Sausio 23d. Šeštadienis

Naujų metų pasižadėjimai ir spintų valymas – proga atsisakyti sveikatai kenkiančių drabužių ir avalynės

Sausio 7d.
Naujų metų pasižadėjimai ir spintų valymas – proga atsisakyti sveikatai kenkiančių drabužių ir avalynės

Bene kiekvieno žmogaus spintoje galima rasti jam netinkamų drabužių ir batų – tai per siauros kelnės, į kurias planuojama įlįsti po kelių mėnesių, tai rankas veržiantys nepatogūs marškiniai, tai per išpardavimą pirkti bateliai, po kurių avėjimo prireikia ne vieno pleistro. Tačiau nedažnai susimąstoma, kad netinkama apranga ir avalynė – ne tik kliūtis minimalistiniam gyvenimui, bet ir žala sveikatai.

„Aptempti ir nepatogūs drabužiai gali sukelti įvairiausių sveikatos problemų – pilvo skausmą, kraujo krešulius, šlapimo pūslės bei makšties infekciją moterims. Dėmesį atkreipti turėtų ir vyrai, nes dėvint aptemptus džinsus galimi sėklidžių veiklos pakitimai. Todėl drabužių nuolat spaudžiamose kūno vietose pajutus skausmą reikėtų kreiptis į gydymosi įstaigą“, – akcentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė.

Pasak jos, reikia nepamiršti ir avalynės, juk būtent kojoms kasdien tenka atlaikyti didžiausią krūvį. Vaistininkė pataria nepasiduoti pagundai pirkti batus tik dėl jų išvaizdos, mat vėliau vienadienis grožis gali atsiliepti sveikatai.

„Dėl netinkamos avalynės daugiausiai problemų turi moterys, ypač mėgstančios avėti aukštakulnius, kurie gali negrįžtamai pakenkti pėdos ir kulkšnies būklei. Kai kurios moterys yra linkusios pirkti per mažus ar itin siauru priekiu batus, o tokio tipo avalynė gali sukelti pirštų deformacijas, įaugusius nagus, dėl kurių tenka gultis ir ant operacinio stalo“, – aiškina L. Vanagaitė.

Drabužis turi tikti kūnui, o ne atvirkščiai

Vaistininkės teigimu, vienas dažniausių klaidingų gyventojų įsitikinimų yra tai, kad nusipirkus per mažus drabužius, juos galima „pranešioti“, neva ilgainiui dėvimi jie prisitaikys prie kūno ir bus tinkami. Tačiau per šį „pranešiojimo“ laiką žala organizmui jau gali būti padaryta.

„Perkant drabužius ir batus reikėtų atsižvelgti į tai, kad jie atitiktų žmogaus kūno formas, dydį. Negalvoti, kad kūnas turi prisitaikyti prie norimo drabužio dydžio. Patarčiau klausytis savo kūno. Jeigu jis siunčia signalus, kad jam yra nepatogu, išgirskite – tai gali padėti išlaikyti gerą sveikatą ir jaustis laisvai bei patogiai“, – sako L. Vanagaitė.

Ji pataria prieš perkant avalynę ar tam tikrus drabužius tiksliai save išsimatuoti. Pavyzdžiui, renkantis batus – pėdos ilgį ir plotį, renkantis kelnes – kojų ilgį, klubų apimtį. Skirtingų gamintojų drabužių dydžiai skiriasi, tad perkant, rodos, savo įprastą dydį, galima ir apsigauti.

„Batus ir drabužius rekomenduojama matuotis pirmoje dienos pusėje, nes vakare dydžiai gali pakisti dėl skysčių pasiskirstymo ar nuovargio. Pėdos ar kitos kūno dalys gali būti šiek tiek patinusios, padidėjusios, todėl ir dydis gali būti netikslus. Taip pat viena pėda gali būti didesnė už kitą, todėl renkantis avalynę rekomenduojama dydį rinktis pagal didesnę pėdą“, – pataria vaistininkė.

L.Vanagaitės teigimu, žalos gali pridaryti ne tik pernelyg aptempti džinsai, bet ir kompresiniai drabužiai ar kūno linijas formuojantys apatiniai.

„Dėl nuolatinio spaudimo gali atsirasti nervų pažeidimų. Bet jeigu akį vis tiek traukia itin aptempti drabužiai, patarčiau rinktis elastingus audinius, kurie padės išvengti tirpstančių galūnių ar rimtesnių problemų“, – siūlo ji.

Nepralaidūs audiniai ir chemikalai drabužiuose

Pasak vaistininkės, dermatitą neretai sukelia vilna ir sintetiniai audiniai. Todėl nenuostabu, kad praleidus dieną su šiltu vilnoniu paltu ar sintetiniais marškiniais, gali padidėti prakaitavimas ar sudirgti oda.

„Dėl nepralaidžių drabužių ar avalynės gali net išsivystyti grybelis. Taip nutinka todėl, kad oda sulaiko visą drėgmę, kuri nepasišalina dėl netinkamų audinių. Drėgmė ir šiluma sudaro puikią terpę veistis bakterijoms. Todėl vertėtų rinktis medvilninius ar natūralius audinius, kurie leidžia orui laisvai cirkuliuoti“, – tikina L. Vanagaitė.

Dėvimuose drabužiuose pasitaiko net ir toksiškų cheminių medžiagų, kurios gali patekti į organizmą. Pavyzdžiui, beveik prieš dešimtmetį keli žymūs prekiniai ženklai pateko į skandalo sūkurį paaiškėjus, kad jų drabužiuose yra sveikatai kenksmingo formaldehido. Juoduose drabužiuose ir dažuose, naudojamuose odai dažyti, taip pat neretai randamas sveikatai žalingas p-fenilendiaminas.

„Šios medžiagos ne tik dirgina odą, bet ir gali sukelti anafilaksinį šoką ar vėžį. Vos pastebėjus įtarimą keliančius kūno signalus, reikėtų kreiptis į gydytoją ir išmesti drabužį iš spintos. Gera žinia ta, kad vis daugiau drabužių gamintojų naudoja ekologiškus audinius ir dažus“, – sako vaistininkė.

Nuospaudos ir nutrynimai – netinkamų batų pasekmė

Anot L. Vanagaitės, avint aukštakulnius gresia lėtinis kulnų, kelių, nugaros ir pečių skausmas, taip pat didesnė tikimybė pasitempti kulkšnį ar susilaužyti koją. Avint juos dažniau nei kelis kartus per savaitę pėdoms sukeliamas stresas dėl nenatūralios kelties. Kasdien vaikštant su aukštakulniais, galima pakenkti pirštų sąnariams, dažniau jaučiama kojų įtampa, kuri ir sukelia skausmą.

„Kai žmogus stovi be batų, kūno svorio spaudimas tolygiai pasiskirsto tarp sąnario ir stuburo ašies. Šis stipriai pasikeičia avint aukštakulnius, mat stuburas lenkiasi į priekį, kad išlaikytų svorio centrą, taip sukeldamas juosmens ir stuburo deformacijas. Tačiau ir lygiapadžiai batai gali pridaryti bėdos – neturint tvirtos atramos, gali kilti kelio, klubo ar nugaros problemos“, – pabrėžia „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

L.Vanagaitė pasakoja, kad į vaistinę užsukę pacientai skundžiasi nuospaudomis ir kojų pūslėmis, atsiradusiomis dėl per mažų ar nepatogių batų avėjimo. Ilgai delsiant, pastovus kojų trynimas gali dirginti pėdos sąnarį, o vėliau išsivystyti į artritą. Jeigu problema pastebima laiku, ją galima išspręsti į pagalbą pasitelkus specialius kojų pleistrus ir tepalus nuospaudoms bei nutrynimams gydyti, žinoma, būtina pakeisti ir avalynę.

 

Sportas šaltame ore: kada organizmui kyla pavojus

Sportas šaltame ore: kada organizmui kyla pavojus

Sausio 18d.

Karantino laikotarpiu dauguma žmonių sportuoja ir mankštinasi gryname ore. Specialistai pataria, kokių saugumo priemonių būtina imtis, kad atšalus orams sportas gamtoje nepakenktų kūnui.


Kosmetologė pataria, kokia turėtų būti veido odos priežiūros rutina šaltuoju sezonu

Kosmetologė pataria, kokia turėtų būti veido odos priežiūros rutina šaltuoju sezonu

Sausio 18d.

„Šaltojo sezono metu daugelis skundžiasi veido odos išsausėjimu – dehidratacija, sudirgimu, paraudimu, dilgčiojimu, pleiskanojimu ir pan. Todėl pagrindinė užduotis žiemą – apsaugoti odą nuo šių nemalonių problemų ir kitų neigiamų išorės faktorių“, - teigia kosmetologė ir...


Atšalus orams tinkamai apsirenkime

Atšalus orams tinkamai apsirenkime

Sausio 18d.

Stipriai atšalus orams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia – šiltai ir patogiai apsirengti. Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja. Reikia pažymėti, kad nuo šalčio dažniausiai nukenčia kojos,...


NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

Sausio 18d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Tai būtina, kad būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje. Izoliacijos metu mokama...


Informacija apie sausio 17 dienos COVID-19 protrūkius

Informacija apie sausio 17 dienos COVID-19 protrūkius

Sausio 18d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.


Greitųjų antigenų testų konkurse varžosi 43 tiekėjai

Greitųjų antigenų testų konkurse varžosi 43 tiekėjai

Sausio 15d.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) praneša, jog vykdant greitųjų antigenų testų viešųjų pirkimų procedūras per CPO.LT, sausio 15 d. atplėšti tiekėjų pateiktų pasiūlymų vokai. Šiuo pirkimu bus sudaromos 3 sutartys dėl šių modernių ir visame pasaulyje naudojamų...


Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Sausio 15d.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad žiemiški orai darbo vietose gali sukurti papildomų pavojų. Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo,...


Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

Sausio 15d.

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“, – savo patirtimi dalinasi praėjusių metų gruodžio...


Trys gudrybės, kurios paįvairins namų SPA

Trys gudrybės, kurios paįvairins namų SPA

Sausio 15d.

Karantino metu daugelis prisiminė namų SPA – dažniau naudoja veido kaukes, daugiau laiko skiria odos atgaivinimui bei kitomis grožį puoselėjančiomis procedūromis. Tačiau jau įprastus ritualus pravartu paįvairinti ir iš turimų priemonių sukurti procedūras, kuriomis galima lepintis ne tik...


Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sausio 15d.

Sausis – mėnuo, kai visi dar turime entuziazmo tesėti sau duotus naujų metų pažadus. Viena sričių, kurios naujų metų pažadai beveik niekada neaplenkia – saldumynų ir desertų vartojimas. Visgi visuotinai sutariama, kad radikaliai keičiami įpročiai retai kada atneša norimą rezultatą,...


Onkologinė liga – ne metas badauti: gydytojai pataria, kaip maistu sustiprinti organizmą

Onkologinė liga – ne metas badauti: gydytojai pataria, kaip maistu sustiprinti organizmą

Sausio 15d.

Nors laikytis sveikos mitybos rekomendacijų derėtų kiekviename gyvenimo etape, jos dažnai prisimenamos tik susidūrus su sveikatos problemomis. Viena tokių – onkologiniai susirgimai, kuomet kartais kardinaliai keičiami mitybos įpročiai, vienų produktų atsisakoma, o kitų imama vartoti dažnai...


Pasitikėjimo linija – kviečiame pranešti apie vakcinavimo proceso pažeidimus

Pasitikėjimo linija – kviečiame pranešti apie vakcinavimo proceso pažeidimus

Sausio 15d.

Nuo šiol Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasitikėjimo linija bus galima pranešti dėl skiepijimo COVID-19 vakcina prioriteto eilės pažeidimo. Pranešti apie pažeidimus bus galima paskambinus numeriu 8 800 66 004, išklausius meniu ir paspaudus „1“.


Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sausio 15d.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.


Gamintojas laikinai mažina „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos pristatomą kiekį

Gamintojas laikinai mažina „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos pristatomą kiekį

Sausio 15d.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinų gamintojas vėlų ketvirtadienio vakarą informavo, kad artimiausias keturias savaites bus pristatyta mažiau vakcinų, nei planuota.


NVSC informuoja apie sausio 14 dienos COVID-19 protrūkius

NVSC informuoja apie sausio 14 dienos COVID-19 protrūkius

Sausio 15d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.


Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt

Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt

Sausio 15d.

Nuo šiol visą informaciją apie vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19), skiepijimo procesą, prioritetus ir daromą pažangą vakcinuojant visuomenę galima rasti tinklalapio Koronastop.lt specialioje rubrikoje „Vakcina“.


Emocinės pagalbos linija 1809 jau gali kreiptis ir tėvai

Emocinės pagalbos linija 1809 jau gali kreiptis ir tėvai

Sausio 15d.

Šalyje įvedus griežtesnius karantino apribojimus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į psichologinę bei emocinę žmonių sveikatą. Nuo pavasario visi gyventojai gali kreiptis į emocinę pagalbos liniją 1809, kuri vienija paramą teikiančias linijas: Vilties liniją, Pagalbos...


Paveiktų šalių sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija, galios tie patys atvykimo reikalavimai

Paveiktų šalių sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija, galios tie patys atvykimo reikalavimai

Sausio 15d.

Šiuo metu galiojantis koronaviruso (COVID-19) infekcijos paveiktų šalių ir regionų sąrašas nėra keičiamas ir lieka galioti dar savaitę. Sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija bei visos trečiosios šalys. Atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės atvykę į Lietuvą privalo...


Visą gyvenimą du sūnus slauganti Irena: man sakė, kad tokie vaikai ilgai negyvena

Visą gyvenimą du sūnus slauganti Irena: man sakė, kad tokie vaikai ilgai negyvena

Sausio 14d.

Sunkia, spontaninių kraujavimų lydima liga serga abu šiaulietės Irenos sūnūs – 25 metų Tomas ir šį mėnesį 40 gimtadienį švenčiantis Domantas. Tiesa, kai vyresniajam sūnui buvo vos aštuoneri, moteris išgirdo verdiktą – jam gyventi liko maždaug savaitė. Šiandien tie žodžiai liko tik...


Meksikietiškos virtuvės perlas gvakamolė: 6 netikėti faktai

Meksikietiškos virtuvės perlas gvakamolė: 6 netikėti faktai

Sausio 14d.

Šių metų maisto tendencijos rodo, kad užkandžiai neapleidžia populiarumo pozicijų. O kad jie būtų sveikesni, būtina atsirinkti ne tik skanius, bet ir organizmui palankius produktus. Vienas iš pasirinkimų – šiuo metu itin pasaulyje išpopuliarėjusi meksikietiškos virtuvės karalienė gvakamolė....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9