Gegužės 30d. Šeštadienis

1000 Lt – ir tampi invalidu

Balandžio 11d.
1000 Lt – ir tampi invalidu

Ar norint gauti invalidumo grupę iš tiesų reikia sunkiai sirgti? Pasirodo, "Sodroje" yra veikėjų, pasirengusių net ir sveiką žmogų už pinigus paversti invalidu.

Tam jie turi sukūrę pagalbininkų - medikų - tinklą.

Šakių gyventoja 60-metė Janina Paplauskienė, turinti problemų dėl stuburo, tikėjosi gauti neįgalumo grupę.

Valytoja dirbusią moterį gydė Šakių ligoninės vidaus bei nervų ligų skyriaus vedėjas 61 metų Romualdas Kičas. Jo surašyta pažyma atsidūrė Šakių rajono "Sodros" skyriuje.

"Kartą, kai ėjau pro "Sodros" pastatą, netikėtai paskambino čia dirbantis Algis Konteikis ir pakvietė užsukti.

Aš jį pažinojau iš anksčiau - tas vyriškis lankydavosi Šakių restorane, o aš ten esu dirbusi barmene", - pasakojo J. Paplauskienė.

Kabinete moteris išvydo, kad A. Konteikis turi jos medicinos kortelę. Valdininkas pareiškė, jog gydytojo R. Kičo įrašai jos ligos istorijoje nieko verti, - pagal juos negali būti suteikiamas neįgalumas. "Tai mane pribloškė ir išmušė iš vėžių", - neslėpė J. Paplauskienė.

Už klastotę paprašė pinigų

Pamatęs nustebusį moters veidą A. Konteikis pasisiūlė "padaryti invalidumo grupę" ir ant lapelio užrašė: "200 ir 800 litų".

"Rašikliu jis parodė, kad 800 - "į viršų", o 200 - jam. Aš dar labiau sutrikau ir nieko nesakiusi išėjau. Po kiek laiko man vėl paskambino A. Konteikis ir liepė greičiau nešti pinigus. Nunešiau tūkstantį litų ir jo kabinete parašiau prašymą komisijai.

Po kiek laiko A. Konteikis man atidavė sutvarkytus dokumentus. Supratau, kad mano nedarbingumas neteisėtas, nes sergu stuburo ligomis, o dokumentuose buvo įrašyta apie kardiologines ligas.

Skundų dėl širdies neturėjau ir vaistų nevartojau. Todėl prieš važiuojant į komisiją Marijampolėje A. Konteikis man davė lapą su vaistų pavadinimais - jeigu komisija klaustų, žinočiau, ką sakyti.

Nedarbingumas man buvo nustatytas, pradėjau gauti pašalpą. Tačiau tie pinigai gulėjo man ant širdies. Kamavo bloga nuojauta, todėl pinigų sąskaitoje nejudinau", - pasakojo J. Paplauskienė.

Grąžino visas išmokas

Po metų J. Paplauskienei vėl paskambino A. Konteikis: "Jau reikia pratęsti neįgalumo terminą".

"Sodros" vyriausiasis specialistas iš J. Paplauskienės ir šįkart paprašė tūkstančio litų. Gavęs juos vėl sutvarkė visus dokumentus.

Bet šį kartą kalbomis apie pardavinėjamą invalidumą susidomėjo teisėsaugos pareigūnai.

Paaiškėjo, jog J. Paplauskienė nesilankė nei pas siuntimus rašiusius medikus, nei gydėsi Kauno klinikose, nei vyko į sanatoriją "Draugystė".

Tai pripažino ir pati J. Paplauskienė. Ji gailėjosi nusikaltusi, grąžino neteisėtai išmokėtas pašalpas.

Atlygis - neįgalumo pažyma

Neteisėtai parūpinti invalidumą A. Konteikis padėjo ir Šakių rajono gyventojui 50-mečiam Almantui Dvilaičiui, nors šis faktiškai buvo sveikas.

Kartą suremontavęs du A. Konteikio automobilius A. Dvilaitis iš jų savininko išgirdo netikėtą pasiūlymą - atsilyginti nedarbingumo pažymėjimu.

Dėl šitokio atlygio dvejojantį A. Dvilaitį galutinai įtikino tai, kad "Sodros" pareigūnas pažadėjo pats sutvarkyti visus dokumentus.

Vykdamas į komisiją Šakių gyventojas žinojo, kad jo vežami išrašai iš sanatorijos "Draugystė" bei medicinos klinikų apie kardiologinius negalavimus, taip pat Plokščių ambulatorijos siuntimas yra klastotės.

"Nesilankiau nė pas vieną gydytoją. Gailiuosi ir grąžinsiu visas išmokas - nesu paėmęs nė vieno lito. Aš tų pašalpų neprašiau, A. Konteikis pats pasiūlė.

Pykstu ant jo už tai, kad mane įklampino", - kalbėjo A. Dvilaitis.

Ir A. Dvilaitis, ir J. Paplauskienė su A. Konteikiu susitiko teisiamųjų suole. Į jį dar sėdo Šakių poliklinikos gydytoja 53 metų Dalija Kasparevičienė, Šakių ligoninės vidaus bei nervų ligų skyriaus vedėjas 61 metų R. Kičas, Lukšių ambulatorijos gydytojas 55 metų Arimantas Pačenga, Plokščių ambulatorijos gydytojas 45 metų Rimantas Bagdonas.

Atsirūgo pasitikėjimas

Teisme iš gydytojų, kaltinamų dokumentų klastojimu, kaltės neneigė tik A. Pačenga.

Jis prisipažino J. Paplauskienės akyse nematęs, o moters dokumentus jam atvežęs A. Konteikis.

A. Pačengai buvo paaiškinta, jog šakietė apsigyveno Lukšiuose, dabar gydosi Kauno klinikose, tad negalėjo pati atvežti prašymo, kad taptų Lukšių ambulatorijos paciente.

Iš A. Konteikio pateiktų neoriginalių išrašų A. Pačenga sutvarkė J. Paplauskienės siuntimą.

Gydytojas teismą tikino, jog buvo suklaidintas A. Konteikio, kuriuo pasitikėjo.

Valdininkui - nelaisvė, medikams - baudos

A. Konteikis savo kaltės nepripažino. Bet Marijampolės teismas šiam Šakių rajono skyriaus vyriausiajam specialistui draudimo kontrolei skyrė griežčiausią bausmę - ketverius metus nelaisvės. Iš jo konfiskuota 2000 litų vertės turto ir ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

A. Konteikis, kai buvo skelbiamas nuosprendis, nepasirodė teismo salėje. Prieš pat posėdį faksu buvo gautas pranešimas, jog A. Konteikis paguldytas į ligoninę.

Teismas, skirdamas laisvės atėmimo bausmę "Sodros" darbuotojui A. Konteikiui, atsižvelgė į tai, kad jis buvo nusikalstamų veikų iniciatorius, naudojosi kitų asmenų priklausomybe nuo jo pagal darbo funkcijas.

A. Konteikis privalėjo kontroliuoti gydytojų veiklą nedarbingumo reguliavimo sferoje, bet pats skatino nusikalsti.

J. Paplauskienė bei A. Dvilaitis buvo kaltinami valstybės tarnautojo papirkimu bei sukčiavimu. Teismas jiems skyrė dvejus metus nelaisvės ir tokiam pat laikui atidėjo bausmės vykdymą.

Už dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą tarnyba medikams D. Kasparevičienei skirta 13 000, A. Pačengai - 7800, R. Bagdonui ir R. Kičui - po 15 600 litų bauda. Jas privaloma sumokėti per metus.

LRT

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

Gegužės 11d.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) baigė asmens sveikatos priežiūros įstaigų patikrinimus, siekiant įvertinti šių įstaigų gebėjimą suvaldyti viruso plitimą bei darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Patikrinta 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų visoje Lietuvoje.


Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Gegužės 11d.

Nuo gegužės 11 dienos pacientus vėl priima dalis Vilniaus poliklinikų, tačiau prioritetas ir toliau teikiamas nuotolinėms konsultacijoms. Paslaugos atnaujinamos etapais, visiems matuojama temperatūra, po kiekvieno apsilankymo patalpos dezinfekuojamos, o „padidintos rizikos“ pacientų...


Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC) pranešimu, informuoja apie padidėjusį nustatomų dengės karštligės atvejų skaičių Prancūzijos Antiluose (Gvadelupėje, Martinikoje, Sent Martene ir Sent Barteleme).


Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį nustatyta trečdaliu daugiau užsikrėtimo šlapimo ir lytinių organų chlamidine infekcija (sin. chlamidioze) atvejų, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atitinkamai – 56 ir 43. Vyrų šiemet susirgo...


Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Gegužės 9d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.


Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Gegužės 8d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.


„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

Gegužės 8d.

Pasauliui vis dar gyvenant sukaustytam koronaviruso pandemijos, daugybė žmonių yra priversti išmokti gyventi naujomis aplinkybėmis – tai gali skatinti didesnį ir dažnesnį nerimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad į tokią savijautą negalima žiūrėti...


Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Gegužės 8d.

Švelnėjančios karantino sąlygos ir gerėjantis oras vilioja vis daugiau laiko praleisti už namų ribų, daugiau kontaktuoti su kitais žmonėmis. Sveikatos specialistai kalba apie antrą koronaviruso bangą, kuri gali atsiristi, jei per daug atsipalaiduosime. Siekiant, kad ši banga neužkluptų su dar...


Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Gegužės 8d.

Šį pavasarį šalį užklupus pandemijai, daugelis kitų pavojų, galinčių turėti reikšmingų neigiamų pasekmių sveikatai, pateko į antrą planą. Gydytojai ir vaistininkai pastebi, kad svarbiausiu išlieka noras apsisaugoti nuo koronaviruso, tačiau į vaistines jau pradėjo plūsti sunerimę žmonės, grįžę iš...


Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke  – saugumo rekomendacijos išlieka

Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke – saugumo rekomendacijos išlieka

Gegužės 8d.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandienos atveriamos vaikų žaidimų, sporto bei lauko treniruoklių aikštelės, laikinai iki šiol buvę aptvertos. Tačiau savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ir toliau privalu laikytis sveikatos specialistų nurodytų rekomendacijų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti...


Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Gegužės 8d.

Sostinėje įrengiamos 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau atverta...


Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Gegužės 7d.

Seimas patvirtino specialias pagalbos ir paramos priemones darbuotojams, savarankiškai dirbantiems asmenims, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams po karantino. Didžioji dalis šių priemonių galios laikinai, tai yra kol šaliai pavyks atsitiesti po sukrėtimo dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau...


Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Gegužės 7d.

Maždaug pusė milijardo žmonių visame pasaulyje gyvena su lytiniu organų herpesvirusine infekcija ir net keli milijardai yra užsikrėtę burnos herpes infekcija, dar vadinama pūsleline. Tokią informaciją paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), atlikusi šios infekcijos paplitimo įverčių...


Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Gegužės 7d.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešose vietose vis dar privalomas ir gatvėje dauguma sutiktų praeivių dėvi apsaugos priemones, tačiau sveikatos specialistai sako pastebintys, kad daliai žmonių kaukių dėvėjimas liko tik formalumu ir jos keičiamos per retai.


Pasiruošimas egzaminams – be streso

Pasiruošimas egzaminams – be streso

Gegužės 7d.

Ant nosies abitūros egzaminai. Pasaulinė pandemija greičiausiai pakoregavo ne vieno jauno žmogaus planus, tad nerimo tikrai netrūksta. Ar įstos į išsvajotąją specialybę? Ar pavyks išvykti mokytis į užsienį? Ar pateisins tėvų lūkesčius? Tėvai taip pat nemažiau išgyvena, kaip pasikeitusiame...


Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Gegužės 7d.

Stipresnis imunitetas ir atsparumas virusams? Dailėjančios kūno linijos ir daugiau energijos? Sotumo jausmas ir retesnis užkandžiavimas? Visiems šiems klausimams tinka vienas atsakymas – avižinė košė. Nors šio patiekalo nauda neabejoja daugelis, tačiau ne kiekvienas žino, kiek daug naudingų...


10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

Gegužės 7d.

Senovės Egipte buvo tikima gydančiomis svogūno galiomis, dėl to šią daržovę naudojo apsisaugant nuo įvairių ligų ir net vaizduodavo paminkluose. Mūsų senoliai taip pat svogūnais gydė įvairius negalavimus, puoselėjo jų maistines savybes ir tikėjo, kad geriausia diena juos sodinti – gegužės...


Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Gegužės 7d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį registruoti 143 rotovirusinio enterito atvejai ir tai beveik septynis kartus mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (944 atvejai). ULAC duomenimis, nuo 2018 m. rugsėjo pradėjus nemokamai (valstybės lėšomis pagal...


Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gegužės 7d.

Kas dešimtam astma sergančiam pacientui ši liga gali būti sunki ir pasireikšti ypač varginančiais simptomais. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė teigia, kad kai kurie žmonės yra linkę nesureikšminti juntamų simptomų,...


Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Gegužės 7d.

Didžioji dalis planinių paslaugų gydymo įstaigose atnaujinamos jau šią savaitę. Žmonės artimiausiu metu galės „gyvai“ konsultuotis su gydytojais, bus atliekamos planinės operacijos, medicininės procedūros ir kitos paslaugos. Draudikai pastebi, kad pastarąsias septynias savaites...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9