Gruodžio 7d. Antradienis

Tėvų siaubas – kūdikių virškinimo sutrikimai ir diegliai: kaip elgtis ir kokių klaidų vengti?

Lapkričio 17d.
Tėvų siaubas – kūdikių virškinimo sutrikimai ir diegliai: kaip elgtis ir kokių klaidų vengti?

Vienas iš pirmųjų tėvų kantrybės išbandymų – kūdikių diegliai arba vadinamosios kolikos, kurios pasireiškia net iki 30 proc. naujagimių pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais ir dėl to yra vadinamos „100 dienų klyksmo“. Nors, pasak specialistų, tai nėra labai rimtas ir pavojingas negalavimas, šie fizinio diskomforto simptomai kelia sunkumų tiek mažyliams, tiek ir jų tėvams. BENU vaistininkė Laura Mockutė įvardija pagrindines tėvų daromas klaidas ir pataria, kaip efektyviai bei greitai susitvarkyti su diegliais.

Pasak L. Mockutės, mažyliams diegliai gali atsirasti dėl prastai išsivysčiusios skrandžio motorikos, nebrandžios žarnyno mikrofloros, netinkamai parinkto mišinuko arba netaisyklingo mamos krūties apžiojimo. Specialistės teigimu, dėl šių priežasčių praryjama per daug oro, kuris nespėja išeiti ir sukelia dieglius, vadinamąsias kolikas – virškinimo trakte besikaupiančius burbuliukus, kurie daro spaudimą žarnyno sienelei.

„Stresuoti ar labai nerimauti dėl dieglių tikrai nereikėtų. Tėvams pravartu stebėti vaiko žindymą ir valgymą, kadangi jis dar nemoka tinkamai maitintis ir neskubėdamas ryti. Galbūt buteliukas yra netinkamas, čiulptuko skylutė yra per didelė ir vaikas valgydamas pritraukia daug oro. Kai praryjamo oro kiekis yra labai didelis, jis nespėja pasišalinti iš virškinamojo trakto ir žarnyno, todėl vaikučiams atsiranda diegliai. Oro rijimas valgant būdingas ir suaugusiems žmonėms, tik šie geba tai sukontroliuoti ir oras pats pasišalina iš virškinamojo trakto“, – negalavimo priežastis įvardija ji.

Sukelia diskomfortą vaikams ir tėvams

L. Mockutė aiškina, kad dieglius galima atpažinti iš kieto ir įsitempusio vaiko pilvuko, o vos prasidėjus negalavimams mažylis riečiasi, traukia kojytes prie krūtinės, būna irzlus ir nuolat verkia. Pasak jos, šis verkimas, lyginant su įprastu kūdikio verksmu, yra garsesnis, intensyvesnis, aukštesnių tonų, labiau primena rėkimą, trunka ilgiau ir gali tęstis net iki kelių valandų.

„Specialaus tyrimo nustatyti diegliams nėra, iš bendros simptomatikos yra nusprendžiama ir taikomas gydymas, o jeigu jis nepasiteisina, būtina ieškoti kitų priežasčių. Diegliai dažniausiai nėra rimtas sutrikimas ir padarinių neturi, tačiau kelia diskomfortą ir vaikui, ir tėvams. Vaikas nuolat verkia, prastai miega ir jį labai sunku nuraminti, jo pilvas kietas ir išsipūtęs, prie jo neįmanoma prisiliesti, tad visa tai tampa sunkiu išbandymu tėvams. Beveik kiekvienas suaugęs yra susidūręs su pilvo pūtimu, tad tikrai žinome, koks tai nemalonus jausmas, kai pilvą tempia, skauda ir kaupiasi dujos“, – tikina pašnekovė ir pabrėžia, kad šio negalavimo laikotarpiu labai svarbi tėvų kantrybė bei emocinė būklė.

Gydymo metodai ir preparatai

Pasak vaistininkės, pagerinti padėtį namuose ir palengvinti kūdikio diskomfortą galima taikant tradicinius raminimo metodus – masažą ar „baltąjį triukšmą“, taip pat glaudžiant kūdikį prie savęs ir kuriant saugią erdvę. Dienos metu verta riboti kūdikio patiriamą stimuliaciją – garsą, šviesą, skirtingas aplinkas, žmones ir pan.

„Visų pirma, galima bandyti atlikti pilvo masažus, kojų spaudimą prie pilvuko ar specialias mankštas, kad oras greičiau pasišalintų. Tačiau svarbu, kad pediatras ar šeimos gydytojas tėveliams paaiškintų, kaip tai daryti. Dabar labai populiarus „baltasis triukšmas“ – dulkių siurblio, plaukų džiovintuvo, įrašyto jūros ošimo ir pan. garsai, pažįstamos ir jaukios atmosferos kūrimas garsais arba vaiko vežiojimas automobilyje, tačiau tokie metodai diegliukų nesumažina, o tik padeda nuraminti vaiką“, – sako BENU vaistininkė L. Mockutė.

Jeigu vien tik raminimo priemonės neveikia, pasitarus su vaistininku ar gydytoju, galima dieglius gydyti. Tam reikėtų vartoti preparatus, kurių sudėtyje yra simetikono, mažinančio pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi žarnyne ir taip suteikiant momentinį palengvėjimą.

„Preparatai sumažina pilvo pūtimą, skausmą ar spazmus, kūdikis tampa ramesnis. Šios priemonės gali būti ir lašelių pavidalu, todėl labai patogu dozuoti vaikams bei kūdikiams. Galima rinktis ir kompleksinius preparatus, kurių sudėtyje yra simetikono bei gerųjų bakterijų, prisidedančių prie žarnyno mikrofloros formavimosi, jos taip pat puikiai tinka ir profilaktikai“, – sako L. Mockutė ir priduria, kad tie produktai, kurie įregistruoti kaip vaistiniai preparatai, yra saugūs naudoti, o jų efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Kiekvieno vaiko gydymas skirtingas

Anot specialistės, vienas esminių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, kai diegliukai pasireiškia kiek vyresniam vaikui, yra mityba. Pasak jos, reikėtų vartoti daugiau gerųjų riebalų, vengti produktų, skatinančių dujų kaupimąsi žarnyne, pavyzdžiui, pupelių, kitų ankštinių daržovių, pieno produktų, netinkamai parinktų mišinukų, vengti per didelio geležies kiekio.

„Maitinančioms mamoms reikėtų koreguoti mitybą ir valgyti mažiau riebaus maisto, nes skaidant jį prisikaupia anglies dioksido ir susidaro daugiau dujų virškinamajame trakte. Taip pat reikėtų valgančio kūdikio neblaškyti, nekalbinti, nebandyti atkreipti jo dėmesio, kad jis susikoncentruotų tik į valgymą“, – rekomenduoja L. Mockutė.

Farmacininkė taip pat primena, kad svarbu nuoseklumas iš preparatų įvairovės renkantis kūdikiui tinkamiausią, kadangi ne visiems vaikams padeda tie patys produktai: „Atėję į vaistinę tėvai dažnai nori išbandyti visus preparatus iš karto, tačiau jų sudėtis yra labai panaši, tad nereikėtų pulti visko duoti vaikui. Vertėtų pradėti nuo vieno produkto ir laikui bėgant atsirinkti, kuris yra veiksmingiausias“, – sako farmacininkė.

 

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Gruodžio 3d.

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius. Vienas iš tokių naujai atrandamų produktų – šprotai. Pasak Vaidos...


Gyvybės draudimo naudos gavėjais lietuviai dažniausiai paskiria sutuoktinius

Gyvybės draudimo naudos gavėjais lietuviai dažniausiai paskiria sutuoktinius

Gruodžio 2d.

Lietuviai, spręsdami, kam nelaimės atveju turėtų atitekti jų gyvybės draudimo išmoka, renkasi šeimą ir naudos gavėjais paskiria artimuosius — sutuoktinius, vaikus, tėvus, brolius ir seseris, atskleidė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių̨ asociacijos (LGDĮA) užsakymu bendrovės „Spinter...


Šventinio stalo žvaigždė – karpis: 3 skirtingi receptai

Šventinio stalo žvaigždė – karpis: 3 skirtingi receptai

Gruodžio 2d.

Ant stalo garuojantis karpis – vienas tų patiekalų, be kurio neįsivaizduojamas daugelio lietuvių Kūčių stalas. Ši žuvis – skani, nesudėtingai pagaminama, o pasirinkus mėgstamą garnyrą ar pagardinus įmantresniais ingredientais karpis taps tikrų tikriausia šventinio stalo pažiba. Vaida...


Docentės patarimai: Kaip teisingai kovoti su rėmeniu siaučiant pandemijai?

Docentės patarimai: Kaip teisingai kovoti su rėmeniu siaučiant pandemijai?

Gruodžio 2d.

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – liga, kuri niekur nedingo. Dėl streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, netgi koronaviruso poveikio ji pasireiškia pandemijos metu kur kas dažniau.


Žiemiški skoniai kavos puodelyje: išbandykite tinklaraštininkės „Pusryčiams“ imbierinių sausainių latės receptą

Žiemiški skoniai kavos puodelyje: išbandykite tinklaraštininkės „Pusryčiams“ imbierinių sausainių latės receptą

Gruodžio 2d.

Už lango vis labiau spaudžiantis šaltukas vilioja ne tik daugiau laiko praleisti namuose, pasimėgauti šildančiais, jaukumo suteikiančiais patiekalais, bet ir gėrimais. O juos pasigaminti nesudėtinga, tereikia mėgstamą kavą ar arbatą pagardinti Kalėdomis kvepiančiais ingredientais bei...


SAM rekomendacijos artėjančiam šventiniam laikotarpiui

SAM rekomendacijos artėjančiam šventiniam laikotarpiui

Gruodžio 2d.

Artėjantis šventinis laikotarpis daugeliui reiškia dažnesnius susitikimus su artimaisiais, draugais, lankymąsi prekybos centruose, renginiuose. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, šios, džiaugsmą nešančios šventinės...


Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį?

Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį?

Gruodžio 1d.

Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį? Kuomet kalbama apie cholesterolį, iš pirmo žvilgsnio sveiki jauni žmonės įsivaizduoja, kad ši tema jų neliečia. Įsitikinimas, kad padidėjusį cholesterolį turi tik vyresni, su antsvoriu kovojantys ir...


Pamiršto sveikatos pasitikrinimo kaina: sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis siekia aukštumas

Pamiršto sveikatos pasitikrinimo kaina: sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis siekia aukštumas

Gruodžio 1d.

Kai visas pasaulis kovoja su didžiausia pastarųjų metų pandemija, Lietuva kariauja dar viename mūšyje. Statistikos duomenimis, pastarųjų metų sergamumo ir mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų rodikliai Lietuvoje yra beveik tris kartus didesni už Europos Sąjungos vidurkį.


AIDS – dar viena pandemija, kurią pamiršome

AIDS – dar viena pandemija, kurią pamiršome

Gruodžio 1d.

Visuomenės sveikatos specialistai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai įsitikinę – jei visi vieningai įsisąmonintume, kad žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), sukeliantis AIDS, nėra tik atskirų socialinių grupių liga, galėtume sėkmingiau mažinti vyraujančias stigmas ir veiksmingiau...


Pasaulinė AIDS diena - 2021. Faktai ir skaičiai.

Pasaulinė AIDS diena - 2021. Faktai ir skaičiai.

Gruodžio 1d.

Gruodžio pirmąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus.


Konditeris žiemos vakarams siūlo žiemiško skonio desertą

Konditeris žiemos vakarams siūlo žiemiško skonio desertą

Gruodžio 1d.

Žiemai prasidėjus šventišką atmosferą sukurti padeda vaikystės skoniu užburiantys desertai. Ant stalo beveik būtina rasti vietos maloniu kvapu viliojančioms cinamoninėms bandelėms. Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas, sako, kad cinamoninės bandelės mėgstamos...


Šventėms grįžtantys emigrantai traukia pas odontologus: kodėl šios srities medicininis turizmas toks populiarus ir ką verta žinoti prieš vizitą Lietuvoje?

Šventėms grįžtantys emigrantai traukia pas odontologus: kodėl šios srities medicininis turizmas toks populiarus ir ką verta žinoti prieš vizitą Lietuvoje?

Gruodžio 1d.

Artėjantis švenčių sezonas į užsienį išvykusiems lietuvaičiams tampa dviguba dovana. Neretai grįžimą į tėvynę jie skiria ne tik išsiilgtų artimųjų lankymui, bet ir vizitams pas gydytojus, tarp jų ir odontologus. Specialistai pastebi, jog kartais net ir nemenkai investavus į dantų priežiūrą už...


Dievų maistas – artišokai: kaip juos pagaminti ir su kuo valgyti?

Dievų maistas – artišokai: kaip juos pagaminti ir su kuo valgyti?

Gruodžio 1d.

Artišokai – ne tik skanūs, bet ir ypatingai estetišką vaizdą lėkštėje sukurianti daržovė. Be to, ši iš Viduržemio jūros regiono kilusi gėrybė itin naudinga sveikatai – artišokuose gausu skaidulių ir kitų įvairiausių vitaminų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“...


Nuo gruodžio 1 d. pasiskiepiję žmonės galės atlikti nemokamą antikūnų testą

Nuo gruodžio 1 d. pasiskiepiję žmonės galės atlikti nemokamą antikūnų testą

Gruodžio 1d.

Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.


SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

Gruodžio 1d.

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai plinta COVID-19 viruso Delta ir Omikron atmainos, kuriomis užsikrėsti pakanka trumpesnio kontakto ir mažesnio viruso kiekio nei įprastai, ragina gyventojus saugoti savo ir artimųjų sveikatą viešajame...


Kvapnūs imbieriniai sausainiai: tradicijos ir kepimo paslaptys

Kvapnūs imbieriniai sausainiai: tradicijos ir kepimo paslaptys

Lapkričio 30d.

Šilti, garuojantys ir kvapnūs imbieriniai sausainiai – tikras namų jaukumo ir artėjančių didžiausių žiemos švenčių ženklas. Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas, sako, kad imbieriniai sausainiai šaltąjį sezoną maloniai sušildo ir primena vaikystę, tad...


Anyžiai – išskirtinio skonio prieskoniai puikiai tiksiantys ir Kalėdų stalui: skirtingi jų panaudojimo būdai

Anyžiai – išskirtinio skonio prieskoniai puikiai tiksiantys ir Kalėdų stalui: skirtingi jų panaudojimo būdai

Lapkričio 30d.

Be prieskonių, tikriausiai, neįsivaizduojame nė vieno ypatingu skoniu pasižyminčio patiekalo. Ir nors eksperimentuodami prieskonius išbandome pačius įvairiausius – anyžius kartais pamirštame, o galbūt net ir nežinome kur juos panaudoti. Visgi, šis egzotiškas prieskonis – labai...


Bus pažymima Pasaulinė AIDS diena

Bus pažymima Pasaulinė AIDS diena

Lapkričio 30d.

Šią savaitę, gruodžio pirmąją (trečiadienį), bus pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti šalių dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus.


Mirusio vyro artimieji padovanojo viltį sunkiems ligoniams

Mirusio vyro artimieji padovanojo viltį sunkiems ligoniams

Lapkričio 30d.

Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, kad pirmadienį Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas donoras. Vyro artimieji priėmė kilnų sprendimą ir sutiko paaukoti jo organus donorystei. Atlikę būtinus tyrimus medikai nustatė, kad donorystei tinka vyro inkstai ir ragenos.


Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Lapkričio 30d.

Prasidėjus šaltajam sezonui ir siaučiant įvairioms ligoms, svarbu ne tik vakcinacija ar tinkamas apsauginių kaukių dėvėjimas, be viso to rekomenduojama nepamiršti ir priemonių, kurios padėtų apsaugoti organizmą. „Eurovaistinės“ vaistininkė Kristina Staivė pataria, į ką atkreipti...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9