Gruodžio 10d. Antradienis

Šiauliai prisiima įsipareigojimus dėl pagalbos neįgaliesiems

Sausio 17d.
Šiauliai prisiima įsipareigojimus dėl pagalbos neįgaliesiems

Daug metų nepritaikyta aplinka ir paslaugų stygius specialiųjų poreikių turintiems žmonėms beveik garantavo socialinę atskirtį ir neigiamai veikė jų gyvenimo kokybę. Šiaulių mieste situacija pamažu keičiama – investuojama į infrastuktūrą, gerinamos ugdymo ir švietimo sąlygos. Savivaldybė netgi prisiima socialinę atsakomybę už ministerijų pradėtus ir nebaigtus viso krašto neįgaliesiems svarbius projektus.

Šiaulių specialiojo ugdymo centrą šiuo metu lanko 174 ugdytiniai, penktadalis jų atvyksta iš kitų rajonų. Centre ugdomi nuo 2 iki 21 metų mokiniai, turintys judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų, kompleksinių ir kitų negalių, didelius ar labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius. 21 metų ir vyresniems neįgaliems asmenims teikiamos dienos socialinės globos paslaugos.

2015 metais Šiaulių miesto savivaldybei papildomai skyrus 35,5 tūkst. eurų, Specialiojo ugdymo centre atliktas kapitalinis virtuvės remontas, pakeisti vandentiekio tinklai, nuotekų vamzdynai, atliktas vėdinimo sistemos įrengimas, sutvarkytos sienos, grindys.

2013 metais dėl prastos būklės Centrui teko uždaryti senąjį baseiną. 2015 m. parengus techninį projektą, iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 87 tūkst. eurų, už tas lėšas modernizuota šildymo sistema. 2016 metais iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 140 tūkst. eurų naujo priestato statybai. Demontuotas senojo baseino pastatas, iškasti pamatai naujam priestatui, tačiau 2017 metais valstybinis finansavimas nutrauktas ir priestato statybos sustojo.

„Centro teritorijoje liko iškasti pamatai, buvo laikomos statybinės medžiagos, smėlio, žvyro krūvos, kurios trukdė neįgalių vaikų ugdymo procesui, kėlė grėsmę jų saugumui. Situaciją išgelbėjo Šiaulių miesto savivaldybės taryba, kuri, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko iniciatyva, 2017 metais Centrui paskyrė beveik 640 tūkst. eurų naujo priestato statybos darbams baigti. Atsivėrė naujos erdvės, klasės, kabinetai, poilsio zonos, relaksacijos kambariai, naujas baseinas su modernia įranga, keltuvas neįgaliesiems“, – pasakojo Specialiojo ugdymo centro vadovė Eglė Jankauskienė.

2017 metais Šiaulių miesto savivaldybė iš biudžeto papildomai skyrė dar per 10 000 Eur teritorijai nauja tvora aptverti.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, atliepdama į šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia poreikius, 2018 metų spalio mėn. inicijavo trečiosios Dienos socialinės globos grupės suaugusiems neįgaliems asmenims su sunkia negalia įkūrimą. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos pritarimu skirti 3 papildomi socialinių darbuotojų etatai ir papildomos lėšos šiems etatams finansuoti. Prieš kelis mėnesius Centras gavo ir antrą mokyklinį autobusą, taip visiškai buvo išspręsta ir vaikų kelionių į mokyklą problema.

Kitoje miesto įstaigoje – Šiaulių sanatorinėje mokykloje šiuo metu mokosi 121 specialiųjų poreikių turintis mokinys. Tik 16 proc. vaikų iš Šiaulių miesto, likusieji  74 proc. ugdytinių yra atvykę iš kitų rajonų. Ugdymui organizuoti įstaigai skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto, tačiau ugdymo aplinkai gerinti finansavimo trūksta. Patalpoms ir įrangai atnaujinti iš valstybės pinigų mokykla negavo nei 2015, nei 2018 metais. Sudėtingu laikotarpiu įstaiga sulaukė Šiaulių miesto savivaldybės pagalbos. 2016 metais miestas prisidėjo 17 tūkst. eurų suma, o 2017 m. įstaigos investicijoms paskirtos rekordinės lėšos – net 401 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus atnaujintas baseinas ir jo technologinė įranga, renovuoti baseino persirengimo kambariai, atnaujinti dušai, pritaikyti neįgaliesiems, įrengtas liftas, keltuvai neįgaliesiems.

 

„Anksčiau neturėjome lifto, keltuvo neįgaliesiems, tad norėdami, kad mokinys pasiektų ugdymo erdves kituose aukštuose arba galėtų dalyvauti užsiėmimuose baseine, turėdavome naudotis laiptų kopikliu. Tikslingai investavus Savivaldybės skirtas lėšas, mokiniai gali oriai, savarankiškai judėti mokykloje, tėveliams nereikia rankomis kelti mokinio iš baseino. Pavyko sudaryti kokybiškas sąlygas sveikatos problemų turintiems mokiniams ugdytis, gydytis ir būti maksimaliai savarankiškiems“, – teigė Šiaulių sanatorinės mokyklos direktorė Lijana Giedraitienė.

 

Laisvu nuo mokyklos mokinių užsiėmimų laiku baseinu naudojasi ir Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigų ugdytiniai su treneriais. Pasak įstaigos vadovės, dar daug darbų laukia ateityje. Mokykloje po truputį atnaujinamos klasės, tačiau dar reikėtų renovuoti sporto salę, jos persirengimo kambarius ir dušines pritaikyti žmonėms su negalia, atnaujinti baldus klasėse ir bendrabutyje, sutvarkyti lauko žaidimų aikšteles, takus.

 

„Ateityje tikimės ir palankesnio Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos požiūrio investicijų klausimu. Baseinas buvo sutvarkytas 100 proc. miesto biudžeto lėšomis, nors pagal įstaigoje besimokančių mokinių proporciją mūsų indėlis turėjo būti vos 16 proc. reikalingos sumos. Tačiau mes linkę neskirstyti vaikų į savus ir svetimus, tokio pat požiūrio tikimės ir iš kitų“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Įspūdingas sumas miestas skiria ir tolimesniam neįgaliųjų ugdymo aplinkos gerinimui. Ko ne milijonas eurų iš miesto biudžeto paskirtas Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda“ pastatui atnaujinti. Atlikus būtinus rekonstrukcijos darbus ir pritaikius patalpas žmonėms su fizine negalia, įsigijus būtiniausią įrangą ir baldus, bus teikiamos naujos kokybės socialinės globos paslaugos ugdant neįgaliuosius, stiprinant jų gebėjimus ir socialinius ryšius, padedant įveikti socialinę atskirtį.

 

Pernai rangovai atliko didžiąją dalį „Godos“ pastato fasado ir stogo šiltinimo darbų, daugiau kaip pusę šildymo sistemos keitimo ir elektrotechnikos darbų. Iš viso 2018 metais atlikta beveik pusė statybos darbų, renovacija turėtų būti baigta iki šių metų rudens. Taip pat bus atnaujinti baldai ir įranga. Dalį šiam projektui reikalingų lėšų Savivaldybei pavyko pritraukti ir iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo.

 

Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Lapkričio 29d.

Pasaulinės AIDS dienos, kurią minėsime gruodžio 1-ąją, išvakarėse į sostinės gatves išriedėjo troleibusai su užrašais „Išsitirk dėl ŽIV nemokamai ir anonimiškai“. Apie tai gyventojams primena ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra”.


Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Lapkričio 29d.

Net ir didžiausios metų šventės negelbsti žiemos nuo nemylimiausio sezono titulo. Daugiausiai, arba 43 proc. šalies gyventojų įvardija, kad būtent žiema yra nemėgstamiausias jų metų laikas. Šį tyrimą inicijavę draudikai konstatuoja, kad tokiam vertinimui neturi įtakos sveikatos sutrikimų ar kitų...


Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Lapkričio 29d.

Termometro stulpeliui svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos temperatūros, sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad nulinė oro temperatūra yra puiki terpė ligų sukėlėjams plisti. Į kovą su virusais ir bakterijomis pasitelkiant įvairias imuninės sistemos apsaugos ir grūdinimosi...


Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Lapkričio 29d.

Šį rudenį atrinkta grupė Lietuvos senjorų, kuruojamų Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų, dalyvauja „EIT Food“ – Europos inovacijų ir technologijų instituto „Vartotojų įtraukimo laboratorijos“ projekte. Juo siekiama sujungti vartotojus su verslo...


Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Lapkričio 27d.

Turbūt tikrai esate girdėję apie ryškiai geltonos spalvos prieskonį - ciberžolę. Galbūt net turite šio prieskonio pakelį savo virtuvėje? Ciberžolė be galo aromatinga, patiekalams suteikiant ypatingą skonį ir spalvą. Natūralių žolinių produktų įmonės „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė...


Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Lapkričio 27d.

Jei šalia jūsų susmunka žmogus, ištiktas staigios mirties, o aplinkiniai iškart kviečia greitąją medicinos pagalbą, pradeda krūtinės paspaudimus, panaudoja defibriliatorių, greičiausiai nelaimės ištiktasis ne tik išgyvens, bet ir pats galės padėkoti savo gelbėtojams


Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Lapkričio 27d.

Dvigubai daugiau lietuvių papildomai nesirūpina oria senatve, palyginti su Latvijos ir Estijos gyventojais. Kodėl gyventojai nedalyvauja pensijų kaupimo programose, o kurios priežastys labiausiai skatina taupyti?


Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Lapkričio 26d.

Po tris savaites trukusios rekonstrukcijos šiandien duris vėl atvėrė visą parą Ukmergės g. 282 dirbanti „Eurovaistinė“. Tai viena iš trijų sostinėje visą parą veikiančių vaistinių


Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Lapkričio 26d.

Prasidėjus šildymo sezonui, vis dažniau tėvams tenka skubėti su vaikais į polikliniką, nes apsiginti nuo varginančių peršalimo ligų tampa vis sudėtingiau. Vaikų imunitetas silpsta ir yra kur kas lengviau paveikiamas virusų nei suaugusiųjų, todėl labai svarbu ne tik apsaugoti vaiką lauke, bet ir...


Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Lapkričio 26d.

Lapkričio 30-ąją, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena, į prieskoniais kvepiančias kepyklėles pakviesianti visus žiemos švenčių džiaugsmui neabejingus žmones. Spalvindami imbierinius meduolius, dalyviai turės progos pabendrauti su savanoriais – vaikais iš globos...


Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Lapkričio 26d.

Buvusių kalinių, globos namų auklėtinių, alkoholio ar narkotikų priklausomybę turėjusių žmonių praeitis darbo rinkoje vertinama svarbiau už jo kompetencijas, rodo „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Jos duomenimis, būdami darbdaviais tik 17 proc. šalies gyventojų be...


Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Lapkričio 26d.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2050 m. kone 5 milijardai pasaulio gyventojų bus trumparegiai, ir beveik 1 mlrd. iš jų šis sutrikimas pasireikš sunkia forma*. Gydytojų teigimu, masinis trumparegystės plitimas gali būti vadinamas epidemija. Tačiau laiku pastebėjus, šios ligos vystymąsi galima...


Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Lapkričio 26d.

Japonai yra vieni iš ilgiausiai gyvenančių ir mažiausiai širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pasaulio gyventojų. Nustatyta, kad pagrindinę jų valgiaraščio dalį sudaro žuvis ir jūros gėrybės. Jūros produktuose yra gausu vertingų omega-3 riebalų rūgščių, kurių sudėtyje esančios EPR ir DHR...


Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Lapkričio 22d.

Imuniteto stiprinimą ir apsaugą nuo peršalimo ligų šiandien nemaža dalis šalies gyventojų vis dar sieja su stebuklingą poveikį žadančiais preparatais. Tačiau sveikatos specialistai atkreipia dėmesį ir į kitą problemą – neatsakingą vitaminų ir mineralų vartojimą: per didelės ar nesuderintos...


Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Lapkričio 22d.

„Visą savo vaikystę ir mokyklinius metus jaučiau, kad kitiems tokie dalykai kaip rašymas ar skaitymas sekasi geriau, paprasčiau. Buvau kitoks, bet man tada atrodė, kad taip ir turi būti“, – sako aktorius Žilvinas Ramanauskas, pusiau rimtai, pusiau juokais savo ydas vadinantis...


Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Lapkričio 22d.

Šiandien išmaniosios technologijos yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Jų pagalba galime stebėti ne tik fizinius savo duomenis, bet ir elgseną ar emocinę savijautą. Galime pamatuoti savo pulsą, streso lygį, per treniruotę sudegintų kalorijų skaičių ar net gauti asmeninės mitybos...


3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

Lapkričio 21d.

Sausas ir užterštas oras patalpose – viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurių paūmėja alergijos, o šaltuoju sezono metu – plinta virusai ir bakterijos. Deja, labai maža dalis žmonių žino, kaip tinkamai spręsti šią problemą. Remiantis Baltijos šalyse atliktu tyrimu*net 50 proc....


Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Lapkričio 21d.

Ryškūs, skanūs, mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mandarinai, pasirodo, gali būti ir puikus sveikatos šaltinis vėsesnio sezono metu. Kol mitybos specialistai ragina šiuos vaisius įtraukti į meniu dėl juose esančių vitaminų ir gerųjų savybių, patyrusios šeimininkės mandarinų bumo laukia ir dėl...


Kodėl vaikai vemia dažniau?

Kodėl vaikai vemia dažniau?

Lapkričio 21d.

Pykinimas ir vėmimas – dažnai pasitaikantis simptomas vaikams, o suaugusieji vemia, palyginti, rečiau. „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova sako, kad dažniausiai vaikų vėmimas praeina negydant, tačiau konsultacijos su specialistais svarbios visais atvejais.


Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Lapkričio 21d.

Ateik! Išsitirk! Sužinok! Atlik testą ir įsitikink, kad tau nėra ko nerimauti. Taip apie galimybę anonimiškai ir nemokamai išsitirti dėl ŽIV skelbia asociacija „Demetra“, besirūpinanti ŽIV plitimo mažinimu Lietuvoje.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9