Lapkričio 27d. Penktadienis

Nesileisk suėdamas!

Lapkričio 12d.
Nesileisk suėdamas!

Laukinės gamtos įstatymai

Afrikos savanoje kolektyvinė dvasia nėra labai populiari. Kur kas patogiau veikti pagal principą "kiekvienas už save" — mažiau atsakomybės. O jeigu ir suės — niekam nebus gaila. Todėl zoologai buvo labai nustebę, kai susidūrė su mobingo (angl. to mob — pulti visa gauja, pjudyti) reiškiniu: grupė gyvūnų užpuola vienišą savo kraujo brolį. Dar labiau nustebo psichologai sužinoję, kad žmonių bendruomenėje mobingas taip pat egzistuoja. Ir, pasak statistikos, yra kas penktame kolektyve. Taigi mūsų užduotis — įspėti Tave ir apginkluoti visomis naujausiomis kovos su šiuo rieškiniu priemonėmis.

Kodėl tai blogai?

Jei eini aukštas pareigas, mobingas Tau negresia, tačiau turėtum atkreipti dėmesį į neramiai šiurenančius savo darbuotojus. Mobingas pražūtingas visam kolektyvui. Koks gali būti kolektyvo darbingumas, jei didžioji dalis pusę dienos mėgaujasi paskalomis ir rezga intrigas? Todėl verta apsidrausti ir pašalinti dažniausias mobingo priežastis.

1. Lygios sąlygos. Pasistenk, kad darbuotojams būtų suteiktos apylygės darbo sąlygos ir atlyginimai: kai tos pačios grandies vadybininkai gauna nemotyvuotai skirtingus atlyginimus, pats supranti, gero nelauk. Nutarei biure pastatyti naujus monitorius? Nekeisk jų "po vieną kas mėnesį", geriau — visus vienu metu. Antraip kas nors pasijaus nuskriaustas. Ir venk "numylėtinių", ypač moteriškos lyties, arba bent jau savo simpatijų neparodyk.

2. Jokių giminių. Jei bent kiek gali reguliuoti darbuotojų parinkimo procesą, pasistenk, kad kolektyve nebūtų priėmimų "pagal pažintis ir giminystę". Giminių ar draugų klanai kolektyve paprastai būna labai vieningi ir jaučiasi nebaudžiami, todėl, kaip jau įrodyta, mobingo iniciatyvos dažniausiai gimsta tokiose grupelėse.

3. Nekurk išrinktųjų kastos. Jei tam tikra informacija nėra skirta tik aukščiausiems vadovams, pasistenk, kad ji būtų prieinama visiems: organizuok reguliarius susirinkimus, pasitarimus ar sukurk tik jūsų firmos tinklalapį, kuriame būtų pateikta visa informacija. Tuomet kolektyve nebeliks išrinktųjų kastos, kuri greičiau už kitus sužino svarbią informaciją ir siekia ją panaudoti piktam.

Kas puola?

Jauti, kad viršininkas kabinėjasi be jokios rimtesnės priežasties, o kolegos elgiasi su Tavim keistai, liaujasi kalbėję, vos tik įeini į patalpą? Ruoškis blogiausiam: atrodo, pjudymas jau prasidėjo, o jo tikslas — išbraukti Tave iš firmos darbuotojų sąrašo. Paprastai kolektyvas nei iš šio, nei iš to nepradeda pulti aukos — visada yra agresorius, kažkodėl Tavęs nemėgstantis lyderis, vadinamasis moberis, kurį nėra sunku atspėti. Nuo to, kokios moberio intelektualinės galimybės ir ar aukštas pareigas jis eina, priklausys ir mobingo intensyvumas bei pavojingumas. Jei pagrindinis Tavo priešas yra generalinis firmos direktorius — tuomet kova bus juokingai trumpa.

Kodėl puola?

Priežasčių gali būti milijonas: pradedant Tavo sėkme, suerzinusia senbuvius, ir baigiant "nesutapusiais biolaukais". Todėl nebūtina kolegą apipilti kava ar tarpduryje pakišti koją — pats nežinodamas kodėl, gali pakliūti į "juoduosius sąrašus". Pavyzdžiui, būsimasis moberis žvilgteli į algalapius ir palygina Tavo atlyginimą su savuoju, arba eina pro šalį tuo metu, kai Tu flirtuoji su personalo skyriaus vadove, kuriai jis ketino pasiūlyti ranką ir širdį. O gal gavai pareigas, į kurias jau seniai pretendavo vienas iš firmos senbuvių...

Kaip puola?

Mobingo scenarijai paprastai būna du:

1. "Juodasis" — moberis esant menkiausiai priežasčiai provokuoja konfliktą su auka. Prie puolimo noriai prisijungia ir visas kolektyvas. Auka po neilgos kovos ir mėginimų įrodyti savo nekaltumą būna demoralizuojama ir rašo pareiškimą "išeinu savo noru". Įrodyta, kad "juodasis" scenarijus būdingas firmoms, kuriose nėra geros personalo vadybos sistemos.

2. "Baltasis" — bendradarbį iš darbo išgrūda pasinaudodami tyliu sąmokslu, nors visi atrodo geraširdžiai ir mandagūs. Šio scenarijaus dažniausiai griebiasi viduriniosios grandies vadybininkai. Bet kokia darbuotojo iniciatyva yra blokuojama, jam neskiriamos užduotys, oficialiai užsimenama, kad jis nebuvo kažkokiuose seminaruose arba netinkamai rengiasi ir pan. Tuo pat metu auka tampa paskalų objektu, kad yra nekompetentinga. "Baltasis" variantas gali trukti ne vieną mėnesį ir padaro didžiausią žalą aukos sveikatai — tiek psichologinei, tiek fizinei: atsiranda nesibaigiantis stresas, kurio simptomai — galvos skausmai, nemiga, kraujotakos sutrikimai ir t. t.

Paprasčiausias, bet efektyviausias mobingo įrankis — paskalos. Ypač, jei firmoje yra "išklausančių ausų". Atėjai į darbą su ratilais po akimis? Vadinasi, visą savaitgalį "juodai" gėrei. Atvažiavai su nauju automobiliu — aha, vadinasi, imi kyšius arba esi susijęs su kriminalinio pasaulio atstovais. Galima ir kenkėjiška veikla: kai nuo stalo netikėtai "dingsta" svarbūs dokumentai ar kompiuteryje nei iš šio, nei iš to atsiranda bjaurus kirminas.

Visi scenarijai kuriami tam, kad bet kuris Tavo poelgis būtų vertinamas negatyviai: nelikai dirbti viršvalandžių? Vadinasi, negalvoji apie firmos gerovę. Likai? Vadinasi, nesusidoroji su patikėtomis užduotimis, esi lėtapėdis kvailys. Blogiausia, kad mobingo metu būsi izoliuotas, pasak psichologų, tokiu atveju žmogus greitai praranda orientyrus, tampa bejėgis ir nebepasitiki savimi.

Ką daryti?

Visų pirma turi nuspręsti: ar esi pajėgus kovoti vienas su visu kolektyvu ir ar apskritai nori tai daryti, t. y. ar šitas darbas vertas Tavo kovos ir pastangų? Jei nors į vieną klausimą atsakei neigiamai, verčiau iš karto dėk pareiškimą ant stalo. Jei gali ir nori kariauti, tuomet pasinaudok mūsų patarimais:

1. Išlik šaltas ir kiek įmanoma ramesnis, nebūk labai principingas. Neaštrink ir nesiaiškink santykių su moberiu — kuo daugiau konflikte emocijų, tuo įdomiau aplinkiniams.

2. Tapk pikta menantis. Vokiečių psichologai pataria užsirašinėti "kiaulystes" į dienoraštį, na, pavyzdžiui, "Antradienis, 10.30. Praeidamas Pranas Laukaitis visus mano popierius nužėrė ant žemės ir juokdamasis į veidą pasakė: "Oi, netyčia!" Paršas nelaimingas." Taip galėsi įvertinti, kas puola, kiek turi galios, be to, prieš akis turėsi priešo "karinių veiksmų schemą".

3. Pravers ir aštrus Tavo liežuvis bei humoras — tai psichologiškai atpalaiduoja ir leidžia išdidžiai elgtis net esant "pralaimėjusio" pozicijai.

4. Pamėgink pasikalbėti su moberiu: galbūt "iš širdies", o gal griežtai — priklauso nuo žmogaus ir nuo situacijos. Jei konflikto nebelis, o puolikas darbovietėje turi autoritetą, mobingas greičiausiai baigsis.

5. Pasitempk: nevėluok, pagerink darbo kokybę, būk tikslus ir greitas. Jei Tavo moberis yra viršininkas, ir nekvailas, tuomet jis susimąstys, ar verta tokį darbuotoją prarasti.

6. Tarp Tavo puolikų kolektyve tikrai yra tokių, kuriems giliai širdyje Tavęs gaila arba jie net jaučia Tau simpatiją. Suartėk su jais, tuomet Tave apkalbinėjant pasigirs ir vienas kitas užtariantis žodis.

7. Apsidairyk: tikriausiai jūsų "draugiškame" kolektyve yra dar ne vienas, kenčiantis panašius antpuolius. Ir Tu su juo tikrai rasi kokią bendrą temelę. Galbūt gynybos aljanso jūs ir nesudarysite, tačiau turėsi savotišką psichologinę atramą.

8. Jei konfliktai ir priekabės kyla dėl neadekvačių reikalavimų, absurdiškų, net ir žvelgiant iš šono, tegul bendravimas su agresoriumi tampa minimalus, kitaip sakant, "nusėsk ant dugno".

9. Jei Tavo pagrindinis moberis ne šefas, gali tikėtis jo užtarimo: nė vienas vadovas nebus patenkintas mobingu, kuris kenkia jo verslui. Kadangi Tave visaip mėgina juodinti vadovybės akyse, Tu privalai tose pačiose akyse pasirodyti kuo baltesnis ir patrauklesnis. Tik nemėgink organizuoti atsakomųjų veiksmų užpuolikams: net kare, norint pasiekti tikslą, ne visos priemonės tinkamos. Nesiskųsk kolegomis ir nenešiok paskalų, geriau elkis taip, tarsi nieko nevyktų.

BOKSAS

KAM GRESIA PUOLIMAS

Tikėtina, kad kolegų būsi užpultas, jei:

Į kolektyvą Tave atvedė šefas. Tau vadovybės simpatijos, didelis atlyginimas, "žalia šviesa" į paaukštinimus ir... kolegų nepalankumas — garantuoti.

Tu — pensininkas. O jauni kolegos tol, kol Tu "neatlaisvinsi" savo šiltos vietelės, negali tikėtis paaukštinimo.

Tu — nepatyręs naujokėlis. Visada atsiras "geradarių", kurie kiekviena proga parodys, koks esi kvailas ir niekingas.

SVARBU

Naujame darbe niekam nepasakok apie praeities konfliktus — Tavęs gali pradėti intuityviai bijoti.

TESTAS

1. Ar kada nors kolektyvas priėmė Tavo pasiūlytas idėjas ar naujoves?

Taip, ne kartą — 5.

Ne, aš nesiryžtu siūlyti — 3.

Mano pasiūlymai ignoruojami arba atmetami — 0.

2. Ar tarp kolegų turi draugų?

Taip — 4.

Su visais yra normalūs santykiai, bet jie neperžengia profesionalumo ribų — 3.

Draugų neturiu, tačiau priešų — ne vieną — 1.

3. Ar teko gauti darbo pasiūlymų iš kitų firmų?

Taip, esu žinomas savo srities specialistas — 5.

Ne, bet su savo CV nesunkiai rasčiau darbą — 3.

Ne, kam aš reikalingas — 1.

4. Kas kiek laiko gauni vadovybės pagyrimus ar premijas?

1–2 kartus per metus ar net dažniau — 5.

Kaip ir visi — prieš Kalėdas — 2.

Kažkodėl neprisimenu nė karto — 0.

5. Esi patenkintas savo atlyginimu?

Taip — 5.

Nesiskundžiu, bet mano lygio profesionalai uždirba daugiau — 3.

Vos suduriu galą su galu — 0.

6. Ar esi patenkintas santykiais su vadovybe?

Taip, juk vadovybė mane vertina! —5.

Šiaip neblogai, santykiai normalūs — 3.

Iš vadovybės laukiu vien nemalonumų — 1.

7. Kaip vertini savo karjeros galimybes savo darbovietėje?

Puikiai — 6.

Neprarandu vilties vieną dieną būti paaukštintas — 4.

Apie jokius paaukštinimus net nesvajoju — 1.

8. Ar galėtum pasakyti, kad Tavo darbovietei puikiai sekasi?

Taip, ir pats prie to prisidedu — 5.

Jokio ypatingo pagerėjimo nepastebiu — 3.

Bijau, kad greičiau atvirkščiai — 0.

REZULTATAI

40–28 taškai

Tu energingas, atviras ir kupinas naujų idėjų. Apie tokį darbuotoją kiekvienas darbdavys gali tik pasvajoti. Asmeninių savybių derinimas tiesiog stumia Tave puikios karjeros link — bet Tu ir pats tai puikiai žinai. Kam Tau keisti darbovietę, juk čia viskas puikiai klojasi? Na, nebent kas nors siūlo kur kas didesnius pinigus ir dar aukštesnes pareigas...

27–17 taškų

Tave galima pavadinti gan geru darbuotoju, sąžiningu ir nekonfliktuojančiu. Bet, ką čia slėpti, paaukštinimas mažai tikėtinas, o ir atlyginimas galėtų būti geresnis. Jei padėtis Tavęs netenkina, nepamiršk, kad gali atsiskleisti kitame darbe, kur būsi labiau pastebimas ir skatinamas. Svarbiausia, neapkerpėk: yra daugybė vietų, kur gali būti tinkamai įvertintas.

16–4 taškai

Įdomu, ką Tu apskritai veiki šiame darbe? Santykiai prasti, perspektyvų jokių, moka grašius... Laikas pakoreguoti ir į darbą paleisti CV! Susimąstyk ir apie savo darbo kokybę bei kiekybę — juk jos nėra tobulos, tiesa? Galbūt naujoje vietoje vertėtų būti geranoriškesniam, paslaugesniam ir rodyti daugiau iniciatyvos?

Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių

Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių

Lapkričio 26d.

Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio, kuris bus naudojamas medikų ir pacientų higienai, paviršių ir patalpų valymui.


Nuo ančių kepenėlių pašteto iki minkštutėlio pyrago – apžvelkime, ką europiečiai valgo per Kalėdas

Nuo ančių kepenėlių pašteto iki minkštutėlio pyrago – apžvelkime, ką europiečiai valgo per Kalėdas

Lapkričio 26d.

Net ir šiais neapibrėžtais laikais vieną žinome tikrai – Kalėdos įvyks ir ateis Naujieji metai. Puošiantis miestams, šventėms vis aktyviau ima ruoštis ir gyventojai. Jau aišku, kad daugelyje Europos šalių žmonės šventes pasitiks namuose, kurių pagrindiniu akcentu taps – skanėstų...


Prof. V. Usonis: kodėl sveikatos valdininkus ir gydymo įstaigas gripas užklumpa netikėtai?

Prof. V. Usonis: kodėl sveikatos valdininkus ir gydymo įstaigas gripas užklumpa netikėtai?

Lapkričio 26d.

Žvelgiant į kelių metų skiepų nuo gripo istoriją, išryškėja kiekvieno rudens problema – artėjant sergamumo sezonui, skiepų trūksta, jų pristatymas vėluoja. Šiemet, kai siekiant išvengti COVID-19 komplikacijų medikai primygtinai rekomendavo vakcinuotis nuo gripo, skiepų trūkumas buvo itin...


Epidemija pandemijos metu: kas trečias studentas jaučia nerimą

Epidemija pandemijos metu: kas trečias studentas jaučia nerimą

Lapkričio 26d.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai atlieka COVID-19 Distreso termometras tyrimą, kuriuo vertinamas su COVID-19 susijusios informacijos viešojoje erdvėje poveikis žmonių emocinei būsenai, kuri, pasak tyrėjų, yra tikrai suprastėjusi.


Keičiasi klientų vaistinėse įpročiai, dažnas prieš eidamas į vaistinę telefonu rezervuoja jam reikiamus vaistus

Keičiasi klientų vaistinėse įpročiai, dažnas prieš eidamas į vaistinę telefonu rezervuoja jam reikiamus vaistus

Lapkričio 26d.

Vos prieš kelias savaites galimybę skambinti nemokamu telefonu ir susirinkti vaistinės krepšelį dar neišėjus iš namų pasiūlęs vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ skelbia, kad vos per 14 dienų buvo sulaukta daugiau nei 1000 skambučių. Ši paslauga galioja net ir receptiniams vaistams ir...


„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Lapkričio 25d.

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.


Išanalizavo, kaip Lietuvos žiniasklaidoje piešiami mamos ir tėčio portretai: mama – atsakinga už vaiką, „esu tėtis“ – statuso simbolis

Išanalizavo, kaip Lietuvos žiniasklaidoje piešiami mamos ir tėčio portretai: mama – atsakinga už vaiką, „esu tėtis“ – statuso simbolis

Lapkričio 25d.

Sociologų tyrimuose šį rudenį dalyvavę Lietuvos vyrai pripažino, kad tėtis ir mama yra vienodai svarbūs vaiko raidai, o vienas didžiausių padrąsinimų vyrams aktyviau įsitraukti į vaikų auginimą būtų teigiama viešoji nuomonė, kurią didžiąja dalima formuoja žiniasklaida.


Praėjusią parą patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Praėjusią parą patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Lapkričio 25d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 606 iš jų registruoti Vilniaus, 559 Kauno, 267 Klaipėdos, 231 Šiaulių, 145 Panevėžio, 142 Marijampolės apskrityse. Dar 87 infekcijos...


Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną – oranžine spalva nušvitusi Prezidentūra

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną – oranžine spalva nušvitusi Prezidentūra

Lapkričio 25d.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir visa Prezidentūra reiškia netoleranciją smurtui prieš moteris ir mergaites – prisijungę prie Jungtinių Tautų tarptautinės iniciatyvos „Nuspalvink pasaulį oranžine spalva“ (Orange the World) šiandien nušvito ir Prezidento rūmai.


Utenos rajono savivaldybės siekis – šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės plėtra

Utenos rajono savivaldybės siekis – šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės plėtra

Lapkričio 25d.

Kaip jau rašėme, Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei verkiant reikia plėstis, nes sparčiai senstančiame Utenos rajone vis daugiau ir daugiau prireikia palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų. Į ligoninę norinčių patekti eilėje nuolat laukia apie 10–20 senyvo amžiaus...


Karantino metu akių būklę gali pagerinti ekranų dieta

Karantino metu akių būklę gali pagerinti ekranų dieta

Lapkričio 25d.

Šaltasis metų laikas, kai prasideda šildymo sezonas, visuomet tampa iššūkiu akims. Vis dėlto, pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Jovitos Juodsnukytės, šie metai kelia ir kitų papildomų iššūkių – daugiau laiko praleidžiama prie ekranų, rečiau būnama lauke.


Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Lapkričio 24d.

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati. LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja ginekologė dr. Ingrida...


7 gero mandarino paslaptys, kurias turi žinoti kiekvienas

7 gero mandarino paslaptys, kurias turi žinoti kiekvienas

Lapkričio 24d.

Kai pakvimpa mandarinais – visi žinome, kad Kalėdos jau ne už kalnų. Šių vaisių populiarumas ypač išauga lapkritį, o slūgti ima tik prieš pavasarį. Mandarinų kvapas dažną lydi nuo vaikystės ir yra viena stipriausių žiemos pradžios asociacijų. „Mes, lietuviai, nesame jokia išimtis, nes...


Apklausa atskleidė, kad sveikatos sutrikimai „jaunėja“: kas dešimtas jaunas žmogus prisipažįsta turįs aukštą kraujospūdį ir padidėjusį cholesterolį

Apklausa atskleidė, kad sveikatos sutrikimai „jaunėja“: kas dešimtas jaunas žmogus prisipažįsta turįs aukštą kraujospūdį ir padidėjusį cholesterolį

Lapkričio 24d.

Kas trečias šalies gyventojas mano, kad turi padidintą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, atskleidė reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas. O kaip yra iš tikrųjų?


PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui

PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui

Lapkričio 24d.

Margaret Harris, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė, tarptautinei žiniasklaidai paaiškino, kad pasaulinė grėsmė dėl naujosios COVID-19 viruso mutacijos, aptiktos audinių fermose, yra labai mažai tikėtina. Viruso atmaina, pavadinta “penktuoju klasteriu”, dar turi būti stebima...


Apie nepageidaujamą reakciją į skiepą pranešti gali ir pats pacientas

Apie nepageidaujamą reakciją į skiepą pranešti gali ir pats pacientas

Lapkričio 24d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad pranešti apie nepageidaujamą reakciją į vakciną gali pats pacientas, užpildydamas elektroninę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) pranešimo formą.


Didėja sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Didėja sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Lapkričio 24d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę dar šiek tiek padidėjo.


Praėjusią parą patvirtinti 1169 nauji koronaviruso atvejai

Praėjusią parą patvirtinti 1169 nauji koronaviruso atvejai

Lapkričio 24d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1169 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 251 iš jų registruoti Kauno, 211 Vilniaus, 205 Šiaulių, 171 Klaipėdos, 114 Alytaus, 87 Panevėžio apskrityse. Dar 45 infekcijos atvejai...


Mažiesiems – Vilniaus TLK parengtos knygelės apie sveikatą

Mažiesiems – Vilniaus TLK parengtos knygelės apie sveikatą

Lapkričio 24d.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) iniciatyva kuriamas sveikatos edukacines pasakas, leidžiamas knygelėmis, kurias vaikai turi patys pasigaminti, žino daug įstaigos veiklos zonos ugdymo įstaigų ir vaikų organizacijų. Populiarios yra ir Vilniaus TLK rengiamos šių knygelių dirbtuvėlės,...


Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo COVID-19 priemonių planas

Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo COVID-19 priemonių planas

Lapkričio 24d.

Gamintojams ruošiantis išleisti į rinką vakciną nuo koronaviruso (COVID-19), Sveiktos apsaugos ministerija (SAM) parengė gyventojų vakcinacijos priemonių planą. Pirmą šio plano užduotį – vakcinos atgabenimą į Lietuvą ir jos tinkamą sandėliavimą – pavesta įgyvendinti Ekstremalių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9