Ekspertas atskleidė, kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Nors karantino ribojimai švelnėja, pandemijos įtaka grožio industrijai nenuginčijama: makiažo pasaulis verčiasi aukštyn kojomis. Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį. Amerikiečių kosmetikos „Artistry“ makiažo ekspertas Andrzej Sawicki dalinasi išsamia šių metų makiažo atmintine ir esminėmis tendencijomis, kurias turėtų žinoti ir įsidėmėti kiekviena.
„Zoom“ pokalbius vis dažniau keičiant gyviems susitikimams, o progų pasipuošti – vis daugėjant, šį pavasarį-vasarą sugrįš ir moterų noras pabrėžti savo veido grožį bei išryškinti jo bruožus. Tačiau makiažo įpročiai nebebus tokie, kokie buvo anksčiau.
„Kolegos ir draugai jau priprato jus matyti be makiažo, lengvai susivėlusiais plaukais ir natūraliais antakiais. Todėl išryškinti natūralūs bruožai – tai pagrindinis tikslas, kuriuo paremta visa makiažo industrija 2021 metais. Nuo Niujorko mados podiumų iki žymiausių „Instagram“ profilių – viskas, ką jums reikia žinoti, tai švytinti oda, minimalistinis makiažas ir blizgus lūpdažis“, – tikina ekspertas.
Tačiau nemanykite, kad natūralumas reiškia, jog šį sezoną atrodysite blankiai.
„Nors liksime prie švarios ir lengvai blizgančios odos, tačiau kartu įprastą „no makeup-makeup“ makiažą pagyvins 90-ųjų akcentai ir Holivudo glamūras. 2021 m. dvi aktualiausios makiažo temos – tai gaivios spalvos ir nostalgija. Būtent iš jų įkvėpimo sėmėmės kurdami naujausią „Artistry Studio Los Angeles“ kolekciją, kurioje įkūnijome visas karščiausias makiažo tendencijas“, – tikina specialistas.
Tad kaip nepasimesti šioje įvairovėje ir ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį?
1. Gaivi ir „gyva“ oda: 2020-ųjų palikimas
Dar 2020-ųjų rudenį viena iš pagrindinių makiažo tendencijų buvo gaivi ir sveikai blizganti oda, kuri, kaip teigia ekspertas, išliks madoje ir 2021-aisiais.
„Sveikas gyvenimo būdas, organiškas maistas ir atsakinga odos priežiūra nebereikalauja storo makiažo sluoksnio, kuris paslėptų odos „trūkumus“. Atvirkščiai, moterys vis labiau pabrėžia savo strazdanas (kai kurios jas net nusipiešia!), apgamus ar natūralų odos raudonį. Taip tarsi sakydamos: žiūrėkite, tai mano išskirtinumas!”, – pasakoja A. Sawicki.
Todėl ateinantį sezoną daugelyje kosmetinių rasime švytėjimo suteikiančią priemonę (angl. highlighter), kuri padeda natūraliai pabrėžti skruostikaulius, smakro iškilimą ir liniją prie antakių. Ji taip pat puikiai tinka ne tik veido, bet ir kūno odai – rankoms ar dekoltė zonai.
„Naudojant šią priemonę šiltuoju sezono metu, saulės spinduliai sukurs lengvos ir žvilgančios odos įvaizdį. Ši tendencija socialiniuose tinkluose net buvo praminta švytinčios delfinų odos tendencija, kurią puikiai įkūnijo tokios garsenybės kaip Hailey Bieber. Kaip spindinti ir drėgna delfinų oda, taip ir šis natūralaus makiažo įvaizdis yra apie natūralų švytėjimą saulėje. Būtent dėl to švytėjimo suteikiančią priemonę įtraukėme ir į naujausią „Artistry Studio“ makiažo kolekciją”, – pasakoja A. Sawicki.
2. Visas dėmesys į akis
Nors pandemijos ribojimų mažėja, su kaukėmis, greičiausiai, gyvensime dar visus metus. Todėl daugelis makiažo gamintojų akcentą deda būtent akims.
„Sakoma, kad akys – tai sielos veidrodis, tačiau niekada šis posakis nebuvo toks aktualus, kaip pandemijos metu. Juk dėvėdami kaukę, tik akimis galėjome parodyti savo asmenybę ir emocijas. Tad intensyvūs, spalvingi ir kreminiai akių šešėliai – tai puikus būdas atkreipti dėmesį į jūsų žvilgsnį. Galite išbandyti ir šį sezoną itin madingus metalo atspalvius – bronzą arba rožinį auksą“, – sako specialistas.
Tačiau, anot A. Sawicki, persistengti nereikėtų – nesirinkite nieko pernelyg sunkaus ir varginančio, juk šiltąjį sezoną norisi gaivos ir lengvumo. Akių makiaže atkreipkite dėmesį į gaiviai rausvus, citrininius ir elektrinius atspalvius. Jų populiarumą įrodo ir 2021 metų spalvų instituto „Pantone“ verdiktas: populiariausi bus lengvi pasteliniai tonai bei gaivi paletė, kurioje dominuoja rožinė, žalsva, elektrinė spalvos.
3. Lūpų makiažas sugrįžta!
Nors 2021 metais be kaukės neapsieisime, tačiau šiemet bus šventė lūpoms tomis progomis, kai jos galės būti matomos.
„Šį sezoną neskubėsime lūpų ryškinti tamsiausiomis ir sodriausiomis spalvomis, atvirkščiai – čia taip pat atsigręšime į natūralumą. Pavyzdžiui, klasikinis raudonas lūpdažis gali būti maišomas su šiltu oranžiniu atspalviu, suteikiant švelnumo ir gaivos. Šis atspalvis puikiai atrodys ant įdegusios odos“, – sako makiažo specialistas.
Lūpdažiai, kurie įsigeria į lupas, o ne jas padengia, įgavo prastą reputaciją dėl lūpų odos džiovinimo. Todėl šį sezoną populiariausi bus lūpų dažai, sudėtyje turintys drėkinančių elementų, kurie neleidžia spalvai nusėsti į lūpų linijas ar joms suskilinėti. A. Sawicki rekomenduoja žvalgytis aliejinių lūpų blizgesių, kurie ne tik atrodytų gerai ir natūraliai, bet ir pamaitintų lūpų odą.
4. Natūralus ir vešlūs antakiai – 2021 būtinybė
Per pastarąjį dešimtmetį antakiai išgyveno daugybę transformacijų: nuo dirbtinių ir tobulų formų iki mėnesį nepešioto „miško“. Panašu, kad šiemet džiaugsimės sveika pusiausvyra – aiški forma, tačiau su natūraliai atrodančiais ir sušukuotais plaukais.
„Pastaruoju metu vis dažniau girdžiu, kad karantinas leido pagaliau užauginti savo natūralius antakius. Būtent tokie – vešlūs ir tankūs antakiai – bus aktualūs šį sezoną, nes jie tarsi įrėmina veidą. Šiam efektui geriausia naudoti skystą antakių pieštuką, kuris pabrėžia natūralią antakių spalvą. Antakius šukuokite lengvomis, aukštyn nukreiptomis linijomis. Svarbu, kad pieštukas būtų plonas ir imituotų jūsų natūralius antakių plaukus“, – sako specialistas.
5. Tobulas kvapas – taip pat makiažo dalis!
Galiausiai, grožio ekspertas sako, jog makiažas nesibaigia ties kaklu. Tikra savimi pasitikinti moteris žino, kad vien gražių akių nepakanka, jog iš tiesų iki galo išpildytumei savo įvaizdį.
„Kvapas – vienas iš tų akcentų, kuris užbaigia moters įvaizdį ir net gali tapti jos vizitine kortele. Šį sezoną, ieškodami tinkamiausių kvapų, atsigręžėme į gamtą ir jos natūralų kvapą: vasariški prisirpę citrusiniai vaisiai, gaivus gėlių aromatas ir egzotiškas šalis primenančios kokosų natos – bus šiltojo sezono „Artistry Studio“ aromatų paletėje“, – sako A. Sawicki.
Būtent šių natų paliekamas šleifas puikiai žaidžia su ryškiomis ir gaiviomis akių šešėlių paletėmis ir gaivios, rusvos odos atspalviais. Tad kurdamos savo vasarišką makiažą – nepamirškite užbaigiamojo akcento. Juk karantino metu, daugelis kvepalų buvo nepelnytai pamiršti.
Naujienos

Baimę dėl gastroenterologinių tyrimų mažina moderni įranga ir galimybė nejusti diskomforto
Gastroenterologiniai tyrimai tiek apie juos girdėjusiems, tiek juos patyrusiems pacientams kelia ne pačių maloniausių asociacijų. Tačiau šie tyrimai yra itin efektyvūs ir padeda diagnozuoti pavojingas ligas, todėl dažnai nėra išvengiami. Šiaulių „Kardiolitos klinikų“...

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?
Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu. Klausos specialistės patvirtina, kad jo atsiradimo...

Gydytojai ragina valstybę išnaudoti vitamino D skydą kovoje su pandemija
Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Seimo narius ir kitas susijusias valstybės institucijas pasiekė Lietuvos medikų laiškas, kuriuo apie 100 specialistų ragina ministeriją ir Vyriausybę atkreipti dėmesį į vitaminą D kaip prevencijos priemonę Lietuvoje...

Antra „Vaxzevria“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena savivaldybėms ir skiepijančioms įstaigoms, kad skiepijant vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) rekomenduojama daryti 12 savaičių pertrauką tarp pirmos ir antros vakcinos dozės. Tačiau, atsižvelgiant į...

Parengta tvarka dėl savikontrolei skirtų COVID-19 testų įsigijimo
Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai nuo šiol bus prieinami visiems šalies gyventojams įvairiose prekybos vietose – testą bus galima atlikti bet kuriuo metu ir pasitikrinti, ar nesergama koronaviruso infekcija. Greitieji antigeno testai pagerins testavimo prieinamumą ir suteiks...

Vaistininkai pataria: pleistriukus nešiokitės kaip raktus nuo namų
Pavasarį daugiau sportuojame, važinėjamės dviračiais, bėgiojame, dirbame lauko darbus, todėl kur kas dažniau ir susižeidžiame. Nubrozdinimai, paviršinės žaizdelės – šiltuoju metu ypač dažnos. „Eurovaistinės“ specialistai sako, kad su savimi turėdami pleistrų, būsime tikri, kad...

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?
Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą. Garliavos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Rasa Tarasevičienė pabrėžia, kad norint viso to išvengti būtina...

Organizacijų tyrimas: karantino laikotarpiu malonumo ir ramybės daugiau negu streso
Žmonės ir pandemijos metu patiria daugiau malonumo bei ramybės negu streso. Tokius rezultatus atskleidžia „Žmogaus studijų centro“ atlikta Baltijos šalių įmonių darbuotojų apklausa. Malonumą ir ramybę patiria 58 proc. ir 57 proc., o stresą ir pyktį – atitinkamai 50 proc. ir 33...

SAM kviečia teikti jungtines paraiškas Lietuvos-Japonijos mokslinių tyrimų sveikatos srityje projektams
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūra (AMED) skelbia kvietimą teikti jungtines paraiškas projektams „Fundamentiniai tyrimai, panaudojant klinikinius duomenis ir bioresursus, retų ir nediagnozuotų ligų, ir vėžio srityje“.

Vakcinuoti asmenys taip pat gali užsikrėsti koronavirusu ir jį platinti, todėl svarbu nepamiršti atsargumo
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) apsaugo nuo simptominės COVID-19 ligos ir, svarbiausia, nuo jos sunkių formų bei mirties, tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir patys, nejausdami jokių infekcijos požymių kurį laiką būti tyliais viruso...

Prezidentas: žmonių su negalia gerovė – visų bendras reikalas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Seimą, Vyriausybę, visas valstybės ir savivaldybių institucijas konkrečiais darbais naikinti žmonių su negalia socialinę atskirtį, užtikrinti, kad jie Lietuvoje nebebūtų diskriminuojami, o visuomenę – asmeniškai įsipareigoti žmonių su...

Socialines paslaugas teikiančiose įstaigose dirbantiems psichologams – didesni atlyginimai
Į Socialinių paslaugų srities darbuotojų pareigybių sąrašą įtrauktos psichologo ir globos koordinatoriaus pareigybės, esančios socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Tai užtikrins minėtose įstaigose dirbantiems psichologams ir globos koordinatoriams lygias šių darbuotojų teises su kitais...

Socialinės paslaugos senjorams ir jų šeimoms: kas priklauso ir kur kreiptis
Socialinės paslaugos yra teikiamos asmenims ar šeimoms, kuriems nepakanka gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu arba šeimos gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur...

„Vaikų svajonės“ sugrįžta
Po vienerių metų pertraukos, dešimtmetį gyvuojantis ir beveik 90 tūkst. vaikų svajonių išpildęs projektas „Vaikų svajonės“ grįžta su dar ambicingesniais planais.

Į Lietuvą atgabenta dešimtoji „Vaxzevria“ vakcinų siunta
Antradienį į Lietuvą atgabenta dešimtoji „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 9600 vakcinos dozių. Per kelias dienas jos pasieks savivaldybes.

Į Lietuvą pradėta tiekti „Janssen“ vakcina nuo koronaviruso, kurios užteks tik vienos dozės
Farmacijos kompanijai „Janssen Pharmaceutica NV“ pradėjus tiekti vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19) Europos Sąjungos (ES) šalims, pirmąją siuntą antradienį gavo ir Lietuva. Tai yra pirmoji vakcina nuo COVID-19, kurios pakanka vienos dozės imunitetui susiformuoti. Skiepyti šia...

Savaitgalį medikai atliko net dvi itin retas organų transplantacijas
Praėjusios savaitės pabaigoje VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninėje užregistravus efektyvų donorą, savaitgalį medikai atliko sunkias ir itin retas organų transplantacijas. Donorystei buvo tinkami ir paimti visi jauno donoro organai ir audiniai – tarp jų ir plaučiai bei inkstų ir kasos...

Atšilus orams, atsibudo ir erkės
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau – ULAC) duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu (toliau – EE) ir Laimo liga (toliau – LL) sergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. Šių ligų platintojos – Ixodes ricinus erkės,...

Nevaikiškos vaikų problemos: kodėl apie jas išgirsta ne tėvai, o „Vaikų linija“?
Per praėjusius metus „Vaikų linija“ atsiliepė į beveik 115 tūkstančių vaikų skambučių, daugiau nei 2700 pokalbių internetu, per 500 laiškų. Dalindamiesi savo visai nevaikiškais sunkumais, kuriems turėjo įtakos ir pandemija, vaikai neretai prisipažindavo, kad dėl įvairių priežasčių...

Pradedamas pagalbos mokyklose projektas: cukriniu diabetu sergantiems vaikams padės speciali komanda
Kasmet Lietuvoje 1 tipo cukriniu diabetu suserga apie 100 vaikų. Su neišgydoma, sudėtingai kontroliuojama endokrinine liga gyvenantys vaikai ir jų šeimos dažnai susiduria su sunkumais ugdymo įstaigose. Nuo šiol pagalbą mokyklose cukriniu diabetu susirgusiems vaikams teiks speciali mobili komanda.