Gruodžio 7d. Šeštadienis

Rudens ABC: pažaiskime tamsiais ilgais vakarais

Spalio 29d.
Rudens ABC: pažaiskime tamsiais ilgais vakarais

Kaip žinome, kasdien saulė leidžiasi vis anksčiau, vakarai namuose tampa ilgi ir tamsūs. Ką gi čia tokio nuveikti, kad visiems būtų smagu? Gal pažaiskime?

Pradžiai – labai paprastas, bet įvairaus amžiaus vaikams tinkantis žaidimas „Atspėk, kas nupiešta“. Viskas labai paprasta ir elementaru, bet labai linksma ir nenuobodu: ant sienos ar knygų lentynos, arba ant žemės prisklijuokite didelį popieriaus lapą, pasiimkite flomasterius, iš anksto kažkas (dažniausiai – mama) ant lapelių turi surašyti įvairius žodžius. Kiekvienas paeiliui eina, išsitraukia lapelį ir piešia tai, kas ant jo parašyta, o likusieji turi atspėti, kas tai. Piešiantysis kalbėti negali. Variantas – piešti temomis. Tarkim, animacinių filmukų herojus, pasakas, patiekalus, vaikų daiktus... Nedvejokite ir leiskite net ir mažam žmogučiui sudalyvauti tokiame žaidime!

Kitas smagus žaidimėlis yra muzikinis ir vadinasi „Plaustas“. Patalpos viduryje patiesiama medžiaga (antklodė, didelis rankšluostis). Tai yra plaustas. Visi žaidėjai vaikšto aplinkui – plaukia vandenyje, šalia plausto. Kai kas nors nutildo muziką, visi žaidėjai turi sutilpti ant plausto. Muzikai vėl pradėjus groti, žaidėjai gali ramiai nulipti. Kiekvieną kartą vis iš naujo pradedant groti muzikai, užlenkiama dalis medžiagos – ant plausto lieka mažiau vietos. Taip kartojama tol, kol žaidėjai sugeba visi sutilpti ant mažiausio dydžio plausto.

O šis žadimas ypač tiks, kai namuose labai šalta (arba dar nešildo) – „Apšilimas“. Tai judėjimo žaidimas, kurio metu laisvai šokama patalpoje pagal muziką. Kai muzika sustabdoma, greitai padaromi kokie nors judesiai. Kai muzika vėl paleidžiama, šokama toliau. Judesių patarimai muziką nutraukus: galima paspausti rankas kitiems žaidėjams; paliesti visas 4 sienas; kiekvienas paeiliui pasako po patarlę. Žaidime kaitaliojama muzika ir judesių darymas. Kokios tik mintys šauna, tokias galima panaudoti judesiams.

Dar vienas judrus žaidimas, tinkamas žaisti namuose – „Linksmi pritūpimai“. Tinka įvairaus amžiaus, jau ant savo kojų pastovintiems vaikams. Žaidimo eiga: visi stiprūs žmonės moka pritūpti. Pritūpimai labai naudingi, nes stiprina kojų raumenis. Šį kartą pritūpimus šiek tiek pasunkinsime ir pralinksminsime. Padarykite 10 pritūpimų: ant pirštų galų; išskėstomis rankomis prieš save laikydami laikraščio lapą; tarp kelių laikydami teniso kamuoliuką; už nugaros abiem rankom laikydami svarelį ar kitą daiktą; ant galvos laikydami stiklinę su vandeniu ir prilaikydami ją viena ranka ir taip toliau, ir taip toliau. Nepamirškite įsteigti prizų stirpriausiems!

Muzikinis žaidimas „Orkestras“ puikiai tiks visai šeimai (gal tik kaimynai nebus labai laimingi). Žaidimo eiga: būna labai įvairių orkestrų: simfoniniai, pučiamieji, liaudies instrumentų. O dar būna orkestras, kuris dažnai vadinamas „triukšmu“. Ten nėra muzikos instrumentų. Vietoje jų naudojami įvairūs daiktai, kurie nieko bendra su muzika neturi: buteliai, lazdos, puodai ir t.t. Sudarykite orkestrą, kad visi instrumentai būtų iš tos pačios medžiagos: metaliniai; mediniai, stikliniai, akmeniniai, sintetiniai. Su šiais instrumentais atlikite dainą „Du gaideliai“.

Žaidimas su kamuoliu „Gaudyk negaudyk“. Žaidėjai stovi ratu (gali žaisti ir du ar trys žmonės, tad jie stovi eilėje) ir jų rankos sukryžiuotos ant krūtinės. Vienas žaidėjas stovi rato viduryje arba priešais likusiuosius. Jis turi kamuolį ir jį mesdamas kuriam nors žaidėjui sako „Gaudyk" arba „Negaudyk". Pirmu atveju žaidėjas turi negaudyti kamuolio ir net nepajudinti rankų, antru atveju – sugauti kamuolį. Jei žaidėjas suklysta, jis arba iškrenta arba eina į vidurį ir toliau mėto kamuolį.

Žaidimas „Intonacija“ tinka 4–10 metų vaikams. Kai kalbame, mes kreipiame dėmesį į sakinio turinį, tačiau ne mažiau svarbi ir intonacija, kuria pasakytas sakinys. Kiekvieną sakinį galime pasakyti su daugybe atspalvių. Ir kiekvieną kartą tas sakinys įgauna naują prasmę. Pasakykite labai paprastą sakinį: „Na štai ir viskas!“ Bet pasakykite tai džiaugsmingai, tarytum būtumėte pabaigę ruošti namų darbus; su pasitenkinimu, tarytum būtumėte užmušę paskutinę musę, buvusią kambaryje; nusiminusiai, tarytum būtumėte nepamatę paskutinės mėgstamo serialo serijos; su išgąsčiu, tarytum jus būtų pasivijęs vilkas, nuo kurio bėgote; pavargusiai, tarytum ką tik nuskutote kibirą bulvių arba sutvarkėte visus žaislus.

O čia – kūrybinis, bet labai skanus žaidimas „Piešiniai ant blynų“. Tinka 3–10 metų vaikams (bet ir suagusiesiems labai smagu, o leliukams beje, manau, irgi patiktų). Juk dažniausiai dailininkai piešia ant popieriaus ar drobės. Bet kai po ranka nėra nei popieriaus, nei dažų, tada dailininkai gali piešti, ant ko nori ir su kuo nori. Pavyzdžiui, galima piešti ant blyno su sutirštintu pienu, uogiene ar grietine. Tam tik reikia blyno ir šaukšto „dažų“ (uogienė, cinamonas, grietinėlė...). Po to, kai darbas baigtas, jį galima suvalgyti. Galite piešti ir temomis – tarkime, gėles, abstrakcijas, medžius...

Dar vienas kai kam gal ir gerai žinomas žaidimas „Šalta, šilčiau, karšta“. Paimamas daiktas ir visiems parodomas. Vienas žaidėjas išeina iš kambario, o tuo tarpu likę ar likęs (mes su seserimi dviese šį žaidimą irgi kuo puikiausiai žaisdavome) kažkur paslepia tą daiktą. Atėjęs į kambarį žaidėjas turi surasti paslėptą daiktą, o jam padėti galima sakant „šalta“ jei žaidėjas yra toli nuo daikto, „šilčiau“, jei artėja, „karšta“, jei visiškai priartėjo prie daikto. Variantas: padėti ieškoti daikto galima ir dainuojant dainą. Jei žaidėjas toli nuo daikto, dainuojama tyliai, kuo arčiau daikto, tuo garsiau dainuojama.

Su mažesniais vaikais galime vaidinti lėlių spektaklius (nepatingėkite iš lovos ar stalo pasidaryti sceną (tereiks keletos antklodžių...), su stalinėmis lemputėmis susikurkite tinkamą apšvietimą), taip pat vaikams ar vaikui galite pasiūlyti vienam vakarui apsikeisti vaidmenimis - tegul jis ar jie tampa tėvais, o jūs - vaikais. Iš anksto aptarkite, kokius darbus vaikai, būdami „tėvais" turės atlikti (paskaityti pasaką, apklostyti lovoje, pažaisti žaidimą, „pagaminti" valgyti...). Galite žaisti visokias šventes, puošti namus, karpyti, lipdyti... Mažam žmogučiui tai visada be galo įdomu!

Šitaip pajudėjus ir pafantazavus, vakare ir miegosis ramiau...

www.bernardinai.lt

Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Lapkričio 29d.

Pasaulinės AIDS dienos, kurią minėsime gruodžio 1-ąją, išvakarėse į sostinės gatves išriedėjo troleibusai su užrašais „Išsitirk dėl ŽIV nemokamai ir anonimiškai“. Apie tai gyventojams primena ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra”.


Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Lapkričio 29d.

Net ir didžiausios metų šventės negelbsti žiemos nuo nemylimiausio sezono titulo. Daugiausiai, arba 43 proc. šalies gyventojų įvardija, kad būtent žiema yra nemėgstamiausias jų metų laikas. Šį tyrimą inicijavę draudikai konstatuoja, kad tokiam vertinimui neturi įtakos sveikatos sutrikimų ar kitų...


Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Lapkričio 29d.

Termometro stulpeliui svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos temperatūros, sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad nulinė oro temperatūra yra puiki terpė ligų sukėlėjams plisti. Į kovą su virusais ir bakterijomis pasitelkiant įvairias imuninės sistemos apsaugos ir grūdinimosi...


Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Lapkričio 29d.

Šį rudenį atrinkta grupė Lietuvos senjorų, kuruojamų Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų, dalyvauja „EIT Food“ – Europos inovacijų ir technologijų instituto „Vartotojų įtraukimo laboratorijos“ projekte. Juo siekiama sujungti vartotojus su verslo...


Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Lapkričio 27d.

Turbūt tikrai esate girdėję apie ryškiai geltonos spalvos prieskonį - ciberžolę. Galbūt net turite šio prieskonio pakelį savo virtuvėje? Ciberžolė be galo aromatinga, patiekalams suteikiant ypatingą skonį ir spalvą. Natūralių žolinių produktų įmonės „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė...


Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Lapkričio 27d.

Jei šalia jūsų susmunka žmogus, ištiktas staigios mirties, o aplinkiniai iškart kviečia greitąją medicinos pagalbą, pradeda krūtinės paspaudimus, panaudoja defibriliatorių, greičiausiai nelaimės ištiktasis ne tik išgyvens, bet ir pats galės padėkoti savo gelbėtojams


Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Lapkričio 27d.

Dvigubai daugiau lietuvių papildomai nesirūpina oria senatve, palyginti su Latvijos ir Estijos gyventojais. Kodėl gyventojai nedalyvauja pensijų kaupimo programose, o kurios priežastys labiausiai skatina taupyti?


Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Lapkričio 26d.

Po tris savaites trukusios rekonstrukcijos šiandien duris vėl atvėrė visą parą Ukmergės g. 282 dirbanti „Eurovaistinė“. Tai viena iš trijų sostinėje visą parą veikiančių vaistinių


Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Lapkričio 26d.

Prasidėjus šildymo sezonui, vis dažniau tėvams tenka skubėti su vaikais į polikliniką, nes apsiginti nuo varginančių peršalimo ligų tampa vis sudėtingiau. Vaikų imunitetas silpsta ir yra kur kas lengviau paveikiamas virusų nei suaugusiųjų, todėl labai svarbu ne tik apsaugoti vaiką lauke, bet ir...


Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Lapkričio 26d.

Lapkričio 30-ąją, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena, į prieskoniais kvepiančias kepyklėles pakviesianti visus žiemos švenčių džiaugsmui neabejingus žmones. Spalvindami imbierinius meduolius, dalyviai turės progos pabendrauti su savanoriais – vaikais iš globos...


Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Lapkričio 26d.

Buvusių kalinių, globos namų auklėtinių, alkoholio ar narkotikų priklausomybę turėjusių žmonių praeitis darbo rinkoje vertinama svarbiau už jo kompetencijas, rodo „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Jos duomenimis, būdami darbdaviais tik 17 proc. šalies gyventojų be...


Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Lapkričio 26d.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2050 m. kone 5 milijardai pasaulio gyventojų bus trumparegiai, ir beveik 1 mlrd. iš jų šis sutrikimas pasireikš sunkia forma*. Gydytojų teigimu, masinis trumparegystės plitimas gali būti vadinamas epidemija. Tačiau laiku pastebėjus, šios ligos vystymąsi galima...


Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Lapkričio 26d.

Japonai yra vieni iš ilgiausiai gyvenančių ir mažiausiai širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pasaulio gyventojų. Nustatyta, kad pagrindinę jų valgiaraščio dalį sudaro žuvis ir jūros gėrybės. Jūros produktuose yra gausu vertingų omega-3 riebalų rūgščių, kurių sudėtyje esančios EPR ir DHR...


Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Lapkričio 22d.

Imuniteto stiprinimą ir apsaugą nuo peršalimo ligų šiandien nemaža dalis šalies gyventojų vis dar sieja su stebuklingą poveikį žadančiais preparatais. Tačiau sveikatos specialistai atkreipia dėmesį ir į kitą problemą – neatsakingą vitaminų ir mineralų vartojimą: per didelės ar nesuderintos...


Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Lapkričio 22d.

„Visą savo vaikystę ir mokyklinius metus jaučiau, kad kitiems tokie dalykai kaip rašymas ar skaitymas sekasi geriau, paprasčiau. Buvau kitoks, bet man tada atrodė, kad taip ir turi būti“, – sako aktorius Žilvinas Ramanauskas, pusiau rimtai, pusiau juokais savo ydas vadinantis...


Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Lapkričio 22d.

Šiandien išmaniosios technologijos yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Jų pagalba galime stebėti ne tik fizinius savo duomenis, bet ir elgseną ar emocinę savijautą. Galime pamatuoti savo pulsą, streso lygį, per treniruotę sudegintų kalorijų skaičių ar net gauti asmeninės mitybos...


3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

Lapkričio 21d.

Sausas ir užterštas oras patalpose – viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurių paūmėja alergijos, o šaltuoju sezono metu – plinta virusai ir bakterijos. Deja, labai maža dalis žmonių žino, kaip tinkamai spręsti šią problemą. Remiantis Baltijos šalyse atliktu tyrimu*net 50 proc....


Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Lapkričio 21d.

Ryškūs, skanūs, mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mandarinai, pasirodo, gali būti ir puikus sveikatos šaltinis vėsesnio sezono metu. Kol mitybos specialistai ragina šiuos vaisius įtraukti į meniu dėl juose esančių vitaminų ir gerųjų savybių, patyrusios šeimininkės mandarinų bumo laukia ir dėl...


Kodėl vaikai vemia dažniau?

Kodėl vaikai vemia dažniau?

Lapkričio 21d.

Pykinimas ir vėmimas – dažnai pasitaikantis simptomas vaikams, o suaugusieji vemia, palyginti, rečiau. „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova sako, kad dažniausiai vaikų vėmimas praeina negydant, tačiau konsultacijos su specialistais svarbios visais atvejais.


Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Lapkričio 21d.

Ateik! Išsitirk! Sužinok! Atlik testą ir įsitikink, kad tau nėra ko nerimauti. Taip apie galimybę anonimiškai ir nemokamai išsitirti dėl ŽIV skelbia asociacija „Demetra“, besirūpinanti ŽIV plitimo mažinimu Lietuvoje.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush mingeda cityrush mingeda cityrush mingeda