Gruodžio 14d. Šeštadienis

Kokia sveikiausia ir žalingiausia temperatūra žiemą?

Sausio 16d.
Kokia sveikiausia ir žalingiausia temperatūra žiemą?

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės dr. Juditos Liukaitytės tyrimu, nulinė temperatūra žiemą – pati žalingiausia mūsų organizmui. Jos darytas tyrimas parodė, kad geriausiai žmonės jaučiasi esant 5-9 laipsnių šalčiui.

Blogiausia, kai temperatūra svyruoja tarp teigiamos ir neigiamos

„Žiemą blogiausia temperatūra – apie nulį, nes tai puiki terpė virusams tarpti. Tiesiog nėra gerai, kai temperatūra pereina tai į teigiamą, tai į neigiamą. Jau geriau tuomet būtų arba šilta, arba šalta, svarbiausia, kad temperatūra nesvyruotų nuo šalčio šilumos link ir atvirkščiai. Žiemą labiausiai komfortiškas oras – lengvas šaltukas. Taip pat žiemą labai slegia debesuoti orai. Kai tik pamatome saulę, iškart pasijuntame geriau. Saulė mus teigiamai veikia psichologiškai, o psichologinė savijauta savo ruožtu turi poveikį visam organizmui“, - sakė sinoptikė.

Anot jos, staigūs temperatūrų šuoliai neigiamai veikia mūsų imuninę sistemą – prisitaikyti prie pasikeitusios temperatūros organizmui reikia bent poros dienų.

„Kita vertus, žiemą žmonės didžiąją dalį dienos praleidžia patalpose, be to, nuolat vaikštome iš šilto oro patalpoje į šaltą orą lauke, taigi kartais sunku nustatyti, nuo ko kyla kažkokie neigiami pojūčiai. Vasarą tai padaryti paprasčiau, nes oras lauke ir patalpose mažai skiriasi“, - teigė J. Liukaitytė.

74 proc. žmonių jaučia mažesnę ar didesnę orų įtaką savijautai

Anot sinoptikės atliktos apklausos, pateiktos jos disertacijoje, didžioji dauguma respondentų – apie 55 proc. – teigia, kad orai turi šiokią tokią įtaką jų sveikatai, o apie 19 proc. mano, kad jų sveikatą orai veikia labai stipriai. Didelį poveikį sveikatai orai daro net trečdaliui apklaustųjų, vyresnių kaip 60 metų. Kitose amžiaus grupėse atsakymai pasiskirstę gana tolygiai.

Daugiau nei trečdalis žmonių blogai jaučiasi esant drėgniems orams, o 27 proc. – atšalus. Poveikis sveikatai neretai pasireiškia, kai šiltėja ar vyrauja audringi orai, būna žemas slėgis, apniukęs dangus. Net 83 proc. respondentų nurodė, kad yra jautresni, kai orai keičiasi. 58 proc. orams jautrių žmonių poveikį savijautai pirmą kartą pastebėjo iki 20 metų amžiaus. Penktadaliui tai pasireiškė nuo 20 iki 30 metų. Taigi jautrumas orams pradeda pasireikšti gana anksti.

Lietuvos gyventojai su orų sąlygomis dažniausiai sieja mieguistumą (per 40 proc.), sumažėjusį aktyvumą, nuovargį (apie 35 proc.), sąnarių skausmą (apie 25 proc.), galvos skausmą (beveik 20 proc.), nervingumą, irzlumą (18 proc.), depresiją (12 proc.). Tarp kitų negalavimų respondentai nurodė alergiją, slogą, kvėpavimo takų ligas, nuotaikų kaitą.

Vokiečių mokslininkai yra sudarę klasifikaciją, kaip skirtingi meteorologiniai reiškiniai veikia žmonių sveikatą, t. y. kada kokios ligos paūmėja. Netgi sudaromos orų prognozės atskiromis ligomis sergantiems žmonėms (dažniausiai – širdies ir kraujagyslių, reumatu). Taip pat žmonėms rekomenduojama rašyti orų dienoraščius, kuriuose jie fiksuotų, kaip jautėsi vienu ar kitu oru, kada reikėjo vaistų. „Pavyzdžiui, pastaruoju metu labai tyrinėjamas orų poveikis migrenai. Nustatyta, kad orai šiai ligai turi didžiulę įtaką. Kai žmogus nuolat fiksuoja orų situaciją ir savo savijautą, po kiek laiko jau galima nustatyti, kaip organizmas reaguoja į orus. Ir kai prognozuojamas nepalankus sveikatai oras, galima pakeisti savo dienotvarkę ar išgerti vaistų“, - patarė J. Liukaitytė.

Daugumai žmonių priimtinas nesmarkus šaltukas

Net 83 proc. J. Liukaitytės tyrime dalyvavusių respondentų teigė, kad yra jautrūs orų permainoms. Mat organizmas nespėja adaptuotis prie nepalankių jam sąlygų ir patiria stresą. Net 58 proc. orams jautrių žmonių poveikį savijautai pirmą kartą pastebėjo būdami iki 20 metų amžiaus, penktadaliui – nuo 20 iki 30 metų. Taigi jautrumas orams pradeda pasireikšti gana anksti.

Komfortiška žiemos sezono oro temperatūra, anot 42 proc. visų apklaustųjų, yra 5-9 laipsniai šalčio. 24 proc. nurodė 10-14 laipsnių šaltį, 12 proc. - 0-4 laipsnius šilumos, po 8 proc. - 0-4 ir 15-19 laipsnių šalčio, 3 proc. - daugiau nei 5 laipsnius šilumos.

Didžioji dauguma respondentų (48 proc.) mano, kad komfortiškas žiemos sezono debesuotumas dieną – giedra, tačiau naktį toks debesuotumas komfortiškas tik 30 proc. apklaustųjų. Apie 40 proc. apklaustųjų tiek dienai, tiek nakčiai rinkosi mažai debesuotas sąlygas.

Medikus užplūdo peršalę pacientai

Laisvės pr. šeimos klinikos šeimos gydytoja Natalija Vaicekauskienė taip pat sakė pastebėjusi neigiamas oro permainos pasekmes žmonių organizmui. „Nesitikėjau, kad bus toks didelis darbymetis tarpušvenčiu. Greičiausiai tai susiję su oro permaina. Vyravo peršalimo ligos – telefonas net kaito, priėmimas buvo dviem aukštais. Mat kai atšilo, atgijo virusai. Kai žiemą laikosi tokie negeri orai, visada būna daug susirgimų. Šalčio metu virusų sumažėja. Be to, žmonės daugiau susitikinėjo, bendravo didesniuose ratuose, lankėsi renginiuose“, - sakė pašnekovė.

Pasak gydytojos, orų permainos veikia ir lėtinėmis ligomis sergančius ligonius – turinčius širdies ir kraujagyslių, sąnarių problemų. Tačiau šįkart, jos teigimu, buvo tik pavieniai pacientai, kuriems pakilo kraujospūdis.

„Orų permainos šiuos pacientus labiau veikia vasarą. Žiemą kraujospūdis iš tiesų būna blogesnis, labiau išbalansuotas, bet tai labiau susiję su tuo, kad vyresnio amžiaus žmonės žiemą mažiau juda“, - svarstė N. Vaicekauskienė.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Užsikrėtusiųjų ŽIV gynėjai siekia sutrumpinti ligonių kelią pas infektologą

Lapkričio 29d.

Pasaulinės AIDS dienos, kurią minėsime gruodžio 1-ąją, išvakarėse į sostinės gatves išriedėjo troleibusai su užrašais „Išsitirk dėl ŽIV nemokamai ir anonimiškai“. Apie tai gyventojams primena ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra”.


Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemos

Lapkričio 29d.

Net ir didžiausios metų šventės negelbsti žiemos nuo nemylimiausio sezono titulo. Daugiausiai, arba 43 proc. šalies gyventojų įvardija, kad būtent žiema yra nemėgstamiausias jų metų laikas. Šį tyrimą inicijavę draudikai konstatuoja, kad tokiam vertinimui neturi įtakos sveikatos sutrikimų ar kitų...


Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Kaip atsilaikyti ligų sezono metu: vaistininkė pataria išbandyti „Džeimso Bondo“ dušą

Lapkričio 29d.

Termometro stulpeliui svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos temperatūros, sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad nulinė oro temperatūra yra puiki terpė ligų sukėlėjams plisti. Į kovą su virusais ir bakterijomis pasitelkiant įvairias imuninės sistemos apsaugos ir grūdinimosi...


Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Daugiau dėmesio senjorų mitybai: Lietuvoje bus pristatyta atskira produktų linija

Lapkričio 29d.

Šį rudenį atrinkta grupė Lietuvos senjorų, kuruojamų Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų, dalyvauja „EIT Food“ – Europos inovacijų ir technologijų instituto „Vartotojų įtraukimo laboratorijos“ projekte. Juo siekiama sujungti vartotojus su verslo...


Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Ciberžolė - aukso vertės prieskonis

Lapkričio 27d.

Turbūt tikrai esate girdėję apie ryškiai geltonos spalvos prieskonį - ciberžolę. Galbūt net turite šio prieskonio pakelį savo virtuvėje? Ciberžolė be galo aromatinga, patiekalams suteikiant ypatingą skonį ir spalvą. Natūralių žolinių produktų įmonės „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė...


Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Kauno medikai atliko dar vieną eksperimentą: sustojus širdžiai pasveikimo tikimybė gali siekti ir 80 proc.

Lapkričio 27d.

Jei šalia jūsų susmunka žmogus, ištiktas staigios mirties, o aplinkiniai iškart kviečia greitąją medicinos pagalbą, pradeda krūtinės paspaudimus, panaudoja defibriliatorių, greičiausiai nelaimės ištiktasis ne tik išgyvens, bet ir pats galės padėkoti savo gelbėtojams


Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Baltijos šalių tyrimas parodė, kas sulaiko nuo kaupimo pensijai: informacijos užtenka tik kas dešimtam

Lapkričio 27d.

Dvigubai daugiau lietuvių papildomai nesirūpina oria senatve, palyginti su Latvijos ir Estijos gyventojais. Kodėl gyventojai nedalyvauja pensijų kaupimo programose, o kurios priežastys labiausiai skatina taupyti?


Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Kuo klientams svarbi naktinė vaistinė?

Lapkričio 26d.

Po tris savaites trukusios rekonstrukcijos šiandien duris vėl atvėrė visą parą Ukmergės g. 282 dirbanti „Eurovaistinė“. Tai viena iš trijų sostinėje visą parą veikiančių vaistinių


Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas

Lapkričio 26d.

Prasidėjus šildymo sezonui, vis dažniau tėvams tenka skubėti su vaikais į polikliniką, nes apsiginti nuo varginančių peršalimo ligų tampa vis sudėtingiau. Vaikų imunitetas silpsta ir yra kur kas lengviau paveikiamas virusų nei suaugusiųjų, todėl labai svarbu ne tik apsaugoti vaiką lauke, bet ir...


Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Kalėdų stebuklo laukiantis Bernardas: meduolių spalvinti ateina tik geri žmonės

Lapkričio 26d.

Lapkričio 30-ąją, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena, į prieskoniais kvepiančias kepyklėles pakviesianti visus žiemos švenčių džiaugsmui neabejingus žmones. Spalvindami imbierinius meduolius, dalyviai turės progos pabendrauti su savanoriais – vaikais iš globos...


Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Žmogų su „tamsesne“ praeitimi į darbą priimtų tik kas penktas

Lapkričio 26d.

Buvusių kalinių, globos namų auklėtinių, alkoholio ar narkotikų priklausomybę turėjusių žmonių praeitis darbo rinkoje vertinama svarbiau už jo kompetencijas, rodo „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Jos duomenimis, būdami darbdaviais tik 17 proc. šalies gyventojų be...


Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Šių laikų epidemija – trumparegystė: 10 ženklų, kad jums reikia pasitikrinti regėjimą

Lapkričio 26d.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2050 m. kone 5 milijardai pasaulio gyventojų bus trumparegiai, ir beveik 1 mlrd. iš jų šis sutrikimas pasireikš sunkia forma*. Gydytojų teigimu, masinis trumparegystės plitimas gali būti vadinamas epidemija. Tačiau laiku pastebėjus, šios ligos vystymąsi galima...


Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

Lapkričio 26d.

Japonai yra vieni iš ilgiausiai gyvenančių ir mažiausiai širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pasaulio gyventojų. Nustatyta, kad pagrindinę jų valgiaraščio dalį sudaro žuvis ir jūros gėrybės. Jūros produktuose yra gausu vertingų omega-3 riebalų rūgščių, kurių sudėtyje esančios EPR ir DHR...


Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Viskas apie vitaminus ir mineralus: kodėl per didelės dozės gali būti žalingos

Lapkričio 22d.

Imuniteto stiprinimą ir apsaugą nuo peršalimo ligų šiandien nemaža dalis šalies gyventojų vis dar sieja su stebuklingą poveikį žadančiais preparatais. Tačiau sveikatos specialistai atkreipia dėmesį ir į kitą problemą – neatsakingą vitaminų ir mineralų vartojimą: per didelės ar nesuderintos...


Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Talentingieji dislektikai, arba Kitoks pasaulis pagal Žilviną

Lapkričio 22d.

„Visą savo vaikystę ir mokyklinius metus jaučiau, kad kitiems tokie dalykai kaip rašymas ar skaitymas sekasi geriau, paprasčiau. Buvau kitoks, bet man tada atrodė, kad taip ir turi būti“, – sako aktorius Žilvinas Ramanauskas, pusiau rimtai, pusiau juokais savo ydas vadinantis...


Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Miego sekimas – ar tai pagerins mūsų poilsio kokybę?

Lapkričio 22d.

Šiandien išmaniosios technologijos yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Jų pagalba galime stebėti ne tik fizinius savo duomenis, bet ir elgseną ar emocinę savijautą. Galime pamatuoti savo pulsą, streso lygį, per treniruotę sudegintų kalorijų skaičių ar net gauti asmeninės mitybos...


3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

3 mitai, kuriais žmonės vadovaujasi drėkindami ir valydami namų orą

Lapkričio 21d.

Sausas ir užterštas oras patalpose – viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurių paūmėja alergijos, o šaltuoju sezono metu – plinta virusai ir bakterijos. Deja, labai maža dalis žmonių žino, kaip tinkamai spręsti šią problemą. Remiantis Baltijos šalyse atliktu tyrimu*net 50 proc....


Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Šaltojo sezono hitas – mandarinai: palankūs sveikatai ir universalūs virtuvėje

Lapkričio 21d.

Ryškūs, skanūs, mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mandarinai, pasirodo, gali būti ir puikus sveikatos šaltinis vėsesnio sezono metu. Kol mitybos specialistai ragina šiuos vaisius įtraukti į meniu dėl juose esančių vitaminų ir gerųjų savybių, patyrusios šeimininkės mandarinų bumo laukia ir dėl...


Kodėl vaikai vemia dažniau?

Kodėl vaikai vemia dažniau?

Lapkričio 21d.

Pykinimas ir vėmimas – dažnai pasitaikantis simptomas vaikams, o suaugusieji vemia, palyginti, rečiau. „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova sako, kad dažniausiai vaikų vėmimas praeina negydant, tačiau konsultacijos su specialistais svarbios visais atvejais.


Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Nerimą dėl ŽIV išsklaido greitas, nemokamas ir anonimiškas testas

Lapkričio 21d.

Ateik! Išsitirk! Sužinok! Atlik testą ir įsitikink, kad tau nėra ko nerimauti. Taip apie galimybę anonimiškai ir nemokamai išsitirti dėl ŽIV skelbia asociacija „Demetra“, besirūpinanti ŽIV plitimo mažinimu Lietuvoje.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9