Biorythm

Permainingų orų pasekmės odai: kaip ją išsaugoti sveiką ir gražią?

Šaltasis metų laikas, o ir po jo sekanti orų kaita, kūno odai tikrai nėra pats geriausias draugas. Virtinė sezonui būdingų bruožų – žvarba, šaltis, drėgmė ar vėjas – reikalauja ypatingo dėmesio ir rūpesčio mūsų oda. Juk ji – tarsi lakmuso popierėlis, turintis sugerti visa tai, ką patiriame patalpose ir gryname ore. Apie tai, kuo lepinti odą ir kaip užtikrinti visas jai reikalingas medžiagas šaltuoju metų laiku, pasakoja „The Body Shop“ grožio konsultantė ir tarptautinių mokymų vadovė Giedrė Eidukaitė.

Oda – tarsi oro sąlygų indikatorius

Žiema mūsų odai tampa tikru išbandymu. Tiesa, pirmaisiais pavasario mėnesiais priežiūra taip pat turi būti intensyvi, nes žvarbus vėjas, spustelėjęs šaltukas, patalpų šildymas, vėdinimas arba drėgmės trūkumas yra pagrindinės priežastys, lemiančios odos sausėjimą.

„Sausa oda tampa šiurkštesnė, pleiskanoja, yra linkusi greičiau sudirgti. Pastebime, jog dažnai net iš prigimties riebesnę odą turintys klientai tam tikru, paprastai šaltesniu oru, skundžiasi odos išsausėjimu. Kai oda išsausėja, ji negali visapusiškai funkcionuoti, todėl ją būtina nuolat drėkinti“, – pasakoja G. Eidukaitė.

Pašnekovė pastebi, kad priešingai nei šiltuoju metų laiku, kuomet dauguma klientų renkasi lengvų tekstūrų, gaivias, vaisiais ir gėlėmis kvepiančias priemones, žvarbesniu metu ieškoma sodresnių, šiltesnių, gurmaniškų kvapų ir maitinančių, stipriau drėkinančių kūno bei veido odos priežiūros priemonių.

„Šaltuoju sezonu patys populiariausi produktai, skirti kūno odai puoselėti, yra papildyti sviestmedžiais, migdolų pienu ir medumi, kanapių sėklų aliejumi. Pavyzdžiui, mūsų rankų kremas su kanapių sėklų aliejumi veiksmingai maitina itin sausą, suskirdusią odą ir neužleidžia savo pozicijų tarp perkamiausių produktų jau daugiau kaip dešimtmetį“, – pastebi „The Body Shop“ atstovė.

Pirmoji pagalba išsausėjus odai – drėkinimas ir maitinimas

G. Eidukaitė pasakoja, jog pajutus pirmuosius odos sausėjimo požymius, verta atkreipti dėmesį į kasdienes naudojamas priemones, jų teikiamą poveikį. Svarbiausia, ką priemonės turi atlikti – tai drėkinimas.

„Rinkitės priemones, kurios būtų papildytos natūraliais aliejais ir vitaminais, pavyzdžiui, valomąjį veido odos sviestą su ramunėlėmis arba švelnų veido prausiklį su vitaminu E. Ryte odą reikėtų patepti drėkinamuoju, apsauginiu veido kremu, kuris ne tik formuotų apsaugą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, bet ir užtikrintų ilgalaikį drėkinimą“, – pataria grožio konsultantė.

Dera atminti, jog mūsų oda „dirba“ pamainomis – tol, kol mes miegame, oda atlieka didįjį darbą. Ji atsikuria, regeneruojasi, įsisavina visas medžiagas, kuriomis ją palepinome prieš eidami miegoti. Norint iš lovos išlipti švytinčiu veidu, kurį puoštų švelni ir sveika oda, G. Eidukaitė rekomenduoja nepamiršti pasitepti veido naktiniu kremu ar išbandyti naktinę kaukę.

„Pastebime, kad mūsų klientai vis dažniau atranda naktines maitinamąsias, apsaugines veido kaukes. Jas naudoti labai paprasta: tereikia įmasažuoti nedidelį kiekį į odą kaip veido kremą ir eiti miegoti. Pabudus ryte drėkinamasis poveikis juntamas dar 72 valandas, todėl oda bus pamaitinta, apsaugota bei pasiruošusi atlaikyti bet kokias oro sąlygas visą dieną“, – neabejoja G. Eidukaitė.

Priemonės ir ritualai, kurių derėtų atsisakyti

Sezonas visuomet diktuoja tam tikras taisykles, todėl natūraliai šaltuoju periodu tenka peržvelgti naudojamas odos priemones ir tam tikrus įpročius. Pašnekovės teigimu, šiuo laikotarpiu reikėtų vengti tokių priemonių, kurių sudedamosios dalys gali erzinti odą.

„Pakeiskite įprastą muilą švelniu prausikliu. Tam puikiai tinka alavijų prausiamosiomis putos arba kreminis veido pienelis su vitaminu E – jie tiesiog subalansuoti jautriai odai. Jei dažnai lepinatės karštomis voniomis ar mėgstate ilgai turkštis po karštu dušu, galimybė išsausėti odai taip pat padidėja. Tam, kad išvengtumėte odos sausėjimo, pabandykite šie tiek sumažinti vandens temperatūrą arba apsiribokite vienos geros dainos trukmės prausimusi. Ir jūsų odai bus geriau, ir sutaupysite vandens“, – pataria „The Body Shop“ grožio konsultantė ir mokymų vadovė.

Sveikos odos eliksyras – kanapių sėklų aliejus

Pasak G. Eidukaitės, renkantis priemones itin svarbu atidžiai peržvelgti ir sudėtį bei vengti jose įvairių kvapiklių, neaiškios kilmės priemaišų. Kokybiška priemonė visų pirma turi būti papildyta natūraliais ingredientais.

„Pavyzdžiui, mūsų priemonėse naudojamas organiškas kanapių sėklų aliejus, gaunamas sąžiningos prekybos būdu iš Prancūzijos, yra kupinas sočiųjų riebiųjų rūgščių, mineralų ir vitaminų. Tai – unikalus ingredientas, išsiskiriantis savo efektyvumu, įvertintas tiek profesionalų, tiek klientų, – pasakoja „The Body Shop“ atstovė.

Odos priežiūros priemones su kanapių sėklų aliejumi, G. Eidukaitės teigimu, galima naudoti kaip ir kitas įprastas kasdienes priemones sausai ir net labai sausai kūno odai. Kanapių sėklų aliejus ne tik minkština odą, jis sugeba pritraukti bei išlaikyti drėgmę, o sudėtyje esančios omega rūgštys mažina odos sudirgimus bei ramina odą.

Pašnekovė priduria, jog odai būtinas pastovumas ir rutina, tad svarbiausia išsirinkti tinkamas priemones ir nepamiršti jų naudoti kiekvieną dieną.

 

TAIP PAT SKAITYKITE