Gruodžio 7d. Antradienis

Spalvoti kontaktiniai lęšiai – gražu ir madinga, tačiau kaip nepakenkti savo akims?

Lapkričio 17d.
Spalvoti kontaktiniai lęšiai – gražu ir madinga, tačiau kaip nepakenkti savo akims?

Spalvotus kontaktinius lęšius galima naudoti tiek kasdien norint pagyvinti savo išvaizdą, tiek specialiomis progomis kuriant šventinį įvaizdį. Kokybiški spalvoti lęšiai nekelia jokio pavojaus, tačiau išsirinkus netinkamus galima netyčia pakenkti savo akims.

„Spalvotų ar paprastų lęšių nerekomenduojama nešioti, jei kamuoja uždegiminės ir infekcinės akių ligos, mat vaistų ant lęšių lašinti negalima, o vaistai akims paprastai naudojami 3-4 kartus per dieną, todėl tiek kartų išsiimant ir vėl įdedant lęšį papildomai dirginama akių gleivinė, padidėja tikimybė pažeisti rageną arba patekti nešvarumams. Lęšių nešioti taip pat negalima alergijos metu, nes akių gleivinė būna ir taip sudirgusi, be to, dažnai pasitaiko stiprus ašarojimas, dėl to lęšius būna ne tik sunku įsidėti, bet ir nemalonu nešioti“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Roberta Janulytė.

Spalvotus lęšius turi parinkti specialistas

Spalvoti kontaktiniai lęšiai gali būti kelių tipų: paryškinantys natūralią akių spalvą, keičiantys akių spalvą ir dekoratyviniai. Kuo ryškesnė ar tamsesnė lęšių spalva, tuo daugiau pigmento reikia norimam efektui išgauti. Tačiau net drastiškai akių spalvą ar išvaizdą keičiantys lęšiai nekenks akims, jei bus parinkti specialisto, pagaminti iš kokybiškos, orui laidžios medžiagos ir tinkamai nešiojami bei prižiūrimi.

„Dažniausiai klientai skundžiasi dėl sudirgusių ar išsausėjusių akių, ypač tie, kurie lęšius pradėjo nešioti neseniai ir dar nėra pripratę. Tinkamai parinkti akių lašai tokius nusiskundimus greitai išsprendžia. Tiems, kuriems nešiojant kontaktinius lęšius nepraeina svetimkūnio akyje pojūtis, siūlome pasikonsultuoti su oftalmologu ar optikos specialistais, nes priešingai, nei manoma, lęšiai nėra vieno dydžio ir tinkami visiems. Jei žmogus pirko lęšius ne optikoje ir nesikonsultavęs su specialistais, nepatikrinus regos, yra tikimybė, kad jo išsirinkti lęšiai jam  bus per dideli ar per maži“, – atkreipia dėmesį vaistininkė.

Kaip teisingai įsidėti lęšius?

Pasak vaistininkės, prieš dedantis lęšius, pirmiausia reikia švariai ir kruopščiai nusiplauti rankas. Lęšius dėtis ji pataria atsistojus prieš veidrodį, laisva ranka atsargiai laikant išplėstus viršutinį ir apatinį voką, kad akys nesumirksėtų. Rekomenduojama žiūrėti į viršų ir kita ranka atsargiai įdėti lęšį, o po to kelis kartus sumirksėti arba užsimerkus švelniai pirštu pamasažuoti voką, kad lęšis priglustų prie akies.

„Lęšiai gali būti vienadieniai, savaitiniai arba mėnesiniai pagal tai, kiek laiko galima nešioti jų neišsiimant. Tačiau net renkantis mėnesinius lęšius rekomenduojama juos išsiimti prieš einat miegoti ir įdėti į kontaktinių lęšių skystį, kad nuo lęšių būtų pašalinti nešvarumai, o akys pailsėtų, atsistatytų natūralus drėgmės balansas“, – akcentuoja R. Janulytė.

Atgaivinti akis ne tik po lęšių

Akių lašus patartina naudoti ne tik po lęšių nešiojimo, bet ir būnant su lęšiais, jei akys itin jautrios ar sausos. Svarbu, kad akių lašai būtų tinkami naudoti ant kontaktinių lęšių.

„Dažniausiai į drėkinančių akių lašų sudėtį įeina natrio hialuronatas, karbomeras, dekspantenolis, alavijo ekstraktas. Šios medžiagos ne tik drėkina akis, bet ir padeda sulaikyti drėgmę akies paviršiuje, taip mažindami nemalonius pojūčius – perštėjimą, paraudimą, tempimo jausmą“, – vardija vaistininkė.

Jei akys ypač jautrios – greitai parausta, paburksta vokai, stipriai ašaroja – galima rinktis akių lašus su augalų ekstraktais: ramunėlių, akišveičių, medetkų, rugiagėlių, hamamelių, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

„Tiems, kas daug dirba kompiuteriu ar skaito ir dienos eigoje jaučia stiprų akių nuovargį, rekomenduojama naudoti drėkinančius akių lašus, į kurių sudėtį įeina vitaminai A,E, B12. Tokie akių lašai ne tik atgaivina akis, bet ir pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, pamaitina akies audinius bei suteikia papildomą akies paviršiaus apsaugą“, – pataria R. Janulytė.

Dažniausiai daromos klaidos

Pirmoji dažniausių klaidų sąraše, anot vaistininkės – lęšiai nešiojami ilgiau, nei jie tam skirti, mat su laiku sumažėja lęšio laidumas orui, todėl akys būna sudirgusios, peršti, gali prasidėti infekcija ar uždegimas.

„Kita klaida – nekeičiamas lęšių skystis dėkle, dėl to susidaro palanki terpė bakterijų dauginimuisi. Dar viena klaida – lęšiai nešiojami, net kai akys sudirgusios, to nereikėtų daryti nesvarbu, kokie kokybiški lęšiai bebūtų“, – apie klaidas kalba „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Kai kurie žmonės lęšių neišsiima maudydamiesi baseine, jūroje ar ežere, kaitindamiesi saunoje, tačiau chloruotas vanduo ir karštis gali pažeisti hidrogelį – medžiagą, iš kurios pagamintas lęšis, todėl lęšiai gali prilipti prie akies, o bandant juos išimti ar stipriai trinant akis dėl jaučiamo diskomforto, galima net pažeisti rageną. Atviruose vandens telkiniuose yra mikroorganizmų, kurie patekę tarp akies ir lęšio gali sukelti infekciją.

„Galiausiai įprasta klaida, kai ant lęšių lašinami akių lašai, kurie nėra tinkami lašinti tiesiogiai ant jų – tokiu atveju sugadinami kontaktiniai lęšiai“, – reziumuoja R. Janulytė.

 

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Gruodžio 3d.

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius. Vienas iš tokių naujai atrandamų produktų – šprotai. Pasak Vaidos...


Gyvybės draudimo naudos gavėjais lietuviai dažniausiai paskiria sutuoktinius

Gyvybės draudimo naudos gavėjais lietuviai dažniausiai paskiria sutuoktinius

Gruodžio 2d.

Lietuviai, spręsdami, kam nelaimės atveju turėtų atitekti jų gyvybės draudimo išmoka, renkasi šeimą ir naudos gavėjais paskiria artimuosius — sutuoktinius, vaikus, tėvus, brolius ir seseris, atskleidė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių̨ asociacijos (LGDĮA) užsakymu bendrovės „Spinter...


Šventinio stalo žvaigždė – karpis: 3 skirtingi receptai

Šventinio stalo žvaigždė – karpis: 3 skirtingi receptai

Gruodžio 2d.

Ant stalo garuojantis karpis – vienas tų patiekalų, be kurio neįsivaizduojamas daugelio lietuvių Kūčių stalas. Ši žuvis – skani, nesudėtingai pagaminama, o pasirinkus mėgstamą garnyrą ar pagardinus įmantresniais ingredientais karpis taps tikrų tikriausia šventinio stalo pažiba. Vaida...


Docentės patarimai: Kaip teisingai kovoti su rėmeniu siaučiant pandemijai?

Docentės patarimai: Kaip teisingai kovoti su rėmeniu siaučiant pandemijai?

Gruodžio 2d.

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – liga, kuri niekur nedingo. Dėl streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, netgi koronaviruso poveikio ji pasireiškia pandemijos metu kur kas dažniau.


Žiemiški skoniai kavos puodelyje: išbandykite tinklaraštininkės „Pusryčiams“ imbierinių sausainių latės receptą

Žiemiški skoniai kavos puodelyje: išbandykite tinklaraštininkės „Pusryčiams“ imbierinių sausainių latės receptą

Gruodžio 2d.

Už lango vis labiau spaudžiantis šaltukas vilioja ne tik daugiau laiko praleisti namuose, pasimėgauti šildančiais, jaukumo suteikiančiais patiekalais, bet ir gėrimais. O juos pasigaminti nesudėtinga, tereikia mėgstamą kavą ar arbatą pagardinti Kalėdomis kvepiančiais ingredientais bei...


SAM rekomendacijos artėjančiam šventiniam laikotarpiui

SAM rekomendacijos artėjančiam šventiniam laikotarpiui

Gruodžio 2d.

Artėjantis šventinis laikotarpis daugeliui reiškia dažnesnius susitikimus su artimaisiais, draugais, lankymąsi prekybos centruose, renginiuose. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, šios, džiaugsmą nešančios šventinės...


Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį?

Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį?

Gruodžio 1d.

Patogus gyvenimo būdas pas kardiologą atgena vis jaunesnius. Ką būtina žinoti apie cholesterolį? Kuomet kalbama apie cholesterolį, iš pirmo žvilgsnio sveiki jauni žmonės įsivaizduoja, kad ši tema jų neliečia. Įsitikinimas, kad padidėjusį cholesterolį turi tik vyresni, su antsvoriu kovojantys ir...


Pamiršto sveikatos pasitikrinimo kaina: sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis siekia aukštumas

Pamiršto sveikatos pasitikrinimo kaina: sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis siekia aukštumas

Gruodžio 1d.

Kai visas pasaulis kovoja su didžiausia pastarųjų metų pandemija, Lietuva kariauja dar viename mūšyje. Statistikos duomenimis, pastarųjų metų sergamumo ir mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų rodikliai Lietuvoje yra beveik tris kartus didesni už Europos Sąjungos vidurkį.


AIDS – dar viena pandemija, kurią pamiršome

AIDS – dar viena pandemija, kurią pamiršome

Gruodžio 1d.

Visuomenės sveikatos specialistai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai įsitikinę – jei visi vieningai įsisąmonintume, kad žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), sukeliantis AIDS, nėra tik atskirų socialinių grupių liga, galėtume sėkmingiau mažinti vyraujančias stigmas ir veiksmingiau...


Pasaulinė AIDS diena - 2021. Faktai ir skaičiai.

Pasaulinė AIDS diena - 2021. Faktai ir skaičiai.

Gruodžio 1d.

Gruodžio pirmąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus.


Konditeris žiemos vakarams siūlo žiemiško skonio desertą

Konditeris žiemos vakarams siūlo žiemiško skonio desertą

Gruodžio 1d.

Žiemai prasidėjus šventišką atmosferą sukurti padeda vaikystės skoniu užburiantys desertai. Ant stalo beveik būtina rasti vietos maloniu kvapu viliojančioms cinamoninėms bandelėms. Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas, sako, kad cinamoninės bandelės mėgstamos...


Šventėms grįžtantys emigrantai traukia pas odontologus: kodėl šios srities medicininis turizmas toks populiarus ir ką verta žinoti prieš vizitą Lietuvoje?

Šventėms grįžtantys emigrantai traukia pas odontologus: kodėl šios srities medicininis turizmas toks populiarus ir ką verta žinoti prieš vizitą Lietuvoje?

Gruodžio 1d.

Artėjantis švenčių sezonas į užsienį išvykusiems lietuvaičiams tampa dviguba dovana. Neretai grįžimą į tėvynę jie skiria ne tik išsiilgtų artimųjų lankymui, bet ir vizitams pas gydytojus, tarp jų ir odontologus. Specialistai pastebi, jog kartais net ir nemenkai investavus į dantų priežiūrą už...


Dievų maistas – artišokai: kaip juos pagaminti ir su kuo valgyti?

Dievų maistas – artišokai: kaip juos pagaminti ir su kuo valgyti?

Gruodžio 1d.

Artišokai – ne tik skanūs, bet ir ypatingai estetišką vaizdą lėkštėje sukurianti daržovė. Be to, ši iš Viduržemio jūros regiono kilusi gėrybė itin naudinga sveikatai – artišokuose gausu skaidulių ir kitų įvairiausių vitaminų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“...


Nuo gruodžio 1 d. pasiskiepiję žmonės galės atlikti nemokamą antikūnų testą

Nuo gruodžio 1 d. pasiskiepiję žmonės galės atlikti nemokamą antikūnų testą

Gruodžio 1d.

Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.


SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

Gruodžio 1d.

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai plinta COVID-19 viruso Delta ir Omikron atmainos, kuriomis užsikrėsti pakanka trumpesnio kontakto ir mažesnio viruso kiekio nei įprastai, ragina gyventojus saugoti savo ir artimųjų sveikatą viešajame...


Kvapnūs imbieriniai sausainiai: tradicijos ir kepimo paslaptys

Kvapnūs imbieriniai sausainiai: tradicijos ir kepimo paslaptys

Lapkričio 30d.

Šilti, garuojantys ir kvapnūs imbieriniai sausainiai – tikras namų jaukumo ir artėjančių didžiausių žiemos švenčių ženklas. Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas, sako, kad imbieriniai sausainiai šaltąjį sezoną maloniai sušildo ir primena vaikystę, tad...


Anyžiai – išskirtinio skonio prieskoniai puikiai tiksiantys ir Kalėdų stalui: skirtingi jų panaudojimo būdai

Anyžiai – išskirtinio skonio prieskoniai puikiai tiksiantys ir Kalėdų stalui: skirtingi jų panaudojimo būdai

Lapkričio 30d.

Be prieskonių, tikriausiai, neįsivaizduojame nė vieno ypatingu skoniu pasižyminčio patiekalo. Ir nors eksperimentuodami prieskonius išbandome pačius įvairiausius – anyžius kartais pamirštame, o galbūt net ir nežinome kur juos panaudoti. Visgi, šis egzotiškas prieskonis – labai...


Bus pažymima Pasaulinė AIDS diena

Bus pažymima Pasaulinė AIDS diena

Lapkričio 30d.

Šią savaitę, gruodžio pirmąją (trečiadienį), bus pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti šalių dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus.


Mirusio vyro artimieji padovanojo viltį sunkiems ligoniams

Mirusio vyro artimieji padovanojo viltį sunkiems ligoniams

Lapkričio 30d.

Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, kad pirmadienį Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas donoras. Vyro artimieji priėmė kilnų sprendimą ir sutiko paaukoti jo organus donorystei. Atlikę būtinus tyrimus medikai nustatė, kad donorystei tinka vyro inkstai ir ragenos.


Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Lapkričio 30d.

Prasidėjus šaltajam sezonui ir siaučiant įvairioms ligoms, svarbu ne tik vakcinacija ar tinkamas apsauginių kaukių dėvėjimas, be viso to rekomenduojama nepamiršti ir priemonių, kurios padėtų apsaugoti organizmą. „Eurovaistinės“ vaistininkė Kristina Staivė pataria, į ką atkreipti...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9