Ditel

Šeimų diena: keisk mąstymą – pakeisi vaiko ateitį

Visą sekmadienį Europos parke šurmuliavo daugiau nei pusė tūkstančio puikiai nusiteikusių žmonių. Ten juos sukvietė projekto „Drąsinkime ateitį“ iniciatyva surengtas aktyvių tėvų forumas „Šeimų diena“. Neeilinio renginio, skirto vaikų švietimu besirūpinantiems tėveliams, nesugadino net ir popietę prapliupęs lietus.

Kokio vaiko tėvai tikisi?

Suaugusiesiems skirtų paskaitų metu buvo aptarta ugdymo situacija šalyje. Komandinė Lietuvos tėvų forumo nario Andriaus Murausko, koučingo specialisto Vytauto Gaidamavičiaus ir psichologės Ramunės Želionienės inicijuota diskusija apie tėvų lūkesčius privertė susimąstyti, kaip tėvai įsivaizduoja savo vaiką po 10 ar 20 metų. „Protingas“, „laimingas“, „išsilavinęs“, „turintis gerą darbą“, „toks, kuriuo galėčiau didžiuotis“ – nuskambėjo balsai iš salės. „Jūs galėtumėte didžiuotis?“ – A. Murausko klausimas, nutildęs publiką, atspindėjo diskusijos temą „Keisk mąstymą – pakeisi vaiko ateitį“. Apie ugdymo kryptis ir naujoves tėvams buvo pasakojama pavyzdžiais bei pasitelkiant video medžiagą.

Baseinai Islandijoje ir Lietuvos jaunimas

MRU docentas, Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas, pristatydamas skirtinguose Europos miestuose atlikto moksleivių psichotropinių medžiagų vartojimo tyrimą, pažymėjo laisvalaikio užimtumo svarbą. Kaip pavyzdį docentas pateikė privalomas plaukimo pamokas Islandijoje. „Tačiau ir Lietuvoje galima aktyviai leisti laisvalaikį su šeima, ir tai būtina“ – teigė S. Čaplinskas. Pabrėždamas tėvų įtaką vaikų ugdyme, docentas pagyrė „Šeimų dienos“ iniciatyvą, nes, pagal tyrimo išvadas, kuo daugiau laiko vaikai praleidžia su tėvais, tuo rečiau jie užsiima sveikatai žalinga veikla.

Europos parkas sekmadienį tiesiog dūzgė nuo veiklų ir krykštaujančių vaikų. Jiems kartu su tėveliais buvo skirti meno studijos „Melionas“ užsiėmimai, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos konstruktorių dirbtuvės, pasakų skaitymo kampelis su aktore Larisa Kalpokaite ir seimo nare Inga Valinskiene, būrys perkusininkų, vadovaujamų Sauliaus Auglio-Stanevičiaus, norinčius mokė ritmo subtilybių, o „Galvosūkių pasaulis“ užsiėmė aktyvių žaidimų organizavimu.
Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ“, skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose“.

TAIP PAT SKAITYKITE