Nobel biocare

Fizinio aktyvumo paslaptys vyresniame amžiuje

Šiuolaikinės technologijos, greitas gyvenimo tempas mus labai atitolino nuo gamtos. Patiriame stresą, emocinius išgyvenimus, visa tai atsispindi mūsų kūne. Aktyvus laisvalaikio leidimas, – tai maudynės ežere, važinėjimasis dviračiais, vaikščiojimas gamtoje ir pan. Visa tai natūraliausios ir paprasčiausios priemonės palaikyti fizinę ir psichikos sveikatą, nes tokia veikla sukelia džiaugsmą, teikia malonumą. O teigiamos emocijos ypač reikalingos mūsų gerai būsenai išsaugoti.

Įrodyta, kad reguliari fizinė veikla pagerina bendrą vyresnių žmonių būklę ir gyvenimo kokybę. Rekomenduojama, kad vyresni žmonės vidutinio intensyvumo fizinei veiklai kasdien skirtų bent po 30 minučių. To pakanka, kad būtų padidinamas fizinis pajėgumas, stiprinamos ir treniruojamos visos organizmo sistemos. Daugelyje užsienio šalių sportas vyresnio amžiaus žmonėms yra įprasta ir neatsiejama dienotvarkės dalis. Senjorų fizinis aktyvumas pagerina psichinę sveikatą, taip pat  mažina tokių sutrikimų, kaip depresija ar nerimas, tikimybę.

Vyresnio amžiaus žmonėms nerekomenduojamos tos sporto šakos, kurios reikalauja didelės fizinės įtampos bei ištvermės. Geriau rinktis lėtesnį, ne tokį intensyvų sportą: šiaurietišką ėjimą, važiavimą dviračiu, plaukimą ar paprastą mankštą namuose. Visų organizmo sistemų atsinaujinimas, tobulėjimas galimas tik tada, kai panaudojamas plati fizinių pratimų grupė, po truputi didinama treniruočių krūvių apimtis bei jų intensyvumas.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras visą rudenį organizuoja nemokamas šiaurietiško ėjimo pamokas. Užsiėmimų metu kvalifikuoti treneriai dalyvius supažindina su šiaurietiško ėjimo nauda sveikatai, konsultuoja kaip išsirinkti lazdas, praveda trumpą mankštą, moko technikos subtilybių. Atėjus rudeniui tai puiki galimybė sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką ir sveikiems pasitikti artėjančius šalčius. Šiaurietiškas ėjimas veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo, Parkinsono ir Alzheimerio ligas, osteoporozę. Jis puikiai tinka vyresnio amžiaus bei antsvorio turintiems žmonėms. Gydytojai šiaurietišką ėjimą rekomenduoja kaip reabilitacijos po traumų priemonę.

Šiaurietiško ėjimo pamokos vyksta Žirmūnuose, Fabijoniškėse, Pasakų parke, Antakalnyje – Sapieginės miške, Vingio parke, Pašilaičių, Grigiškėse, Pavilnių regioniniame parke ir kitose miesto ir rajono seniūnijose. Aktyviausiai užsiėmimuose dalyvauja Žirmūnų ir Karoliniškių seniūnijos, o rajone – Nemenčinės gyventojai.

Vilniečiai labai džiaugiasi turėdami galimybę mokytis šiaurietiško ėjimo technikos ir kartu aktyviai leisti laiką gamtoje. Karoliniškių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Turonis pasakoja, kad tai puiki fizinio aktyvumo forma pagyvenusiems žmonėms. Kęstutis ne tik pats dalyvauja šiaurietiško ėjimo užsiėmimuose, bet yra įtraukęs savo šeimos narius, Karoliniškių bendruomenės aktyvistus.

Kviečiame prisijungti prie šiaurietiško ėjimo entuziastų ir kartu dalyvauti užsiėmimuose.

Daugiau informacijos:

Kristina Auglytė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
el. p.: kristina.auglyte@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE