Biorythm

Apdovanotas studentas, kuriantis inksto glomerulų atpažinimo algoritmą

VGTU studentas Marius Kazlauskas, bendradarbiaudamas kartu su Valstybinio patologijos centro, VšĮ VULSK filialo, direktoriumi prof. A. Laurinavičiumi ir nefrologijos specialybės gydytoja rezidente Ernesta Brazdžiūte, šių metų vasario 26 dieną buvo apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos ir asociacijos Infobalt 4,5 tūkst. LT vertės vardine stipendija. Nugalėtojus apdovanojimų ceremonijoje pasveikino ir premjeras A. Butkevičius.

Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija

2-jus metus besidomintis algoritmų kūrimu vaizdų analizės srityje studentas teigia, kad didžiausias iššūkis ir atvira erdvė eksperimentams – universalaus algoritmo nebuvimas. Kiekvienas uždavinys reikalauja vis naujo algoritmo. Algoritmą studentas kuria C++ programavimo kalba, naudodamas plačiai vaizdų apdorojime paplitusią „opencv“ biblioteką. Galutinis M. Kazlausko tikslas – sukurti pagalbinę priemonę gydytojui patologui, kuri leis objektyviau įvertinti kiekybinius pakitimus inksto audinyje. Tokiu būdu bus galima tiksliau įvertinti įvairius kiekybinius pokyčius imunoglobulino A nefropatijos histologiniuose vaizduose ir pagal tai spręsti apie šios ligos eigą, prognozę ir imunosupresinių vaistų poreikį.

Algoritmo panaudojimo vizija

Studento sukurtame algoritme kertinį vaidmenį atlieka apskritiminis gaboro filtras ir vandenskyros transformacija:

Algoritmas ir jo sudedamosios dalys

Sukurtas algoritmas užduotį įveikia per 40 sekundžių HE ir PAS dažymuose bei tinkamai atpažįsta glomerulus vaizde, kurio 1/20-oji dalis dalyvauja apmokyme. Siekiant, atpažinti glomerulus ir kitų mėginių vaizduose, dar reikalingas papildomas algoritmo apmokymas bei tobulinimas. Didžiausia kliūtis – tai milijonai variantų, kuriuos reikia perrinkti ir įvertinti, norint gauti tinkamą, o tinkamų variantų gali būti ir ne vienas, o keli.

www.vpc.lt

TAIP PAT SKAITYKITE