REXSAN

Kelionėje su vaiku

Svarbiausia – pasirūpinti vaiko saugumu. Jei keliausite automobiliu, patikrinkite, ar patikimai pritvirtinta vaikiška automobilio kėdutė, ar patogiai joje mažylis jausis per ilgą kelionę. Nei važiuojat, nei sustojus, neleiskite vaikui išlįsti pro automobilio langą. Jei važiuosite traukiniu, neleiskite vaikui bėgioti po vagoną, nes gali susižeisti. Guldydami jį miego, žinoma, ant apatinio gulto, pasirūpinkite, kad jis nenusiristų naktį. Nepamirškite pasiimti mažylio vystyklų bei lovos baltinių: būsite tikri, kad vaikas miega išties švariai. Stebėkite, kad vaiko neperpūstų skersvėjai pro atidarytą vagono langą arba dėl kondicionavimo. Apsaugokite jo galvą medvilnės kepurėle arba skarele ir neguldykite galva į langą.

Gelbėjamės nuo supimo

Vaikas jau patyrė šiuos kelionės nemalonumų? Prieš išvykdami pasikonsultuokite su pediatru – pirkti vaistų nuo supimo savo nuožiūra neverta. Jei vaiką pykina, paguldykite jį ir paprašykite giliai kvėpuoti burna. Pasirūpinkite, kad vaikui nebūtų tvanku: važiuodami automobiliu, sustokite bent 15 minučių. Nuolat duokite vaikui gerti. Jeigu jį stipriai pykina, reikėtų sukelti vėmimą, paspaudžiant šaukšteliu arba pirštu liežuvio šaknies ir ryklės užpakalinės sienelės srityje – vaikui iškart palengvės. Lėktuvui kylant ir leidžiantis, kai užgula ausis, pasiūlykite vaikui gerti. Kūdikį tuo metu galima pamaitinti krūtimi ar mišiniu, o didesniam vaikui duokite saldainį (pavyzdžiui, ledinuką, ir būtinai – su lazdele, kad mažylis neužspringtų).

Keliauti lengviau miegančiam mažyliui, todėl tolimus atstumus planuokite įveikti naktį.

Maistas kelionėje

Žindomo kūdikio maistu kelionėje rūpintis nereikia, o maitinamam mišiniais mažyliui galima paruošti košelę: lėktuve ir traukinyje verdančio vandens yra, o keliaudami automobiliu pasiimkite termosą. Vaiko maitinimą kelionėje palengvins kūdikių maisto stiklainėliai. Įprastinį maistą valgantį vaiką maitinti kelionėje dar paprasčiau, tik reikėtų laikytis kai kurių taisyklių.

Kelionėn pasiimkite ilgai kambario temperatūroje negendančio maisto, venkite pieno produktų, šviežių daržovių ir vaisių.

Namuose pagamintus patiekalus: keptą vištą, virtus kiaušinius, bulves, vyniokite į foliją ar paprastą popierių, tik ne į polietileną ir nedėkite į plastikinius indus.

Pasiimkite geriamojo vandens buteliukų bei nedidelių pakelių sulčių ir dažniau girdykite mažylį, kad jis neperkaistų.

Net ir kelionėje viskas turi būti idealiai švaru: vaikiški buteliukai, čiulptukai, šaukštai, indai, žinoma, jūsų ir mažylio rankos.

Be puodelio neišsiversite

Mažesniam nei penkerių metų vaikui nepatogu ir nehigieniška kelionėje naudotis viešuoju tualetu. Kelioninis puodelis turi būti su dangčiu, o plauti jo nereikės, jei į vidų įdėsite polietileno maišelį. Vaiko tualeto higienai patogiausia naudoti ne popierių, o drėgnas servetėles, nes nežinia, kada galėsite jį nuprausti.

Kelionėje dar prireiks: vaistinėlės, polietileno maišelių (mažylį gali pykinti), butelio vandens rankoms prausti, popierinių nosinių, sauskelnių arba kelnaičių, vaiko pramogoms: žaislų, knygelių, pieštukų.

TAIP PAT SKAITYKITE