Biorythm

Tyrimas: sportuoja pusė vidutinio amžiaus lietuvių

Marketingo tyrimų bendrovės „Berent“ atliktos apklausos duomenimis, 60 proc. Lietuvos gyventojų sportuoja bent kartą per mėnesį – tai dažniau daro vyrai nei moterys: sportuoja 90 proc. apklaustų vyrų ir 80 proc. moterų. Vangiausiai sportuoja vidutinio (30-44 m.) amžiaus lietuviai – tik kas antras iš jų tai daro bent kartą per mėnesį.

„Dažnai girdima nuomonė, kad sportuoti brangu, nėra teisinga“, – sako Milda Monstavičiūtė, bėgimo renginio „Nike | Aš bėgu“ iniciatorė, pastebėdama, kad net 41 proc. apklaustųjų sako nesportuojantys, nes tam trūksta laiko, 27 proc. – negalintys dėl sveikatos problemų, o penktadalis – arti gyvenamosios vietos neturi tinkamos sporto infrastruktūros.

M. Monstavičiūtės teigimu, norintiems bėgioti nereikia nei specialių išlaidų, nei specialios sporto infrastruktūros. „Norint bėgioti, nebūtina eiti į sporto klubą ar pirkti abonementą, nes bėgioti galima visur: parkuose, miškeliuose, stadionuose ar net miesto centre“, – pastebi ji. Nors bėgimas sparčiai ir populiarėja Lietuvoje – tai rodo augantis susidomėjimas bėgimo renginiais ir bėgiojančių žmonių skaičius, – tačiau lietuviams vis dar pritrūksta noro ir ryžto – ketvirtadalis jų nenori arba tiesiog tingi bėgioti. Bent kartą per mėnesį Lietuvoje bėgioja 31 proc. apklaustųjų. Tuo metu likę 13 proc. žaidžia krepšinį, 7 proc. žaidžia futbolą, 45 proc. važinėja dviračiu, 14 proc. plaukioja baseine, 4 proc. užsiima kovos menais, 16 proc. užsiima lengvąja atletika, 25 proc. šoka. 39 proc. visų apklaustųjų nesportuoja arba nesimankština išvis. 85 proc. bėgiojančių tai daro bent 1-2 kartus per savaitę.

Pasak M. Monstavičiūtės, bėgimą žmonės renkasi dėl labai įvairių priežasčių: pradedant smagiu laiko praleidimo būdų, atsipalaidavimu po darbo ir laiku sau, baigiant gera savijauta ir sveika širdimi. Tyrimo duomenimis, 17 proc. apklaustųjų bėgioja tam, kad atsipalaiduotų, atsikratytų streso, 16 proc. dėl to, kad tai yra sveika ir palengvina kvėpavimą, 15 proc. patinka toks laiko praleidimo būdas, kurį vadina smagiu, 14 proc. – bėgiojimas suteikia energijos, pagerina savijautą.

Tyrimų bendrovės „Berent“ projektų direktorius Julius Neviera pastebi, kad daugiau nei pusė apklausos dalyvių bėgimą, kaip laisvalaikio sportą, vertina teigiamai. „Atliktas tyrimas atskleidė, jog reguliariai, bent 1-2 kartus per savaitę bėgioja 19 proc. tyrime dalyvavusių respondentų, 4 proc. tai daro mažiausiai 5 kartus per savaitę“, – sako J. Neviera.

Apklausoje dalyvavo ir į internetu pateiktus klausimus atsakė 599 įvairaus amžiaus, užsiėmimo sričių, pajamų lygio, šeiminės padėties Lietuvos gyventojai. Ši tyrimų bendrovė Šiaurės Europoje vykdo tyrimus nuo 1998 m., o Vilniaus studijoje pirmi projektai įgyvendinti 2007 m.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE