Sausio 28d. Trečiadienis

Nuogąstaujama, kad dializės procedūros gali tapti mažiau prieinamos

Kovo 13d.
Nuogąstaujama, kad dializės procedūros gali tapti mažiau prieinamos

Mažėjantys dializės procedūrų, reikalingų sergantiesiems inkstų ligomis, įkainiai, anot specialistų, pacientams kelia grėsmę.

Per pastaruosius trejus metus gyvybiškai svarbių dializės procedūrų apmokėjimas sumažėjo penktadaliu ir toliau traukiasi. Medikai sako, kad jei situacija nesikeis, po poros metų inkstų ligomis sergantiems žmonėms dializės procedūrų prieinamumas, ypač mažesniuose miestuose, dar sumažės.

Vienas dializės aparatas kasdien išgelbėja 3 žmonių gyvybes. Per keturias valandas trunkančią procedūrą aparatas iš paciento kraujo išvalo kenksmingas medžiagas, kurios organizme kaupiasi sutrikus inkstų veiklai.

Šiuo metu Lietuvoje dializės procedūros atliekamos pusantro tūkstančio žmonių. Tik daugiau nei dviem šimtams, tikimasi, radus donorą bus persodintas inkstas. Kitiems dializės procedūros bus atliekamos visą gyvenimą.

„Ši procedūra yra gyvybiškai svarbi. Tai nėra procedūra, kurios gali neatlikti, atlikti rečiau, atlikti trumpiau. Yra numatyta 3 kartai per savaitę po 4 valandas, kad žmogus galėtų išgyventi“, – sako Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė.

O išgyventi vis sunkiau. 2009-aisiais visai sveikatos apsaugos sistemai finansavimas buvo sumažintas 11 proc., o štai dializei nutarta pataupyti dar daugiau.

Anot specialistų, buvo įvestas vadinamasis „plaukiojantis“ balas, pagal kurį kiekvieną mėnesį už tą pačią paslaugą mokama skirtingai ir dializės įkainiai sumenko 20-čia ir daugiau procentų.

„Ar nebus su dialize bent kai kuriuose centruose kaip su čigono arkliu. Čigonas sugalvojo atpratinti arklį ėsti ir vis mažino šieno porciją, ir mažino, kol arklys nudvėsė. Tai jeigu pradės bankrutuoti tokie centrai?“ – klausia prof. Vytautas Kuzminskis, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacijos prezidentas.

Medikai ir pacientai ragina Sveikatos apsaugos ministeriją peržiūrėti mokėjimo už dializės procedūras tvarką, bent jau nustatyti stabilius įkainius, kad būtų galima planuoti.

Esą nežinant, kiek kitą mėnesį gausi pinigų, neįmanoma atnaujinti aparatūros, svarstyti apie plėtrą.

„Kiekvienoje teritorinėje ligonių kasoje yra savas įkainis. Buvo tokių mėnesių, kai dializės apmokėjimas Vilniuje ir Panevėžyje skyrėsi 52-iem litais, t.y., 15 proc. skirtumas gydant ligonį panevežietį ir vilnietį“, – pasakoja dializės klinikos „B. Braun Avitum“ vadovas Ernestas Petrulis.

Sveikatos apsaugos ministerijos skaičiavimais, šalyje yra per 70 įstaigų, teikiančių dializės paslaugas, apie 60 proc. iš jų – privačios.

Idėja įvesti kintamus įkainius įgyvendinta tam, kad pacientai gautų paslaugą arčiau namų, nes tokia sistema esą skatina konkurenciją ir plėtrą.

„Biudžetas yra ribotas, nes per metus už hemodializės paslaugas valstybė sumoka daugiau nei 70 milijonų. Tai fiksuotas įkainis sudarytų prielaidas, išnaudojus sutartinę sumą, įstaigoms neteikti paslaugų ir pacientų nepriimti atlikinėti procedūrų“, – aiškina sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė.

Tačiau medikai ir pacientų atstovai sako, kad jei padėtis nesikeis, po poros metų inkstų ligomis sergantiems žmonėms, ypač mažesniuose miestuose, dializės procedūros bus sunkiai pasiekiamos, nes centrų gali mažėti.

Sveikatos ministerija žada, kad tik pagerėjus finansinei padėčiai, buvusi mokėjimo už dializę tvarka bus grąžinta.

Šaltinis: lrt.lt

TOBULAS ŠV.VALENTINO DIENOS SCENARIJUS!

TOBULAS ŠV.VALENTINO DIENOS SCENARIJUS!

Sausio 20d.

Ne paslaptis jog dauguma laukiame Šv. Valentino dienos . Tad šia proga siūlome pasinaudoti išties geru pasiūlymu – palepinti save ELOS procedūrą veidui.
Nustebink savo artimąjį padovanodamas dovanų kuponą.


Ekspertė: dirbti su šeima reikia nuo nėštumo

Ekspertė: dirbti su šeima reikia nuo nėštumo

Sausio 13d.

Siekiant sumažinti smurtą artimoje aplinkoje ir visuomenėje, vaikus supratimo apie dviejų žmonių santykius reikia pradėti mokyti jau mokykloje. Tuo įsitikinusi Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė. Anot jos, nesmurtinio bendravimo šeimos turėtų būti mokomos nuo pat planavimo...


Unikali operacija nevaikštančiam pacientui leido atsistoti ant kojų

Unikali operacija nevaikštančiam pacientui leido atsistoti ant kojų

Sausio 12d.

Kauno klinikų neurochirurgai pirmą kartą atliko operaciją, kurios metu į blyškiuosius smegenų branduolius implantavo elektrodus ir neurostimuliatorių reta ir sunkia liga – distonija – sergančiam vaikui. Iki tol nejudėjęs ligonis vaikšto ir pamažu grįžta į normalų gyvenimo ritmą.


Vilniuje atidaromas naujas vaikų darželis

Vilniuje atidaromas naujas vaikų darželis

Sausio 11d.

Vilniuje, Santariškių mikrorajone penktadienį atidaromas naujas vaikų lopšelis-darželis. Tai antrasis darželis Vilniuje pastatytas jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu, pranešė sostinės savivaldybė. Beveik 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate įsikūrusį naująjį Santariškių darželį galės...


Vaikams tėvų reikia labiau nei bendraamžių

Vaikams tėvų reikia labiau nei bendraamžių

Sausio 8d.

Siūlome kanadiečio vystymosi psichologo, tėvų konsultanto, 5 vaikų tėvo Gordono Neufeldo, parašiuso bestseleriu tapusią knygą „Laikykite savo vaikus“ (Hold On To Your Kids), mintis ir įžvalgas. G. Neufeldas teigia, kad vaikams, taip pat ir paaugliams yra daug svarbesnis ryšys su...


Vaikams – vertybės, suaugusiesiems – pseudovertybės...

Vaikams – vertybės, suaugusiesiems – pseudovertybės...

Sausio 8d.

Būna, neretai einu gatve, pamatau kokį mažylį tėvo glėbyje ar įsikibusį mamai į ranką ir negaliu sulaikyti džiaugsmo šypsenos. Net nežinau, kodėl. Apskriti veidukai, mažos akytės,– jie tokie mieli, tokie ypatingi... Taip, vaikai kitokie nei suaugusieji. Jie skiriasi ne tik savo išore, bet...


Kartų skirtumai, arba kas ateis po kartos Z?

Kartų skirtumai, arba kas ateis po kartos Z?

Sausio 8d.

Jei tėvai, darželių auklėtojai, mokytojai ar darbdaviai labiau pasigilintų į kartų skirtumus, būtų mažiau nusivylimų, nesusipratimų, maišto, o galbūt ir sulaužytų likimų. Taip mano dr. Raimonda Alonderienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentė, analizuojanti kartų skirtumus.


Slidinėjimo pramogos: ką verta žinoti

Slidinėjimo pramogos: ką verta žinoti

Sausio 6d.

Jau prasidėjo slidinėjimo karštligė. Ši pramoga daugeliui asocijuojasi su daugybe sniego, nuostabiais kalnų vaizdais ir adrenalinu, kai su vėjeliu lekiama nuo kalno. Ką reikėtų žinoti naujokams, kad mėgavimasis žiemos pramogomis būtų saugus ir po atostogų grįžtume sveiki?


Vaikų nevalgumas – rimta problema ar bandymas gudrauti?

Vaikų nevalgumas – rimta problema ar bandymas gudrauti?

Sausio 6d.

Dauguma tėvų augindami mažylius susidūrė su jų apetito stokos problema. Kartais mažyliai nevalgo dėl kaprizų, tačiau jei vaikas visada sako, kad yra sotus, o jam akivaizdžiai krenta svoris, silpsta imunitetas, dažnėja sergamumas, reikėtų skubiai spręsti šią problemą.


Sportas šaltuoju sezonu

Sportas šaltuoju sezonu

Sausio 6d.

Atkeliavęs žvarbusis metų laikas net ir mėgstančiuosius aktyviai sportuoti priverčia sulėtinti tempą, o dalį jų – keliauti į sporto salę. Tačiau sporto klubai įkandami ne visiems. Išeitis – sportas gryname ore net spaudžiant šaltukui. Kokie tokio sportavimo pranašumai ir trūkumai bei...


Lietuvoje išaugo sergamumas gripu

Lietuvoje išaugo sergamumas gripu

Sausio 6d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šių metų pirmąją savaitę (gruodžio 29–sausio 4 d.) siekė 34,9 atv./10 tūkst. gyventojų. 52-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 26,2 atv./ 10...


Iš PSDF rezervo gydymo įstaigoms siūloma padalyti 50 mln. litų

Iš PSDF rezervo gydymo įstaigoms siūloma padalyti 50 mln. litų

Sausio 6d.

Ligoninėms ir kitoms gydymo įstaigoms už šiemet suteiktas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo ketinama skirti 50 mln. litų. Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui.


Vėžį dažnai lemia atsitiktinumas, o ne genai arba aplinka

Vėžį dažnai lemia atsitiktinumas, o ne genai arba aplinka

Sausio 5d.

Vėžiu dažnai susergama dėl „nesėkmės“ – įvykus atsitiktinėms mutacijoms ląstelėms dalijantis, o ne dėl paveldimų priežasčių ar aplinkos veiksnių, ketvirtadienį pranešė JAV tyrėjai. Sausio 2-ąją pasirodžiusiame žurnalo „Science“ numeryje paskelbtai studijai vadovavo...


„Šeimadienis“ – proga, kurios neverta praleisti

„Šeimadienis“ – proga, kurios neverta praleisti

Sausio 5d.

Sausio 10 d., šeštadienį, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks Vilniaus arkivyskupijos organizuojamas šeimos festivalis „Šeimadienis“. Apie artėjantį renginį, jo sumanymą, programą, dalyvius bei kita kalbamės su šventės organizatoriais – Vilniaus...


Ar maistui galima naudoti tik šaltą čiaupo vandenį?

Ar maistui galima naudoti tik šaltą čiaupo vandenį?

Sausio 4d.

Jei ruošdami maistą naudojate šaltą vandenį, tai neturėtumėte baimintis naudoti ir šiltą vandenį iš krano, teigia „Šiaulių energijos“ atstovas Justinas Visockas. „Norėjau sužinoti, ar karštą vandenį iš čiaupo galima gerti ir naudoti maistui? Arbatai? Draugė man sakė, kad tas...


Ar jūros druska tinkama maistui?

Ar jūros druska tinkama maistui?

Sausio 4d.

Bet kokios rūšies druska yra labai panašios sudėties, todėl nesvarbu, kaip ji išgauta, sako gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė. „Ar jūros druska tinkama vartoti maistui? O joduota druska tinkama tik šaltiems patiekalams ar ją galima berti ir į sriubas, ant kepsnių?“ –...


Nutukimas – 2 trilijonų dolerių grėsmė pasaulio ekonomikai

Nutukimas – 2 trilijonų dolerių grėsmė pasaulio ekonomikai

Sausio 4d.

Nutukimo epidemija pasaulio ekonomikai yra didesnė grėsmė nei alkoholizmas ar klimato kaita, rodo McKinsey instituto tyrimas. Nutukimas yra gretinamas su tokiomis grėsmėmis pasaulio ūkiui kaip karas arba terorizmas, rašo „The Fortune“.


Kas geriau mūsų vaikams: lytiškumo ugdymas ar lytinis švietimas?

Kas geriau mūsų vaikams: lytiškumo ugdymas ar lytinis švietimas?

Sausio 3d.

Gruodžio 19-ąją Seime vyko nacionalinis forumas „Jaunimo rengimas šeimai: lytiškumo ugdymas ar lytinis švietimas. Jį organizavo Seimas, Vytauto Didžiojo universitetas, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) bei Lietuvos tėvų forumas (LTF). Renginyje buvo bandoma išgryninti lytiškumo...


7 būdai, kaip mažinti vaikų patyčias internete

7 būdai, kaip mažinti vaikų patyčias internete

Sausio 2d.

Tėvai vaikus moko saugiai pereiti gatvę, gerų manierų, neturėti žalingų įpročių, nesityčioti iš kitų, mandagiai kalbėti, tačiau šiame technologijų amžiuje reikiamų žinių poreikis kinta. Tyrimų duomenimis, 80 proc. paauglių kasdien daugiau nei 3-4 val. praleidžia elektroninėje erdvėje. Kas...


Nepatrauklių vyrų džiaugsmas – kontraceptines tabletes vartojančios moterys?

Nepatrauklių vyrų džiaugsmas – kontraceptines tabletes vartojančios moterys?

Sausio 2d.

Moterims, kurios vartoja kontraceptinės tabletes, nepatrauklūs vyrai gali pasirodyti labai patrauklūs, rodo JAV mokslininkų tyrimas. Jų nuomone, porų santykiai dažnai pašlyja, jeigu moteris nutraukia tablečių naudojimą. Jau anksčiau, ištyrus heteroseksualias moteris, nustatyta, kad ovuliacijos...

www.juara.lt

www.juara.lt

Ekologiškos ir natūralios kosmetikos ekspertai!
www.gentleday.lt

www.gentleday.lt

Gentle Day® - aukščiausios kokybės higieniniai įklotai.
www.elitemedicale.lt

www.elitemedicale.lt

Išsamūs širdies ir kraujagyslių sistemos tyrimai.
www.ozoklinika.lt

www.ozoklinika.lt

Implantacija, protezavimas, gydymas, balinimas, burnos higiena
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Čia galite užsisakyti MANOSVEIKATA.LT savaitraštį!

TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Šiuolaikinė homeopatija Šiuolaikinė homeopatija Šiuolaikinė homeopatija