Lapkričio 24d. Antradienis

Karantino įtaka sveikatai: vaistininkė paaiškina, kaip išvengti užsidarymo namuose sukeltų sveikatos problemų

Lapkričio 6d.
Karantino įtaka sveikatai: vaistininkė paaiškina, kaip išvengti užsidarymo namuose sukeltų sveikatos problemų

Savaitgalį grįžtame į visuotinį karantiną, kuris reiškia, kad vėl didelę dalį laiko praleisime namuose. Socialinio gyvenimo apribojimas – būtina priemonė, siekiant suvaldyti sunkiai kontroliuojamą koronaviruso plitimą, tačiau tai neturėtų tapti užsidarymu tarp keturių sienų. Pasak BENU vaistininkės Vaidos Poškaitienės, ilgas užsidarymas namuose gali pakenkti ne tik psichologinei savijautai, bet ir fizinei sveikatai. Grynas oras, dienos šviesa, judėjimas yra būtini, jei norime gerai jaustis ir palaikyti stiprų imunitetą. Vaistininkė dalinasi patarimais, kaip karantino metu išsaugoti gerą ūpą ir sveikatą.

Pandemijos ir ypač karantino laikotarpiu namai tampa ir mūsų darbo, mokslo, sporto, laisvalaikio vieta. Neseniai „Google“ paskelbė 131 šalies duomenis, kaip dėl COVID-19 pasikeitė žmonių judėjimas (COVID-19 Community Mobility Reports). Lietuvos gyventojų duomenys rodo, kad judėjimas į darbą sumažėjo trečdaliu, o namuose praleidžiame beveik dešimtadaliu daugiau laiko nei įprastai. Teigiama tendencija – padidėjęs judrumas į įvairius parkus, žinoma, jeigu jie netampa masine žmonių susibūrimo vieta.

„Tikėtina, kad žmonių judrumas, paskelbus karantiną ir vėstant orams, mažės, o namuose praleidžiamas laikas – ilgės. Raginimas likti namuose svarbus pandemijos suvaldymo prasme, tačiau nereikėtų jo suvokti, kaip prievolės užsidaryti tarp keturių sienų. Namuose saugiausia, tačiau nebūtinai sveikiausia. Judėjimo, gryno oro ir dienos šviesos stygius gali neigiamai atsiliepti bendrai savijautai, emocinei būklei, gali paskatinti lėtinių ligų paūmėjimą. Todėl šiuo laikotarpiu pirmiausia reikia riboti socialinius kontaktus, o ne judrumą gryname ore“, - sako BENU vaistininkė.

Klaidinga iliuzija, kad namuose oras švariausias

Sakome, kad grynas oras – sveikatos šaltinis. Šis posakis ne iš piršto laužtas. Pasak V. Poškaitienės, buvimas gryname ore padeda stiprinti imunitetą ir organizmo atsparumą infekcijoms, taip pat jis svarbus tiems, kuriuos vargina kvėpavimo takų, nervų sistemos ligos, kurie dirba įtemptą protinį darbą, patiria įtampą, yra kamuojami nemigos.

Namuose, ypač šaltuoju metų laiku, gryno oro labai stinga. Be to, klaidingai manome, kad užterštas oras tik lauke. Iš tiesų per langus ir jų plyšelius oro tarša patenka ir į patalpas, namuose oro užterštumą didina ir gyvūnų plaukų dalelės, dulkės, vonioje, duše, skalbimo mašinoje susidaranti drėgmė, patalpose džiūstantys skalbiniai. Jeigu langus atveriame per retai, per dieną kvėpuojame tvankiu, išsausintu arba, priešingai, drėgme persmelktu oru.

„Gryno oro stygius ir nuolatinis buvimas patalpose ilgainiui gali sukelti akių perštėjimą ir ašarojimą, galvos skausmus, astmos paūmėjimą, alergines reakcijas. Prastai vėdinamose ir drėgnose patalpose kaupiasi pelėsis, kuris išskiria kenksmingas medžiagas – mikotoksinus, galinčius paveikti nervų sistemą bei imuninę sistemą. Drėgmėje greičiau dauginasi ir įvairios bakterijos. Tačiau tai nereiškia, kad reikia orą išdžiovinti ir problemos baigsis. Per sausas oras taip pat gali būti žalingas – jis išdžiovina nosies, akių gleivinę, kuri natūraliai saugo nuo įvairių virusų patekimo į organizmą. Jeigu gleivinė išsausėjusi, ji praranda savo apsauginę funkciją, todėl virusams lengviau „įsikabinti“ – dažniau sergame įvairiomis infekcinėmis ligomis“, - apie uždarų patalpų orą kalba vaistininkė V. Poškaitienė.

Daugiau laiko praleidžiant namuose, BENU vaistininkė pataria pirmiausia dažniau vėdinti kambarius: ryte ir vakare pilnai atverti langus ir palaikyti juos atvertus bent kelias minutes. Taip pat nesėdėti visą dieną namuose ir bent pusvalandžiui per dieną išeiti į lauką įkvėpti gryno oro. Tai gali būti namų kiemas, netoliese esantis miškelis ar parkas. Tiesa, patariama vengti vietų, į kurias šiuo laiku plūsta daug žmonių, pvz., populiarių pažintinių takų savaitgaliais.

„Namų vaistinėlėje patariu turėti nosies gleivinę drėkinantį purškalą. Jeigu namuose oras sausas, juo bent kartą per dieną sudrėkinkite gleivinę – taip padėsite jai išsaugoti apsauginę funkciją.  O jeigu pastebėjote besikaupiantį pelėsį, rasojančius langus, patalpų oras greičiausiai per drėgnas. Tokiu atveju verta apsvarstyti galimybę įsigyti drėgmę surenkantį prietaisą“, - pataria vaistininkė.

Dienos šviesa– geros nuotaikos ir vitamino D šaltinis

Dar vienas svarbus elementas emocinei ir fizinei sveikatai – dienos šviesa ir tiesioginiai saulės spinduliai. Šaltuoju metų laiku abiejų gauname mažai, o jeigu ilgai sėdime namuose, neturinčiuose didelių langų, visą apniukusią dieną gali tekti praleisti dirbtinėje šviesoje. BENU specialistė pataria šaltuoju metu išnaudoti kiekvieną galimybę išeiti į lauką ir pabūti gryname ore ir dienos šviesoje – tai padės prasiblaškyti, pagerins nuotaiką, suteiks energijos.

„Gerai savijautai labai svarbus ir vitaminas D, kurio kiekis organizme rudenį ir žiemą gali sumažėti iki kritinio lygio. Trūkstant vitamino D, galime dažniau jausti nuovargį, suprastėja nuotaika, silpsta imunitetas. Šaltuoju metų laiku vitaminas D arba šiuo vitaminu praturtinti žuvų taukai taip pat turėtų atsirasti kiekvieno namų vaistinėlėje“, - sako Vaida Poškaitienė.

Vaistininkė prideda, kad dėl natūralios dienos šviesos trūkumo gali prasidėti vadinamoji rudens depresija. Atsižvelgiant į tai, kad dabartinė situacija dėl COVID-19 plitimo ir taip sukelia papildomą stresą ir nerimą, buvimas gryname ore ir natūralioje šviesoje gali padėti nusiraminti, pasisemti daugiau teigiamų emocijų.

„Ne mažiau svarbus ir judėjimas. Būdami namuose esame kur kas sėslesni. Net jeigu namuose sportuojame, toks sportas nepakeis aktyvaus judėjimo gryname ore. Reguliarus judėjimas ypač svarbus žmonės, sergantiems širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos ligomis, turintiems aukštą kraujo spaudimą ar padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje. Net jei esate sveiki, judėjimas svarbus fizinei formai palaikyti, raumenims ir griaučiams stiprinti, senėjimo procesams sulėtinti, įvairių ligų rizikai sumažinti, nuotaikai ir darbingumui pakelti. Todėl rekomenduoju kasdien išeiti į lauką ir spartesniu žingsniu pasivaikščioti“, - patarimais, kaip išsaugoti gerą emocinę ir fizinę būklę karantino metu dalinasi BENU vaistininkė.

 

Maisto ekspertė atskleidžia 5 balandėlių gamybos gudrybes

Maisto ekspertė atskleidžia 5 balandėlių gamybos gudrybes

Lapkričio 20d.

Atšalus orams vis dažniau norisi pastumti į šalį egzotiškus patiekalus ir sočiai pavalgyti šilto, paprasto, naminio maisto. Tokio, kokį sekmadieniais gamindavo mama ar močiutė. Pasak Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, vaikystę primenančių patiekalų poveikis...


Triukšmas darbe gali pakenkti ne tik klausai: ekspertė vardija ir kitas problemas, tyrimas siūlo sprendimą

Triukšmas darbe gali pakenkti ne tik klausai: ekspertė vardija ir kitas problemas, tyrimas siūlo sprendimą

Lapkričio 20d.

Daugeliui nesunku pastebėti, kad ilgai trunkantis didelis aplinkos triukšmas sukelia galvos skausmą. Bet iš tiesų net dirbant atviro tipo biure patiriamas triukšmas gali sveikatai pakenkti kur kas labiau – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dėstytoja dr. Jelena Stanislavovienė sako,...


Specialistai: verkti bijome, bet nereikėtų

Specialistai: verkti bijome, bet nereikėtų

Lapkričio 20d.

Tamsusis sezonas, daugeliui siejamas su rudenine depresija, jau čia. Negana to, šalyje paskelbtas antrasis karantinas, o kasdien pasiekiame susirgusiųjų COVID-19 infekcija antirekordą. Nenuostabu, kad emocijų perteklių šiomis dienomis daugelis žmonių vis dažniau išlieja verkdami. Verkimas žmogaus...


Vaistininkai pataria kartais pradėti plautis galvą nuo plaukų kaukės

Vaistininkai pataria kartais pradėti plautis galvą nuo plaukų kaukės

Lapkričio 20d.

Plaukų kosmetika yra viena iš aktyviai vaistinėse ieškomų produktų. Daugiau nei du tūkstančius skirtingų priemonių plaukų priežiūrai siūlanti „Eurovaistinė“ išskiria šešias pagrindines plaukų problematikas – plaukų retėjimas, slinkimas, galiukų skilinėjimas, pleiskanos, galvos...


Didžiausi traumų namuose kaltininkai – laiptai ir kopėčios

Didžiausi traumų namuose kaltininkai – laiptai ir kopėčios

Lapkričio 19d.

Visuotinio karantino metu gyventojai daugiau arba net visą laiką praleidžia namuose. Čia ne tik dirba, bet ir gamina maistą, sportuoja, o turėdami laiko – užsiima remonto darbais. Draudikai teigia, kad daugiau būdami namuose žmonės dažniau čia patiria ir įvairias traumas, ir nors...


Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

Lapkričio 19d.

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs, kad, esant ir taip sudėtingai situacijai bei valstybėje paskelbtam karantinui, dėl neatsakingumo ir nepakankamos kontrolės susiklostė pavojinga situacija, kai į Vilniaus ir Kauno darželius galimai buvo tiekiama salmonelėmis užkrėsta vištiena.


Raudonasis ir oranžinis greipfrutų karalius pomelo: originalūs receptai jūsų stalui

Raudonasis ir oranžinis greipfrutų karalius pomelo: originalūs receptai jūsų stalui

Lapkričio 17d.

Belaukiant nenumaldomai artėjančios žiemos ypač būtina stiprinti imunitetą, o tam puikiai tinka citrusiniai vaisiai. Šaltuoju metų laiku parduotuvių lentynos prisipildo ne tik įprastų citrinų ar apelsinų, bet ir tiesiog stebuklingu vadinamo vaisiaus – raudonųjų ir oranžinių pomelo. Pasak...


Kaip pandemijos metu galite padėti sau ir kitiems?

Kaip pandemijos metu galite padėti sau ir kitiems?

Lapkričio 17d.

Pandemijos metu išgyvenant sudėtingą laikotarpį – atnaujinti apribojimai, nežinomybė dėl ateities ir baimė susirgti pačiam bei užkrėsti kitus gali kelti daug įvairių emocijų. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai teigia, kad šiuo metu, kai...


Tėvų ir paauglių santykiai: kaip susikalbėti „ta pačia“ kalba, išvengti autoritarinio valdymo ir išnaudoti karantino privalumus?

Tėvų ir paauglių santykiai: kaip susikalbėti „ta pačia“ kalba, išvengti autoritarinio valdymo ir išnaudoti karantino privalumus?

Lapkričio 17d.

Sakoma, kad pastaraisiais metais išlaikyti harmoningus, pagarba ir tarpusavio supratimu paremtus santykius tarp paauglių ir tėvų darosi vis sudėtingiau, nes jaunoji karta pernelyg susikoncentravusi į medijų ir socialinių tinklų pasaulį. Problemos mastas dar labiau išryškėja karantino akivaizdoje,...


Karantino iššūkiai sveikatai: nekimšti saldumynų ir pusfabrikačių bei nevalgyti prie kompiuterio

Karantino iššūkiai sveikatai: nekimšti saldumynų ir pusfabrikačių bei nevalgyti prie kompiuterio

Lapkričio 17d.

Visuotinis karantinas dėl COVID-19 jau antrąsyk per šiuos metus perkėlė mus dirbti į namus, apribojo galimybes aktyviai fiziškai judėti ir tuo pačiu pakoregavo maisto racioną – daugelio šaldytuvuose ir spintelėse atsirado įvairų pusfabrikačių, gelbstinčių, kai pavalgyti reikia greitai. Vis...


Sveikatingumo specialistai susirūpinę: statistika nemeluoja – žmonės juda mažiau

Sveikatingumo specialistai susirūpinę: statistika nemeluoja – žmonės juda mažiau

Lapkričio 16d.

Ar pandemijos metu žmonės nepraranda fizinio aktyvumo? Sveikatingumo specialistai teigia, kad nors nuo griežtesnio karantino įvedimo laiko praėjo dar palyginti nedaug, susirūpinti yra kuo – „Google Mobility“ ataskaitose fiksuojama, kad Vilniuje ir Kaune apsilankymų parkuose...


ULAC skelbia metinę sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalgą

ULAC skelbia metinę sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalgą

Lapkričio 16d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenimis, sergamumas užkrečiamomis ligomis Lietuvoje pernai (2019 m.) buvo 13,6 proc. mažesnis nei užpernai (2018 m.) – atitinkamai užregistruota 857 170 ir 991 874 susirgimai užkrečiamosiomis ligomis.


Ankstukų pagalbos linijoje – nerimo ir nežinios skambučiai

Ankstukų pagalbos linijoje – nerimo ir nežinios skambučiai

Lapkričio 16d.

„Ankstukų pagalbos liniją pandemijos metu galėtume pervadinti nerimo linija. Mat daugiausia sulaukiame skambučių iš nerimaujančių mamų ar tėčių, kai mamos, kurioms gresia priešlaikinis gimdymas, ligoninėse šį laiką turi išgyventi vienos, o ir pagimdžiusios lieka be šeimos šalia. O kartais,...


Tyrimas: kas antras lietuvis pasenusiais vaistais atsikrato netinkamai

Tyrimas: kas antras lietuvis pasenusiais vaistais atsikrato netinkamai

Lapkričio 16d.

Pasenę, pasibaigusio galiojimo vaistai gali būti pavojingi sveikatai, todėl jų kaupti namuose nereikėtų. Nebereikalingus vaistus gyventojai turėtų pristatyti į vaistines, kurios pasirūpina tinkamu vaistų sunaikinimu. Tačiau BENU vaistinės inicijuotas tyrimas parodė, kad taip daro tik penktadalis...


Psichinė sveikata svarbu – 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metu

Psichinė sveikata svarbu – 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metu

Lapkričio 16d.

Lietuvos Raudonasis Kryžius pastebi, kad įsibėgėjus antrajam karantinui, vis daugiau žmonių patiria stresą ir nerimą, todėl dabar itin svarbu atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichinę sveikatą. „Esame dar vienoje sudėtingoje, neapibrėžtoje situacijoje. Vieniems adaptuotis prie jos...


Gyventojai prisipažino: dažniau nei kas dešimtas vienkartinę kaukę keičia vos po 7 dienų

Gyventojai prisipažino: dažniau nei kas dešimtas vienkartinę kaukę keičia vos po 7 dienų

Lapkričio 16d.

Net 26 proc. respondentų keičia vienkartines apsaugines medicinines kaukes kas kelias dienas, o 13 proc. daro tai rečiau nei kartą per savaitę, rodo ką tik atliktas reprezentatyvus „Eurovaistinės“ užsakymu atliktas tyrimas. Įsigaliojus karantinui kaukės visoje Lietuvoje tapo...


MIPEX 2020 tyrimas: integracijos politika Lietuvoje užsieniečiams kelia daugiau kliūčių nei galimybių

MIPEX 2020 tyrimas: integracijos politika Lietuvoje užsieniečiams kelia daugiau kliūčių nei galimybių

Lapkričio 16d.

2020 m. lapkričio 16 d., minint tarptautinę tolerancijos dieną, nevyriausybinė organizacija „Diversity Development Group“ pristatys tyrimo „Migrantų integracijos politikos indeksas“ (MIPEX 2020) rezultatus, vertinančius nacionalinę integracijos politiką Lietuvoje....


„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

Lapkričio 13d.

Vandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ įspėja, kad daugėja nuotekose aptinkamų sunkiųjų metalų. Dalis jų – toksiški, galintys sukelti sunkius susirgimus. Nors šie metalai į aplinką dažniausiai patenka iš pramonės įmonių, jų gausu ir mūsų dažnai naudojamuose daiktuose –...


Greičiau už virusą plinta nauja skurdo forma: Caritas atsakas pasitinkant Vargstančiųjų dieną

Greičiau už virusą plinta nauja skurdo forma: Caritas atsakas pasitinkant Vargstančiųjų dieną

Lapkričio 13d.

Sekmadienį, lapkričio 15 d., visame pasaulyje Katalikų bažnyčia minės Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus inicijavo popiežius Pranciškus. Šventojo Tėvo Žinia „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32), kurią popiežius paskelbė artėjant šiųmetinei Vargstančiųjų dienai,...


Specialistai: skiepytis nuo gripo – ne tik saugu, bet šiemet ir itin svarbu

Specialistai: skiepytis nuo gripo – ne tik saugu, bet šiemet ir itin svarbu

Lapkričio 12d.

Siaučiant koronaviruso pandemijai, sveikatos priežiūros specialistai ir medikai kviečia gyventojus nepamiršti ir artėjančio gripo sezono – jų teigimu, Covid-19 grėsmės akivaizdoje gripo vakcinų svarba dar labiau išaugo. Skiepijimasis ne tik padėtų išvengti gripo ar bent sunkių jo...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9