Nobel biocare

Projektas „Drąsos ambasadoriai“ subūrė pacientus, artimuosius, savanorius ir medikus

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas kuo plačiau skleisti žinias apie šias ligas, medicinos mokslo pasiekimus ir ieškoti būdų, kaip gerinti susirgusiųjų gydymo sąlygas ir siekti geresnių rezultatų. Rugsėjo 15 –tąją minima Pasaulinė limfomos dieną, o rugsėjo 22- ąją – Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena.
Minint kraujo ligų žinomumo dienas, onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ pristatė interneto puslapį www.drasosambasadoriai.lt, kuriame pateikiamos ligą įveikusių žmonių, jų artimųjų, onkologijos srityje savanoriaujančių žmonių istorijos, taip pat gydytojų dosjė ir mintys.
„Jau daugelį metų siekiame mažinti vėžio stigmą ir parodyti visuomenei, jog pasitelkiant inovacijas vėžio gydyme, kraujo ligos gali būti sėkmingai gydomos, o jas įveikę žmonės grįžta į normalų gyvenimą, dirba, sportuoja, užsiima įvairiomis mėgstamomis veiklomis, atranda naujų hobių, kuria šeimas. Įveikę ligą, ypatinga savo patirtimi ir tuo, kas jiems suteikė stiprybės sužinojus diagnozę, gydymo ir sveikimo metu, šie žmonės gali dalintis su kitais. Tradiciškai rudenį yra minimos kraujo ligų žinomumo dienos, todėl nusprendėme suburti žmones tam, kad savo patirtimi ir įkvepiančiomis mintimis pasidalintų su visuomene“, – projekto idėją atskleidė bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
Anot jos, kraujo ligomis sergančiuosius atstovaujančios organizacijos stiprybė yra ir tai, jog ji vienija ne tik pacientus, jų artimuosius, savanorius, bet ir medicinos personalą.
„Visi šie žmonės, nors ir būdami labai skirtingi, tačiau būdami šalia, bendraudami, padėdami kraujo ligomis sergantiesiems, turi vertingų žinių. Net neabejojame, jog visuomet yra smalsu sužinoti ir medicinos personalo mintis – kodėl jie pasirinko tokią sritį, kas juos kasdieniame darbe įkvepia ir ko jie linkėtų onkologinės ligos diagnozę išgirdusiems žmonėms bei jų artimiesiems. Visi projekto dalyviai atvirai dalinasi savo istorija, mintimis ir šypsenomis, tapdami „Drąsos ambasadoriais“ ir siekdami suteikti optimizmo ir jėgų kovoje su sunkia liga. Esu tikra, jog projekto dalyvių mintys įkvėps kiekvieną ir privers į pasaulį žvelgti optimistiškiau“, – sakė I. Drėgvienė.
Matant išvaizdžios ir žaviai besišypsančios vilnietės Grytės nuotrauką, sunku ir įsivaizduoti, kiek prieš kelis metus merginai teko patirti. Indonezijoje studijavusiai merginai buvo vos 22-eji metai, kai staigia pablogėjo jos sveikata, o diagnozė paaiškėjo tik Vilniuje – Burkito limfoma III stadija. Grytė dalinasi savo istorija, kuri primena kino filmo siužetą: gydymas chemoterapija, komplikacijos ir reanimacija, kurioje ji praleido du mėnesius, dirbtinė koma, klinikinė mirtis. Iš to laikotarpio mergina prisimena ne viską, tačiau vieną dalyką žinojo tvirtai: „Tikėjau, jog mane gydo geriausi daktarai, ir man skiriamas tinkamiausias gydymas. Ši mintis mane ramino ir lydėjo visą kelionę link pasveikimo. Esu iki gyvenimo galo jiems dėkinga už atsidavimą, ryžtą ir drąsą gydyti.“
„Drąsiai galiu sakyti, jog ši liga iš naujo subrandino mane kaip žmogų. Aš tapau geresniu žmogumi ne tik sau, bet ir kitiems. Tapau labiau sąmoningesnė gyvenime, savo pasirinkimuose. Tapau dėmesingesnė ir jautresnė savo pačios jausmams ir pojūčiams. Aš priėmiau šitą ligą, kaip dovaną ir kaip pamoką siųstą man augti. Esu dėkinga ir laiminga už savo gyvenimą tokį, koks jis yra“, – projekte „Drąsos ambasadoriai“ atvirauja limfomą įveikusi Grytė.
Grytės ir kitų „Drąsos ambasadorių“ istorijas skaitykite portale www.drasosambasadoriai.lt

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas”
+370 687 40952
info@kraujas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE