Ditel

Prasmingos akcijos finišas: delfinų terapiją gavo 15 vaikų su specialiaisiais poreikiais

Akcija „Tau ledai, o Jiems delfinų pagalba“, kurios metu specialiųjų poreikių turintys vaikai dalyvavo delfinų terapijoje, pasiekė finišo tiesiąją. Iš viso terapiją delfinariume išbandė 15 šeimų, visos jos džiaugiasi rezultatais: vaikai ne tik puikiai praleido laiką, bet ir pastebimai pagerino savijautą – fizinę, psichinę ir emocinę būklę.

Visą vasarą vykusią akciją „Tau ledai, o Jiems delfinų pagalba“ iniciavo bendrovė „Premia KPC“ ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Akcijos metu pirkėjai „Maximoje“ įsigiję specialiu ženklu pažymėtų „Klasika“ ledų padėjo rinkti lėšas specialiųjų poreikių turinčių vaikų terapijai Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre.

Pasak prekybos tinklo „Maxima“ generalinės direktorės Kristinos Meidės, kilni akcija pavyko puikiai – iš viso jos metu surinkta 15 000 Eur lėšų, visos jos panaudotos unikaliai specialiųjų poreikių vaikų terapijai įgyvendinti.

„Delfinų terapija vaikams ir jų tėvams ne tik suteikė begalinį džiaugsmą, bet, svarbiausia, smarkiai pagerino vaikų būklę. Už širdies griebia vienos akcijoje dalyvavusios mergaitės tėvų atsiliepimai – dalindamiesi įspūdžiais jie pasakojo pastebėję, kad po delfinų terapijos autizmo sutrikimą turinčios dukrytės gyvenime įvyko tikras lūžis: ėmė sparčiai gerėti jos kūno motorika bei koordinacija. Tėvai negalėjo atsidžiaugti matydami šokinėjantį, kur kas drąsiau ir labiau koordinuotai bėgiojantį vaiką, kuris galų gale net drįso važiuoti balansiniu dviračiu ir paspirtuku. Anksčiau tokie dalykai šeimai rodėsi neįmanomi“, – pasakoja „Maxima“ generalinė direktorė.

K. Meidei antrina ir bendrovės „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas: „Pasibaigus delfinų terapijai joje dalyvavusių specialiųjų poreikių vaikų tėvai negailėjo padėkų ir gražių žodžių, o vėliau net siuntė mums padėkos laiškus. Iki šiol savyje užsisklendę, bendrauti su aplinkiniais vengę vaikai po delfinų terapijos tapo kur kas atviresni, ėmė patys reikšti poreikį bendrauti, siekti akių kontakto. Tėvai dėkojo už unikalią ir veiksmingą patirtį, liko sužavėti profesionaliu ir rūpestingu Lietuvos jūrų muziejaus kolektyvu.“

Tokie veiksmingi bendravimo su delfinais užsiėmimai individualiai ir grupėms Lietuvos jūrų muziejaus delfinų terapijos centre vykdomi jau 15 metų. Užsiėmimai skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas. Ši programa padeda žmonėms geriau jaustis, gerina pažinimo ir socializacijos įgūdžius. Tačiau bendravimo su delfinais užsiėmimai nėra gydymo alternatyva, ji negali pakeisti tradicinės medicinos paslaugų.

Pasak Delfinų terapijos centro specialistų, vaikams su specialiaisiais poreikiais tokios delfinų terapijos poveikis prilygsta stebuklui: terapinių užsiėmimų su delfinais metu dingsta pagrindiniai vaikų ligų simptomai, atsiranda didesnis noras bendrauti, padidėja fizinis aktyvumas. Tuo tarpu tėvai, pasakodami apie savo vaikų potyrius ir pokyčius jų gyvenime, dažniausiai sako, kad vaikai tampa aktyvesni, daro didesnę pažangą mokymo įstaigose, noriau bendrauja su savo bendraamžiais ar net daugiau kalba.

 

TAIP PAT SKAITYKITE