Gudručio vaistinė

Metastazavusiu krūties vėžiu sergančios moterys sulaukė „Moterų bėgimo“ organizatorių dėmesio

Moterų solidarumas – neįveikiama jėga! Ypač kai kalbama apie sunkiai sergančias moteris, kurioms kiekviena diena – tai tarsi dovana, kurią neretai reikia sunkiai išsikovoti. Ta kova lengvesnė, kai šalia yra bendraminčių. Tai žinodamos „Moterų bėgimo 2019“ dalyvės yra pasiryžusios padėti sergančiosioms.

Ta pagalba daugiau simbolinė ir nepareikalaus iš bėgti besiruošiančių moterų daug laiko ar pastangų. Visa, ko jų bus prašoma – tai ateiti į iniciatyvos „Kiekviena diena brangi“ stendą, kuris „Moterų bėgimo“ dieną įsikurs Rotušės aikštėje, nusifotografuoti prie „Kiekviena diena brangi“ sienelės ir pasidalinti šiomis nuotraukomis socialiniuose tinkluose, pažymint jas grotažymėmis #kiekvienadienabrangi. Kiekviena tokia nuotrauka – tai tarsi palaikymo balsas: sergančios moterys turi gauti joms reikalingą gydymą, suteikiantį kuo daugiau nuostabių gyvenimo dienų.

„Krūties vėžys – dažniausias moterų onkologinis susirgimas. Todėl daugelis moterų galėtų pasakyti, kad šia liga sirgo ar serga mano draugė, mama, teta, kolegė. Sergančioms moterims labai reikia sveikųjų pagalbos ir palaikymo. Iš vienos pusės – tai suteikia daugiau vidinės stiprybės, ramybės. Iš kitos – tai padeda pacientų organizacijoms siekti, kad sergančiosioms būtų prieinamas joms reikalingas efektyvus gydymas“, – kalbėjo  Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asociacijos Onkologija.lt prezidentė Zita Zamžickienė.

Pasak pašnekovės, kol kas dar ne visos moterys gali sulaukti joms reikalingo gydymo. Susirgus viena metastazavusio krūties vėžio forma, viskas gerai, problemų dėl efektyvaus gydymo nekils. Bet ištraukus mažiau laimingą bilietą, pavyzdžiui, metastazavusio HR+/HER2- krūties vėžio diagnozę, reikiamo gydymo galima ir nesulaukti, nes reikalingi medikamentai Lietuvoje dar nekompensuojami.

Kodėl? Neretai galima išgirsti argumentą – inovatyvus gydymas labai brangus. Bet, kaip praėjusiais metais Metastazavusio krūties vėžio dienai paminėti skirtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, laikinai einanti NVI direktoriaus pareigas prof. Sonata Jarmalaitė: „Precizinė medicina yra ne lėšų švaistymas, o taupymas, nes moteris gauna jai labiausiai tinkantį gydymą.“

Dar žiauriau nuskamba teiginiai – esą, neverta brangiai mokėti už medikamentus, kurie ne padeda visiškai pasveikti, o tik prailgina gyvenimą. Juk sergančioms moterims – brangi kiekviena diena, nes ji suteikia galimybę ilgiau pabūti su brangiais žmonėmis, tiesiog – pasidžiaugti gyvenimu.

Siekdamos atkreipti dėmesį į šią situaciją, praėjusiais metais dvidešimt penkios žinomos Lietuvos moterys tapo metastazavusiu krūties vėžiu sergančiųjų užtarėjomis, advokatėmis, ambasadorėmis, pasiryžusiomis palaikyti ir kalbėti už tas, kurioms šiuo metu labai reikia užtarimo ir paramos.

Dabar prie šios iniciatyvos kviečiamos prisidėti ir „Moterų bėgimo“ dalyvės, ir visos kitos, norinčios padaryti gerą darbą bei „atiduoti savo balsą“ už sergančiąsias. Jos taip pat kviečiamos ateiti birželio 15 d. į Rotušės aikštę, fotografuotis prie iniciatyvos „Kiekviena diena brangi“ sienelės ir dalintis nuotraukomis, pažymėtomis #kiekvienadienabrangi.

Taip pat „Moterų bėgimo“ dalyvės galės parašyti savo palinkėjimus sergančiosioms ant atvirlaiškių. Jie bus perduoti ligoninėms, kuriose gydosi metastazavusiu krūties vėžiu sergančios moterys. Joms labai svarbu žinoti, kad daugybė žmonių galvoja apie jas, rūpinasi jomis ir nuoširdžiai linki sveikatos…

Daugiau informacijos:

Facebook profilis: Kiekviena diena brangi

www.kiekvienadienabrangi.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE