Lapkričio 13d. Trečiadienis

1000 Lt – ir tampi invalidu

Balandžio 11d.
1000 Lt – ir tampi invalidu

Ar norint gauti invalidumo grupę iš tiesų reikia sunkiai sirgti? Pasirodo, "Sodroje" yra veikėjų, pasirengusių net ir sveiką žmogų už pinigus paversti invalidu.

Tam jie turi sukūrę pagalbininkų - medikų - tinklą.

Šakių gyventoja 60-metė Janina Paplauskienė, turinti problemų dėl stuburo, tikėjosi gauti neįgalumo grupę.

Valytoja dirbusią moterį gydė Šakių ligoninės vidaus bei nervų ligų skyriaus vedėjas 61 metų Romualdas Kičas. Jo surašyta pažyma atsidūrė Šakių rajono "Sodros" skyriuje.

"Kartą, kai ėjau pro "Sodros" pastatą, netikėtai paskambino čia dirbantis Algis Konteikis ir pakvietė užsukti.

Aš jį pažinojau iš anksčiau - tas vyriškis lankydavosi Šakių restorane, o aš ten esu dirbusi barmene", - pasakojo J. Paplauskienė.

Kabinete moteris išvydo, kad A. Konteikis turi jos medicinos kortelę. Valdininkas pareiškė, jog gydytojo R. Kičo įrašai jos ligos istorijoje nieko verti, - pagal juos negali būti suteikiamas neįgalumas. "Tai mane pribloškė ir išmušė iš vėžių", - neslėpė J. Paplauskienė.

Už klastotę paprašė pinigų

Pamatęs nustebusį moters veidą A. Konteikis pasisiūlė "padaryti invalidumo grupę" ir ant lapelio užrašė: "200 ir 800 litų".

"Rašikliu jis parodė, kad 800 - "į viršų", o 200 - jam. Aš dar labiau sutrikau ir nieko nesakiusi išėjau. Po kiek laiko man vėl paskambino A. Konteikis ir liepė greičiau nešti pinigus. Nunešiau tūkstantį litų ir jo kabinete parašiau prašymą komisijai.

Po kiek laiko A. Konteikis man atidavė sutvarkytus dokumentus. Supratau, kad mano nedarbingumas neteisėtas, nes sergu stuburo ligomis, o dokumentuose buvo įrašyta apie kardiologines ligas.

Skundų dėl širdies neturėjau ir vaistų nevartojau. Todėl prieš važiuojant į komisiją Marijampolėje A. Konteikis man davė lapą su vaistų pavadinimais - jeigu komisija klaustų, žinočiau, ką sakyti.

Nedarbingumas man buvo nustatytas, pradėjau gauti pašalpą. Tačiau tie pinigai gulėjo man ant širdies. Kamavo bloga nuojauta, todėl pinigų sąskaitoje nejudinau", - pasakojo J. Paplauskienė.

Grąžino visas išmokas

Po metų J. Paplauskienei vėl paskambino A. Konteikis: "Jau reikia pratęsti neįgalumo terminą".

"Sodros" vyriausiasis specialistas iš J. Paplauskienės ir šįkart paprašė tūkstančio litų. Gavęs juos vėl sutvarkė visus dokumentus.

Bet šį kartą kalbomis apie pardavinėjamą invalidumą susidomėjo teisėsaugos pareigūnai.

Paaiškėjo, jog J. Paplauskienė nesilankė nei pas siuntimus rašiusius medikus, nei gydėsi Kauno klinikose, nei vyko į sanatoriją "Draugystė".

Tai pripažino ir pati J. Paplauskienė. Ji gailėjosi nusikaltusi, grąžino neteisėtai išmokėtas pašalpas.

Atlygis - neįgalumo pažyma

Neteisėtai parūpinti invalidumą A. Konteikis padėjo ir Šakių rajono gyventojui 50-mečiam Almantui Dvilaičiui, nors šis faktiškai buvo sveikas.

Kartą suremontavęs du A. Konteikio automobilius A. Dvilaitis iš jų savininko išgirdo netikėtą pasiūlymą - atsilyginti nedarbingumo pažymėjimu.

Dėl šitokio atlygio dvejojantį A. Dvilaitį galutinai įtikino tai, kad "Sodros" pareigūnas pažadėjo pats sutvarkyti visus dokumentus.

Vykdamas į komisiją Šakių gyventojas žinojo, kad jo vežami išrašai iš sanatorijos "Draugystė" bei medicinos klinikų apie kardiologinius negalavimus, taip pat Plokščių ambulatorijos siuntimas yra klastotės.

"Nesilankiau nė pas vieną gydytoją. Gailiuosi ir grąžinsiu visas išmokas - nesu paėmęs nė vieno lito. Aš tų pašalpų neprašiau, A. Konteikis pats pasiūlė.

Pykstu ant jo už tai, kad mane įklampino", - kalbėjo A. Dvilaitis.

Ir A. Dvilaitis, ir J. Paplauskienė su A. Konteikiu susitiko teisiamųjų suole. Į jį dar sėdo Šakių poliklinikos gydytoja 53 metų Dalija Kasparevičienė, Šakių ligoninės vidaus bei nervų ligų skyriaus vedėjas 61 metų R. Kičas, Lukšių ambulatorijos gydytojas 55 metų Arimantas Pačenga, Plokščių ambulatorijos gydytojas 45 metų Rimantas Bagdonas.

Atsirūgo pasitikėjimas

Teisme iš gydytojų, kaltinamų dokumentų klastojimu, kaltės neneigė tik A. Pačenga.

Jis prisipažino J. Paplauskienės akyse nematęs, o moters dokumentus jam atvežęs A. Konteikis.

A. Pačengai buvo paaiškinta, jog šakietė apsigyveno Lukšiuose, dabar gydosi Kauno klinikose, tad negalėjo pati atvežti prašymo, kad taptų Lukšių ambulatorijos paciente.

Iš A. Konteikio pateiktų neoriginalių išrašų A. Pačenga sutvarkė J. Paplauskienės siuntimą.

Gydytojas teismą tikino, jog buvo suklaidintas A. Konteikio, kuriuo pasitikėjo.

Valdininkui - nelaisvė, medikams - baudos

A. Konteikis savo kaltės nepripažino. Bet Marijampolės teismas šiam Šakių rajono skyriaus vyriausiajam specialistui draudimo kontrolei skyrė griežčiausią bausmę - ketverius metus nelaisvės. Iš jo konfiskuota 2000 litų vertės turto ir ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

A. Konteikis, kai buvo skelbiamas nuosprendis, nepasirodė teismo salėje. Prieš pat posėdį faksu buvo gautas pranešimas, jog A. Konteikis paguldytas į ligoninę.

Teismas, skirdamas laisvės atėmimo bausmę "Sodros" darbuotojui A. Konteikiui, atsižvelgė į tai, kad jis buvo nusikalstamų veikų iniciatorius, naudojosi kitų asmenų priklausomybe nuo jo pagal darbo funkcijas.

A. Konteikis privalėjo kontroliuoti gydytojų veiklą nedarbingumo reguliavimo sferoje, bet pats skatino nusikalsti.

J. Paplauskienė bei A. Dvilaitis buvo kaltinami valstybės tarnautojo papirkimu bei sukčiavimu. Teismas jiems skyrė dvejus metus nelaisvės ir tokiam pat laikui atidėjo bausmės vykdymą.

Už dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą tarnyba medikams D. Kasparevičienei skirta 13 000, A. Pačengai - 7800, R. Bagdonui ir R. Kičui - po 15 600 litų bauda. Jas privaloma sumokėti per metus.

LRT

Miego ritmas ir miego sezonai – kas tai?

Miego ritmas ir miego sezonai – kas tai?

Spalio 19d.

Kada turime keltis ir eiti miegoti, kad kitą rytą pabudę jaustumėmės žvalūs ir energingi? Vieno tobulo, universalaus miego recepto nėra. Mūsų miego kokybę veikia daugybė veiksnių – amžius, metų laikų kaita, individualūs kūno duomenys bei daugelis kitų išorinių bei vidinių stimuliatorių. Vis...


3 mobiliosios programos, padedančios akliesiems pažinti pasaulį

3 mobiliosios programos, padedančios akliesiems pažinti pasaulį

Spalio 18d.

Išmaniųjų technologijų revoliucija gerokai palengvino milijonų žmonių gyvenimus. Tačiau ar jos padėjo tiems, kurie kasdien susiduria su aplinkos keliamais iššūkiais? Baltosios lazdelės dieną, minimą spalio 15-ąją, siekiama ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į regos negalią turinčių žmonių...


Akių gydytoja rekomenduoja nuo 35 metų reguliariai tikrintis regėjimą

Akių gydytoja rekomenduoja nuo 35 metų reguliariai tikrintis regėjimą

Spalio 18d.

Akių gydytojai įsitikinę, kad šiandien galima išgydyti 80 proc. regėjimo sutrikimų, tačiau daugelis suskuba savo akių būkle rūpintis tik tuomet, kai pasireiškia pirmieji nemalonūs pojūčiai – sausumas, perštėjimas, vaizdas lyg per rūką. Sveikatos specialistai pataria tikrintis ir stiprinti...


Technologijos ir sveikata: kaip išvengti negalavimų?

Technologijos ir sveikata: kaip išvengti negalavimų?

Spalio 18d.

Akių paraudimas, pablogėjęs matymas, bendras silpnumas, galvos skausmai – tai tik maža dalis simptomų, kurie ištinka daug laiko prie kompiuterio ar kitų išmaniųjų įrenginių praleidžiančius žmones. Pasak sveikatos specialistų, nuo išmaniųjų technologijų kenčia ne tik akys ar stuburas, bet...


J. Olekas: „Turime apmokyti gydytojus ir pacientus, kaip pamatyti pirmus su vėžiu susijusios trombozės simptomus“

J. Olekas: „Turime apmokyti gydytojus ir pacientus, kaip pamatyti pirmus su vėžiu susijusios trombozės simptomus“

Spalio 17d.

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) (Briuselis) europarlamentaro Juozo Oleko iniciatyva buvo organizuota diskusija „Su vėžiu susijusi trombozė ir ES darbotvarkė gydant vėžį 2019 - 2024“. Prie diskusijos organizavimo prisidėjo Europos trombozės ir hemostazės sąjunga (EHTA). Su vėžiu...


Šiemet dvigubai daugiau registruotų hepatitų - dominuoja lėtiniai C hepatitai

Šiemet dvigubai daugiau registruotų hepatitų - dominuoja lėtiniai C hepatitai

Spalio 17d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius užregistruoti 184 susirgimai hepatitais ir tai, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, beveik pustrečio karto daugiau (2,5 k. arba 74 atvejai 2018 m. per 8 mėnesius).


Brangus maistas per brangus išmesti. Refleksijos Pasaulinės maisto dienos proga

Brangus maistas per brangus išmesti. Refleksijos Pasaulinės maisto dienos proga

Spalio 16d.

Spalio 16-ąją pasaulis švenčia Maisto dieną. Švęsti tikrai yra ką – gyvename maisto pertekliaus laikais. Kupinos parduotuvių lentynos, sklidini šaldytuvai ir virtuvės spintelės, gausiai nukrauti stalai ne tik per didžiąsias šventes – kasdien.


Analogų neturinti sensorinė įranga gelbsti ypatingų poreikių vaikus

Analogų neturinti sensorinė įranga gelbsti ypatingų poreikių vaikus

Spalio 16d.

Gausiai besikuriantys socialiniai verslai Lietuvoje įgauna vis didesnę svarbą ir pagreitį. Tarp tokių inovatyvių verslų – unikalia ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje sensorinių erdvių terapija su specialių poreikių vaikais užsiimantys „Penki pojūčiai“. Šio socialinio...


Sveikas gyvenimo būdas nuo gripo komplikacijų neapsaugos

Sveikas gyvenimo būdas nuo gripo komplikacijų neapsaugos

Spalio 15d.

Artėjant kasmetiniam gripo sezonui prie gydytojų kabinetų ilgėja eilės norinčiųjų pasiskiepyti, o skiepų priešininkai užgula klaviatūras bandydami juos išgąsdinti pseudomokslinėmis žinutėmis, treti teigia esą sveikas gyvenimo būdas geriau nei skiepas. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros...


Biržuose moteris bandė papirkti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotoją

Biržuose moteris bandė papirkti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotoją

Spalio 15d.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Panevėžio teritorinio skyriaus Biržų asmenų aptarnavimo vietoje negalios vertinimo procedūros metu klientė bandė papirkti tarnybos darbuotoją duodama 100 eurų kyšį.


Pasaulinę rankų plovimo dieną ir specialistų raginimas nepersistengti

Pasaulinę rankų plovimo dieną ir specialistų raginimas nepersistengti

Spalio 15d.

Spalio 15 d. minima Pasaulinė rankų plovimo diena. Sveikatos specialistai teigia, kad rankas reikia plauti ne tuomet, kai jos purvinos, o kur kas dažniau. Vis tik socialiniame tinkle pasiteiravus, kaip dažnai žmonės plauna rankas, specialistai paragino nepersistengti, jeigu tiesioginis darbas...


Gydytoja: rankos pirštų neužtektų suskaičiuoti vaikus, kuriems buvo patvirtinta gripo diagnozė

Gydytoja: rankos pirštų neužtektų suskaičiuoti vaikus, kuriems buvo patvirtinta gripo diagnozė

Spalio 15d.

Atsikėlus ryte čiaudint, kosint, sloguojant, karščiuojant, žmonėms gan sunku suprasti ar tai yra gripas, ar tiesiog peršalimas. Antakalnio poliklinikos šeimos gydytojos Gintarė Nemuraitė ir Agneška Neciunskienė dalinasi žiniomis apie gripą, kuo jis skiriasi nuo paprasto peršalimo ir kaip galime...


Vyturiai ir pelėdos: kaip nustatyti vidinį savo kūno laikrodį?

Vyturiai ir pelėdos: kaip nustatyti vidinį savo kūno laikrodį?

Spalio 11d.

Šokate iš lovos vos pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams? O gal kiekvieną rytą suskambus žadintuvui daugybę kartų spaudinėjate mygtuką SNAUSTI? Mūsų miego ritmą reguliuoja vidinis kūno laikrodis – asmeninis polinkis keltis ir eiti miegoti panašiu paros metu. Atsižvelgiant į...


Socialinė kampanija kviečia dovanoti kaniterapijos užsiėmimus sunkumų patyrusiems vaikams

Socialinė kampanija kviečia dovanoti kaniterapijos užsiėmimus sunkumų patyrusiems vaikams

Spalio 11d.

Spalio mėnesį Lietuvoje startavo socialinė iniciatyva, kurios tikslas – užtikrinti tęstinius terapijos su šunimis užsiėmimus vaikams, kuriais rūpinasi organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“. Kaniterapija padeda smurtą patyrusiems bei apleistiems vaikams ir yra taikoma nuo...


Aušra Bružienė: krūties vėžys – kaip draugas, kuris visada yra šalia

Aušra Bružienė: krūties vėžys – kaip draugas, kuris visada yra šalia

Spalio 11d.

„Pastaraisiais metais gyvenimas buvo toks turiningas, kad aš neturėjau laiko sirgti“, - istoriją apie laimėtą kovą su vėžiu pradeda Aušra Bružienė. Moteriai buvo diagnozuotas III stadijos krūties vėžys, ji perėjo visus vėžio gydymo etapus, galiausiai buvo atlikta ir krūties...


Sveikata ir šiluma vienoje lėkštėje: atraskite trintas daržovių sriubas iš naujo

Sveikata ir šiluma vienoje lėkštėje: atraskite trintas daržovių sriubas iš naujo

Spalio 11d.

Sukate galvą, kaip vertingai panaudoti morkas, salierus, kopūstus, moliūgus ar kitas sezonines daržoves, kurias vis dar vežate iš sodo ar šviežias perkate parduotuvėje? Maisto ir sveikatos ekspertai ragina prisiminti vieną pagrindinių šaltojo sezono patiekalų – šildančias trintas daržovių...


Norite būti sveiki – rudenį venkite rankos paspaudimo ar pakštelėjimo į skruostą

Norite būti sveiki – rudenį venkite rankos paspaudimo ar pakštelėjimo į skruostą

Spalio 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras bei vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad šalyje siaučiant peršalimui ir prasidedant gripui, verta atsisakyti rankos paspaudimo ar pakštelėjimo į žandą. Minint pasaulinę rankų plovimo dieną sveikatos specialistai primena, kad tinkamai,...


Ne be mūsų abejingumo namais buvusiems kaliniams tampa įkalinimo įstaigos, sako M. Bliumenzonienė

Ne be mūsų abejingumo namais buvusiems kaliniams tampa įkalinimo įstaigos, sako M. Bliumenzonienė

Spalio 11d.

Lietuvos visuomeninės organizacijos nepajėgios vien savo jėgomis tempti buvusių kalinių integravimo į visuomenę naštos. Lietuvos kalinių globos draugijos reabilitacinio centro vadovės Mildos Bliumenzonienės teigimu, net ir esant tokiai mažai pagalbai į įkalinimo įstaigas nebegrįžta net 40 proc....


Kodėl svarbu pykti?

Kodėl svarbu pykti?

Spalio 10d.

Net 1 iš 4 pasaulio žmonių bent kartą savo gyvenime patiria psichikos sveikatos sunkumų. Mokslininkų teigimu, negebėjimas atpažinti savo emocijas bei tinkamai reaguoti į jas, turi neigiamą poveikį visai visuomenės gerovei. Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną tai patvirtina ir Vilniaus...


Košė nenuobodžiai – 3 netikėti ir maistingi receptai košės dienai

Košė nenuobodžiai – 3 netikėti ir maistingi receptai košės dienai

Spalio 10d.

Pasaulyje minint košės dieną, vis garsiau kalbama apie šio universalaus patiekalo atgimimą – tiek socialiniuose tinkluose, tiek madinguose restoranuose, tiek ir kiekvienoje virtuvėje. Tačiau košės samprata iš esmės pasikeitė – nuobodžią pilką masę pakeitė įvairiausi ingredientai,...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9