Ditel

Penki būdai sutaupyti gerinant šeimos sveikatą

Šeimos išlaidas sveikatos priežiūrai sumažinti galima ir ne sveikatos sąskaita. Svarbiausia – veikti visiems drauge: daugelis taupymo būdų tampa gerokai veiksmingesni, kai juos įpročiais paverčia visi šeimos nariai.

Puoselėkite bendrų šeimos pietų ar vakarienės tradiciją. Jei kasdien prie stalo sėsite visi drauge, užuot gaminęsi ar šildęsi atskiras porcijas, galite ne tik gerokai sutaupyti pinigų maisto produktams ir elektros energijai, bet ir pagerinti šeimos sveikatą. Štai JAV atlikto tyrimo duomenimis, vaikai, kurie valgo kartu su šeima, 24 proc. dažniau vartoja sveikesnį maistą nei tie, kurių šeimose prie bendro stalo susėdama retai. Be to, jie kur kas rečiau kenčia nuo valgymo sutrikimų, turi antsvorio ar serga depresija. Pastarosios išvengiama, nes drauge su tėvais valgantys (taigi daugiau laiko su jais praleidžiantys) vaikai labiau jaučia tėvų palaikymą. Žinoma, bendri pietūs naudingi ne tik vaikų fizinei ir psichinei sveikatai. Ką tik paruoštas maistas gerokai sveikesnis už pašildytą, be to, apklausos rodo, kad ruošiant valgį visai šeimai labiau rūpinamasi, kad jis būtų sveikas.

Išnaudokite galimybę dalytis. Kam pirkti po atskirą šampūną kiekvienam šeimos nariui? Ieškokite universalių priemonių, kurios tiktų visiems. Pavyzdžiui, bekvapės hipoalerginės higienos ar odos priežiūros priemonės tiks ir mamai, ir tėčiui, ir vaikams. Sutaupyti galite pirkdami didesnes tokių priemonių pakuotes – jos kainuoja mažiau, o ir į parduotuvę ar vaistinę skubėti teks rečiau. Universalias priemones įsigyti verta ir tais atvejais, jei jos naudojamos rečiau ir gali likti neišnaudotos: pavyzdžiui, visai šeimai pakaks vieno apsauginio veido kremo nuo šalčio ar kremo, skirto odos išsausėjimui gydyti.

Skirkite daugiau dėmesio profilaktikai. Išvengti ligų kainuoja gerokai pigiau nei jas gydyti. Nepamirškite ne tik grūdintis ar sveikiau maitintis, bet ir įpraskite profilaktiškai apsilankyti pas šeimos gydytoją pasitikrinti sveikatos. Galite išnaudoti vaistinių siūlomas galimybes atlikti įvairius nemokamus tyrimus. „Profilaktiškai pasitikrinti regėjimą, išsitirti cholesterolio kiekį ar pamatuoti kraujospūdį, nusistatyti odos tipą vaistinėje galite per keletą minučių, o šių tyrimų rezultatai gali būti naudingi ne tik rūpinantis savo sveikata, bet ir mažinant išlaidas. Pavyzdžiui, žinodami savo odos tipą neapdairiai neįsigysite jums netinkančių kosmetikos ar higienos priemonių, kurias vėliau tenka išmesti arba kam nors atiduoti“, ­– sako „Camelia“ vaistininkė Kristina Gabriūnaitė.

Planuokite, tačiau nepersistenkite. Šeimos vaistinėlė su būtiniausiais vaistais privalo būti kiekvienuose namuose. Tačiau nepersistenkite ją pildydami. „Yra žmonių, mėgstančių kaupti vaistus visiems gyvenimo atvejams. Tačiau kai kurių priemonių jums gali niekada taip ir neprireikti, tad gulėdamos vaistinėlėje jos tik lauks savo galiojimo termino pabaigos. Turėkite tik po vieną kiekvienos rūšies priemonę ar preparatą būtiniausiems atvejams, o visa kita įsigysite, kai to prireiks“, – pataria „Camelia“ vaistininkė. Užklupus peršalimui pasidairykite specialiai sukomplektuotų priemonių rinkinių, kurie paprastai leidžia nemažai sutaupyti ir nieko nepamiršti. Be to, jeigu dažnai naudojatės internetu, būtiniausių prekių galite užsisakyti internetinėje vaistinėje, kur kainos yra mažesnės, jas lengva palyginti.

Ieškokite alternatyvių laisvalaikio leidimo formų. Ne vienas, pradėjęs taupyti, pirmiausia nurėžia laisvalaikio išlaidas. Būkite kūrybingesni – paieškokite naujų laisvalaikio leidimo formų, kurios ne tik būtų pigesnės, bet ir padėtų gerinti savijautą. Štai paprasčiausias būdas taupyti elektrą – daugiau laiko leiskite lauke. Taip džiaugsitės ne tik mažesnėmis sąskaitomis, bet ir pagerėjusia savijauta. O tokios pramogos kaip slidinėjimas ar čiuožinėjimas pačiūžomis gali atstoti ir sporto klubą.

Papildomos informacijos kreipkitės:

Vilija Naruškevič

E vilija.naruskevic@eurorscg-pr.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE