Rugsėjo 27d. Sekmadienis

Moterų sveikata: vaistininkė įvardijo menstruacinių taurelių privalumus

Kovo 10d.
Moterų sveikata: vaistininkė įvardijo menstruacinių taurelių privalumus

Jeigu prieš kelis dešimtmečius moterims Lietuvoje kalbėtis apie menstruacijas buvo tabu, tai šiandien ši tema nebekelia gėdos jausmo, o intymiai higienai skirtų gaminių asortimentas neretai susuka galvą. Vaistininkai pataria atkreipti dėmesį į tinkamą intymiai moters sveikatai skirtų gaminių pasirinkimą.

„Dar prieš tris dešimtmečius moterims Lietuvoje jaustis patogiai menstruacijų metu nebuvo lengva – trūko intymios higienos priemonių, o ir šia tema tarpusavyje kalbėtasi tik pašnibždomis. Šiandien intymiai higienai skirtų priemonių netrūksta. Vaistinių ir parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių dydžių ir kvapų įklotų, dėl patogumo pamėgtų tamponų bei šiuo metu vis labiau populiarėjančių menstruacinių taurelių, pasižyminčių daugkartiniu naudojimu ir „draugiškumu“ gamtai“, – pasakoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė.

Praverčia keliaujant, tačiau reikia išmokti naudotis

Kone kiekvienai keliaujančiai moteriai menstruacinė taurelė, anot vaistininkės, tapo itin naudinga, o kartais ir nepakeičiama pagalbininke. Be to, vidutiniškai viena moteris per metus sunaudoja apie 1 tūkst. vienkartinių menstruacijoms skirtų gaminių, todėl tai ir galimybė sumažinti aplinkos taršą.

„Odos sudirgimas, perštėjimas, nemalonus kvapas, alerginė reakcija ar įvairūs uždegimai, netgi toksinis šokas – apie tokius nusiskundimus pasakoja vaistinėje apsilankiusios moterys, naudojančios įprastus higieninius įklotus ar tamponus. Tuo tarpu menstruacines taureles atradusios moterys šiuos nemalonius pojūčius tai gali pamiršti.

Palyginus menstruacines taureles su įklotais ar tamponais, menstruacinės taurelės nekeičia makšties mikrofloros ir nesausina gleivinės, todėl ir neiššaukia alerginių reakcijų. Nepatogumų gali sukelti tik taurelės naudojimas ir priežiūra: reikia išmokti, kaip ją įdėti, o po naudojimo – būtina sterilizuoti karštu vandeniu“, – pasakoja K. Šnirpūnienė.

Taip pat kai kurių rūšių taurelės netinka moterims, turinčioms kontraceptines spirales, todėl dvejojančioms dėl menstruacinių taurelių moterims vaistininkė pataria rinktis ekologiškas priemones be kenksmingų sintetinių, cheminių medžiagų gaminamus įklotus ir tamponus.

Ilgalaikis poveikis sveikatai – nežinomas

„Ar gali nuolatinis menstruacinių taurelių naudojimas, trunkantis 30-40 metų, kaip nors neigiamai atsiliepti moterų sveikatai: sukelti endometriozę, makšties gleivinės pokyčius ar kitus susirgimus? Tai bus galima įvertinti tik po kelių metų, nes menstruacinės taurelės dar visiška naujovė. Todėl rekomenduočiau taureles naudoti ne nuolatos, o tada kai planuojama aktyviai sportuoti, plaukioti ir nebus galimybės dažnai pasikeisti įkloto ar tampono. Taurelę ištuštinti reikėtų dažniau nei kas 12 valandų“, – sako K. Šnirpūnienė.

Vaistininkė sako, kad menstruacinės taurelės naudojimas moterims taip pat gali padėti įvertinti prarasto kraujo kiekį ir taip geriau analizuoti savo sveikatą – galbūt prarastas nemažas kraujo kiekis per menstruacijas yra mažakraujystės priežastis.

„Menstruacijos – bene svarbiausia moterų sveikatos dalis. Sąmoningas menstruacijų sukeltų simptomų – pykinimo, skausmo, nuotaikų svyravimo, odos reakcijų stebėjimas gali padėti suprasti ir įvertinti savo sveikatos būklę, laiku pastebėti rimtesnes sveikatos problemas bei paskatinti kreiptis į gydytojus“, – teigia vaistininkė.

Kaip išsirinkti intymios higienos prausiklį?

Šiandien moterys taip pat gali rinktis ir iš gausybės moters intymiai higienai skirtų prausiklių: vaisingo amžiaus moterims, moterims po menopauzės, kamuojamoms alergijų, antiseptinių medžiagų ir pieno rūgšties bakterijų turinčių prausiklių toms, kurios dažnai serga disbakterioze, taip pat drėkinančių prausiklių su hialurono rūgštimi.

„Palyginimui, paprastas muilas gali išsausinti jautrią gleivinę, sukelti alergiją ir odos diskomfortą. Renkantis prausiklį svarbu atkreipti dėmesį, ar jo sudėtyje nėra sintetinių kvapų – vaisingo amžiaus moterims prausiklio pH turėtų būti 3,8–5,5, mergaitėms ir moterims po menopauzės prausiklio pH turėtų siekti 7. Alergiškoms ar ginekologinių problemų turinčioms moterims prieš įsigyjant prausiklį reiktų pasitarti su gydytoju ar vaistininku“, – tikina „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Moterys neskuba į ginekologo kabinetą

K. Šnirpūnienė primena, kad skausmas menstruacijų metu, gausios ir nereguliarios mėnesinės nėra normalu ir tai yra svarbūs organizmo siunčiami signalai.

„Neretai vaistinėje sulaukiu pacienčių, kurios neskuba susirūpinti savo sveikata. Kiek kraujo netenkame kiekvieną mėnesį, skausmingi menstruacijų simptomai, gausios ir nereguliarios mėnesinės – skaičiuojama, kad egzistuoja apie 100 skirtingų simptomų, kurie turėtų priversti sunerimti kiekvieną moterį. Tačiau svarbu suvokti, kad kiekvienos moters organizmas yra skirtingas, todėl jeigu jūsų menstruacijų ciklui būdingi simptomai nesutampa su jūsų draugės ar kaimynės pojūčiais, tai dar nereiškia, kad kažkas blogai.

Užkirsti kelią ligoms padėtų kasmetinis onkocitologinis tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio arba profilaktinis apsilankymas pas ginekologą ar mamologą“, – dalijasi vaistininkė ir priduria, kad moterims po menopauzės nereiktų sustoti reguliariai lankytis pas ginekologą, o 25–60 metų amžiaus moterims kartą per tris metus onkocitologinį tyrimą kompensuoja ligonių kasos.

Ginekologinės apžiūros metu paprastai atliekama gimdos ir kiaušidžių echoskopija, kurios metu galima aptikti net ir nedidelius pakitimus bei nedelsiant imtis priemonių kovai su liga.

Taip pat vaistininkė primena, kad į ginekologą svarbu kreiptis įvairiais atvejais: vyresnėms nei 16 metų mergaitėms, dar nesulaukusioms menstruacijų, moterims, kurioms menstruacijos dingo daugiau nei 90 dienų, jeigu menstruacijos trunka ilgiau nei 7 dienas, o periodo ciklas yra trumpesnis nei 21 diena arba ilgesnis nei 45 dienos. Taip pat į gydytoją reiktų kreiptis ir tuo atveju, jeigu per menstruacijas netenkama ypač daug kraujo ir jos yra tokios skausmingos, kad sutrikdo įprastą dienos veiklą.

 

Patirtis Vokietijoje įkvėpė visai kitokį požiūrį: šis darbas tinkamiausias stiprioms asmenybėms

Patirtis Vokietijoje įkvėpė visai kitokį požiūrį: šis darbas tinkamiausias stiprioms asmenybėms

Rugsėjo 25d.

Su intelekto negalią turinčiais žmonėmis dirbanti Vytautė Paškevičiūtė-Masiukienė savo veikla įrodo, kad žmonių tarpusavio bendravimas yra mokomoji patirtis kiekvienam. Socialinėse dirbtuvėse Vytautė moko neįgaliuosius darbo įgūdžių, o pati iš jų mokosi patirti tyrą draugystę ir akimirkos...


Apklausa: 84 proc. gyventojų mano, kad augintiniai gali pagerinti emocinę savijautą

Apklausa: 84 proc. gyventojų mano, kad augintiniai gali pagerinti emocinę savijautą

Rugsėjo 25d.

Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus, mano Lietuvos gyventojai. Bendrovės „Norstat“ atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti...


Alternatyva nuotoliniam darbui – darbo vietos dalijimosi sutartis

Alternatyva nuotoliniam darbui – darbo vietos dalijimosi sutartis

Rugsėjo 25d.

Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi...


Dietistė pataria: kokias daržoves ir vaisius valgyti atėjus rudeniui?

Dietistė pataria: kokias daržoves ir vaisius valgyti atėjus rudeniui?

Rugsėjo 25d.

Pasibaigus vasarai, didelė dalis žmonių nostalgiškai žiūri į praėjusį metų sezoną. Jis žavi ne vien saulėtomis dienomis, ilgais vakarais, bet ir šviežių vaisių, daržovių gausa. Ko gero, mažai kas atsispiria pagundai savo kasdienybę pagardinti braškių ar trešnių indeliu. Dietistė Živilė Dumbraitė...


Darbuotojai sveikatos nesitikrina – dirba, kol organizmas pradeda byrėti

Darbuotojai sveikatos nesitikrina – dirba, kol organizmas pradeda byrėti

Rugsėjo 25d.

Dauguma Lietuvos gyventojų aplaidžiai rūpinasi savo sveikata ir pas gydytojus apsilanko tik prispirti problemų – jau susirgę. Lietuvos higienos instituto duomenimis, pernai iš visų apsilankymų pas šeimos gydytojus tik 13 proc., arba apytiksliai vos vienas iš dešimties buvo skirti...


Lėtinį nerimą patiria vis daugiau žmonių, tarp nerimo priežasčių – ir COVID-19 pandemija

Lėtinį nerimą patiria vis daugiau žmonių, tarp nerimo priežasčių – ir COVID-19 pandemija

Rugsėjo 25d.

Įtemptas gyvenimo būdas, didelis informacijos srautas, augantis atsakomybės jausmas ir poilsio trūkumas iki šiol buvo pagrindinės lėtinio nerimo priežastys. Šiais metais prie jų prisidėjo ir neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos – rūpestis savo ir artimųjų sveikata, įvairūs ribojimai,...


Lietuvos gyventojai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas, parodė apklausa

Lietuvos gyventojai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas, parodė apklausa

Rugsėjo 24d.

Dauguma Lietuvos gyventojų pakankamai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI). Tai parodė naujausia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro užsakymu šių metų vasarą atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Apklausos dalyviams buvo pateikti teiginiai apie lytiškai plintančias ligas,...


ėtine mieloleukemija sergantis Viktoras: „Atmestinai gydytis negalima, turi būti sąžiningas“

ėtine mieloleukemija sergantis Viktoras: „Atmestinai gydytis negalima, turi būti sąžiningas“

Rugsėjo 24d.

Rugsėjo 22 d. buvo minima Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Tai – viena iš kraujo vėžio formų, o data pasirinktina dėl šią ligą sukeliančių 9–tos ir 22–os chromosomų mutacijos.


Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Rugsėjo 24d.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse.


Vėžio gydymo ateitis – individualizuotas gydymas

Vėžio gydymo ateitis – individualizuotas gydymas

Rugsėjo 24d.

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje kasmet didėja 2 proc. Visgi mirštamumo nuo šių ligų rodikliai krenta žemyn. Tai, pasak mokslininkų, yra modernėjančios medicinos rezultatas. Proveržiu onkologijoje tapę individualizuoti gydymo metodai medikams leidžia paskirti efektyvesnį gydymą ir...


Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

Rugsėjo 24d.

Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidėti. Meningokoku B gali susirgti tik maži vaikai. Tai tik keletas mitų, kurie sklando viešojoje erdvėje ir kuriuos paneigia prof. Rimantas Kėvalas, Kauno klinikų Vaikų...


Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Rugsėjo 24d.

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai rekomenduojamos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau daugėjant susijusių užsikrėtimo atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį ir ragina...


Įveikiant koronavirusą: savivaldybėse pradedama teikti daugiau nemokamų psichologinių konsultacijų gyventojams

Įveikiant koronavirusą: savivaldybėse pradedama teikti daugiau nemokamų psichologinių konsultacijų gyventojams

Rugsėjo 24d.

Startuoja svarbi naujovė: nuo šiol gyventojai, susidūrę su koronaviruso (COVID-19) situacijos sukeltu stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais gali gauti nemokamą psichologų konsultaciją. Tokią pagalbą jau rugsėjo-spalio mėnesiais pradės teikti šalies savivaldybių visuomenės sveikatos...


Darbovietėje nustačius koronaviruso židinį, darbdaviai turėtų įvertinti galimybę darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Darbovietėje nustačius koronaviruso židinį, darbdaviai turėtų įvertinti galimybę darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Rugsėjo 24d.

Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui bei didėjant židinių skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina įstaigų bei organizacijų vadovus išlikti sąmoningais ir, atsiradus COVID-19 ligos židiniui, nedelsiant organizuoti darbuotojų darbą nuotoliniu būdu. Ministerija primena, kad...


Griežtinami reikalavimai maitinimą savitarnos principu organizuojančioms gydymo įstaigoms

Griežtinami reikalavimai maitinimą savitarnos principu organizuojančioms gydymo įstaigoms

Rugsėjo 24d.

Nuo spalio 1 d. maitinimą savitarnos principu organizuojančios sanatorijos ir kitos gydymo įstaigos turės laikytis tokių pačių reikalavimų, kaip ir viešojo maitinimo įstaigos. Tačiau joms bus taikoma viena išimtis: pacientai ir juos globojantys asmenys valgyklose neprivalės dėvėti veido apsaugos...


Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiai

Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiai

Rugsėjo 23d.

„Dažniausiai kreipiasi tie, kurie jaučia ligos simptomus. Gerokai sumažėjo srautas pacientų, kuriems norėdavosi laikytis jų pačių susikurto apsilankymų pas gydytojus grafiko ir užsukti pas šeimos gydytoją pasimatuoti kraujospūdį, pratęsti receptą ar tiesiog iš įpročio. Dažniausiai žmonės...


Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir D

Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir D

Rugsėjo 23d.

Apie geležį, magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors savo naudingomis savybėmis jis yra vienas iš trijų būtiniausių. Cinkas naudingas ne tik imuninei sistemai, bet ir grožiui. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistai sako, kad svarbu, jog rudenį jo...


„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu

Rugsėjo 23d.

„Sodra“ išsiuntė priminimus beveik 3,5 tūkst. gyventojų, kuriems jau rugsėjį gali tekti patiems sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį. Pranešimus gavo tie gyventojai, kurie kol kas nėra skolingi, tačiau jei iki mėnesio pabaigos nepradės studijuoti, dirbti arba...


Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Norite turėti gražius ir sveikus plaukus? Jei ir toliau darysite šias klaidas, rezultato nesitikėkite

Rugsėjo 23d.

Jūsų plaukų būklė priklauso nuo daugybės faktorių, tačiau jiems, kaip ir veido odai, reikalinga reguliari priežiūra ir rutina. Sveikatos ir plaukų priežiūros ekspertės pataria, nuo ko pradėti gaivinti nusilpusius ir slenkančius plaukus, kaip nepasiklysti produktų gausoje bei kokias dažniausias...


Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 koronaviruso atvejai

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 koronaviruso atvejai

Rugsėjo 23d.

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 koronaviruso (COVID-19) atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9