Nobel biocare

Kaip jaučiasi dantų netekę žmonės?

Dantų netekę žmonės prisipažįsta, kad didžiausiu priešu jiems tampa… veidrodis. Natūralu, juk vargu ar rastume žmogų, kuriam išvaizda būtų nė motais. Tačiau neestetiška išvaizda – toli gražu ne vienintelis pokytis, su kuriuo tenka susitaikyti dantis praradusiems žmonėms. Stipriai kenčia ne tik estetika, bet ir psichologinė būklė bei sveikata. Ar gali būti laimingas žmogus, kuris yra savimi nepatenkintas ir gyvena nuolatiniame diskomforte? Apie neigiamas dantų netekimo pasekmes ir pažangius problemos sprendimo būdus kalbamės su VIC klinikos gydytoja odontologe Natalja Verina.

Kas nutinka, netekus dantų?

Laikas atsikratyti požiūrio, kad dantų netekimas yra neatsiejamas nuo senatvės. Tiesa, ne kiekvienam pavyksta sveikus natūralius dantis išsaugoti ilgai. Tačiau prarasti dantys dar nereiškia, kad su tokia situacija teks susitaikyti visam laikui. Juk praradus dantis, atsiranda begalė nepatogumų, ką jau kalbėti apie pasikeitusią išvaizdą. Mintimis apie pažangų dantų atkūrimą dalijasi gydytoja odontologė Natalja Verina: „Dantų netekti gali bet kokio amžiaus žmogus, tai nebūtinai yra susiję su amžiumi. Efektyviai atkurti dantis galima implantų pagalba. Lietuvoje implantą turi kas trečias žmogus.  Džiugu, kad daugelis renkasi kokybišką dantų atkūrimo būdą. Būtų keista, jeigu žmonės nepasinaudotų tokia galimybe – juk dantų implantacija ne tik sugrąžina žavią šypseną, bet ir harmoningus veido bruožus bei kramtymo funkciją.“

Dantų implantacija apima kelis etapus. Implantus galima sriegti tik tuomet, kai yra pakankamas kaulo kiekis. Tačiau neretai kaulo trūksta. Kodėl? Netekus dantų, žandikaulio kaului tenka gerokai mažesnis krūvis, todėl šis kaulas iškart pradeda tirpti. Taigi, išvaizdą keičia ne tik estetinėje zonoje prarasti dantys. Keičiasi visi veido bruožai: ties lūpomis išryškėja raukšlės, suglemba skruostai ir žmogus vizualiai pasensta. Gydytoja Natalja Verina skatina nedelsti atkurti dantų implantais. „Jei žmonės laiku atkurtų dantis implantais, išvengtų ne tik neigiamų išvaizdos ir sveikatos pokyčių, bet ir sudėtingų procedūrų, ilginančių visą dantų atkūrimo procesą. Jeigu žmogus jau seniai yra netekęs dantų, kaulą dažniausiai tenka priauginti. Priauginus trūkstamą kaulo kiekį, galima sėkmingai sriegti implantą.“

Dantų atkūrimo būdai

Palyginus, dar visai neseniai buvo populiaru dantis atkurti ant tiltų, šlifuojant greta esančius sveikus dantis. „Kompetentingi gydytojai siekia išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių. Todėl šiomis dienomis sunku net suvokti, kad visiškai sveiki dantys buvo stipriai šlifuojami. Dantų implantacija šiomis dienomis yra nepakeičiamas sprendimas vieną, kelis ar visus dantis praradusiems žmonėms. Negalėčiau išskirti efektyviausios implantacijos metodikos, nes pirmiausia reikėtų atsakingai įvertinti individualų atvejį ir tik tuomet parinkti paciento būklę ir poreikius atitinkantį variantą.“

Sparčiai populiarėja metodas visus dantis atkurti ant keturių implantų. Ši metodika suteikia galimybę visus dantis atkurti itin greitai (kartais vos per vieną dieną), dažniausiai išvengiant kaulo priauginimo operacijos. Nepaisant šio metodo privalumų, odontologė Natalja Verina informuoja, kad dantis ant 4 implantų galima atkurti ne visais atvejais. Įprastas dantų atkūrimo metodas – 6–8 implantų įsriegimas. Šis būdas leidžia dantis atstatyti maksimaliai estetiškai ir funkcionaliai. Implantai prigyja per 2–3 mėnesius, tuomet laikini dantys pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu atkūrę dantis pacientai net pamiršta, kad yra ne su savais dantimis, nes jie atrodo ypač natūraliai ir tarnauja ilgus metus.

Atkreipkite dėmesį, kad implantavimo sėkmę lemia ne tik gydytojo kompetencija, bet ir implantų gamintojas. Šveicariški implantai – ne atsitiktinai yra bene populiariausi visame pasaulyje. Gydytojai ir pacientai vertina šių implantų kokybę, kurią įrodo aukšti prigijimo rodikliai (net iki 99 %) ir nepriekaištingi, ilgalaikiai rezultatai. Šveicariškų implantų patikimumą taip pat patvirtina kiekvienam pacientui suteikiama viso gyvenimo garantija.

 

TAIP PAT SKAITYKITE