Balandžio 8d. Trečiadienis

Moterų sveikata: vaistininkė įvardijo menstruacinių taurelių privalumus

Kovo 10d.
Moterų sveikata: vaistininkė įvardijo menstruacinių taurelių privalumus

Jeigu prieš kelis dešimtmečius moterims Lietuvoje kalbėtis apie menstruacijas buvo tabu, tai šiandien ši tema nebekelia gėdos jausmo, o intymiai higienai skirtų gaminių asortimentas neretai susuka galvą. Vaistininkai pataria atkreipti dėmesį į tinkamą intymiai moters sveikatai skirtų gaminių pasirinkimą.

„Dar prieš tris dešimtmečius moterims Lietuvoje jaustis patogiai menstruacijų metu nebuvo lengva – trūko intymios higienos priemonių, o ir šia tema tarpusavyje kalbėtasi tik pašnibždomis. Šiandien intymiai higienai skirtų priemonių netrūksta. Vaistinių ir parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių dydžių ir kvapų įklotų, dėl patogumo pamėgtų tamponų bei šiuo metu vis labiau populiarėjančių menstruacinių taurelių, pasižyminčių daugkartiniu naudojimu ir „draugiškumu“ gamtai“, – pasakoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė.

Praverčia keliaujant, tačiau reikia išmokti naudotis

Kone kiekvienai keliaujančiai moteriai menstruacinė taurelė, anot vaistininkės, tapo itin naudinga, o kartais ir nepakeičiama pagalbininke. Be to, vidutiniškai viena moteris per metus sunaudoja apie 1 tūkst. vienkartinių menstruacijoms skirtų gaminių, todėl tai ir galimybė sumažinti aplinkos taršą.

„Odos sudirgimas, perštėjimas, nemalonus kvapas, alerginė reakcija ar įvairūs uždegimai, netgi toksinis šokas – apie tokius nusiskundimus pasakoja vaistinėje apsilankiusios moterys, naudojančios įprastus higieninius įklotus ar tamponus. Tuo tarpu menstruacines taureles atradusios moterys šiuos nemalonius pojūčius tai gali pamiršti.

Palyginus menstruacines taureles su įklotais ar tamponais, menstruacinės taurelės nekeičia makšties mikrofloros ir nesausina gleivinės, todėl ir neiššaukia alerginių reakcijų. Nepatogumų gali sukelti tik taurelės naudojimas ir priežiūra: reikia išmokti, kaip ją įdėti, o po naudojimo – būtina sterilizuoti karštu vandeniu“, – pasakoja K. Šnirpūnienė.

Taip pat kai kurių rūšių taurelės netinka moterims, turinčioms kontraceptines spirales, todėl dvejojančioms dėl menstruacinių taurelių moterims vaistininkė pataria rinktis ekologiškas priemones be kenksmingų sintetinių, cheminių medžiagų gaminamus įklotus ir tamponus.

Ilgalaikis poveikis sveikatai – nežinomas

„Ar gali nuolatinis menstruacinių taurelių naudojimas, trunkantis 30-40 metų, kaip nors neigiamai atsiliepti moterų sveikatai: sukelti endometriozę, makšties gleivinės pokyčius ar kitus susirgimus? Tai bus galima įvertinti tik po kelių metų, nes menstruacinės taurelės dar visiška naujovė. Todėl rekomenduočiau taureles naudoti ne nuolatos, o tada kai planuojama aktyviai sportuoti, plaukioti ir nebus galimybės dažnai pasikeisti įkloto ar tampono. Taurelę ištuštinti reikėtų dažniau nei kas 12 valandų“, – sako K. Šnirpūnienė.

Vaistininkė sako, kad menstruacinės taurelės naudojimas moterims taip pat gali padėti įvertinti prarasto kraujo kiekį ir taip geriau analizuoti savo sveikatą – galbūt prarastas nemažas kraujo kiekis per menstruacijas yra mažakraujystės priežastis.

„Menstruacijos – bene svarbiausia moterų sveikatos dalis. Sąmoningas menstruacijų sukeltų simptomų – pykinimo, skausmo, nuotaikų svyravimo, odos reakcijų stebėjimas gali padėti suprasti ir įvertinti savo sveikatos būklę, laiku pastebėti rimtesnes sveikatos problemas bei paskatinti kreiptis į gydytojus“, – teigia vaistininkė.

Kaip išsirinkti intymios higienos prausiklį?

Šiandien moterys taip pat gali rinktis ir iš gausybės moters intymiai higienai skirtų prausiklių: vaisingo amžiaus moterims, moterims po menopauzės, kamuojamoms alergijų, antiseptinių medžiagų ir pieno rūgšties bakterijų turinčių prausiklių toms, kurios dažnai serga disbakterioze, taip pat drėkinančių prausiklių su hialurono rūgštimi.

„Palyginimui, paprastas muilas gali išsausinti jautrią gleivinę, sukelti alergiją ir odos diskomfortą. Renkantis prausiklį svarbu atkreipti dėmesį, ar jo sudėtyje nėra sintetinių kvapų – vaisingo amžiaus moterims prausiklio pH turėtų būti 3,8–5,5, mergaitėms ir moterims po menopauzės prausiklio pH turėtų siekti 7. Alergiškoms ar ginekologinių problemų turinčioms moterims prieš įsigyjant prausiklį reiktų pasitarti su gydytoju ar vaistininku“, – tikina „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Moterys neskuba į ginekologo kabinetą

K. Šnirpūnienė primena, kad skausmas menstruacijų metu, gausios ir nereguliarios mėnesinės nėra normalu ir tai yra svarbūs organizmo siunčiami signalai.

„Neretai vaistinėje sulaukiu pacienčių, kurios neskuba susirūpinti savo sveikata. Kiek kraujo netenkame kiekvieną mėnesį, skausmingi menstruacijų simptomai, gausios ir nereguliarios mėnesinės – skaičiuojama, kad egzistuoja apie 100 skirtingų simptomų, kurie turėtų priversti sunerimti kiekvieną moterį. Tačiau svarbu suvokti, kad kiekvienos moters organizmas yra skirtingas, todėl jeigu jūsų menstruacijų ciklui būdingi simptomai nesutampa su jūsų draugės ar kaimynės pojūčiais, tai dar nereiškia, kad kažkas blogai.

Užkirsti kelią ligoms padėtų kasmetinis onkocitologinis tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio arba profilaktinis apsilankymas pas ginekologą ar mamologą“, – dalijasi vaistininkė ir priduria, kad moterims po menopauzės nereiktų sustoti reguliariai lankytis pas ginekologą, o 25–60 metų amžiaus moterims kartą per tris metus onkocitologinį tyrimą kompensuoja ligonių kasos.

Ginekologinės apžiūros metu paprastai atliekama gimdos ir kiaušidžių echoskopija, kurios metu galima aptikti net ir nedidelius pakitimus bei nedelsiant imtis priemonių kovai su liga.

Taip pat vaistininkė primena, kad į ginekologą svarbu kreiptis įvairiais atvejais: vyresnėms nei 16 metų mergaitėms, dar nesulaukusioms menstruacijų, moterims, kurioms menstruacijos dingo daugiau nei 90 dienų, jeigu menstruacijos trunka ilgiau nei 7 dienas, o periodo ciklas yra trumpesnis nei 21 diena arba ilgesnis nei 45 dienos. Taip pat į gydytoją reiktų kreiptis ir tuo atveju, jeigu per menstruacijas netenkama ypač daug kraujo ir jos yra tokios skausmingos, kad sutrikdo įprastą dienos veiklą.

 

Profesorė I. Šaulienė: „Net ir gyvenant karantino sąlygomis alergeninių žiedadulkių poveikio išvengti nepavyks“

Profesorė I. Šaulienė: „Net ir gyvenant karantino sąlygomis alergeninių žiedadulkių poveikio išvengti nepavyks“

Balandžio 7d.

Šiaulių universiteto aerobiologai, tyrinėjantys žiedadulkių sklaidą ore, teigia, jog pastarosiomis dienomis Lietuvoje nusistovėję saulėti ir sausi orai – palankios sąlygos plisti žiedadulkėms. Tam įtakos turi ir neįprastai ankstyvas pavasaris. Pasak prof. dr. Ingridos Šaulienės, šalies...


Profesorius V. Urbonas atskleidžia, kaip stiprinti imunitetą karantino metu: apie tai žino nedaugelis

Profesorius V. Urbonas atskleidžia, kaip stiprinti imunitetą karantino metu: apie tai žino nedaugelis

Balandžio 7d.

Siaučiant įvairiems virusams labai svarbu stiprinti imunitetą. Padėti tai padaryti gali sveika mityba, teigiama emocinė aplinka, kokybiškas miegas, buvimas gryname ore, fizinis aktyvumas. Tačiau medikai pabrėžia, jog dabar, gyvenant karantino sąlygomis, kai reikia atidžiai saugoti save ir be...


Medikų darbo realybė paskatino baldininkus gaminti apsauginius skydelius

Medikų darbo realybė paskatino baldininkus gaminti apsauginius skydelius

Balandžio 7d.

„Apsaugos priemonių trūksta visiems medikams. Įtempta situacija ne tik didžiosiose gydymo įstaigose, ji dar aštresnė šalies regionuose. Tą pastebėjau pats savo akimis“, – tikina venas iš Kauno baldų gamybos ir prekybos UAB „Medienos era“ akcininkų Donatas Miničius....


Vaistines pasiekė didelė respiratorių ir medicininių kaukių siunta. Primena, kaip teisingai jas naudoti

Vaistines pasiekė didelė respiratorių ir medicininių kaukių siunta. Primena, kaip teisingai jas naudoti

Balandžio 6d.

Gyventojai vėl gali vaistinėse įsigyti medicininių kaukių ir respiratorių. Antradienį BENU vaistines pasieks didelė šių apsaugos priemonių siunta. Iš viso pardavimui gauta 300 tūkst. vienetų medicininių kaukių ir 60 tūkst. vnt. respiratorių N95.


Gliukomananas – vertingas    papildas svorio metimui

Gliukomananas – vertingas papildas svorio metimui

Balandžio 6d.

Svorio metimas tikrai nėra lengvas procesas. Norint ilgalaikių rezultatų būtina įdėti nemažai darbo. Manau, kad tikrai esi skaitęs apie pačius įvairiausius papildus lieknėjimui. O gal išbandei ne vieną dietą. O ar teko kada girdėti apie gliukomananą? Jis yra vienas iš natūralių papildų, kurie...


Kaip rūpintis savo namų oro kokybe karantino metu

Kaip rūpintis savo namų oro kokybe karantino metu

Balandžio 6d.

Siaučiant koronavirusui Covid-19 Lietuvos gyventojai stengiasi kuo daugiau būti namuose, tačiau mažai žmonių susimąsto apie tai, kokią žalą jiems daro jų namų oras ir kaip būtų galima jį pagerinti siekiant geresnės sveikatos ir stabdant koronaviruso plitimą. Šiai situacijai pakeisti įkurta...


Šiais metais užregistruotas antras tymų atvejis

Šiais metais užregistruotas antras tymų atvejis

Kovo 16d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie antrą šiais metais užregistruota tymų susirgimą Kauno apskrityje. Iš viso, 2020 m. Lietuvoje užregistruoti du tymų atvejai, vienas iš jų – įvežtinis. Abu susirgusieji – suaugę asmenys, kurių skiepijimo būklė nežinoma.


Keičiasi visų „Eurovaistinių“ darbo laikas

Keičiasi visų „Eurovaistinių“ darbo laikas

Kovo 15d.

Nuo pirmadienio Lietuvoje įsigaliojant karantinui šalyje uždaromos visos parduotuvės, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines. Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ siekia užtikrinti savo darbuotojų saugumą ir sveikatą bei galimybę pailsėti, todėl keičia viso...


Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Tautą dėl veiksmų kovoje su COVID-19

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Tautą dėl veiksmų kovoje su COVID-19

Kovo 15d.

šiandien pasaulis susiduria su bene didžiausia krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Virusas keičia įprastą gyvenimą ir verčia imtis ypatingų veiksmų – uždaromos valstybių sienos, o milijonai žmonių izoliuojasi namie.


Prezidentas ragina ES institucijas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę

Prezidentas ragina ES institucijas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę

Kovo 15d.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos Pirmininką Charlesį Michelį ir Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkį Europoje.


Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra

Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra

Kovo 14d.

Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės...


Išsamiai apie virusus, galiojančius draudimus ir imunitetą

Išsamiai apie virusus, galiojančius draudimus ir imunitetą

Kovo 13d.

Sparčiai besikeičiantys įvykiai visame pasaulyje dėl plintančio koronaviruso priverčia sunerimti vis daugiau žmonių. Tai paliečia ne tik baimę susirgti, bet ir nežinomybė dėl to, kaip viskas vyks toliau. Jau nuo kovo 13 dienos įsigaliojo draudimai valstybiniu mastu. „Žalioji dėžutė“...


Neišnešioti naujagimiai: kaip palaikyti, bet nelankyti?

Neišnešioti naujagimiai: kaip palaikyti, bet nelankyti?

Kovo 13d.

Kodėl šiuo metu negalima lankyti su naujagimiais šalies neonatologijos centruose gulinčių mamyčių ir naujagimių bei kaip juos palaikyti nebūnant drauge? Tokių klausimų neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ dėl pavojingo koronaviruso įsigaliojus karantinui sulaukia...


Žinoma maisto tinklaraštininkė siūlo į šviežias daržoves pažiūrėti kitomis akimis (+receptai)

Žinoma maisto tinklaraštininkė siūlo į šviežias daržoves pažiūrėti kitomis akimis (+receptai)

Kovo 13d.

Šviežios šių metų derliaus daržovės tampa vis dažnesniu kiekvieno lietuvio pasirinkimu. Po žiemos jų traškumo, šviežumo bei gaivumo sako pasiilgusi ir populiaraus maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė. Ji stengiasi daržoves įtraukti į...


„Sodra“ ragina gyventojus rinktis elektronines paslaugas, klientų aptarnavimo skyriuose paslaugos laikinai nebus teikiamos

„Sodra“ ragina gyventojus rinktis elektronines paslaugas, klientų aptarnavimo skyriuose paslaugos laikinai nebus teikiamos

Kovo 13d.

Dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremaliosios situacijos „Sodra“ nuo kovo 16-osios, pirmadienio, laikinai – dvi savaites - neaptarnaus gyventojų visuose klientų aptarnavimo skyriuose ir gyventojus ragina naudotis paslaugomis internetu - www.sodra.lt/gyventojui bei konsultuotis...


Koronavirusas palies ir nepasiturinčiųjų stalus

Koronavirusas palies ir nepasiturinčiųjų stalus

Kovo 13d.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ informuoja, jog dėl koronaviruso grėsmės perkeliamas didžiausias šalyje labdaros renginys - kovo 20-21 dienomis turėjusi vykti kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Apie naują renginio datą bus informuojama atskirai.


Dezinfekcinis skystis jau pasiekė kai kurias vaistines, rytoj tikimasi jo turėti visose

Dezinfekcinis skystis jau pasiekė kai kurias vaistines, rytoj tikimasi jo turėti visose

Kovo 12d.

Dalį vaistinių šiandien jau pasiekė rankų higienai skirtas dezinfekcinis skystis, likusiose dezinfekcinio skysčio pardavimai turėtų atsinaujinti rytoj. BENU vaistinių tinklas skelbia į vaistines pristatęs apie 10 tūkst. vienetų anksčiau iš tiekėjo užsakyto dezinfekcinio skysčio. Tiesa, kai...


Nuo stabligės ir difterijos suaugusieji skiepijami nemokamai

Nuo stabligės ir difterijos suaugusieji skiepijami nemokamai

Kovo 12d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad vyresni nei 25 metų asmenys gali valstybės lėšomis revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės. Skiepus nuo difterijos ir stabligės reikia kartoti kas 10 metų tam, kad būtų išlaikyta patikima apsauga. Nesiskiepijant periodiškai...


Savižudybės rizikos ženklai - ir socialiniuose tinkluose

Savižudybės rizikos ženklai - ir socialiniuose tinkluose

Kovo 12d.

Ką daryti socialiniame tinkle pastebėjus pažįstamo (ar nepažįstamo) asmens žinutę, kuri skamba it pranešimas apie ketinimą žudytis? Psichologai bei kiti psichikos sveikatos specialistai, suicidologai vieningai tvirtina, jog šiukštu nereikia į tai numoti ranka, idant nepaliktume krizę išgyvenančio...


Burnos vėžys: kaip pastebėti pirmuosius simptomus?

Burnos vėžys: kaip pastebėti pirmuosius simptomus?

Kovo 12d.

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet yra užfiksuojama apie 300 naujų burnos vėžio atvejų, o daugiausiai – jau paskutinėje stadijoje, kai tikimybė išgyti – yra ypač maža. Todėl sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį į tai, kodėl svarbu atpažinti ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9