psichosocialinę pagalbą

Liepos 9d.

Vilniaus savivaldybė po kelių savaičių pradeda teikti unikalią ir analogų Lietuvoje neturinčią paslaugą – mobili specialistų komanda lankysis šeimose, susidūrusiose su psichologinėmis ar socialinėmis problemomis. Komandoje bus vaikų ir paauglių psichiatras gydytojas, medicinos psichologas...


Uodai: keliautojams ir ne tik

Uodai: keliautojams ir ne tik

Liepos 3d.

2017 m. buvo užfiksuota apie 219 mln. maliarijos atvejų 90 šalių. Pagal naujausią Pasaulio maliarijos ataskaitą vaikai iki 5 metų yra labiausiai pažeidžiama grupė, 2017 m. net 61% visų mirusių nuo maliarijos buvo vaikai. 2018 m. Lietuvoje buvo užregistruoti 8 įvežtiniai dengės karštligės, 6...


Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Liepos 1d.

Vasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų. Gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos...


Senjorai visą vasarą kviečiami dalyvauti nemokamose mankštose

Senjorai visą vasarą kviečiami dalyvauti nemokamose mankštose

Birželio 27d.

„Sveikas miestas“ kviečia senjorus vasarą leisti aktyviai ir dalyvauti nemokamose mankštose visą liepą ir rugpjūtį Fabijoniškių baseino sporto salėje.


Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Birželio 21d.

Lietuva turi kuo didžiuotis endoprotezavimo srityje. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sąnarių keitimo operacijų eilių nėra, kai kitose šalyse gyventojai priversti laukti savo eilės...


Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Birželio 21d.

Nors dažnam atrodo, jog požiūris į savanorišką darbą Lietuvoje sparčiai keičiasi – valstybė palaiko savanorystę skatinančias programas, daugėja savanorišku darbu prisidėti kviečiančių organizacijų, didėja veiklų įvairovė, tačiau Vilmorus (2018, spalis) atlikti tyrimai rodo, jog savanorišką...


Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Birželio 20d.

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu. Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad traumos dažniausiai nutinka...


Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį,  bet ir platina ligas

Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį, bet ir platina ligas

Birželio 20d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad poilsį gamtoje gali sugadinti vabzdžiai. Žmones puola ne tik uodai, bet ir kiti kraujasiurbiai. Kraujasiurbiai upiniai mašalai – agresyviai puola žmones ir gyvūnus, gali platinti įvairius patogenus. Būdingas intensyvus puolimas, kai...


Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Birželio 20d.

Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)...


NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

Birželio 19d.

Siekiant grąžinti judėjimo ir mobilumo galimybes slaugomiems pacientams, turintiems traumatologinių ir neurologinių negalavimų, ypač svarbu laiku suteikti būtiną pagalbą.


Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Birželio 19d.

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių. Specialistai primena, kad per karščius peršalti ne ką sudėtingiau nei žiemą, o tam didžiausią įtaką daro didelė...


Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Birželio 19d.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šiuolaikinės medicinos pasiekimai įrodo, kad stebuklais tikėti verta. Praėjus vos dvejiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams, pagalbinio...


Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Birželio 19d.

Šeimos gydytojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje verčia šalį gręžtis į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis: jose ieškoma 70-ies šeimos gydytojų, kurie galėtų užimti paskutines laisvas darbo vietas centro Midlandso regiono klinikose. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnybai (NHS) skelbia,...


Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Birželio 18d.

„Išsipildžiusios svajonės istorija“ – operos solistai Gražina Skinderytė–Kurnickienė (sopranas) ir Vytautas Kurnickas (tenoras) kviečia rugpjūčio 9 d. 19 val. Vilniuje, Mokytojų namų kiemelio Vasaros terasoje paklausyti romantiškos, aistringos, šviesios ir uždegančios...


Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Birželio 18d.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, Islandijoje užregistruoti 3 čikungunijos atvejai asmenims, grįžusiems po atostogų Alikantėje (Ispanija). Ispanijos Valencijos regione bei kitose Pietų Europos šalyse yra aptinkama Aedes albopictus uodų, kurie esant tinkamoms...


Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Birželio 18d.

Lietuvą užplūdęs karštis didina vabzdžių judrumą, agresyvumą, o paspartėjęs jų vystymosi ciklas lemia populiacijos augimą. Pakilusi temperatūra verčia kenkėjus aktyviau ieškoti maisto ir vandens šaltinių, todėl pastaruoju metu kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ stebi skruzdžių,...


Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Birželio 18d.

2019 m. birželio 14 d. asociacija „Kraujas“ kreipėsi į LR Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir LR sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, reikalaudama kuo greičiau kompensuoti inovatyvius vaistus daugine mieloma sergantiems pacientams.


Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Birželio 17d.

Pirmadienis, birželio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Santaros klinikose apžiūrėjo baigiamą statyti Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę.


20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

Birželio 17d.

Lietuvoje lankėsi prof. Stephen I. Pelton (JAV), Bostono universiteto Medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos pediatrijos ir epidemiologijos profesorius, Bostono medicinos centro Vaikų infekcinių ligų padalinio direktorius. Viešėdamas Lietuvoje jis dalyvavo 4-ame Baltijos pediatrų kongrese ir...

Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9