Rugsėjo 26d. Šeštadienis

Po vasaros susirūpinkite paakių oda: 4 naudingi kosmetologės patarimai

Rugsėjo 3d.
Po vasaros susirūpinkite paakių oda: 4 naudingi kosmetologės patarimai

Pasibaigus vasaros sezonui, daugelis vis dar tebesidžiaugia gražiu įdegiu ir atostogų prie jūros prisiminimais, tačiau pažvelgus į veidrodį oda byloja, jog galbūt šį kartą saulės buvo kiek per daug. Viena jautriausių veido odos zonų – paakiai – vasaros metu patiria bene daugiausiai streso, todėl karštos vasaros padariniai ir pirmos raukšlės ten pasimato labai greitai. Kosmetologė Daina Eidukienė pataria, kaip padėti savo saulės išvargintai odai ir kokių klaidų šiukštu nedaryti.

„Mano praktikoje dažnai tenka sulaukti moterų prašymų greitai ir efektyviai atjauninti paakių odą. Tokių užklausų ypač padažnėja po vasaros periodo, kuomet raukšlės po akimis dėl dažnesnių mimikų, dehidratacijos ar piktnaudžiavimo saulės spinduliais dar labiau išryškėja. Tačiau stebuklingos piliulės čia nėra, nes atraminis skaidulų – kolageno ir elastino – tinklas zonoje apie akis yra silpnas ir reguliariai mažėjantis, todėl svarbiausia – tinkama priežiūra. Galbūt vasaros padarytos žalos ištrinti jau nepavyks, tačiau sumažinti raukšlelių matomumą ir apsisaugoti nuo jų gilėjimo – misija įmanoma“, – teigia kosmetologė.

Jai pritaria ir „Artistry” kosmetikos specialistas Andrzej Sawicki, kuris teigia, jog daugelis moterų susirūpina savo paakių oda gerokai per vėlai.

„Vystydami ir kurdami naujus produktus nuolat susiduriame su ta pačia problema – veido odos senėjimo procesais yra susirūpinama per vėlai, kada tik suskumbama taisyti jau akivaizdžiai matomą žalą. Tačiau iš tiesų šis procesas yra labai ilgas: iš pradžių jūs pastebite tik smulkias raukšleles, vėliau kartu su jomis „atkeliauja“ ir maišeliai po akimis, patinimai, o galiausiai iš jų formuojasi gilios raukšlės. Todėl rūpintis paakių oda reikėtų dar pirmoje stadijoje, kad gilesnės raukšlės nespėtų susiformuoti“, – teigia specialistas.

Kaip tai padaryti?

Būkite švelnios savo paakių odai

Viena paprasčiausių, tačiau tuo pat metu ir esminių klaidų, kurią daro labai dažna moteris – netinkamas makiažo nuvalymas ir šiurkštumas. Šiurkštūs rankšluosčiai ar paakių trynimas vatos tamponėliais bėgant laikui palieka žymes ant veido.

„Jeigu norite savo odą išlaikyti jauną ir sumažinti raukšlių kiekį – elkitės su ja labai švelniai ir rūpestingai. Vatos tamponėlius su akių makiažo valymo skysčiu uždėkite ant akių ir švelniai prispaudusios palaikykite minutę. Taip medžiaga įsigers į makiažą ir pradės jį skaidyti. Tada švelniai kelis kartus nubraukite makiažo likučius, jeigu reikia – pakartokite procedūrą dar kartą. O nusipraususios veidą vandeniu naudokite specialias kosmetologines servetėles, kurios atstos šiurkštų rankšluostį. Lengvai tapšnodamos į veidą, nusausinsite odą ir jos nesudirginsite“,– pasakoja kosmetologė.

Naudokite paakių zonai skirtas priemones

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida, kurią kartoja skubančios moterys – vienos priemonės naudojimas visam veidui ir ne tik.

„Patikėkite, tikrai ne veltui yra sukurtos atskiros priemonės atskiroms kūno zonoms. Mūsų oda yra labai skirtinga: skiriasi jos storis, problematiškumas, riebalinis sluoksnis, porėtumas. Todėl naudodamos vieną kremą visam veidui – prašaunate. Ypač tai svarbu kalbant apie paakių zoną. Sunkūs ir riebūs kremai, deja, šiai zonai dažniausiai netinka, paakių oda juos sunkiau pasisavina, nes nėra tinkamos priemonių skvarbos. O jei nėra tinkamos skvarbos – nebus ir norimo rezultato“, – teigia kosmetologė.

Jūsų kasdieniame veido odos kremo sudėtyje gali nebūti ingredientų, kurių reikia paakių zonai. Pavyzdžiui, kadangi paakių oda yra plona, ​​jūsų paakių kremuose turėtų būti stangrinamųjų ar pakeliamųjų ingredientų, tokių kaip peptidai, tačiau jie nebūtinai reikalingi visai veido odai.

Padėkite paakių odai specialiomis procedūromis

Tačiau net pasirinkusios tinkamas priemones, ne visada galite užtikrinti reikiamą jų veikliųjų medžiagų pasisavinimą. Tam užkerta kelią apsauginis odos sluoksnis, kuris ne tik apsaugo odą nuo kenksmingų išorinių veiksnių, tačiau ir neleidžia pasisavinti kosmetikos priemones – iš tiesų jos pasiekia tik odos paviršių.

„Metams bėgant mūsų odos regeneracija lėtėja, todėl vien kremų nepakanka – reikia papildomos stimuliacijos. Visai neseniai išpopuliarėjo limfotakos skatinimo metodas – sausas odos valymas (eng. dry brushing), kai oda yra lengvai masažuojama ir šukuojama, tokiu būdu skatinamas limfos tekėjimas, gerinama kraujotaka. Deja, tokio būdo paakių odai taikyti mes negalime, nes ji itin jautri ir gležna. Tačiau jai gali padėti specialūs ultragarso prietaisai“, – teigia specialistė.

Pasitelkdami ultragarsines vibracijas, stimuliuodami ir masažuodami paakių odą jai skirtomis priemonėmis, padedame joms patekti giliai į odą ir taip suteikti patį geriausią poveikį.

„Tiesioginė jonų srovė ir giluminis masažas suteikia patį geriausią odos priežiūros produktų įsiskverbimą. Pavyzdžiui, „Artistry“ prietaisas „Dermasonic“ su antgaliu akims skatina paakių zonos kraujotaką ir padeda kur kas geriau pasisavinti įvairias odos priežiūros priemones, tokias kaip serumai ar lengvos konsistencijos paakių kremai. Ir tam nereikia brangių invazinių procedūrų – tokiu prietaisu namuose gali naudotis kiekviena. Tai padeda sumažinti paburkimus, atjauninti odą kur kas efektyviau, negu tiesiog tepantis kremu mums įprastu rėžimu“, –  pasakoja A. Sawicki.

Saugokite odą nuo saulės ne tik vasarą

Nors vasara jau baigėsi, neskubėkite į šoną numesti odos apsaugos priemonių. Saulės daroma žala odai išlieka aktuali visus metus, net ir apniukusiomis dienomis. Todėl apsauginis kremas ir akiniai nuo saulės turėtų visada būti jūsų rankinėje.

„Saulės daroma žala yra kaupiamoji, todėl saulės vonių poveikis mūsų odai gali išryškėti ir po dešimties metų. Žinoma, apsauga nuo saulės, sezonams keičiantis, turi skirtis. Rudenį ir ypač šaltesnę žiemą, kuomet saulė taip pat būna aktyvi, reikėtų naudoti pudras ar kremus su atspalviu, kurie turi bent 15 SPF filtrą. Taip užtikrinsite nuolatinę apsaugą ir sukursite apsauginį barjerą nuo saulės visais metų laikais“, –  sako kosmetologė.

 

Patirtis Vokietijoje įkvėpė visai kitokį požiūrį: šis darbas tinkamiausias stiprioms asmenybėms

Patirtis Vokietijoje įkvėpė visai kitokį požiūrį: šis darbas tinkamiausias stiprioms asmenybėms

Rugsėjo 25d.

Su intelekto negalią turinčiais žmonėmis dirbanti Vytautė Paškevičiūtė-Masiukienė savo veikla įrodo, kad žmonių tarpusavio bendravimas yra mokomoji patirtis kiekvienam. Socialinėse dirbtuvėse Vytautė moko neįgaliuosius darbo įgūdžių, o pati iš jų mokosi patirti tyrą draugystę ir akimirkos...


Apklausa: 84 proc. gyventojų mano, kad augintiniai gali pagerinti emocinę savijautą

Apklausa: 84 proc. gyventojų mano, kad augintiniai gali pagerinti emocinę savijautą

Rugsėjo 25d.

Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus, mano Lietuvos gyventojai. Bendrovės „Norstat“ atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti...


Alternatyva nuotoliniam darbui – darbo vietos dalijimosi sutartis

Alternatyva nuotoliniam darbui – darbo vietos dalijimosi sutartis

Rugsėjo 25d.

Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi...


Dietistė pataria: kokias daržoves ir vaisius valgyti atėjus rudeniui?

Dietistė pataria: kokias daržoves ir vaisius valgyti atėjus rudeniui?

Rugsėjo 25d.

Pasibaigus vasarai, didelė dalis žmonių nostalgiškai žiūri į praėjusį metų sezoną. Jis žavi ne vien saulėtomis dienomis, ilgais vakarais, bet ir šviežių vaisių, daržovių gausa. Ko gero, mažai kas atsispiria pagundai savo kasdienybę pagardinti braškių ar trešnių indeliu. Dietistė Živilė Dumbraitė...


Darbuotojai sveikatos nesitikrina – dirba, kol organizmas pradeda byrėti

Darbuotojai sveikatos nesitikrina – dirba, kol organizmas pradeda byrėti

Rugsėjo 25d.

Dauguma Lietuvos gyventojų aplaidžiai rūpinasi savo sveikata ir pas gydytojus apsilanko tik prispirti problemų – jau susirgę. Lietuvos higienos instituto duomenimis, pernai iš visų apsilankymų pas šeimos gydytojus tik 13 proc., arba apytiksliai vos vienas iš dešimties buvo skirti...


Lėtinį nerimą patiria vis daugiau žmonių, tarp nerimo priežasčių – ir COVID-19 pandemija

Lėtinį nerimą patiria vis daugiau žmonių, tarp nerimo priežasčių – ir COVID-19 pandemija

Rugsėjo 25d.

Įtemptas gyvenimo būdas, didelis informacijos srautas, augantis atsakomybės jausmas ir poilsio trūkumas iki šiol buvo pagrindinės lėtinio nerimo priežastys. Šiais metais prie jų prisidėjo ir neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos – rūpestis savo ir artimųjų sveikata, įvairūs ribojimai,...


Lietuvos gyventojai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas, parodė apklausa

Lietuvos gyventojai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas, parodė apklausa

Rugsėjo 24d.

Dauguma Lietuvos gyventojų pakankamai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI). Tai parodė naujausia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro užsakymu šių metų vasarą atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Apklausos dalyviams buvo pateikti teiginiai apie lytiškai plintančias ligas,...


ėtine mieloleukemija sergantis Viktoras: „Atmestinai gydytis negalima, turi būti sąžiningas“

ėtine mieloleukemija sergantis Viktoras: „Atmestinai gydytis negalima, turi būti sąžiningas“

Rugsėjo 24d.

Rugsėjo 22 d. buvo minima Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Tai – viena iš kraujo vėžio formų, o data pasirinktina dėl šią ligą sukeliančių 9–tos ir 22–os chromosomų mutacijos.


Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Rugsėjo 24d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse.


Vėžio gydymo ateitis – individualizuotas gydymas

Vėžio gydymo ateitis – individualizuotas gydymas

Rugsėjo 24d.

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje kasmet didėja 2 proc. Visgi mirštamumo nuo šių ligų rodikliai krenta žemyn. Tai, pasak mokslininkų, yra modernėjančios medicinos rezultatas. Proveržiu onkologijoje tapę individualizuoti gydymo metodai medikams leidžia paskirti efektyvesnį gydymą ir...


Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

Rugsėjo 24d.

Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidėti. Meningokoku B gali susirgti tik maži vaikai. Tai tik keletas mitų, kurie sklando viešojoje erdvėje ir kuriuos paneigia prof. Rimantas Kėvalas, Kauno klinikų Vaikų...


Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Rugsėjo 24d.

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai rekomenduojamos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau daugėjant susijusių užsikrėtimo atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį ir ragina...


Įveikiant koronavirusą: savivaldybėse pradedama teikti daugiau nemokamų psichologinių konsultacijų gyventojams

Įveikiant koronavirusą: savivaldybėse pradedama teikti daugiau nemokamų psichologinių konsultacijų gyventojams

Rugsėjo 24d.

Startuoja svarbi naujovė: nuo šiol gyventojai, susidūrę su koronaviruso (COVID-19) situacijos sukeltu stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais gali gauti nemokamą psichologų konsultaciją. Tokią pagalbą jau rugsėjo-spalio mėnesiais pradės teikti šalies savivaldybių visuomenės sveikatos...


Darbovietėje nustačius koronaviruso židinį, darbdaviai turėtų įvertinti galimybę darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Darbovietėje nustačius koronaviruso židinį, darbdaviai turėtų įvertinti galimybę darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Rugsėjo 24d.

Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui bei didėjant židinių skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina įstaigų bei organizacijų vadovus išlikti sąmoningais ir, atsiradus COVID-19 ligos židiniui, nedelsiant organizuoti darbuotojų darbą nuotoliniu būdu. Ministerija primena, kad...


Griežtinami reikalavimai maitinimą savitarnos principu organizuojančioms gydymo įstaigoms

Griežtinami reikalavimai maitinimą savitarnos principu organizuojančioms gydymo įstaigoms

Rugsėjo 24d.

Nuo spalio 1 d. maitinimą savitarnos principu organizuojančios sanatorijos ir kitos gydymo įstaigos turės laikytis tokių pačių reikalavimų, kaip ir viešojo maitinimo įstaigos. Tačiau joms bus taikoma viena išimtis: pacientai ir juos globojantys asmenys valgyklose neprivalės dėvėti veido apsaugos...


Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiai

Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiai

Rugsėjo 23d.

„Dažniausiai kreipiasi tie, kurie jaučia ligos simptomus. Gerokai sumažėjo srautas pacientų, kuriems norėdavosi laikytis jų pačių susikurto apsilankymų pas gydytojus grafiko ir užsukti pas šeimos gydytoją pasimatuoti kraujospūdį, pratęsti receptą ar tiesiog iš įpročio. Dažniausiai žmonės...


Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir D

Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir D

Rugsėjo 23d.

Apie geležį, magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors savo naudingomis savybėmis jis yra vienas iš trijų būtiniausių. Cinkas naudingas ne tik imuninei sistemai, bet ir grožiui. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistai sako, kad svarbu, jog rudenį jo...


„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu

Rugsėjo 23d.

„Sodra“ išsiuntė priminimus beveik 3,5 tūkst. gyventojų, kuriems jau rugsėjį gali tekti patiems sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį. Pranešimus gavo tie gyventojai, kurie kol kas nėra skolingi, tačiau jei iki mėnesio pabaigos nepradės studijuoti, dirbti arba...


Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Rugsėjo 23d.

Jūsų plaukų būklė priklauso nuo daugybės faktorių, tačiau jiems, kaip ir veido odai, reikalinga reguliari priežiūra ir rutina. Sveikatos ir plaukų priežiūros ekspertės pataria, nuo ko pradėti gaivinti nusilpusius ir slenkančius plaukus, kaip nepasiklysti produktų gausoje bei kokias dažniausias...


Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 koronaviruso atvejai

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 koronaviruso atvejai

Rugsėjo 23d.

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 koronaviruso (COVID-19) atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9