Rugpjūčio 17d. Šeštadienis

Šiauliai prisiima įsipareigojimus dėl pagalbos neįgaliesiems

Sausio 17d.
Šiauliai prisiima įsipareigojimus dėl pagalbos neįgaliesiems

Daug metų nepritaikyta aplinka ir paslaugų stygius specialiųjų poreikių turintiems žmonėms beveik garantavo socialinę atskirtį ir neigiamai veikė jų gyvenimo kokybę. Šiaulių mieste situacija pamažu keičiama – investuojama į infrastuktūrą, gerinamos ugdymo ir švietimo sąlygos. Savivaldybė netgi prisiima socialinę atsakomybę už ministerijų pradėtus ir nebaigtus viso krašto neįgaliesiems svarbius projektus.

Šiaulių specialiojo ugdymo centrą šiuo metu lanko 174 ugdytiniai, penktadalis jų atvyksta iš kitų rajonų. Centre ugdomi nuo 2 iki 21 metų mokiniai, turintys judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų, kompleksinių ir kitų negalių, didelius ar labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius. 21 metų ir vyresniems neįgaliems asmenims teikiamos dienos socialinės globos paslaugos.

2015 metais Šiaulių miesto savivaldybei papildomai skyrus 35,5 tūkst. eurų, Specialiojo ugdymo centre atliktas kapitalinis virtuvės remontas, pakeisti vandentiekio tinklai, nuotekų vamzdynai, atliktas vėdinimo sistemos įrengimas, sutvarkytos sienos, grindys.

2013 metais dėl prastos būklės Centrui teko uždaryti senąjį baseiną. 2015 m. parengus techninį projektą, iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 87 tūkst. eurų, už tas lėšas modernizuota šildymo sistema. 2016 metais iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 140 tūkst. eurų naujo priestato statybai. Demontuotas senojo baseino pastatas, iškasti pamatai naujam priestatui, tačiau 2017 metais valstybinis finansavimas nutrauktas ir priestato statybos sustojo.

„Centro teritorijoje liko iškasti pamatai, buvo laikomos statybinės medžiagos, smėlio, žvyro krūvos, kurios trukdė neįgalių vaikų ugdymo procesui, kėlė grėsmę jų saugumui. Situaciją išgelbėjo Šiaulių miesto savivaldybės taryba, kuri, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko iniciatyva, 2017 metais Centrui paskyrė beveik 640 tūkst. eurų naujo priestato statybos darbams baigti. Atsivėrė naujos erdvės, klasės, kabinetai, poilsio zonos, relaksacijos kambariai, naujas baseinas su modernia įranga, keltuvas neįgaliesiems“, – pasakojo Specialiojo ugdymo centro vadovė Eglė Jankauskienė.

2017 metais Šiaulių miesto savivaldybė iš biudžeto papildomai skyrė dar per 10 000 Eur teritorijai nauja tvora aptverti.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, atliepdama į šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia poreikius, 2018 metų spalio mėn. inicijavo trečiosios Dienos socialinės globos grupės suaugusiems neįgaliems asmenims su sunkia negalia įkūrimą. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos pritarimu skirti 3 papildomi socialinių darbuotojų etatai ir papildomos lėšos šiems etatams finansuoti. Prieš kelis mėnesius Centras gavo ir antrą mokyklinį autobusą, taip visiškai buvo išspręsta ir vaikų kelionių į mokyklą problema.

Kitoje miesto įstaigoje – Šiaulių sanatorinėje mokykloje šiuo metu mokosi 121 specialiųjų poreikių turintis mokinys. Tik 16 proc. vaikų iš Šiaulių miesto, likusieji  74 proc. ugdytinių yra atvykę iš kitų rajonų. Ugdymui organizuoti įstaigai skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto, tačiau ugdymo aplinkai gerinti finansavimo trūksta. Patalpoms ir įrangai atnaujinti iš valstybės pinigų mokykla negavo nei 2015, nei 2018 metais. Sudėtingu laikotarpiu įstaiga sulaukė Šiaulių miesto savivaldybės pagalbos. 2016 metais miestas prisidėjo 17 tūkst. eurų suma, o 2017 m. įstaigos investicijoms paskirtos rekordinės lėšos – net 401 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus atnaujintas baseinas ir jo technologinė įranga, renovuoti baseino persirengimo kambariai, atnaujinti dušai, pritaikyti neįgaliesiems, įrengtas liftas, keltuvai neįgaliesiems.

 

„Anksčiau neturėjome lifto, keltuvo neįgaliesiems, tad norėdami, kad mokinys pasiektų ugdymo erdves kituose aukštuose arba galėtų dalyvauti užsiėmimuose baseine, turėdavome naudotis laiptų kopikliu. Tikslingai investavus Savivaldybės skirtas lėšas, mokiniai gali oriai, savarankiškai judėti mokykloje, tėveliams nereikia rankomis kelti mokinio iš baseino. Pavyko sudaryti kokybiškas sąlygas sveikatos problemų turintiems mokiniams ugdytis, gydytis ir būti maksimaliai savarankiškiems“, – teigė Šiaulių sanatorinės mokyklos direktorė Lijana Giedraitienė.

 

Laisvu nuo mokyklos mokinių užsiėmimų laiku baseinu naudojasi ir Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigų ugdytiniai su treneriais. Pasak įstaigos vadovės, dar daug darbų laukia ateityje. Mokykloje po truputį atnaujinamos klasės, tačiau dar reikėtų renovuoti sporto salę, jos persirengimo kambarius ir dušines pritaikyti žmonėms su negalia, atnaujinti baldus klasėse ir bendrabutyje, sutvarkyti lauko žaidimų aikšteles, takus.

 

„Ateityje tikimės ir palankesnio Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos požiūrio investicijų klausimu. Baseinas buvo sutvarkytas 100 proc. miesto biudžeto lėšomis, nors pagal įstaigoje besimokančių mokinių proporciją mūsų indėlis turėjo būti vos 16 proc. reikalingos sumos. Tačiau mes linkę neskirstyti vaikų į savus ir svetimus, tokio pat požiūrio tikimės ir iš kitų“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Įspūdingas sumas miestas skiria ir tolimesniam neįgaliųjų ugdymo aplinkos gerinimui. Ko ne milijonas eurų iš miesto biudžeto paskirtas Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda“ pastatui atnaujinti. Atlikus būtinus rekonstrukcijos darbus ir pritaikius patalpas žmonėms su fizine negalia, įsigijus būtiniausią įrangą ir baldus, bus teikiamos naujos kokybės socialinės globos paslaugos ugdant neįgaliuosius, stiprinant jų gebėjimus ir socialinius ryšius, padedant įveikti socialinę atskirtį.

 

Pernai rangovai atliko didžiąją dalį „Godos“ pastato fasado ir stogo šiltinimo darbų, daugiau kaip pusę šildymo sistemos keitimo ir elektrotechnikos darbų. Iš viso 2018 metais atlikta beveik pusė statybos darbų, renovacija turėtų būti baigta iki šių metų rudens. Taip pat bus atnaujinti baldai ir įranga. Dalį šiam projektui reikalingų lėšų Savivaldybei pavyko pritraukti ir iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo.

 

Kauno darželiuose – daugiau dėmesio vaikų mitybai

Kauno darželiuose – daugiau dėmesio vaikų mitybai

Liepos 17d.

Kvalifikuoti specialistai, profesionalus bei vieningas požiūris ir centralizuotas dietistų veiklos koordinavimas. Tokie kertiniai principai diegiami Kauno priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Jau artimiausiame posėdyje Kauno savivaldybės tarybos nariai spręs dėl pokyčių, kurių...


Sostinėje pradės veikti analogų Lietuvoje neturinti mobili komanda – teiks psichosocialinę pagalbą

Sostinėje pradės veikti analogų Lietuvoje neturinti mobili komanda – teiks psichosocialinę pagalbą

Liepos 9d.

Vilniaus savivaldybė po kelių savaičių pradeda teikti unikalią ir analogų Lietuvoje neturinčią paslaugą – mobili specialistų komanda lankysis šeimose, susidūrusiose su psichologinėmis ar socialinėmis problemomis. Komandoje bus vaikų ir paauglių psichiatras gydytojas, medicinos psichologas...


Uodai: keliautojams ir ne tik

Uodai: keliautojams ir ne tik

Liepos 3d.

2017 m. buvo užfiksuota apie 219 mln. maliarijos atvejų 90 šalių. Pagal naujausią Pasaulio maliarijos ataskaitą vaikai iki 5 metų yra labiausiai pažeidžiama grupė, 2017 m. net 61% visų mirusių nuo maliarijos buvo vaikai. 2018 m. Lietuvoje buvo užregistruoti 8 įvežtiniai dengės karštligės, 6...


Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Liepos 1d.

Vasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų. Gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos...


Senjorai visą vasarą kviečiami dalyvauti nemokamose mankštose

Senjorai visą vasarą kviečiami dalyvauti nemokamose mankštose

Birželio 27d.

„Sveikas miestas“ kviečia senjorus vasarą leisti aktyviai ir dalyvauti nemokamose mankštose visą liepą ir rugpjūtį Fabijoniškių baseino sporto salėje.


Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Birželio 21d.

Lietuva turi kuo didžiuotis endoprotezavimo srityje. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sąnarių keitimo operacijų eilių nėra, kai kitose šalyse gyventojai priversti laukti savo eilės...


Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Birželio 21d.

Nors dažnam atrodo, jog požiūris į savanorišką darbą Lietuvoje sparčiai keičiasi – valstybė palaiko savanorystę skatinančias programas, daugėja savanorišku darbu prisidėti kviečiančių organizacijų, didėja veiklų įvairovė, tačiau Vilmorus (2018, spalis) atlikti tyrimai rodo, jog savanorišką...


Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Birželio 20d.

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu. Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad traumos dažniausiai nutinka...


Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį,  bet ir platina ligas

Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį, bet ir platina ligas

Birželio 20d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad poilsį gamtoje gali sugadinti vabzdžiai. Žmones puola ne tik uodai, bet ir kiti kraujasiurbiai. Kraujasiurbiai upiniai mašalai – agresyviai puola žmones ir gyvūnus, gali platinti įvairius patogenus. Būdingas intensyvus puolimas, kai...


Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Birželio 20d.

Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)...


NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

Birželio 19d.

Siekiant grąžinti judėjimo ir mobilumo galimybes slaugomiems pacientams, turintiems traumatologinių ir neurologinių negalavimų, ypač svarbu laiku suteikti būtiną pagalbą.


Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Birželio 19d.

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių. Specialistai primena, kad per karščius peršalti ne ką sudėtingiau nei žiemą, o tam didžiausią įtaką daro didelė...


Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Birželio 19d.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šiuolaikinės medicinos pasiekimai įrodo, kad stebuklais tikėti verta. Praėjus vos dvejiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams, pagalbinio...


Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Birželio 19d.

Šeimos gydytojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje verčia šalį gręžtis į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis: jose ieškoma 70-ies šeimos gydytojų, kurie galėtų užimti paskutines laisvas darbo vietas centro Midlandso regiono klinikose. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnybai (NHS) skelbia,...


Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Birželio 18d.

„Išsipildžiusios svajonės istorija“ – operos solistai Gražina Skinderytė–Kurnickienė (sopranas) ir Vytautas Kurnickas (tenoras) kviečia rugpjūčio 9 d. 19 val. Vilniuje, Mokytojų namų kiemelio Vasaros terasoje paklausyti romantiškos, aistringos, šviesios ir uždegančios...


Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Birželio 18d.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, Islandijoje užregistruoti 3 čikungunijos atvejai asmenims, grįžusiems po atostogų Alikantėje (Ispanija). Ispanijos Valencijos regione bei kitose Pietų Europos šalyse yra aptinkama Aedes albopictus uodų, kurie esant tinkamoms...


Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Birželio 18d.

Lietuvą užplūdęs karštis didina vabzdžių judrumą, agresyvumą, o paspartėjęs jų vystymosi ciklas lemia populiacijos augimą. Pakilusi temperatūra verčia kenkėjus aktyviau ieškoti maisto ir vandens šaltinių, todėl pastaruoju metu kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ stebi skruzdžių,...


Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Birželio 18d.

2019 m. birželio 14 d. asociacija „Kraujas“ kreipėsi į LR Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir LR sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, reikalaudama kuo greičiau kompensuoti inovatyvius vaistus daugine mieloma sergantiems pacientams.


Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Birželio 17d.

Pirmadienis, birželio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Santaros klinikose apžiūrėjo baigiamą statyti Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę.


20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

Birželio 17d.

Lietuvoje lankėsi prof. Stephen I. Pelton (JAV), Bostono universiteto Medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos pediatrijos ir epidemiologijos profesorius, Bostono medicinos centro Vaikų infekcinių ligų padalinio direktorius. Viešėdamas Lietuvoje jis dalyvavo 4-ame Baltijos pediatrų kongrese ir...

Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9