Gudručio vaistinė

Berniukas su spina bifida sparčiai taisosi dėka virkštelės kraujo kamieninių ląstelių injekcijų

Kai gimė Gabė Ospina, gydytojai tėvams, Marianui (27) ir Kristinai (31) pranešė, jog jų sūnus niekuomet negalės vaikščioti. Maža to, jam grėsė kitų refleksų neturėjimas, kognityviniai sutrikimai ir net mirtis. Mat praėjus vos dienai po Cezerio pjūvio Duke (JAV) universiteto ligoninėje, Gabei buvo diagnozuotas įgimtas stuburo slankstelių lankų defektas – spina bifida (įskilasis stuburas). Esant šiai nervų sistemos patologijai pilnai nesuauga slankstelių lankai ir atsiranda spraga. Priklausomai nuo pažeidimo lygio, dažnai tokiu atveju pasireiškia įvairaus laipsnio apatinių galūnių paralyžius.

“Mums buvo pranešta, jog deja jokių efektyvių gydymo būdų nėra ir mums reikėtų pradėti pratintis prie minties apie invalido vežimėlį. Tačiau mes, kaip šeima, niekada nepriėmėme neigiamo atsakymo” – pasakoja Kristina.

Fizioterapijos procedūros mažyliui prasidėjo jau po 3 mėnesių, tačiau jo tėvai buvo drąsūs ir pasiryžę nuversti kalnus ar apvažiuoti visą pasaulį dėl gydymo kamieninėmis ląstelėmis – vienintelės jų sūnaus vilties.

Pirmoji virkštelės kraujo kamieninų ląstelių transplantacija Gabei buvo atlikta kai jam buvo 1,5 m. Už šį gydymą Kinijoje tėveliams teko pakloti 30 tūkst. dolerių. Be to, klinikoje jam buvo atliekama akupunktūra, masažas, fizioterapija. Ir ką jūs manot!? Jauna mama pasakoja, jog po procedūros Gabė gan greitai pradėjo ropoti, o pasitreniravęs – jau ir vaikščioti vaikštyne.

Po metų tėvai Gabę nuvežė į Meksiką, kur jam atlikta dar viena procedūra su virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis. Šios procedūros kaina – 16,6 tūkst. dolerių. Praėjus savaitei po injekcijos, Gabė jau gebėjo užlipti ir nulipti laiptais, labai pagerėjo jo pusiausvyros pojūtis.

Gabei dabar treji, ir jis jau gali tai, apie ką nė vienas gydytojas nedrįso nė svajoti jam gimus. Žinoma, didžiausi nuopelnai tenka jo tėveliams, kurie nenuleido rankų ir darė viską, ką galėjo. “Mes nesitikime nieko, tačiau ir nenusibrėžiame ribų sūnelio progresui. Mes tiesiog keliaujame ilgu keliu, kupinu nuotykių, džiaugsmų, o kartais net nusivylimų. Bet mes jį pasirinkome patys ir nė akimirką juo nesuabejojome” – kalba Kristina.

Kovo mėnesį Gabės laukia trečioji kamieninių ląstelių injekcija Meksikoje. Kadangi gimimo metu tėveliai nebuvo apsvarstę ir neišsaugojo savojo sūnelio virkštelės kraujo, taigi dabar jiem tenka ieškoti donorinio kraujo, tad procedūros atsieina labai brangiai. Šeima neapsiena ir be bendruomenės paramos. Būsimai Gabės kelionei pasišovė padėti keletas vietinių įmonių ir net riedlentininkų draugija! Svarbiausia, jog Ospinų šeima – drąsūs ir ne vieni, o tuomet visos ligos atrodo įveikiamos.

Šaltinis:  http://www.huntersvilleherald.com/news/2013/01/25/family-skateboarders-help-boy-overcome-spina-bifida/ ir http://www.facebook.com/GabeWillWalk

TAIP PAT SKAITYKITE