Rugpjūčio 4d. Antradienis

Penkioms NVI darbuotojoms – Aurelijaus Verygos įvertinimas už darbą pandemijos metu

Liepos 8d.
Penkioms NVI darbuotojoms – Aurelijaus Verygos įvertinimas už darbą pandemijos metu

Trečiadienį daugiau nei šimtui Rytų Lietuvos regiono medikų įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Šiuos specialiai sukurtus medalius už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą atsiėmė ir penkios Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos – dr. Birutė Brasiūnienė, dr. Rasa Sabaliauskaitė, Nijolė Zadoreckaitė, Janina Buterlevičiūtė bei Jolanta Ašembergienė.

Nacionalinis vėžio institutas pandemijos metu ne tik teikė ambulatorines vėžio diagnostikos ir gydymo paslaugas 70-80 proc. apimtimis, bet ir užtikrino saugų pacientų gydymą stacionare – per šiuos mėnesius nei vienas NVI pacientas neužsikrėtė koronavirusu. Tai – visų Instituto darbuotojų bendro ir darnaus darbo pasiekimas.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Karantinas užgrūdino ir suvienijo

Per kelias dienas NVI Chemoterapijos skyriaus su dienos stacionaru vedėjos gydytojos onkologės chemoterapeutės dr. Birutės Brasiūnienės vadovaujamas skyriaus kolektyvas persiorientavo į pandemijos iššūkių padiktuotas darbo formas, tarptautines rekomendacijas atitinkantį neatidėliotino chemoterapijos gydymo ir rizikos grupėje esančių onkologinių pacientų saugumo balansą. Taip pat dr. B. Brasiūnienė svariai prisidėjo prie „Onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo COVID-19 pandemijos metu“ rekomendacijų kūrimo.

„Šis apdovanojimas – maloni ir labai netikėta staigmena. Pandemija ir karantinas į chemoterapijos skyrius įnešė daug iššūkių. Turėjome iš naujo perreguliuoti dešimtmečiais nusistovėjusį ir sustyguotą chemoterapijos skyriaus darbą, kad galėtume toliau tęsti priešvėžinį gydymą mūsų ligoniams, ir tai daryti saugiai. Be galo džiugu, kad iki šiol chemoterapijos skyriui pavyko išvengti COVID-19 infekcijos tiek tarp ligonių, tiek tarp personalo. Šis apdovanojimas – tai visų mūsų darbo pandemijos metu įvertinimas! Didžiulė padėka bei pagarba visiems kolegoms, dirbusiems ir kartu ėjusiems per nelengvą pandemijos kasdieną!“, – kalbėjo vedėja.

NVI Slaugos administravimo skyriaus vedėja (vyriausioji slaugos administratorė) Nijolė Zadoreckaitė profesionaliai atlaikė esminį pirmųjų karantino dienų iššūkį  – globalų asmens apsaugos priemonių stygių. Jos diplomatiniai gebėjimai, suderinti su profesionaliu tikslumu ir nuoširdžiu noru kuo greičiau išspręsti resursų problemą, padėjo įstaigai nuosekliai ir įvairiomis priemonėmis didinti AAP rezervą.

„Didžiuojuosi, kad esu tarp tų, kurie atstovauja Nacionalinio vėžio instituto bendruomenę. Šis apdovanojimas – tai visų mūsų darbo įvertinimas: darbo, negailint jėgų, rizikuojant, neskaičiuojant valandų. Darbas ekstremaliomis sąlygomis subrandino ypatingą NVI kolektyvo bendrystę tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme... Ir tai yra mūsų stiprybė, kuri duoda užtikrintumą, kad dabar esame pasirengę įvairiems scenarijams. Taigi, linkiu visiems išsaugoti tai, ką įgijome su šia patirtimi – žinias, gebėjimą susikalbėti, priimti racionalius sprendimus ir dirbti ekstremaliomis sąlygomis“, – po apdovanojimo įteikimo kalbėjo N. Zadoreckaitė.

NVI Genetinės diagnostikos laboratorijos mokslo darbuotojai (vedėjai) dr. Rasai Sabaliauskaitei teko ypatinga atsakomybė organizuojant COVID-19 laboratorijos steigimą NVI, buriant laboratorijoje dirbančią profesionalią komandą. Dr. R. Sabaliauskaitė savo žiniomis ir sprendimais prisidėjo prie saugios aplinkos darbuotojams ir pacientams užtikrinimo.

„Šis apdovanojimas yra skirtas visiems COVID-19 laboratorijos darbuotojams, nes tai – visos komandos, kurią sudarė 15 NVI mokslo darbuotojų, darbas. Karantino metu išmokta vertingiausia gyvenime pamoka – darni komanda ir profesionalumas užtikrina puikius rezultatus, svarbiausia, pacientų saugumą“, – įsitikinusi Genetinės diagnostikos laboratorijos mokslo darbuotoja.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjai, paliatyviosios terapijos gydytojai Janinai Buterlevičiūtei teko ypatingas vaidmuo organizuojant, pertvarkant skyriaus darbą taip, kad jautrūs onkologiniai ligoniai saugiai patektų į NVI stacionaro skyrius. Gydytoja nominuota už tai, kad profesionaliai atlaikė pandemijos pradžios iššūkius bei užtikrino sklandų kolegų darbą.

„Vertiname tai, kad buvome pastebėti, įvertintas mūsų, atrodytų, kasdienis, bet visai kitoks darbas. Kasdien jautėme įtampą, kad pro mūsų skyriaus lauko duris „neprasmuktų“ virusas. Nemeluosiu, sunku buvo būti griežtai palaikant tvarką ir tuo pačiu metu organizuoti pagalbą kiekvienam pacientui, kuriam ji buvo reikalinga. Bet mes įveikėme sunkiausią etapą ir iš jo išėjome stipresni“, – įsitikinusi J. Buterlevičiūtė.

Nuo NVI Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos gydytojos – epidemiologės Jolantos Ašembergienės

profesionalaus, atsakingo ir tikslaus darbo, operatyvaus reagavimo į COVID-19 pandemijos valdymo algoritmus iš esmės priklausė NVI darbas karantino metu. Jos gebėjimas išlikti ramiai, dalykiškai užtikrino sklandų ne tik pirmųjų karantino dienų darbą.

„Tai, kad mūsų įstaigoje nebuvo infekcijos protrūkio – mūsų visų nuopelnas. Tik būdami susitelkę, vienybėje ir jausdami atsakomybę prieš pacientus, save ir kolegas sugebėjome atstovėti mūšį prieš nematomą, bet tokį galingą priešą –  COVID-19. Mums pavyko neįsileisti šio viruso į kliniką ir apsaugoti čia gydomus infekcijoms imlius  pacientus viso karantino metu. Tuo metu ši išgyventa ekstremalioji situacija man kaip gydytojai epidemiologei yra neįkainojama infekcijų valdymo patirtis ir vertinga pamoka, kuri išmokė reaguoti į besikeičiančią situaciją greitai, ryžtingai ir atsakingai – čia ir dabar“, – kalbėjo J. Ašembergienė.

 

Namuose užsiveisė blusos: kaip jų atsikratyti?

Namuose užsiveisė blusos: kaip jų atsikratyti?

Liepos 21d.

Pagrindinė blusų įsikūrimo vieta – gyvenamųjų namų ar kitų patalpų rūsiai, pirmųjų aukštų butai bei laiptinės. Čia jos pirmiausia puola naminius gyvūnus ir jais maitinantis veisiasi, todėl gyvenamuosiuose būstuose blusas dažniausiai išplatina katės ir šunys. Blusos masiškai dauginasi...


„Pleistriukų sezonas“: vasaros traumos ir ką daryti susižeidus

„Pleistriukų sezonas“: vasaros traumos ir ką daryti susižeidus

Liepos 17d.

Vaistininkai vasarą vadina „pleistriukų sezonu“. Daug laiko būnant gamtoje, daugelis laiką leidžia aktyviau, o dėl to dažniau patiria smulkių ir didesnių traumų – galimos žaizdos, mėlynės, blogiausiu atveju – lūžę kaulai. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad...


Daliai senjorų naujoji priemokų už vaistus kompensavimo tvarka kelia klausimų

Daliai senjorų naujoji priemokų už vaistus kompensavimo tvarka kelia klausimų

Liepos 17d.

Prieš dvi savaites įsigaliojo tvarka, suteikianti galimybę kai kuriems asmenims vaistinėse nemokamai įsigyti kompensuojamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių. Vaistininkai pastebėjo, kad didelė dalis ateinančiųjų nežino, ar jie gali pretenduoti į nemokamas priemones.


Gydytoja pataria: kaip vasarą stiprinti kūdikio imunitetą

Gydytoja pataria: kaip vasarą stiprinti kūdikio imunitetą

Liepos 16d.

Kūdikio mityba kuria pagrindą vaiko sveikatai. Maistas, kurį kūdikis gauna pirmaisiais gyvenimo metais, svarbus ne tik kūdikystėje. Mityba pirmaisiais metais turi įtakos ir vėlesnei vaiko raidai bei jo sveikatai. Vasara – metas, kuomet kūdikių ir vaikų sveikatai vertingų produktų apstu...


Tarptautinė mokslininkų komanda vertins alkoholio kontrolės poveikį Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse

Tarptautinė mokslininkų komanda vertins alkoholio kontrolės poveikį Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse

Liepos 16d.

Lietuvos ir Kanados mokslininkai pradeda mokslinį tyrimą, norėdami įvertinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių alkoholio kontrolės politikos pokyčius. Tyrėjai sieks nustatyti, kaip alkoholio kontrolės priemonės paveikė žmonių sveikatą ir ekonomiką, taip pat vertins, ar tai padėjo sumažinti eismo...


Supimo liga: ką daryti, kad vasaros kelionės automobiliu netaptų kančia?

Supimo liga: ką daryti, kad vasaros kelionės automobiliu netaptų kančia?

Liepos 16d.

Šią vasarą keliones lėktuvais dauguma iškeitė į išvykas po Lietuvą ar kaimynines šalis automobiliu ar autobusu, tačiau ne visiems tokios kelionės – vienas malonumas. Vilnietė Emilija pasakoja, jog jau nuo vaikystės ilgesnes šeimos išvykas ar mokyklines ekskursijas autobusu prisimena kaip...


Nėščiųjų patikros metu išaiškinti 63 sifilio atvejai

Nėščiųjų patikros metu išaiškinti 63 sifilio atvejai

Liepos 16d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro stebėsenos duomenimis, nėščiųjų patikros metu Lietuvoje išaiškinti 63 sifilio atvejai per pastaruosius penkerius (2015–2019) metus. Taip pat šiuo laikotarpiu užregistruoti keturi įgimto sifilio atvejai.


Dažniausiai gyventojai susižaloja būdami namuose, rodo apklausa

Dažniausiai gyventojai susižaloja būdami namuose, rodo apklausa

Liepos 16d.

Pagal patiriamų traumų kiekį namai anaiptol nėra saugiausia vieta – greičiau atvirkščiai. Lietuvos gyventojai namuose kur kas dažniau nei darbe ar lauke patiria traumų, susižalojimų bei apsinuodijimų, kurių negali išspręsti be medikų pagalbos, atskleidė reprezentatyvi „Spinter...


Susipažinkite: itin naudingas vaistinis augalas sveikatai gerinti – siauralapis gaurometis

Susipažinkite: itin naudingas vaistinis augalas sveikatai gerinti – siauralapis gaurometis

Liepos 14d.

Vaikščiodami pievomis ir pamiškėmis dažnai tik gėrimės augalų grožiu, tačiau verta žinoti, kad dauguma jų – vertingi vaistiniai augalai. Pastaruoju metu išskirtinis dėmesys skiriamas siauralapiui gauromečiui (Chamerion angustifolium (L.) Holub.), kuris naudojamas nuo bitininkystės iki...


Karantinas dar labiau pagilino atliekų krizę: ekspertai pataria, kaip išsirinkti aplinkai draugiškiausią maišelį

Karantinas dar labiau pagilino atliekų krizę: ekspertai pataria, kaip išsirinkti aplinkai draugiškiausią maišelį

Liepos 10d.

Karantino metu socialiniai tinklai mirgėjo įvairiausiomis gamtos nuotraukomis, skelbiančiomis, kad gamta ir Žemė valosi. Vieni džiaugėsi švarėjančiais vandens telkiniais, kiti – į kiemą užsukančiomis stirnomis ar lapėmis. Visgi, viskas nėra taip optimistiška, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio....


Nuo metų pradžios – 14 žuvusių darbe

Nuo metų pradžios – 14 žuvusių darbe

Liepos 10d.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 14 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 58 pranešimus apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.


Ilgai laukta karantino pabaiga: kokiomis sveikatos problemomis po pandemijos skundžiasi lietuviai

Ilgai laukta karantino pabaiga: kokiomis sveikatos problemomis po pandemijos skundžiasi lietuviai

Liepos 10d.

Lietuvoje oficialiai pasibaigus karantinui, poliklinikose ir kitose medicinos įstaigose nusidriekė pacientų eilės, todėl žmonės vis dažniau dėl savo problemų konsultuojasi ir su vaistininkais. Jie pasakoja, kad baimei apsikrėsti koronavirusu visuomenėje mažėjant, ima ryškėti, kad daugiausiai...


Kasdien po 40 kilometrų nueinanti senjorė gyvenimo be vaikščiojimo neįsivaizduoja

Kasdien po 40 kilometrų nueinanti senjorė gyvenimo be vaikščiojimo neįsivaizduoja

Liepos 9d.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) besirūpinantiems savo sveikata rekomenduoja kasdien nueiti bent po 10 tūkst. žingsnių ir taip apsisaugoti nuo pasyvaus gyvenimo būdo sukeliamų lėtinių ligų. Tuo metu Kaune gyvenanti senjorė Aldona Indriulienė kasdien nužingsniuoja šešis kartus daugiau –...


Lietuva jungiasi prie pasaulinės kampanijos neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms

Lietuva jungiasi prie pasaulinės kampanijos neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms

Liepos 9d.

Neatskirkite. Kartu vardan didesnio artumo (angl. Zero separation. Together for better care!) – su tokiu šūkiu šiandien visame pasaulyje pradedama kampanija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į koronaviruso aiškiai parodytą problemą – neišnešiotų naujagimių atskyrimą nuo...


Nemokamai jodo tabletes gaunantys gyventojai perspėjami nevartoti jo be reikalo

Nemokamai jodo tabletes gaunantys gyventojai perspėjami nevartoti jo be reikalo

Liepos 9d.

Šią savaitę kai kuriose Lietuvos vietovėse, esančiose arčiausiai Astravo, pradėta dalinti kalio jodido tabletes. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistai paaiškina, kodėl jodo tablečių griebiamasi branduolinių nelaimių metu ir kuo jodas apskritai svarbus mūsų organizmui.


Sužinokite, ar priklausote pneumokokinės infekcijos rizikos grupei - priklauso nemokami skiepai

Sužinokite, ar priklausote pneumokokinės infekcijos rizikos grupei - priklauso nemokami skiepai

Liepos 9d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad pneumokokine infekcija daugiausia serga ikimokyklinio amžiaus vaikai bei vyresni nei 65 metų asmenys ir asmenys, sergantys įvairiomis lėtinėmis ligomis. Rizikos grupei priklausantys vaikai ir suaugę pasiskiepyti nuo pneumokokinės...


Nuo koronaviruso atsigaunančioje darbo rinkoje empatijos ženklų nedaugėja – apklausa

Nuo koronaviruso atsigaunančioje darbo rinkoje empatijos ženklų nedaugėja – apklausa

Liepos 9d.

Lietuvos darbo rinką pavasarį gerokai supurtęs koronavirusas dirbančiųjų nuostatos nepakeitė: jie ir toliau mano, kad neįgaliesiems šalia jų ne vieta. 4-i iš 10-ies šalies gyventojų laikosi savo įsitikinimo, kad jų darbovietė nebūtų tinkamu tramplinu, galinčiu padėti integruotis žmonėms su...


„Kvapų nakties“ magija VDU Botanikos sode: panaudosime visus turimus pojūčius

„Kvapų nakties“ magija VDU Botanikos sode: panaudosime visus turimus pojūčius

Liepos 8d.

Vienas laukiamiausių Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo renginių „Kvapų naktis“ liepos 17 d., penktadienį, kvies pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Renginyje lankytojų lauks daugybė netikėtų potyrių ir pramogų, o žinių bagažą pildys...


UNAIDS paskelbė naują ŽIV stebėsenos ataskaitą

UNAIDS paskelbė naują ŽIV stebėsenos ataskaitą

Liepos 8d.

Jungtinių Tautų AIDS programa (UNAIDS) šią savaitę paskelbė ŽIV/AIDS atsako stebėsenos pasaulinę ataskaitą, kurioje pažymima, kad 2020 metų pasauliniai ŽIV tikslai nebus pasiekti dėl labai skirtingos šalių pažangos. Be to, COVID-19 pandemija pristabdė ŽIV progresą, todėl AIDS atsakas gali...


Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia vasarą praleisti sveikiau

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia vasarą praleisti sveikiau

Liepos 8d.

Prasidėjus vasaros atostogoms, tėvai kasmet pradeda sukti galvas, kaip užimti savo vaikus ir turiningai praleisti su jais laiką. Jau dešimt metų vilniečius skatinantis ir motyvuojantis gyventi sveikiau Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras) šią vasarą pirmą kartą...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9