Spalio 31d. Šeštadienis

Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Rugsėjo 23d.
Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Jūsų plaukų būklė priklauso nuo daugybės faktorių, tačiau jiems, kaip ir veido odai, reikalinga reguliari priežiūra ir rutina. Sveikatos ir plaukų priežiūros ekspertės pataria, nuo ko pradėti gaivinti nusilpusius ir slenkančius plaukus, kaip nepasiklysti produktų gausoje bei kokias dažniausias klaidas moterys daro vonioje.

Pradėti nuo vidaus

Norinčioms turėti tvirtus, žvilgančius ir vešlius plaukus, nepakanka jų išplauti pirmu pasitaikiusiu šampūnu, reikia ir chemijos žinių. Tačiau plaukų stilistė ir meistrė Natalija Nova nuramina, kad grįžti į mokyklos suolą nereikės. Užteks įsidėmėti keletą taisyklių bei ingredientų ir plaukų būklė kaip mat pagerės. Visgi, plaukų meistrė ir „Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova sutaria, kad plaukais rūpintis reikėtų pradėti nuo vidaus.

Jei su plaukų slinkimu susiduria jauna moteris, vaistininkė rekomenduoja išsitirti, ar organizme netrūksta vitaminų. Pasak jos, dažnai moterys dėl gausių menstruacijų netenka geležies, dėl to gali atsirasti plaukų slinkimas, odos sausėjimas, nagų trupėjimas ir pan. „Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad organizmas gautų pakankamai B grupės vitaminų ir biotino. Tai yra pagrindinis sąstatas, kuris skatina plaukus gyventi ilgiau ir būti stipresniems“, – paaiškina A. Izmalkova.

Norinčioms sustiprinti plaukus, vaistininkė pataria įsigyti 3-4 mėnesių multivitaminų, skirtų plaukams, nagams bei odai, kursą ir nuramina, kad piniginės ištuštinti nereikės. Vaistinės internetinėje svetainėje tokiems vitaminams dažnai galima rasti akcijų, kurių metu vieno kurso kaina gali būti vos apie 6 eurus.

Plaukai taip pat susilpnėja ir pradeda slinkti į menopauzę įžengusioms moterims. Šiuo laikotarpiu sumažėja estrogeno lygis, dėl to plaukai linkę greičiau iškristi. Tokiu atveju naudinga pradėti papildomai vartoti vitaminus ir mikroelementus, nes pasisavinimas su amžiumi pradeda lėtėti.

„Verta išbandyti ir specialų šampūną, pavyzdžiui, su kofeinu, kuris stimuliuotų galvos odą ir padėtų greičiau išnešioti reikalingas medžiagas. Taip pat rekomenduočiau plaukų augimą skatinančias ampules ir serumus“, – pataria vaistininkė.

Paklausta, ar plaukų augimą skatinančios ampulės ir serumai tikrai veikia, S. Izmalkova patikina, kad ne vieną dešimtmetį veikiančios laboratorijos yra moksliškai įrodžiusios tokių priemonių veiksmingumą ir reguliariai jas naudojančios moterys tikrai mato rezultatus.

Svarbi ir galvos oda

Kitas rūpestis, dėl kuriuo vis dažniau ateina nemažai klienčių, yra pajautrėjusi galvos oda.

„Labai dažnai ateina moterys, kurios skundžiasi pajautrėjusia, išsausėjusia ar niežtinčia galvos oda. Kadangi šampūnuose ir kitose priemonėse daug sulfatų, silikonų ir kitų agresyvių medžiagų, atsiranda odos barjero pažeidimas ir oda pradeda į viską labai jautriai reaguoti“, – perspėja vaistininkė ir tokiu atveju pataria pirmiausia kreiptis į dermatologą, mat toks odos pajautrėjimas gali būti rimtesnės ligos priežastis.

Šią problemą pastebi ir meistrė N. Nova. Ji rekomenduoja naudoti specialų šampūną, kuris atkurtų natūralų galvos odos barjerą ir sudėtyje nebūtų agresyvių medžiagų.

„Kartais galvos odos ir plaukų būklę pablogina pačios moterys, išsirinkusios joms netinkamas plaukų priežiūros priemones. Jos mato, kad plaukų galai sausi, bet neatsižvelgia į tai, kad galvos oda riebi, todėl išsirenka šampūną pažeistiems plaukams, kuris yra daugiau maitinantis, riebesnis ir juo plaudamos galvą susiduria su kitoms odos problemomis“, – apie dažniausiai pasitaikančias plaukų priežiūros klaidas kalba Natalija.

Paklausta, kaip teisingai reikėtų naudoti plaukų plovimui skirtas priemones, stilistė pabrėžia, kad reikėtų pradėti nuo tinkamo šampūno pasirinkimo. Geriausiai patarti galėtų meistras arba vaistininkas, tačiau svarbu rinktis priemones, turinčias mažiau anijoninių surfaktantų (paviršinio aktyvo medžiagos – sodium lauryl sulfate (SLS), ammonium lauryl sulfate (ALS) bei sodium laureth sulfate (SLES)), kurie yra aršūs, gausiai putoja ir gali išsausinti galvos odą.

„Veiksmingas šampūnas yra tik tuomet, kai jis padeda gerai nuplauti ir nuskalauti odos riebalinį sluoksnį, bet visgi, kartais visiškai natūraliuose šampūnuose putos yra neaktyvios ir neišplauna galvos epidermio sluoksnio, šis pradeda augti, sluoksniuotis, atsiranda pleiskanos arba oda pasidaro riebi“, – apie galimus visiškai natūralių šampūnų trūkumus kalbėjo N. Nova.

Klausti specialisto

Tad, kokia rutina plaukams būtų geriausia?

Visų pirma, plaukų meistrė sako, kad plaukus reikia plauti du kartus, bet tik jų šaknis. Susidariusių putų visiškai pakaks likusiam plaukų ilgiui.

„Prieš plaunant antrą kartą, ant plaukų galų rekomenduoju uždėti kondicionieriaus, o kelis kartus per savaitę naudoti ir plaukų kaukę, turinčią daugiau lipidų, ekstraktų, sviestų ar aliejų, kurie stiprintų plaukus“, – sako N. Nova.

Priemones plaukams reikia rinktis atsižvelgiant į viso plauko, o ne vien šaknų būklę. Garbanėms visuomet tiks drėkinančios priemonės, o, jei plaukas plonas ir jį sunku pakelti, padės priemonės su fitokinu (sojos baltymais).

„Camelia“ vaistininkė S. Izmalkova priduria, kad meilė sau yra svarbiausias sveikų ir gražių plaukų ingredientas ir pataria moterims kartais numoti ranka į neplautus į indus ir verčiau užsidėti plaukų kaukę. „Ypač, artėjant šaltajam ir sausajam metų laikui“, – sako pašnekovė.

 

Gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė: sergant žmogui labiausiai reikia baltymų

Gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė: sergant žmogui labiausiai reikia baltymų

Spalio 30d.

Koronaviruso atvejams šalyje mušant rekordus, gyventojai ypatingai susirūpinę savo sveikata. Ligų prevencijai skiriamas itin didelis dėmesys, o susirgus siekiama kuo greičiau atsistoti ant kojų, mat nusilpusiems žmonių organizmams COVID-19 infekcija dar pavojingesnė. Rugsėjį atlikta...


Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos plitimo valdymui užtikrinti

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos plitimo valdymui užtikrinti

Spalio 29d.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę. Sveikatos ekspertų taryba analizuos, vertins ir teiks atsakingoms institucijoms rekomendacijas dėl viruso...


Iš pradžių išgąsdinusi kraujo vėžio diagnozė Aurimui suteikė vertingų įžvalgų

Iš pradžių išgąsdinusi kraujo vėžio diagnozė Aurimui suteikė vertingų įžvalgų

Spalio 29d.

Viena iš kraujo vėžio formų – ūminė mieloleukemija, Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 150 žmonių. Itin agresyvia, greita eiga pasireiškiančioms ūminėms leukemijoms būdinga tai, kad kraujyje ar kaulų čiulpuose kaupiasi ankstyvos supiktybėjusios kraujodaros ląstelės – blastai....


Apsauga nuo dažnėjančių odos ligų – nuolatinė profilaktika

Apsauga nuo dažnėjančių odos ligų – nuolatinė profilaktika

Spalio 29d.

Remiantis statistiniais duomenimis, per pastaruosius dešimtmečius sergančiųjų odos vėžiu skaičius paaugo beveik tris kartus. Kaip skelbia Nacionalinis vėžio institutas, kasmet šia vėžio forma Lietuvoje suserga apie 1800 gyventojų, daugiausiai jų – moterys. Vis dėlto, gydytojų teigimu,...


Vaistininkė įspėja dėl daugkartinių kaukių: veikia tik kasdien skalbiamos

Vaistininkė įspėja dėl daugkartinių kaukių: veikia tik kasdien skalbiamos

Spalio 29d.

„Eurovaistinės“ vaistininkai sako pastebintys, kad viešumoje didžioji dalis dėvi vienkartines kaukes ir perspėja tuos, kurie pasirinkę dėvėti daugkartines. Sveikatos specialistų teigimu, jeigu užsidedate bent kartą dėvėtą kaukę, turite įvertinti, kad galimai nešiojate užkratą....


6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

Spalio 29d.

Vizitas pas kardiologą šiuo visiems įtemptu laikotarpiu drąsiai gali būti prilyginamas laimingam loterijos bilietui. Galiausiai apsilankius gydytojo kabinete, trumpą konsultacijos laiką norisi išnaudoti teisingai. O kokius klausimus reikėtų užduoti, kad vizitas būtų sėkmingas ir efektyvus?...


Sezoninių vaikų ligų išvengti padės naminis maistas ir aktyvus poilsis

Sezoninių vaikų ligų išvengti padės naminis maistas ir aktyvus poilsis

Spalio 29d.

Sparčiai artėjant šaltajam metų periodui ir su juo atkeliaujant sezoninėms peršalimo ligoms, medikai vis dažniau sulaukia susirūpinusių tėvų klausimų, kaip sustiprinti vaiko imuninę sistemą. Šeimos gydytojų teigimu, stipri vaiko sveikata prasideda ne kur kitur, bet namuose.


Psichologė: skaudžiausia patirtis paaugliams – atskirtis

Psichologė: skaudžiausia patirtis paaugliams – atskirtis

Spalio 28d.

Praleistos pamokos, susitikimai su draugais ir laisvalaikio užsiėmimai dėl to, kad mergina neturi reikiamų higienos priemonių menstruacijų metu – žemina jos savivertę ir pasitikėjimą savimi.


Sausa, paraudusi ir niežtinti oda: šaltojo sezono pasekmė ar ženklas, jog sergate žvyneline?

Sausa, paraudusi ir niežtinti oda: šaltojo sezono pasekmė ar ženklas, jog sergate žvyneline?

Spalio 28d.

Atėjus šaltajam sezonui ne vienas žmogus susiduria su rankų odos sausėjimo ir skeldėjimo problema. Rankų odai ypač kenkia šaltas oras, o papildomą žalą daro šaltuoju metų laiku įjungiamas šildymas, sausinantis ne tik patalpų orą, bet ir mūsų odą. Įtakos turi ir dažnas rankų dezinfekavimas, kuris...


Vaistininkė parodė, kaip paprastai ir greitai medicininę kaukę pritaikyti vaikui

Vaistininkė parodė, kaip paprastai ir greitai medicininę kaukę pritaikyti vaikui

Spalio 28d.

Nešiojant medicininę vienkartinę veido kaukę, svarbu, kad ji ne tik dengtų kvėpavimo takus – nosį ir burną – bet ir būtų kuo geriau prigludusi prie veido. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė pastebi, kad tai ypač sunku užtikrinti vaikams, kuriems medicininės kaukės yra per...


Tyrimas: nepakankamai prižiūrimi biurai kelia grėsmę dirbančiųjų sveikatai

Tyrimas: nepakankamai prižiūrimi biurai kelia grėsmę dirbančiųjų sveikatai

Spalio 28d.

Koronaviruso akivaizdoje žmonės atkreipė didesnį dėmesį ir į daugybę kitų kasdien mus persekiojančių nematomų pavojų, keliančių grėsmę sveikatai. Kokioje aplinkoje dirbame? Kokie nematomi mikroorganizmai mus supa ir kokį pavojų jie gali kelti mūsų savijautai? Kokius resursus ir pastangas reikėtų...


Kita COVID-19 pusė: vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Kita COVID-19 pusė: vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Spalio 28d.

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti. BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis pastebi, kad kur kas dažniau gyventojus kamuoja tokios problemos, kaip...


Gydytoja akušerė ginekologė: ką reikėtų žinoti apie žmogaus papilomos virusą

Gydytoja akušerė ginekologė: ką reikėtų žinoti apie žmogaus papilomos virusą

Spalio 28d.

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija – tai virusinė, dažniausiai lėtinė liga. Šios infekcijos sukėlėjas išlieka klinikiniais simptomais nepasireiškiančioje fazėje, tačiau veikiant rizikos veiksniams gali sukelti įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių...


Santariškių eismo žiede sraigtasparnis nusileido su itin svarbiu kroviniu – atskraidino donoro širdį

Santariškių eismo žiede sraigtasparnis nusileido su itin svarbiu kroviniu – atskraidino donoro širdį

Spalio 28d.

Trečiadienį, spalio 28 d., LSMUL Kauno klinikose registruoti du organų donorai. Jų artimųjų dėka, gyvybės išgelbėtos ar sveikata pagerinta bus net keliems organų ir audinių donoro laukusiems žmonėms. Vieno iš donorų širdis trečiadienio popietę Vilniaus eismo žiede prie VUL Santaros klinikų...


DPD imasi naujų saugumo priemonių raudonojoje zonoje esančiose savivaldybėse: keičiasi pristatymo tvarka

DPD imasi naujų saugumo priemonių raudonojoje zonoje esančiose savivaldybėse: keičiasi pristatymo tvarka

Spalio 27d.

Atsižvelgiant į dabartinę situaciją Lietuvoje, kai daugiau nei trečdalis šalies savivaldybių yra įtrauktos į raudonąją zoną, „DPD Lietuva“ kiek įmanoma labiau mažins riziką užsikrėsti savo klientams ir kurjeriams. Dėl to, šalia iki šiol taikytų apsaugos priemonių visoje šalyje, įmonė...


ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Spalio 27d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje, nes sumažina kvėpavimo takų lašelių...


Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Spalio 27d.

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?


Mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Spalio 27d.

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI)...


Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Spalio 27d.

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse. Taip pat...


Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Spalio 27d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse. Dar po 12 atvejų registruota Telšių ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9